Podnikatelská půjčka bez zajištění a registru v roce 2019

Co se týká možnosti sjednání podnikatelské (ale i spotřebitelské) půjčky bez zajištění (tzn. zástavy nemovitosti) v případě vyloženě špatného registru u žadatele… Věc se má tak, že vyloženě špatný stav registru mají možnost tolerovat jedině nebankovně půjčující firmy. Ty jsou obecně schopné půjčit peníze, aniž by stav registru žadatele nějak řešili. Jenomže tyto zase chtějí vyrovnat toto riziko pro případ budoucího nesplácení zástavou na nemovitosti.

Důvod je asi ten, že půjčující nebankovní firma si je vědoma toho, že pokud půjčí žadateli se špatným registrem (v minulosti problémy se splácením - horší platební morálka), je zde vysoké riziko, že bude mít takový úvěrovaný v budoucnu problém se splácením. No a když mu půjčí bez zástavy nemovitosti a dlužník přestane splácet, jak z něj dostane půjčené peníze zpět? Rozhodně podstatně hůř, než když jde oproti půjčce do zástavy nemovitost. Tato se v takovém případě zkrátka zpeněží (prodá) a z ní se dlužná částka uhradí, umoří...

Pokračujte ve čtení kliknutím na odkaz níže, článek bude zajímavější :-) ... 

 

Pokračovat ve čtení

Půjčka bez registru a zástavy 2019

Ve svojí podstatě záleží u půjčky bez zástavy hlavně na tom, jak moc špatný registr je...? Bez zástavy nemovitosti, jak už bylo napsáno v předchozím článku, je totiž možné řešit až na pár nebankovních výjimek (u kterých je celková průchodnost poptávajících stejně velice slabá a jsou poměrně nevýhodné) jedině bankou… A zde pochopitelně stav registru žadatele hraje svoji roli a nemůže být vyloženě špatný. Na druhou stranu se snažíme (a daří se) i přes drobnější záznamy v registru klientovi schválit a sjednat půjčku bez zástavy v bankovním sektoru. Nemělo by se však rozhodně jednat o čerstvý záznam ze zesplatnění, exekuce, insolvence...

půjčka bez registru a bez zástavy

Pokračovat ve čtení

Nebankovní hypotéky – na co si dát pozor?

 

Jaké jsou základní (zdravé) parametry takové ryzí nebankovní hypotéky a na co si dát především pozor před jejím sjednáním a v samotném průběhu splácení?!

Pod pojmem ryzí mám na mysli takovou hypotéku, která je poskytnuta nebankovní firmou, která je schopná opravdu ignorovat stav registru žadatele, který může peníze následně použít na cokoli. A pokud je žadatel současně i podnikatelem, který využije peníze z hypotéky převážně na podnikání (jedná se tak o podnikatelskou hypotéku), lze ji poskytnout taky zcela bez doložení příjmu, celkově zkoumání stavu a zvýšené náročnosti na bonitu. Takovou, kde se řeší především nemovitost sloužící jako zástava a její hodnota, stav...

Nejenom o tomto se dočtete dále v tomto článku, pokud kliknete na "pokračovat ve čtení"...

 

nebankovní hypotéky sjednání

Pokračovat ve čtení

Půjčka bez doložení příjmu a bez zástavy 2019

Půjčku bez zástavy nemovitosti je stále PRÁVNĚ možné sjednat bez doložení příjmu, případně s nízkou bonitou, optimalizovaným daňovým přiznáním… Žadatelem ALE musí v takovém případě být podnikatel, ať už fyzická (osvč) nebo právnická osoba (s.r.o., a.s. …). A především peníze z půjčky musí být použity (sloužit) za účelem podnikání a v případě hypotéky může jít do zástavy jak komerční, tak taky rezidenční nemovitost. (tzn. jakýkoli typ nemovitosti)

Pokračovat ve čtení

Hypotéka bez doložení příjmů 2019 – Jaká jsou pravidla?

Jak je to s doložením příjmu u hypotéky (půjčky) v očích nového úvěrového zákona o spotřebitelském úvěru?!? V očích nového zákona o spotřebitelském úvěru je to tak, že se musí příjem jako jeden z podkladů potřebných ke sjednání hypotéky dokládat a to vždy. A to bez ohledu, jestli se jedná o hypotéku bankovní, nebo nebankovní. Obě instituce jsou tomuto ze zákona povinny. A pochopitelně nestačí jen „nějaký“ příjem mít a doložit. Taky musí být jeho výše vzhledem k závazkům poptávajícího v dostatečné výši (tzv. dostatečná bonita). To znamená, že zde musí být dostatečná rezerva (po odečtu celkových nákladů od příjmů žadatele) určená právě pro splácení nového úvěru, hypotéky, půjčky. Čímž se tak sníží riziko budoucího nesplácení ze strany dlužníka a jak se v minulosti dělo (a stále děje) taky riziko neúměrného zadlužování nabíráním půjček klientem, který potom vytlouká „klín klínem“ a může vést až k osobnímu bankrotu.

 

Pokračovat ve čtení

Hypotéka bez registru 2019 – Jak je to možné?

Jestli dostanu hypotéku, když sem v registru, hodně záleží na tom, co se v tom daném registru přesně nachází, jak vážné to je. Důležité dodat, že je to podstatné při snaze o získání bankovní hypotéky. Nebankovní hypotéce (firmě) je to většinou naprosto jedno. Poskytovatelé nebankovních hypoték - nebankovní firmy, stav registru žadatele o nebankovní hypotéku prakticky neřeší. Dál tak záleží na tom, jak „nevýhodná“ hypotéka mně ještě pomůže vyřešit moji situaci.

hypotéka bez registru

Pokračovat ve čtení

Půjčka pro začínající podnikatele 2019

Podstatná otázka na toto téma je, jak moc začínající podnikatel je, jestli založil živnost teprve „včera“, nebo rok a půl zpátky? Má tak už alespoň nějaký zisk historicky, ekonomické úspěchy, obraty? Nebo zatím svou podnikatelskou činností nevydělal vůbec nic, prakticky mu nepřišla na účet ani koruna? Nemá podané jediné daňové přiznání, nebo už podával a jsou tam nějaké rozumné čísla…? Kolik peněz chce z podnikatelské půjčky získat a na co přesně? Je žadatelem právnická, nebo fyzická osoba? Počítejme, že peníze půjdou na jeho podnikání…

Půjčka pro začínající podnikatele

Pokračovat ve čtení

Nebankovní hypotéka 2019 – Před pořízením přečtěte!

Je to férová, nebo neférová nebankovní firma? Jsou to šmejdi nebo slušný nebankovní investor? Neberte si nebankovní hypotéku od nebankovní firmy, pokud hrozí, že budete splácet opožděně (nebo vůbec)! Nebo pokud zbylé závazky mohou ohrozit nemovitost v zástavě. V těchto případech jde u většiny investorů a firem stejně slušnost bokem a bude to drahé, hodně drahé... 

nebankovní hypotéka 2019

Pokračovat ve čtení

Žádost o půjčku – Co si před ní rozmyslet?

Pokud sháníte půjčku, je primárně důležité si říct, kolik peněz potřebujete. Určit si jakési minimum, s kterým byste ještě byli schopni realizovat Váš záměr (pro případ, že zkrátka víc nebude schopný nabídnout půjčující, úvěrová trh), dále pak ideální výši úvěru na jeho uskutečnění a jakési maximum, přes které už není v žádném případě potřeba jít.

plánování půjčky

Pokračovat ve čtení

Nebankovní půjčka pro podnikatele – Je na nebankovním trhu vůbec něco slušného?

Upřímně? Záleží na požadované výši půjčky a možnosti zástavy nemovitosti ze strany žadatele. Nebankovní firmy neumí půjčovat (určitě ne za výhodných podmínek) bez zástavy nemovitosti. A tak pokud vážně není v bankovním sektoru řešení (máme dobré kontakty, dopředu nic neplatíte, tak to minimálně u nás zkuste), lze řešit nebankovní půjčku pro podnikatele, ale pouze se zástavou nemovitosti.

nebankovní půjčka pro podnikatele

Pokračovat ve čtení

Půjčka pro začínající živnostníky – Jak jí výhodně dosáhnout?

 Z mého pohledu je půjčka pro začínající živnostníky BEZ ZÁSTAVY NEMOVITOSTI spíše doména bank, než nebankovních společností. Teda pokud vám do začátku podnikání nepomůže maximálně nízké desítky tisíc za velmi vysoký měsíční úrok, což je v podobě mikro půjček při nejlepším nejspíš to jediné, co u nebankovních firem najdete. (a my to nedoporučujeme a nesjednáváme) Nebankovní půjčku pro začínajícího živnostníka je možné řešit jedině se zástavou nemovitosti. Ale existují i jiné možnosti?

Půjčka pro začínající živnostníky

Pokračovat ve čtení

Podnikatelská půjčka bez zajištění a registru: lze ji získat v roce 2019?

U podnikatelských půjček bez zajištění tedy bez zástavy (většinou nemovitosti) je potřeba rozlišovat půjčku bankovní a nebankovní jako další variantu financování.

Obecně je na nebankovním trhu velmi málo firem, které jsou ochotné půjčit bez zástavy nemovitosti (bez ohledu na to, jestli je úvěrovaný subjekt podnikatel nebo spotřebitel), pomineme-li „vražedné“ mikro půjčky na krátké splatnosti s obřím úrokem.

Podnikatelská půjčka bez zajištění a registru

Pokračovat ve čtení

Rady pro začínající podnikatele: kde získat úvěr

V první řadě je důležité říct, že to začínající podnikatelé nemají se získáním půjčky či úvěru jednoduché. Alespoň dokud nemají doložitelný příjem (alespoň 1 daňové přiznání / nebo alespoň první obraty, vystavené faktury) a dostačující bonitu na požadovanou výši úvěru a splácení tomu odpovídající měsíční splátky (odvislé především od nastaveného úroku a splatnosti).

půjčka pro podnikatele

Pokračovat ve čtení

Proč řešíme financování od částky 200 000 Kč

Proč řešíme financování od částky 200 000 Kč, proč mít našetřené na koupi a co bez zástavní půjčky?

Jelikož na každém jednom požadavku ze strany klientů, je potřeba strávit přibližně podobný čas k jeho realizaci… Nabízíme financování s minimální hranicí 200 000 Kč, protože řešit menší případy by se nám časově nevyplatilo… Navíc se vždy snažíme řešit celkově požadavek klienta, žádné drobné nevýhodné půjčky neřešíme…

Pokračovat ve čtení

O autorovi

O autorovi

Autor článku je:

  • Specialista v úvěrovém oboru
  • 8 let praktických zkušeností
  • Statisíce (cca 20 000 hodin) hovorů s poptávajícími a investory
  • Tisíce kladně vyřízených požadavků
  • Nespočet pozitivních ohlasů a recenzí

Tomáš Maček, zakladatel a majitel projektu DůmDluhů.cz

IČ: 88853225

Telefon: 777 465 451

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Důležité upozornění

Veškeré financování nabízíme OD částky 200 000 Kč. Žádosti o menší peníze prosíme neodesílat.

Pokud chcete koupit nemovitost, nemáte na kupní cenu nic našetřené a banky Vám nepůjčí, počkejte až budete v bance průchozí. (čistý registr a dostatečný příjem) Nejsme kouzelníci. U nás musíte mít v případě zájmu o úvěr na koupi nemovitostí alespoň 30 procent z kupní ceny našetřeno z vlastních zdrojů. Totéž platí i pro podnikatelské úvěry.

Půjčku bez zástavy nemovitosti na cokoli jsme schopni sjednat pouze pro žadatele, který má slušný stav registru a má dostatečný doložitelný příjem.

Akceptuje se zde pouze doba neurčitá u zaměstnance, nebo poslední daňové přiznání u OSVČ. Pokud toto u žadatele není, lze řešit pouze se zástavou nemovitosti.

Pokud chcete koupit nemovitost, máte našetřené méně než 30% z kupní ceny a banka Vám nepůjčí kvůli špatnému registru, nebo slabému příjmu. NEUMÍME ŘEŠIT.

Pro nebankovní sektor je potřeba mít minimálně 30% z kupní ceny našetřené z vlastních zdrojů. Pokud našetřeé nemáte a v bance narážíte na slabý příjem a nebo záznam v registru, počkejte na vyčištění registru, nebo vyšší (doložitelný) příjem. Potom si hypotéku na koupi nemovitosti vyřešte v bance napřímo. Už i banky dnes nabízejí maximálně 85% LTV (15% z vlastního) a v nebankovním sektoru je to pochopitelně méně - maximálně 70% LTV a pochopitelně i úrok je zde vyšší. To mějte prosím na paměti, než u nás poptáte hypotéku na koupi.

Řídíme se novým zákonem o spotřebitelském úvěru platného od 1. 12. 2016.

U našich investorů dochází v rámci spotřebitelských úvěrů k posouzení úvěruschopnosti a prověření bonity klienta vždy.

Za službu financování klient neplatí poplatek dopředu.

V žádném případě nedochází ke dvojím odměnám.

Obecné informace

Šedesátá, 7015/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

info@dumdluhu.cz

+420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Právní podmínky