4 DŮLEŽITÉ rady, jak už nenaletět podvodným nebankovním společnostem

Každé odvětví kráčí směle vpřed. Stejně tak bohužel modernizuje i podvodná, nesolidní taktika nebankovních dravců s jasným cílem vydělat co nejvíc a to s co možná nejmenším odporem. Éra drahých čísel, poplatků předem bez následného poskytnutí služby a další je snad už pryč... Jakým směrem se tedy v dnešní době uchylují podvodné manévry nebankovních společností?

Pro usnadnění výběru vhodné, solidní nebankovní společnosti (tedy společnosti, která dokáže poskytovat finance bez zkoumání registrů, nutnosti dokladovat příjem a účel využití financí) si Vám dovolujeme nabídnout 4 základní rady, otázky které by měly jednoduše vytřídit „zrno od pleva“. Tyto by měly být také odpovědí na výše zmíněnou otázku.

Tyto by Vám měly pomoci nenaletět podvodníkům, „sběratelům nemovitostí“, vytvořit si správnou, ucelenou představu o nabídce jednotlivých úvěrových produktů a získat tak konečně často jen těžko dosažitelný, klidný spánek.Zájem žadatelů o takové finanční služby s primárním požadavkem na co možná nejnižší měsíční splátku je pochopitelný. Pochopitelná je také snaha docílit co možná nejnižšího ročního úroku, neboť právě ten dokáže společně s dobou splatnosti nejvýrazněji výši měsíční splátky ovlivnit.

Rozdíl v měsíční splátce však většinou tvoří tisícové, případně stovkové částky, což je v porovnání s „újmou“ při střetu s podvodnou nebankovní společností vážně zanedbatelná položka. Proto zde přidáváme 4 doporučené otázky a varování nad rámec právě měsíční splátky, roční úrokové sazby a doby splatnosti.

Tyto je vhodné se společností tázat a hledat zakořeněné ve smlouvách před rozhodnutím, zdali je pro mě tato společnost vhodná, či nikoli: Marketing velkého množství špatných nebankovních společností je založen právě na vysoké pravděpodobnosti špatné platební morálky žadatelů o jejich služby. To znamená, že vstupně žadateli na oko vyjdou nízkou splátkou – nízkým úrokem a nízkými vstupními poplatky žadateli „vstříc“, poté však nedostatečné zhodnocení poskytnutých peněz „dohánějí“ (většinou však výrazně „nadhánějí“) nesolidním marketingem.

Ve finále tak klienta oberou tučnými sankcemi, úroky z prodlení, zesplatňováním úvěrů a dalšími dodatky zanesenými ve smlouvách o nemovitost. Proto Vám doporučujeme: nepřeceňujte své platební schopnosti. Každý může přijít o práci - příjem, opozdit se se splátkou, stejně tak i Vy. Právě na to takové společnosti čekají, právě zde jim „kvete pšenka“.

Proto se vstupně vždy ptejte:

  • Jaké jsou podmínky zesplatnění úvěru? Za jakých podmínek po Vás poskytovatel úvěru může požadovat úvěr splatit ihned – jestli po jedné, dvou, třech a více. nezaplacených splátkách?
  • Jak vysokou jednorázovou sankci budete muset zaplatit v případě zesplatnění úvěru?
  • Jak vysoký úrok z prodlení, popř. smluvní pokutu za každý den prodlení po zesplatnění úvěru budete muset zaplatit?

Nebankovní sektor doporučujeme vždy chápat jako přechodnou variantu pro aktuální špatné registry, nedostatečné příjmy (pro banku neakceptovatelné).

To znamená, že by měl klient zodpovědným splácením vyčkat na vyčištění registrů, získání dostatečného a doložitelného příjmu, poté ihned refinancovat na podmínkami bezkonkurenční banku.

Proto je důležitá otázka:

  • Za jakých podmínek můžete úvěr jednorázově doplatit?

Většinou byste se měli setkat bezplatnou možností jednorázového vyplacení, s námi tomu tak vždy je. Avšak i v případě bezplatné, budoucí možností vyplacení úvěru se můžete setkat například s omezením, kdy v případě vyplacení úvěru do určitého data (většinou 1 rok a méně) od doby čerpání úvěru je takové vyplacení opět velice drahé.

Zjistit si tyto informace od poskytovatele je základ. Co je však daleko důležitější, je hledat, popř. nechat si najít takové dodatky ve smlouvě určené k podpisu. Právě tato je totiž styčným úskalím, které podvodným nebankovním společnostem dovoluje ve finále navyšovat poskytnuté peníze na horentní sumy, okrádat tak klienty o peníze, brát jim nemovitosti.

Doufáme, že Vám takové rady pomohou vyhnout se podvodníkům převlečeným za pomocníky a dalším nesolidním společnostem, které právě na základě takového marketingu „úspěšně“ profitují na finančním trhu ČR.

Důležité upozornění

Veškeré financování nabízíme OD částky 200 000 Kč. Žádosti o menší peníze prosíme neodesílat.

Pokud chcete koupit nemovitost, nemáte na kupní cenu nic našetřené a banky Vám nepůjčí, počkejte až budete v bance průchozí. (čistý registr a dostatečný příjem) Nejsme kouzelníci. U nás musíte mít v případě zájmu o úvěr na koupi nemovitostí alespoň 30 procent z kupní ceny našetřeno z vlastních zdrojů. Totéž platí i pro podnikatelské úvěry.

Půjčku bez zástavy nemovitosti na cokoli jsme schopni sjednat pouze pro žadatele, který má slušný stav registru a má dostatečný doložitelný příjem.

Akceptuje se zde pouze doba neurčitá u zaměstnance, nebo poslední daňové přiznání u OSVČ. Pokud toto u žadatele není, lze řešit pouze se zástavou nemovitosti.

Pokud chcete koupit nemovitost, máte našetřené méně než 30% z kupní ceny a banka Vám nepůjčí kvůli špatnému registru, nebo slabému příjmu. NEUMÍME ŘEŠIT.

Pro nebankovní sektor je potřeba mít minimálně 30% z kupní ceny našetřené z vlastních zdrojů. Pokud našetřeé nemáte a v bance narážíte na slabý příjem a nebo záznam v registru, počkejte na vyčištění registru, nebo vyšší (doložitelný) příjem. Potom si hypotéku na koupi nemovitosti vyřešte v bance napřímo. Už i banky dnes nabízejí maximálně 85% LTV (15% z vlastního) a v nebankovním sektoru je to pochopitelně méně - maximálně 70% LTV a pochopitelně i úrok je zde vyšší. To mějte prosím na paměti, než u nás poptáte hypotéku na koupi.

Řídíme se novým zákonem o spotřebitelském úvěru platného od 1. 12. 2016.

U našich investorů dochází v rámci spotřebitelských úvěrů k posouzení úvěruschopnosti a prověření bonity klienta vždy.

Za službu financování klient neplatí poplatek dopředu.

V žádném případě nedochází ke dvojím odměnám.

Obecné informace

Šedesátá, 7015/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

info@dumdluhu.cz

+420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Právní podmínky