Rady pro začínající podnikatele: kde získat úvěr

V první řadě je potřeba přiznat, že to začínající podnikatelé se získáním podnikatelské půjčky či úvěru s dobrými parametry a BEZ ZÁSTAVY NEMOVITOSTI nemají vůbec jednoduché.

Alespoň do doby, než získají doložitelný příjem v podobě 1 daňového přiznání za uplynulý rok, nebo alespoň první prokazatelné obraty, vystavené faktury, příjmy plynoucí z podnikání. A tím pádem i prokazatelnou bonitu na požadovanou výši úvěru a splácení tomu odpovídající měsíční splátky, odvislé především od získaného úroku a nastavené splatnosti. Potom mají v bance šanci na výhodný úvěr bez zástavy nemovitosti. 

Velmi podstatný faktor v tomto ohledu je, zda-li má začínající podnikatel pro získání nebankovního úvěru možnost dát do zástavy nemovitost. Pokud ano, není se o čem bavit a na podnikání může získat až 70 % z hodnoty této nemovitosti za rozumných parametrů úroku, splatnosti.

Pokud nemovitost do zástavy nemá, ani nemá doložitelný příjem viz výše, v nebankovním sektoru má smůlu, co se týká většího a výhodného úvěru bez zástavy nemovitosti. Zde je možné řešit úvěr jedině se zástavou nemovitosti.

V bankovním sektoru to u bez zástavního úvěru stojí na žadateli, jeho bonitě, registru, záměru a dalších kvalitách. Tyto mají podstatný vliv na to, jestli bude úvěr poskytnut, v jaké výši, za jakého úroku a na další neméně podstatné parametry úvěru. Možnost zástavy nemovitosti v bankovním sektoru potom jen tyto parametry zlepšuje především co se týká vyšší částky, nižšího úroku a delší splatnosti.

Ale co dál, je něco víc? Čtěte dál ve článku „Pokračovat ve čtení".

půjčka pro podnikatele

I přesto zde přikládám několik typů, způsobů, jak může získat peníze na rozjezd a rozvoj svého podnikání začínající podnikatel, ať už se na svém trhu vyskytuje jako fyzická osoba podnikající (osvč – osoba samostatně výdělečně činná), nebo právnická osoba (s.r.o., a.s., s.e. a další). Způsoby, jakými může začínající podnikatel získat úvěr jsou následující:

1. Investiční / Provozní bankovní úvěr pro podnikatele

Najít si banku, která má tento produkt v nabídce. Vždy je dobré začít u banky, kde zvažujete (nebo dáte příslib) mít podnikatelský účet, různá pojištění, kde Vám třeba už v minulosti chodil příjem, třeba se zaměstnání nebo jiné činnosti, a mají tak s Vámi pozitivní zkušenost. Pochopitelně je potřeba mít čistý registr, nebo ho mít alespoň v přijatelném stavu, několik opožděných plateb by ještě nemuselo být kritérium k zamítnutí, a nachystat si ideálně co nejlépe zpracovaný podnikatelský záměr, plán, budoucí předpokládanou ekonomiku projektu. Pokud s tímto ukážete svoji jedinečnost, zajímavost, je možné, že získáte úvěr v řádu vyšších 100 tisíc za rozumných podmínek: úroku a delší splatnosti.

2. Podnikatelské půjčky se spolužadatelem

Najít si k sobě spolužadatele, který je ochotný s Vámi k úvěru přistoupit, který už má aktuálně doložitelný příjem, dostatečnou bonitu a pro banku taky ideálně rozumný stav registru. Zvedne tak Vaši bonitu a banky by měli být daleko otevřenější úvěr poskytnout, protože už tam má 2 žadatele, vyšší jistotu. Může se ale taky stát, že tam banka Vás jako žadatele oficiálně bez příjmu ani nebude potřebovat. Tzn. navrhne sjednání jenom na tuto osobu blízkou. V takovém případě jedině sjednat dočasně takto bez vás a až budete mít doložitelný příjem (ideálně za 1 rok slušné daňové přiznání) půjčku převedete na sebe a osobu blízkou z úvěru vyvážete. Pro samotnou osobu blízkou, která je tomuto ochotna, je stejně už prakticky jedno, jestli bude jediný žadatel, nebo spolužadatel, nese podobné rizika v případě nesplácení úvěru tak nebo tak.

3. Podnikatelský úvěr se zástavou nemovitosti

Dejte do zástavy nemovitost Vaši, nebo kterékoli 3. osoby (i firmy), která se zřízením zástavního práva souhlasí – bude tzv. ručitel, dá souhlas se zástavou nemovitosti - zápisem zástavního práva na LV její nemovitosti. V takovém případě je reálné sjednat i na Vás, jako jediného žadatele nebankovní hypotéku - úvěr se zástavou nemovitosti ve výši až 80 % z tržní ceny takové nemovitosti. A to za přívětivých úrokových podmínek, delší doby splatnosti, možnosti výjimečných splátek a další. Neváhejte nás oslovit pro vytvoření nezávazné nabídky hypotéky od fér investorů na trhu. Bude-li sjednání možné, vyberete si tu nejlepší.

Poslat nezávaznou žádost o podnikatelský úvěr se zástavou nemovitosti

4. Investice od lidí s volným kapitálem

Oslovit lidi mající potřebný volný kapitál ve svém okolí – rodinu, kamaráda, kolegu, kteří Vás znají a důvěřují. V takovém případě to může být i bezúročné. Jinak to samozřejmě může být jakýkoli člověk s větším volným kapitálem, ideálně přímo z Vašeho oboru byznysu, který se zde orientuje, ocení Vaše konkrétní kvality, záměr a bude se chtít na tomto nápadu, rozjíždějícím se podnikání podílet. Nicméně spíš než se čistě „obohatit“ domluveným úrokem, bude víc slyšet na podíl ve společném podniku, což pokud má záměr vážně potenciál a uchytí se na trhu, může být za „pár získaných peněz“ v budoucnu hodně v rámci např. 20 %, 50 % ve firmě. Hlavně pozor na podrobný rozbor, informování a naprosté obejítí se strany takového člověka. Peníze má a pokud Vás vyloženě nepotřebuje a nemá „charakter“, je toto riziko reálné. Co je jednoznačně zbytečné udělat, pokud nemáte k půjčce do zástavy nemovitost? Hledat řešení u nebankovních firem, vkládat sem nějaké naděje, a vůbec energii a čas. Ty bez zástavy nemovitosti obecně navíc na podnikání, tím tuplem na jeho rozjezd, nepůjčují a jediných reakcí, kterých se dočkáte tak bude: „sežeň si do zástavy nemovitost“ nebo „tady je nevýhodná mikropůjčka na krátkou splatnost“, která Vaše podnikání, i když třeba nadějné, uhasí hned na jeho startu svojí splátkou, úrokem – RPSN, celkovým přeplatkem.

Bonusový tip!

A PROSíM VÁS, HLAVNĚ NIC NIKOMU NEPLAŤTE DOPŘEDU. I kdyby vám sliboval „zlaté z nebe“, není k tomu žádný důvod. Ve většině případů se tak jedná o podvod. Dotyčný má zázračné úvěrové možnosti, které Vám zajistí přesně takovou půjčku, jakou jste chtěli, která by Vás přiblížila blíž k Vašemu podnikatelskému snu, horší je že tyto možnosti má jedině tak ve svém snu. Vyláká z Vás peníze „které je potřeba zaplatit proto a proto, aby to prošlo tam a u toho „uhmm, víte“… sbalí lup a už se ho nedohledáte. Pokud máte zájem o nezávazné vyhodnocení Vaší konkrétní situace, požadavku na půjčku, úvěr pro začínající podnikatele, určitě nám dejte vědět. Určitě se ozvěte, pokud máte možnost dát do zástavy nemovitost. Pro vytvoření nezávazné a konkrétní nabídky nebankovní hypotéky – úvěru, půjčky se zástavou na rozjezd podnikání. Ke sjednání dojde, až když najdeme řešení, tzn. fér půjčujícího schopného Vám peníze poskytnout za výhodných pro Vás zajímavých (přijatelných) podmínek. Dopředu se nám nic neplatí, neriskuje. Pokud se Vám nabídka náhodou nebude líbit, nic se neděje.

Poslat nezávaznou žádost o podnikatelský úvěr

O autorovi

O autorovi

Autor článku je:

  • Specialista v úvěrovém oboru
  • 8 let praktických zkušeností
  • Statisíce (cca 20 000 hodin) hovorů s poptávajícími a investory
  • Tisíce kladně vyřízených požadavků
  • Nespočet pozitivních ohlasů a recenzí

Tomáš Maček, zakladatel a majitel projektu DůmDluhů.cz

IČ: 88853225

Telefon: 777 465 451

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Důležité upozornění

Veškeré financování nabízíme OD částky 200 000 Kč. Žádosti o menší peníze prosíme neodesílat.

Pokud chcete koupit nemovitost, nemáte na kupní cenu nic našetřené a banky Vám nepůjčí, počkejte až budete v bance průchozí. (čistý registr a dostatečný příjem) Nejsme kouzelníci. U nás musíte mít v případě zájmu o úvěr na koupi nemovitostí alespoň 30 procent z kupní ceny našetřeno z vlastních zdrojů. Totéž platí i pro podnikatelské úvěry.

Půjčku bez zástavy nemovitosti na cokoli jsme schopni sjednat pouze pro žadatele, který má slušný stav registru a má dostatečný doložitelný příjem.

Akceptuje se zde pouze doba neurčitá u zaměstnance, nebo poslední daňové přiznání u OSVČ. Pokud toto u žadatele není, lze řešit pouze se zástavou nemovitosti.

Pokud chcete koupit nemovitost, máte našetřené méně než 30% z kupní ceny a banka Vám nepůjčí kvůli špatnému registru, nebo slabému příjmu. NEUMÍME ŘEŠIT.

Pro nebankovní sektor je potřeba mít minimálně 30% z kupní ceny našetřené z vlastních zdrojů. Pokud našetřeé nemáte a v bance narážíte na slabý příjem a nebo záznam v registru, počkejte na vyčištění registru, nebo vyšší (doložitelný) příjem. Potom si hypotéku na koupi nemovitosti vyřešte v bance napřímo. Už i banky dnes nabízejí maximálně 85% LTV (15% z vlastního) a v nebankovním sektoru je to pochopitelně méně - maximálně 70% LTV a pochopitelně i úrok je zde vyšší. To mějte prosím na paměti, než u nás poptáte hypotéku na koupi.

Řídíme se novým zákonem o spotřebitelském úvěru platného od 1. 12. 2016.

U našich investorů dochází v rámci spotřebitelských úvěrů k posouzení úvěruschopnosti a prověření bonity klienta vždy.

Za službu financování klient neplatí poplatek dopředu.

V žádném případě nedochází ke dvojím odměnám.

Obecné informace

Šedesátá, 7015/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

info@dumdluhu.cz

+420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Právní podmínky