Jak se zachovat při problémech se splácením půjčky?

Do situace, kdy člověk není schopen plnit své závazky, se může dostat každý z nás. Důvodem může být neuvážlivost, přecenění vlastních příjmových sil, nabrání několika půjček a následná neschopnost je splácet. Důvodem také může být neočekávaný vyhazov z práce, nezdar v podnikatelské činnosti, partnerský rozkol a podobně.

Takže ruku na srdce, kdo z nás dokáže něco takového očekávat? Kdo z nás může s klidem prohlásit: "Toto se mně přece nemůže nikdy stát!"? Taková situace zkrátka může potkat každého a klíčovou otázkou je, jak takovou situaci správně řešit? ČÍM DŘÍVE ZAČNU TAKOVOU SITUACI ŘEŠIT, TÍM LÉPE! Velice důležité je pravidlo, začít nastalou situaci řešit a to co možná nejdříve. Je důležité nestrkat "hlavu do písku" (tzv. pštrosí chování), ale aktivně se svými věřiteli komunikovat, hledat pro obě strany schůdná řešení. Také doporučujeme najít dobrého dluhového poradce a vyžádat si odborné rady na toto téma. S tím Vám rádi pomůžeme.

Nejhorší tedy je nereagovat na upomínky od daných úvěrových společností ať už v podobě bankovních, či nebankovních domů a pasivně (s hlavou v písku) očekávat zesplatnění úvěru, nebo snad příchod exekutora. Informujte své věřitele o situaci, která nastala a situaci otevřeně řešte. Banky i férové nebankovní firmy se v drtivé většině případů snaží vyjít svým klientům maximálně vstříc, najít pro ně optimální řešení dle jejich individuálních potřeb. Zde se může jednat především o odklad splátek, návrh nového splátkového kalendáře, navýšení doby splatnosti (= rozložení splátek do více let) za účelem snížní měsíční splátky.

V nebankovním sektoru však problém nastává v případě, kdy si člověk vezme hypotéku u firmy s nabídkou přehnaně levné, "až dech vyrážející" úrokové sazby viz. dnešní nabídky od společností na fixní úrok 7 % ročně a podobně. Je důležité si uvědomit, že pro takové firmy není tento úrok v žádném případě dostačující. Takové firmy ve většině případů pouze vyčkávají na vysoce pravděpodobnou neschopnost splácet u svých klientů, a pokud to nastane, okamžitě je bombardují  obrovskými sankčními úroky z prodlení (až 1,5 % za den) a dalšími poplatky. Tyto sankce pak můžou ve finále zvýšit samotný dluh až o 50 %, a to za velice krátkou dobu.  

Hypoteční úvěry se poté snaží velice rychle zesplatňovat a své "nashromážděné" peníze co nejdříve získat zpět prostřednictvím exekutora a následné dražby. Je proto pouze na lidech, která z cest je pro ně přijatelnější. Zda-li o několik stovek dražší měsíční splátka a zároveň klid, nebo neúměrně nízké úrokové podmínky a zároveň oprávněný strach o ztrátu vlastního bydlení?

Odpověď je na každém z Vás, my však upřednostňujeme 1. variantu. V této souvislosti: "Neznalost základních principů platících ve financích, může člověka bez zdravých návyků získaných ze svého rodinného prostředí dostat do velmi tíživé situace. Je stále více zřejmé, že útoky různých společností nabízející „výhodné“ finanční produkty budou sílit." Pokud se s věřiteli není možné dohodnout na vhodném řešení a zároveň je Váš příjem na nový úvěr dostačující, nezbývá, než hypoteční úvěr refinancovat, nebo konsolidovat půjčky. V tomto směru Vám rádi poradíme, tuto problematiku za Vás rádi vyřešíme. Bohužel, z počátku bude problém s registry, a tak budeme hledat řešení v nebankovních zdrojích.

Ihned po vyčištění registrů však úvěr zdarma převedeme do banky. Zajistíme tak opět velice přijemné podmínky pro splácení. Řešením nezvladatelného zadlužení pak může být osobní bankrot (viz předchozí aktuality), prodej nemovitosti dříve než vznikne exekuční titul (v exekuci již ztrácí majitel právo s nemovitostí jakkoli nakládat), převod nemovitosti na rodinného příslušníka s čistými registry a dostatečnými příjmy a následné vyplacení zesplatněného úvěru bankovní hypotékou.       

částečný zdroj: www.finance.cz

Důležité upozornění

Veškeré financování nabízíme OD částky 200 000 Kč. Žádosti o menší peníze prosíme neodesílat.

Pokud chcete koupit nemovitost, nemáte na kupní cenu nic našetřené a banky Vám nepůjčí, počkejte až budete v bance průchozí. (čistý registr a dostatečný příjem) Nejsme kouzelníci. U nás musíte mít v případě zájmu o úvěr na koupi nemovitostí alespoň 30 procent z kupní ceny našetřeno z vlastních zdrojů. Totéž platí i pro podnikatelské úvěry.

Půjčku bez zástavy nemovitosti na cokoli jsme schopni sjednat pouze pro žadatele, který má slušný stav registru a má dostatečný doložitelný příjem.

Akceptuje se zde pouze doba neurčitá u zaměstnance, nebo poslední daňové přiznání u OSVČ. Pokud toto u žadatele není, lze řešit pouze se zástavou nemovitosti.

Pokud chcete koupit nemovitost, máte našetřené méně než 30% z kupní ceny a banka Vám nepůjčí kvůli špatnému registru, nebo slabému příjmu. NEUMÍME ŘEŠIT.

Pro nebankovní sektor je potřeba mít minimálně 30% z kupní ceny našetřené z vlastních zdrojů. Pokud našetřeé nemáte a v bance narážíte na slabý příjem a nebo záznam v registru, počkejte na vyčištění registru, nebo vyšší (doložitelný) příjem. Potom si hypotéku na koupi nemovitosti vyřešte v bance napřímo. Už i banky dnes nabízejí maximálně 85% LTV (15% z vlastního) a v nebankovním sektoru je to pochopitelně méně - maximálně 70% LTV a pochopitelně i úrok je zde vyšší. To mějte prosím na paměti, než u nás poptáte hypotéku na koupi.

Řídíme se novým zákonem o spotřebitelském úvěru platného od 1. 12. 2016.

U našich investorů dochází v rámci spotřebitelských úvěrů k posouzení úvěruschopnosti a prověření bonity klienta vždy.

Za službu financování klient neplatí poplatek dopředu.

V žádném případě nedochází ke dvojím odměnám.

Obecné informace

Šedesátá, 7015/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

info@dumdluhu.cz

+420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Právní podmínky