Na co si dát pozor u produktu výkup nemovitostí, zpětný leasing?

U výkupu nemovitostí je důležité brát v potaz, že investor nikdy nenabídne podmínky, jako zájemce o koupi pro bydlení, podnikání a pod… Důvodem je, že investor chce taky vydělat, hradí zde daně z převodu 4% (to i klasický kupující), nicméně přibývá daň z nemovitosti a daň se zisku, což dělá relativně velký peníz + se částka nabídnutá na výkup snižuje o marži investora… Je proto vždy nejlepší (pokud je to možné), najít klasického kupujícího, který nabídne co nejvyšší možnou cenu. I s tímto Vám rád pomůžu, domluvím se s nejlepším makléřem ve Vašem okolí, aby provedl profesionální kroky ke standardnímu prodeji za rozumnou odměnu, marži…

U zpětného leasingu je důležité si uvědomit, že klient nezískává peníze na základě zástavního práva, kdy zůstává dále vlastníkem (jako je tomu u klasické nebankovní hypotéky), ale na základě převodu vlastnického práva nemovitosti. To znamená, že přestane být vlastníkem nemovitosti, kterým se po dobu trvání zpětného leasingu stane investor… Je proto důležité být pozorným a vybrat investora důvěryhodného (minimálně co se týká recenzí – zkušeností, zázemí, dále pak „sympatiemi“ při osobním jednání a hlavně kontrolou právních dokumentů u klientova právníka), který nabídne jasně dané, transparentní a pro klienta bezpečné podmínky… Protože je zde riziko při zlém výběru ztráty nemovitosti za částku, kterou investor poskytl…

Pokud však klient najde férového investora, má díky nižší rizikovosti pro investora (převod je pro něj lepší než zástavní právo) nárok na výrazně výhodnější podmínky, než je tomu u produktu nebankovní hypotéky… Rádi Vám s výběrem férového a výhodného investora pomůžeme…

Důležité upozornění

Veškeré financování nabízíme OD částky 200 000 Kč. Žádosti o menší peníze prosíme neodesílat.

Pokud chcete koupit nemovitost, nemáte na kupní cenu nic našetřené a banky Vám nepůjčí, počkejte až budete v bance průchozí. (čistý registr a dostatečný příjem) Nejsme kouzelníci. U nás musíte mít v případě zájmu o úvěr na koupi nemovitostí alespoň 30 procent z kupní ceny našetřeno z vlastních zdrojů. Totéž platí i pro podnikatelské úvěry.

Půjčku bez zástavy nemovitosti na cokoli jsme schopni sjednat pouze pro žadatele, který má slušný stav registru a má dostatečný doložitelný příjem.

Akceptuje se zde pouze doba neurčitá u zaměstnance, nebo poslední daňové přiznání u OSVČ. Pokud toto u žadatele není, lze řešit pouze se zástavou nemovitosti.

Pokud chcete koupit nemovitost, máte našetřené méně než 30% z kupní ceny a banka Vám nepůjčí kvůli špatnému registru, nebo slabému příjmu. NEUMÍME ŘEŠIT.

Pro nebankovní sektor je potřeba mít minimálně 30% z kupní ceny našetřené z vlastních zdrojů. Pokud našetřeé nemáte a v bance narážíte na slabý příjem a nebo záznam v registru, počkejte na vyčištění registru, nebo vyšší (doložitelný) příjem. Potom si hypotéku na koupi nemovitosti vyřešte v bance napřímo. Už i banky dnes nabízejí maximálně 85% LTV (15% z vlastního) a v nebankovním sektoru je to pochopitelně méně - maximálně 70% LTV a pochopitelně i úrok je zde vyšší. To mějte prosím na paměti, než u nás poptáte hypotéku na koupi.

Řídíme se novým zákonem o spotřebitelském úvěru platného od 1. 12. 2016.

U našich investorů dochází v rámci spotřebitelských úvěrů k posouzení úvěruschopnosti a prověření bonity klienta vždy.

Za službu financování klient neplatí poplatek dopředu.

V žádném případě nedochází ke dvojím odměnám.

Obecné informace

Šedesátá, 7015/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

info@dumdluhu.cz

+420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Právní podmínky