Na ostří nože mezi exekutorskými komorami

Dokonce už i největší exekutorské „firmy“ v ČR se začínají mezi sebou „pošťuchovat“, která z nich předvádí slabší výkon, má horší výsledky, která je lepší, jaké opatření zavádět.. Proti sobě stojí také menší exekutorská komora v Praze v čele s Janou Tvrdkovou a úřad v Přerově v čele s Tomášem Vránou, která má za sebou největší počet terénních zásahů v ČR, je nejaktivnější.

Tvrdková především mediálně napadla Vránův úřad, že jde přes „mrtvoly“, že jsou jeho praktiky na hranici únosnosti, že je příčinou velkého počtu žalob ze strany lidí, je přehnaně snaživý… Žaloby jdou z pozic lidí, kteří se brání proti neoprávněně zabavenému nemovitému a movitému majetku. Vránu nepřímo označila ze velmi podnikavého exekutora, podbízejícího se větším poskytovatelům peněz… Je takové označení na místě, není to pouze jeden z výkřiků slabší, ne tak „úspěšné“ exekutorské komory?

Přerovská komora měla jenom za rok 2010 „ na triku“ téměř 55 000 exekucí. Ve skutečnosti ale oprávněných žalob, které jsou předmětem kritiky Tvrdkové, bylo v poměru ku přibližně 900 exekucím úřadu Tvrdkové výrazně méně. Touto statistikou tedy naopak argumentuje Vrána „ kdybys měla tolik případů, jako máme my, žalob oprávněných žalob by jsi měla násobně víc“. Ruka v ruce rozezleně sdělil, že pokud se neomluví a ve svém jednání bude dále pokračovat, podá žalobu on na ni.

Spory mezi exekutoři rok od roku rostou, ministr spravedlnosti Pospíšil reaguje snížením odměn na ½ u menších, lehce vymahatelných případů a prostřednictvím televize exekutorům sdělil: „už jste se utrhli jste se z řetězu“.

Ministr spravedlnosti Pospíšil chce, samozřejmě taky za jasného souhlasu Tvrdkové, zavést takzvanou spádovost. Spádovost znamená, že budou případy vymezeny na dané lokality. Stejným principem jako například pacienti obvodních doktorů. Což by mělo zamezit exekutorským komorám jejich přehnané snaživosti získat co nejvíce případů. Zkrátka daná exekutorská komora bude spravovat exekuce spadající do dané lokality a tečka. Na druhou stranu to slovy silných exekutorských komor bude znamenat to, že drobné- slabé- málo výkonné komory budou mít nezaslouženě a automaticky větší počet případů. „ Proč by se mělo v biznisu pomáhat slabším?“ Také osočili Tvrdkovou, že přitakáváním tohoto návrhu chce právě tohoto docílit. Ta opět reaguje velkým počtem žalob…

Z pohledu samotného dlužníka to pak „oprávněně“ připomíná spíše blázinec, než jednání subjektů, které mají v povinnosti kvalitně a zodpovědně řešit jejich neschopnost splácet…

Důležité upozornění

Veškeré financování nabízíme OD částky 200 000 Kč. Žádosti o menší peníze prosíme neodesílat.

Pokud chcete koupit nemovitost, nemáte na kupní cenu nic našetřené a banky Vám nepůjčí, počkejte až budete v bance průchozí. (čistý registr a dostatečný příjem) Nejsme kouzelníci. U nás musíte mít v případě zájmu o úvěr na koupi nemovitostí alespoň 30 procent z kupní ceny našetřeno z vlastních zdrojů. Totéž platí i pro podnikatelské úvěry.

Půjčku bez zástavy nemovitosti na cokoli jsme schopni sjednat pouze pro žadatele, který má slušný stav registru a má dostatečný doložitelný příjem.

Akceptuje se zde pouze doba neurčitá u zaměstnance, nebo poslední daňové přiznání u OSVČ. Pokud toto u žadatele není, lze řešit pouze se zástavou nemovitosti.

Pokud chcete koupit nemovitost, máte našetřené méně než 30% z kupní ceny a banka Vám nepůjčí kvůli špatnému registru, nebo slabému příjmu. NEUMÍME ŘEŠIT.

Pro nebankovní sektor je potřeba mít minimálně 30% z kupní ceny našetřené z vlastních zdrojů. Pokud našetřeé nemáte a v bance narážíte na slabý příjem a nebo záznam v registru, počkejte na vyčištění registru, nebo vyšší (doložitelný) příjem. Potom si hypotéku na koupi nemovitosti vyřešte v bance napřímo. Už i banky dnes nabízejí maximálně 85% LTV (15% z vlastního) a v nebankovním sektoru je to pochopitelně méně - maximálně 70% LTV a pochopitelně i úrok je zde vyšší. To mějte prosím na paměti, než u nás poptáte hypotéku na koupi.

Řídíme se novým zákonem o spotřebitelském úvěru platného od 1. 12. 2016.

U našich investorů dochází v rámci spotřebitelských úvěrů k posouzení úvěruschopnosti a prověření bonity klienta vždy.

Za službu financování klient neplatí poplatek dopředu.

V žádném případě nedochází ke dvojím odměnám.

Obecné informace

Šedesátá, 7015/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

info@dumdluhu.cz

+420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Právní podmínky