Nebankovní půjčka pro podnikatele – Je na nebankovním trhu vůbec něco slušného?

Upřímně? Záleží na požadované výši půjčky a možnosti zástavy nemovitosti ze strany žadatele.

Nebankovní firmy neumí půjčovat (určitě ne za výhodných podmínek) bez zástavy nemovitosti.

A tak pokud vážně nenajdeme v bankovním sektoru pro Vás řešení, víme, že už jste se o to sami marně snažili, nebo se zklamali zkušeností s finančním poradcem. No jsme ryzí úvěráři, máme dobré možnosti a Vy dopředu nic neplatíte, tak to minimálně u nás zkuste, lze řešit výhodnou a férovou nebankovní půjčku pro podnikatele, nicméně pouze se zástavou nemovitosti.

Co dalšího se pojí s realizací podnikatelských půjček přes nás se dozvíte dále v tomto článku, když kliknete na „pokračovat ve čtení" níže pod obrázkem.

nebankovní půjčka pro podnikatele

Jak postupujeme při konzultaci s klienty ohledně půjčky?

Pokud tuto možnost máte a požadovaná výše půjčky nepřesahuje 70 % z tržní ceny nemovitosti, která jde následně oproti půjčce do zástavy, rádi vyhodnotíme konkrétně Váš požadavek, situaci a vytvoříme konkrétní nezávaznou nabídku nebankovní půjčky se zástavou (zajištěním) nemovitosti.

Je možné řešit i bez zástavy nemovitosti, nicméně jedině bankovní cestou. A zde hodně záleží na příjmu – bonitě, historii a na dalších možnostech a parametrech poptávky podnikatele po takové bez zástavní půjčce. Nicméně pokud nejsou parametry poptávajícího podnikatele jako např. registry, bonita ve vyloženě špatné stavu, je i v tomto případě šance na půjčku bez zástavy nemovitosti. Ale ne u nebankovní společností, ty totiž bez zástavy (za přijatelných podmínek) nepůjčují.

Proto se snažíme, v případě žádosti o čistě bez zástavní půjčku ze strany podnikatele nebo upřednostnění této varianty s tím, že zástavu by chtěl dát až krajně – pokud by bez zástavy vážně nešlo, vyhodnotit, prosadit a sjednat takovou půjčku v jedné ze spřízněných bank. Máme slušné možnosti, kontakty, a pokud se nám to podaří, tato varianta je pro podnikatele vždy podstatně výhodnější a bez zástavy ještě jednou zopakuji – jediná možná.

Z našeho pohledu je proto docela podstatný důvod, proč poptáváte nebankovní půjčku. Asi tím důvodem je, že jste nepochodili s poptávkou o podnikatelskou půjčku u svojí banky a možná ani u vícero bank třeba se svým finančním poradcem, úvěrářem.

Nicméně máme svoje vlastní úvěrářské možnosti a je šance přes nás sjednat výhodnou podnikatelskou půjčku v bankovním sektoru, i když jste v minulosti sami nepochodili. Vykomunikovat na správných místech hlavní problémové body, proč jste nepochodili a tak cestu pro získání bankovní podnikatelské půjčky zprůchodnit.

Kdy volíme bankovní a kdy nebankovní instituci pro půjčku pro klienta?

V bance budou podmínky vždycky o parník lepší, než nabízí nebankovní firmy. Nehledě na to, že nebankovní půjčka pro podnikatele bez zástavy nemovitosti zkrátka prakticky neexistuje (jedině se zástavou). Když pomineme pár miniaturních úvěrů za obrovský úrok, nebo pár nabídek zdaleka ne tak výhodných půjček bez zajištění pro podnikatele, kde navíc projde 1 žadatel z 25. A věřte tomu, že tohoto bychom určitě „protáhli“ i v bance za lepších podmínek pro něj. A myslím si že i procentuální průchodnost by byla podstatně vyšší. A tak lepší než to hrát na nebankovní instituci bez zástavy, pro kterou je riziko nesplácení tak odstrašující, že zkrátka na trhu nikdo takto půjčující není. A když už se někdo, kdo půjčuje nebankovně s tolerancí horších registrů a příjmu, na nebankovním trhu objeví, průchodnost sjednání úvěrů se s postupem času snižuje a snižuje, až často daný subjekt zaniká. Historicky se tak aspoň dělo.

Opakování matka moudrosti. Bez zástavy nemovitosti je půjčka pro podnikatele (prakticky i pro spotřebitele) v nebankovní firmy pasé úplně (příliš velké riziko pro investora). Bankovní cestou je možné se dostat na relativně výhodný úrok, delší splatnost a na výši půjčky řádně ve statisících, maximálně nižších jednotek mil Kč. V tomto směru následně záleží na ekonomických výsledcích žadatele podnikatele (daňovém přiznání firmy). Dále pak na zpracovaném záměru, budoucí ekonomice, historii splácení – registrech apod.

Z toho plyne podstatný dotaz. Máte možnost, jste ochotni, schopni dát do zástavy nemovitost, ať už vlastní, nebo 3. osoby, která s tímto souhlasí? Pokud ano, jsou obecně vyšší šance na získání (ne)bankovní podnikatelské půjčky a současně v obou případech i s určitě lepšími parametry: nižším úrokem, delší splatností.

My stejně vždy první hledáme řešení pro dobro poptávajícího podnikatele řešení bankou, protože pokud se takové podaří najít, je pro něj o dost lepší. Nicméně není problém, v takovém případě možnosti zástavy nemovitosti ze strany poptávajícího podnikatele, abychom zajistili vyhodnocení u slušných nebankovních investorů na trhu a do zálohy zaslali nabídku na hypoteční nebankovní půjčku pro podnikatele (tzn. se zajištěním- zástavou) – pro případ, že by bankovní financování zkrátka nyní nedopadlo.

Potřebujete nyní získat peníze na podnikání formou půjčky ať už za jakýmkoli konkrétním účelem? Ozvěte se nám pro nezávazné vyhodnocení konkrétně Vašeho požadavku a nalezení ideální možnosti podnikatelské půjčky na (ne)bankovním úvěrovém trhu ČR. Dopředu nic neplatíte, tato analýza trhu a případné vytvoření konkrétní nabídky je zcela nezávazné.

Poslat nezávaznou žádost o konzultaci podnikatelské půjčky

O autorovi

O autorovi

Autor článku je:

  • Specialista v úvěrovém oboru
  • 8 let praktických zkušeností
  • Statisíce (cca 20 000 hodin) hovorů s poptávajícími a investory
  • Tisíce kladně vyřízených požadavků
  • Nespočet pozitivních ohlasů a recenzí

Tomáš Maček, zakladatel a majitel projektu DůmDluhů.cz

IČ: 88853225

Telefon: 777 465 451

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Důležité upozornění

Veškeré financování nabízíme OD částky 200 000 Kč. Žádosti o menší peníze prosíme neodesílat.

Pokud chcete koupit nemovitost, nemáte na kupní cenu nic našetřené a banky Vám nepůjčí, počkejte až budete v bance průchozí. (čistý registr a dostatečný příjem) Nejsme kouzelníci. U nás musíte mít v případě zájmu o úvěr na koupi nemovitostí alespoň 30 procent z kupní ceny našetřeno z vlastních zdrojů. Totéž platí i pro podnikatelské úvěry.

Půjčku bez zástavy nemovitosti na cokoli jsme schopni sjednat pouze pro žadatele, který má slušný stav registru a má dostatečný doložitelný příjem.

Akceptuje se zde pouze doba neurčitá u zaměstnance, nebo poslední daňové přiznání u OSVČ. Pokud toto u žadatele není, lze řešit pouze se zástavou nemovitosti.

Pokud chcete koupit nemovitost, máte našetřené méně než 30% z kupní ceny a banka Vám nepůjčí kvůli špatnému registru, nebo slabému příjmu. NEUMÍME ŘEŠIT.

Pro nebankovní sektor je potřeba mít minimálně 30% z kupní ceny našetřené z vlastních zdrojů. Pokud našetřeé nemáte a v bance narážíte na slabý příjem a nebo záznam v registru, počkejte na vyčištění registru, nebo vyšší (doložitelný) příjem. Potom si hypotéku na koupi nemovitosti vyřešte v bance napřímo. Už i banky dnes nabízejí maximálně 85% LTV (15% z vlastního) a v nebankovním sektoru je to pochopitelně méně - maximálně 70% LTV a pochopitelně i úrok je zde vyšší. To mějte prosím na paměti, než u nás poptáte hypotéku na koupi.

Řídíme se novým zákonem o spotřebitelském úvěru platného od 1. 12. 2016.

U našich investorů dochází v rámci spotřebitelských úvěrů k posouzení úvěruschopnosti a prověření bonity klienta vždy.

Za službu financování klient neplatí poplatek dopředu.

V žádném případě nedochází ke dvojím odměnám.

Obecné informace

Šedesátá, 7015/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

info@dumdluhu.cz

+420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Právní podmínky