Nebankovní půjčka pro podnikatele – Je na nebankovním trhu vůbec něco slušného?

Upřímně? Záleží na požadované výši půjčky a možnosti zástavy nemovitosti ze strany žadatele.

Nebankovní firmy neumí půjčovat (určitě ne za výhodných podmínek) bez zástavy nemovitosti.

A tak pokud vážně nenajdeme v bankovním sektoru pro Vás řešení, víme, že už jste se o to sami marně snažili, nebo se zklamali zkušeností s finančním poradcem. No jsme ryzí úvěráři, máme dobré možnosti a Vy dopředu nic neplatíte, tak to minimálně u nás zkuste, lze řešit výhodnou a férovou nebankovní půjčku pro podnikatele, nicméně pouze se zástavou nemovitosti.

Co dalšího se pojí s realizací podnikatelských půjček přes nás se dozvíte dále v tomto článku, když kliknete na „pokračovat ve čtení" níže pod obrázkem.

nebankovní půjčka pro podnikatele

Jak postupujeme při konzultaci s klienty ohledně půjčky?

Pokud tuto možnost máte a požadovaná výše půjčky nepřesahuje 70 % z tržní ceny nemovitosti, která jde následně oproti půjčce do zástavy, rádi vyhodnotíme konkrétně Váš požadavek, situaci a vytvoříme konkrétní nezávaznou nabídku nebankovní půjčky se zástavou (zajištěním) nemovitosti.

Je možné řešit i bez zástavy nemovitosti, nicméně jedině bankovní cestou. A zde hodně záleží na příjmu – bonitě, historii a na dalších možnostech a parametrech poptávky podnikatele po takové bez zástavní půjčce. Nicméně pokud nejsou parametry poptávajícího podnikatele jako např. registry, bonita ve vyloženě špatné stavu, je i v tomto případě šance na půjčku bez zástavy nemovitosti. Ale ne u nebankovní společností, ty totiž bez zástavy (za přijatelných podmínek) nepůjčují.

Proto se snažíme, v případě žádosti o čistě bez zástavní půjčku ze strany podnikatele nebo upřednostnění této varianty s tím, že zástavu by chtěl dát až krajně – pokud by bez zástavy vážně nešlo, vyhodnotit, prosadit a sjednat takovou půjčku v jedné ze spřízněných bank. Máme slušné možnosti, kontakty, a pokud se nám to podaří, tato varianta je pro podnikatele vždy podstatně výhodnější a bez zástavy ještě jednou zopakuji – jediná možná.

Z našeho pohledu je proto docela podstatný důvod, proč poptáváte nebankovní půjčku. Asi tím důvodem je, že jste nepochodili s poptávkou o podnikatelskou půjčku u svojí banky a možná ani u vícero bank třeba se svým finančním poradcem, úvěrářem.

Nicméně máme svoje vlastní úvěrářské možnosti a je šance přes nás sjednat výhodnou podnikatelskou půjčku v bankovním sektoru, i když jste v minulosti sami nepochodili. Vykomunikovat na správných místech hlavní problémové body, proč jste nepochodili a tak cestu pro získání bankovní podnikatelské půjčky zprůchodnit.

Kdy volíme bankovní a kdy nebankovní instituci pro půjčku pro klienta?

V bance budou podmínky vždycky o parník lepší, než nabízí nebankovní firmy. Nehledě na to, že nebankovní půjčka pro podnikatele bez zástavy nemovitosti zkrátka prakticky neexistuje (jedině se zástavou). Když pomineme pár miniaturních úvěrů za obrovský úrok, nebo pár nabídek zdaleka ne tak výhodných půjček bez zajištění pro podnikatele, kde navíc projde 1 žadatel z 25. A věřte tomu, že tohoto bychom určitě „protáhli“ i v bance za lepších podmínek pro něj. A myslím si že i procentuální průchodnost by byla podstatně vyšší. A tak lepší než to hrát na nebankovní instituci bez zástavy, pro kterou je riziko nesplácení tak odstrašující, že zkrátka na trhu nikdo takto půjčující není. A když už se někdo, kdo půjčuje nebankovně s tolerancí horších registrů a příjmu, na nebankovním trhu objeví, průchodnost sjednání úvěrů se s postupem času snižuje a snižuje, až často daný subjekt zaniká. Historicky se tak aspoň dělo.

Opakování matka moudrosti. Bez zástavy nemovitosti je půjčka pro podnikatele (prakticky i pro spotřebitele) v nebankovní firmy pasé úplně (příliš velké riziko pro investora). Bankovní cestou je možné se dostat na relativně výhodný úrok, delší splatnost a na výši půjčky řádně ve statisících, maximálně nižších jednotek mil Kč. V tomto směru následně záleží na ekonomických výsledcích žadatele podnikatele (daňovém přiznání firmy). Dále pak na zpracovaném záměru, budoucí ekonomice, historii splácení – registrech apod.

Z toho plyne podstatný dotaz. Máte možnost, jste ochotni, schopni dát do zástavy nemovitost, ať už vlastní, nebo 3. osoby, která s tímto souhlasí? Pokud ano, jsou obecně vyšší šance na získání (ne)bankovní podnikatelské půjčky a současně v obou případech i s určitě lepšími parametry: nižším úrokem, delší splatností.

My stejně vždy první hledáme řešení pro dobro poptávajícího podnikatele řešení bankou, protože pokud se takové podaří najít, je pro něj o dost lepší. Nicméně není problém, v takovém případě možnosti zástavy nemovitosti ze strany poptávajícího podnikatele, abychom zajistili vyhodnocení u slušných nebankovních investorů na trhu a do zálohy zaslali nabídku na hypoteční nebankovní půjčku pro podnikatele (tzn. se zajištěním- zástavou) – pro případ, že by bankovní financování zkrátka nyní nedopadlo.

Potřebujete nyní získat peníze na podnikání formou půjčky ať už za jakýmkoli konkrétním účelem? Ozvěte se nám pro nezávazné vyhodnocení konkrétně Vašeho požadavku a nalezení ideální možnosti podnikatelské půjčky na (ne)bankovním úvěrovém trhu ČR. Dopředu nic neplatíte, tato analýza trhu a případné vytvoření konkrétní nabídky je zcela nezávazné.

Poslat nezávaznou žádost o konzultaci podnikatelské půjčky

O autorovi

O autorovi

Autor článku je:

  • Specialista v úvěrovém oboru
  • 8 let praktických zkušeností
  • Statisíce (cca 20 000 hodin) hovorů s poptávajícími a investory
  • Tisíce kladně vyřízených požadavků
  • Nespočet pozitivních ohlasů a recenzí

Tomáš Maček, zakladatel a majitel projektu DůmDluhů.cz

IČ: 88853225

Telefon: 777 465 451

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Důležité upozornění

Veškeré financování řešíme OD částky 400 000 Kč. Žádosti o menší peníze tak prosíme neodesílat.

Z důvodu omezených kapacit nejsme schopni celorepublikově řešit požadavky klientů na menší peníze. Nebylo by to pro nás rentabilní.

Půjčku bez zástavy nemovitosti je možné sjednat pouze pro žadatele, který má akceptovatelný stav registru a dostatečný doložitelný příjem, bonitu.

Jako příjem se zde akceptuje především pracovní smlouva na dobu neurčitou nebo určitou u žadatele zaměstnance, nebo poslední 2 podané daňové přiznání pokud je žadatelem OSVČ. V registru se rozhodně nesmí nacházet záznam typu nedávného zesplatnění, exekuce, nebo oficiálního ukončení insolvence. Pokud tyto záznamy u žadatele jsou, bude nejspíš možné řešit pouze se zástavou nemovitosti, tedy prostřednictvím nebankovní hypotéky, kde musí být také splněna odpovídající bonita.

Poptávku na hypotéku na koupi nemovitosti, kdy žadatel má vyloženě špatný stav registru, nedostatečnou bonitu a třeba i žádné vlastní peníze. Není možné bez potřebného spolužadatele řešit.

Pokud chce klient financovat hypotékou koupě nemovitosti, nemá ale na kupní cenu našetřené ani 10%, je malá pravděpodobnost zdárného sjednání hypotéky na koupi. V případě zájmu o hypotéku na koupi nemovitostí je navíc dobré mít našetřeno alespoň 10% z kupní ceny vlastních peněz. Pokud v bankovním sektoru nebude možné takový požadavek řešit kvůli vyloženě špatnému stavu registru nebo příjmu a současně k sobě klient nemá nikoho s rozumným registrem a dostatečným příjmem... (bez zesplatnění, exekuce, insolvence) Nejsme kouzelníci a jelikož nebankovní hypotéka na koupi není obecně příliš vhodná, nebude s největší pravděpodobností v takovém případě možné hypotéku sjednat. Pro nebankovní sektor je potřeba mít minimálně 30% z kupní ceny našetřené a přispět ke koupi z vlastních zdrojů. Pokud našetřené nemáte třeba vůbec nic a v bance narážíte na vyloženě slabý příjem a nebo vážný záznam v registru, bude potřeba počkat dobu potřebnou k vyčištění registru, nebo na vyšší (doložitelný, dostatečný) příjem. Už i banky dnes nabízejí maximálně 90% LTV (10% z vlastního) a v nebankovním sektoru je to z pochopitelných důvodů ještě méně - většinou maximálně 50% z hodnoty a to za podstatně vyššího úroku, kterým financovat koupi není z našeho pohledu rozumné. To mějte prosím na paměti, než u nás poptáte hypotéku na koupi.

Řídíme se novým zákonem o spotřebitelském úvěru, který přišel v platnost 1. 12. 2016.

U všech spříznených investorů tak dochází v rámci spotřebitelských úvěrů mimo jiné k posouzení úvěruschopnosti žadatele a tedy prověření jeho bonity vždy. Tato musí být vždy dostačující a splňovat zákonem přikázanou výši. Nedochází ke zmíněným dvojím odměnám, které by se pobírali současně od poskytovatele a žadatele. Klient je dopředu vždy zavčas informován o všem, co by mohlo mít vliv na jeho rozhodnutí. Koná se vždy v jeho prospěch a celkovou spokojenost. Je na jeho uvážení, zda-li je pro něj spolupráce s námi přínosná a bude v ní pokračovat, nebo nikoli. V žádném z případů nám klient neplatí dopředu jakýkoli poplatek. Co jediné je v některých případech potřeba dopředu uhradit, jsou náklady spojené s provedením odhadu nemovitosti pro účely sjednání bankovního hypotečního úvěru.

Před zdárným sjednáním a vyplacením požadovaného financování klient v žádném s případů neplatí poplatek dopředu.

Tím pádem žadatel o radu nebo úvěrový produkt nic neriskuje a pokud se mu v průběhu vyřízení nebude cokoli líbit (například v našem celkovém přístupu nebo námi navrženém optimálním financování), nebude mu naše služba připadat užitečná, může kdykoli odstoupit a nic se neděje. Také v žádném případě nedochází ke dvojím odměnám. Nepobírá se odměna současně od poskytovatele a klienta.

Obecné informace

Šedesátá, 7015/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

info@dumdluhu.cz

+420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Právní podmínky