Podnikatelská půjčka bez zajištění a registru: lze ji získat v roce 2019?

U podnikatelských půjček bez zajištění tedy bez zástavy (většinou nemovitosti) je potřeba i v roce 2019 rozlišovat podnikatelskou půjčku dále podle toho, od jakého typu instituce peníze pochází, tedy na bankovní a nebankovní.
V první řadě je důležité sdělit, že je na nebankovním trhu velmi málo nebankovních firem, které jsou ochotné půjčit bez zástavy nemovitosti, bez ohledu na to, jestli je úvěrovaný subjekt podnikatel nebo spotřebitel, a tolerovat nějak vážněji poškozený registr, nebo slabší či nedoložitelný příjem, pomineme-li „vražedné“ mikro půjčky na krátké splatnosti s obřím úrokem.

Pokud je tedy toto Váš případ, že jsou záznamy v registru nebo problémy s doložitelným příjmem vyloženě markantní, a současně nemáte k půjčce do zajištění nemovitost, nejspíš bude možné najít na na úvěrovém trhu ČR vhodný subjekt, který by půjčil požadované peníze za rozumných podmínek.

Nicméně pokud jsou komplikace v těchto dvou faktorech registru a příjmu (bonity) „nevelké, malé, drobné, nepodstatné", je pořád šance, že se nám podaří prosadit Váš požadavek na banku. 

V takovém případě je šance získat peníze za vážně rozumných parametrů úroku, splatnosti, splátky. Je možné výhodně, bezpečně tak financovat svůj záměr. Není nutné, aby člověk spoléhal na nereálné řešení od nebankovních firem, nebo u nich zbytečně přeplácel. 

Dopředu nám nic neplatíte, neváhejte se ozvat pro nezávazné vyhodnocení i Vaší situace. V případě zájmu o další informace pokračujte ve čtení článku klikem „Pokračovat ve čtení".

Podnikatelská půjčka bez zajištění a registru

Rizikovost podnikatelských úvěrů

Pokud je úvěrovaným podnikatel, tak se obecně z pohledu investora považuje taková půjčka za ještě rizikovější, neboť se nejspíš náhlý neúspěch v podnikání považuje za pravděpodobnější, než vyhazov z práce. To bylo vždy reflektováno u nebankovní půjčky obecně ve vysokém úroku, v její nevýhodnosti. Nicméně jak říkám, slušných nebankovních institucí půjčujících bez zástavy nemovitosti je na trhu „na prstu jedné ruky", a když se bavíme o procentuální průchodnosti poptávajících u těchto firem, je kolikrát větší šance, že získáte (navíc podstatně výhodnější) úvěr v bance, když máte správné možnosti, než zde.

Za mě proto není dobré se na nebankovní sektor spoléhat z hlediska možnosti získání vyšší podnikatelské půjčky bez zástavy (zajištění) nemovitostí za rozumných podmínek, tedy slušný úrok například do 10 %, na delší splatnost než alespoň 8 let.


Tento článek byl psán k datu 26. 3. 2019 a je možné, že se „pravidla hry“ na úvěrovém trhu ČR změní a už zítra to bude jiné, lepší. My trh neustále sledujeme, hledáme co nejlepší možnosti půjček pro podnikatele na celém trhu. Neváhejte nás proto kontaktovat pro nezávazné aktuální vyhodnocení Vaší žádosti o půjčku. Zkusíme Vám najít to nejlepší řešení na trhu, zcele nezávazně a aniž by jste dopředu cokoli platili. 


Poslat nezávaznou žádost o podnikatelský úvěr

 

Proč je zástava nemovitosti u nebankovní podnikatelské půjčky důležitá? 


V nebankovním sektoru je možné hledat řešení podnikatelské půjčky jedině pokud má poptávající možnost zástavy nemovitosti. To pro případ, že teď zkrátka není možné podnikatelskou půjčku bez zajištění s tolerancí horšího registru sjednat (získat) v bankovním sektoru ani přes naše dobré možnosti, Vy peníze opravdu potřebujete, nepočká to a současně možnost zástavy nemovitosti máte (nebo Vám vyloženě nevadí). Ani zde každopádně není možné počítat s úrokem, který nabízejí bankovní domy fungující na úplně jiné bázi, nicméně je za mě reálné a možné se pohybovat v rozpětí 8-15 % ročně.  

Osobně se na to dívám tak, když pomineme obavu lidí že „jejda mám v zástavě nemovitosti, můžu o ni přijít“ / „někdo uvidí zástavu na baráku, co si potom řekne?", že jde o to:

 1. Získat peníze v potřebné výši.

 2. Získat je za podmínek, aby úrok, splátka a celkový přeplatek byli co nejnižší.

K dosažení tohoto vzhledem k nižší rizikovosti pro investora pro případ nesplácení a tedy jeho ochotě nabídnout peníze za výhodnějších podmínek je zástava nemovitosti optimální řešení ,jak pro půjčujícího – má nižší riziko / tak pro úvěrovaného, budoucího dlužníka – má výhodnější parametry půjčky). Ve finále je pak prakticky jedno, jestli je na nemovitosti zástava, nebo není. Nemovitost dlužníka je v ohrožení i když přestane platit půjčku bez zástavy a ta následně skončí na nemovitosti.

Důležité je, aby se řádně splácelo. A nejvyšší pravděpodobnost řádného splácení pochopitelně bude, když budou podmínky pro splácení co možná nejlepší. A ty budou jednoduše podstatně lepší, půjde-li do zástavy nemovitost.  A stejně, pokud se nesplácí i bez zástavní půjčky, jakmile dojde půjčujícímu trpělivost, může skočit na nemovitost a ohrozit ji naprosto stejně, jako u hypotéky, kdy má na nemovitosti zástavní právo, zkrátka se v obou případech nesplácená dlužná částka může splatit příkazem k prodeji této nemovitosti.

Pokud nicméně podnikatel, firma opravdu možnost zajištění nemá a podniká už delší dobu, má podané alespoň jedno daňové přiznání, které je ve slušném stavu čísel především obratu, čistého zisku, je možné využít našich kontaktů a snažit se požadavek klienta „protlačitbankou na levnou půjčku pro podnikatele bez zástavy nemovitosti.

To se nám kolikrát i daří a podnikatel tak získává peníze na podnikání za hodně výhodných podmínek a současně bez zástavy nemovitosti. Pokud ale ještě není podané daňové přiznání, protože firma započala svoji činnost nedávno. Nebo je firma například za uplynulé období v hluboké ztrátě. Nebo má vyloženě špatnou historii splácení a tím pádem naprosto nevyhovující stav registru. Nebo má už nabrané větší množství závazků. V těchto případech se šance na zdárné sjednání takové bankovní podnikatelské půjčky bez zástavy nemovitosti výrazně snižuje. 

Podnikatelský úvěr bez zástavy nemovitosti – Na čem záleží?

 • na stavu daňového přiznání za minulý rok (se zohledněním i toho předminulého)
 • na aktuálních závazcích, dluzích firmy především vůči úvěrovým společnostem a státu
 • na splácení těchto závazků v minulosti (obecně na stavu registrů)
 • na účelu využití půjčky – vypracování záměru, plánu

Jednoduše se vyhodnocení reálnosti poskytnutí půjčky bez možnosti zástavy nemovitosti zaměřuje hodně na žadatele samotného, jeho kvality, parametry (historie splácení –> registr / závazky / příjem –> bonita /  účel využití půjčky). Protože právě to má vliv na schopnost budoucího splácení ze strany dlužníka (podnikatele) a tedy ošetření (snížení) rizika pro půjčujícího (investora). To vše má ve finále vliv na to, jestli bude možné půjčku sjednat a pokud ano, tak za jakých parametrů: maximální výši, úrok, splatnost.


Když jde do zástavy nemovitost, nejsou, alespoň v nebankovním sektoru, tyto výše zmíněné faktory u žadatele samotného tolik důležité, prakticky se neřeší. Je tam totiž nemovitost v zástavě, z které si v případě neplacení (nedodržení závazku) ze strany podnikatele, investor (úvěrová společnost) zapůjčené peníze vezme zpátky. A tak se zde při poskytnutí „skóruje" (scoring) především samotná nemovitost, její parametry a hodnota, aby nebyla nemovitost „právně vadná" a poskytnutá částka nepřesáhla (v nebankovním sektoru většinou) 70 % z hodnoty této nemovitosti. U bez zástavního úvěru pro podnikatele si v případě nesplácení investor nemá často „kam sáhnout“ a proto bývá velice opatrný a prověřuje si důkladně úvěrovaný subjekt, podnikatele.

Pokud se teda ptáte, jestli a jakou můžete získat půjčku pro podnikatele bez zajištění nemovitosti a prakticky i bez registru nyní v roce 2019? A pokud ano, tak kde v optimálním případě, aby zde byla vysoká výhodnost a tím pádem i bezpečnost?

Máme slušné možnosti pro sjednání půjčky pro podnikatele bez zajištění, bez zástavy nemovitosti v bankovním sektoru. Stejně tak pro nebankovní podnikatelskou půjčku bez registru se zástavou.


Jsme na příjmu pokud máte zájem o nezávazné vyhodnocení Vašeho požadavku. Nezávazně jej zanalyzujeme a bezplatně navrhneme z našeho pohledu optimální úvěrové řešení.

 

Poslat nezávaznou žádost o podnikatelský úvěr

O autorovi

O autorovi

Autor článku je:

 • Specialista v úvěrovém oboru
 • 8 let praktických zkušeností
 • Statisíce (cca 20 000 hodin) hovorů s poptávajícími a investory
 • Tisíce kladně vyřízených požadavků
 • Nespočet pozitivních ohlasů a recenzí

Tomáš Maček, zakladatel a majitel projektu DůmDluhů.cz

IČ: 88853225

Telefon: 777 465 451

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Důležité upozornění

Veškeré financování řešíme OD částky 400 000 Kč. Žádosti o menší peníze tak prosíme neodesílat.

Z důvodu omezených kapacit nejsme schopni celorepublikově řešit požadavky klientů na menší peníze. Nebylo by to pro nás rentabilní.

Půjčku bez zástavy nemovitosti je možné sjednat pouze pro žadatele, který má akceptovatelný stav registru a dostatečný doložitelný příjem, bonitu.

Jako příjem se zde akceptuje především pracovní smlouva na dobu neurčitou nebo určitou u žadatele zaměstnance, nebo poslední 2 podané daňové přiznání pokud je žadatelem OSVČ. V registru se rozhodně nesmí nacházet záznam typu nedávného zesplatnění, exekuce, nebo oficiálního ukončení insolvence. Pokud tyto záznamy u žadatele jsou, bude nejspíš možné řešit pouze se zástavou nemovitosti, tedy prostřednictvím nebankovní hypotéky, kde musí být také splněna odpovídající bonita.

Poptávku na hypotéku na koupi nemovitosti, kdy žadatel má vyloženě špatný stav registru, nedostatečnou bonitu a třeba i žádné vlastní peníze. Není možné bez potřebného spolužadatele řešit.

Pokud chce klient financovat hypotékou koupě nemovitosti, nemá ale na kupní cenu našetřené ani 10%, je malá pravděpodobnost zdárného sjednání hypotéky na koupi. V případě zájmu o hypotéku na koupi nemovitostí je navíc dobré mít našetřeno alespoň 10% z kupní ceny vlastních peněz. Pokud v bankovním sektoru nebude možné takový požadavek řešit kvůli vyloženě špatnému stavu registru nebo příjmu a současně k sobě klient nemá nikoho s rozumným registrem a dostatečným příjmem... (bez zesplatnění, exekuce, insolvence) Nejsme kouzelníci a jelikož nebankovní hypotéka na koupi není obecně příliš vhodná, nebude s největší pravděpodobností v takovém případě možné hypotéku sjednat. Pro nebankovní sektor je potřeba mít minimálně 30% z kupní ceny našetřené a přispět ke koupi z vlastních zdrojů. Pokud našetřené nemáte třeba vůbec nic a v bance narážíte na vyloženě slabý příjem a nebo vážný záznam v registru, bude potřeba počkat dobu potřebnou k vyčištění registru, nebo na vyšší (doložitelný, dostatečný) příjem. Už i banky dnes nabízejí maximálně 90% LTV (10% z vlastního) a v nebankovním sektoru je to z pochopitelných důvodů ještě méně - většinou maximálně 50% z hodnoty a to za podstatně vyššího úroku, kterým financovat koupi není z našeho pohledu rozumné. To mějte prosím na paměti, než u nás poptáte hypotéku na koupi.

Řídíme se novým zákonem o spotřebitelském úvěru, který přišel v platnost 1. 12. 2016.

U všech spříznených investorů tak dochází v rámci spotřebitelských úvěrů mimo jiné k posouzení úvěruschopnosti žadatele a tedy prověření jeho bonity vždy. Tato musí být vždy dostačující a splňovat zákonem přikázanou výši. Nedochází ke zmíněným dvojím odměnám, které by se pobírali současně od poskytovatele a žadatele. Klient je dopředu vždy zavčas informován o všem, co by mohlo mít vliv na jeho rozhodnutí. Koná se vždy v jeho prospěch a celkovou spokojenost. Je na jeho uvážení, zda-li je pro něj spolupráce s námi přínosná a bude v ní pokračovat, nebo nikoli. V žádném z případů nám klient neplatí dopředu jakýkoli poplatek. Co jediné je v některých případech potřeba dopředu uhradit, jsou náklady spojené s provedením odhadu nemovitosti pro účely sjednání bankovního hypotečního úvěru.

Před zdárným sjednáním a vyplacením požadovaného financování klient v žádném s případů neplatí poplatek dopředu.

Tím pádem žadatel o radu nebo úvěrový produkt nic neriskuje a pokud se mu v průběhu vyřízení nebude cokoli líbit (například v našem celkovém přístupu nebo námi navrženém optimálním financování), nebude mu naše služba připadat užitečná, může kdykoli odstoupit a nic se neděje. Také v žádném případě nedochází ke dvojím odměnám. Nepobírá se odměna současně od poskytovatele a klienta.

Obecné informace

Šedesátá, 7015/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

info@dumdluhu.cz

+420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Právní podmínky