Podnikatelská půjčka bez zajištění a registru: lze ji získat v roce 2019?

U podnikatelských půjček bez zajištění, tzn. bez zástavy (většinou nemovitosti) je potřeba rozlišovat půjčku bankovní a nebankovní variantu financování.

Obecně nebankovních firem půjčujících bez zástavy nemovitosti (bez ohledu jestli je úvěrovaný subjekt podnikatel nebo spotřebitel) je na trhu velmi málo (pomineme-li „vražedné“ mikropůjčky na krátké splatnosti s obřím úrokem).

Podnikatelská půjčka bez zajištění a registru

Rizikovost podnikatelských úvěrů

Pokud je úvěrovaným podnikatel, tak se obecně z pohledu investora považuje taková půjčka za ještě rizikovější. To bylo vždy reflektováno u nebankovní půjčky ve vysokém úroku, její nevýhodnosti. Nicméně jak říkám, slušných nebankovních institucí půjčujících bez zástavy nemovitosti je na trhu pár, a když se bavíme o procentuální průchodnosti poptávajících u těchto, je kolikrát víc pravděpodobné, že získáte (navíc podstatně výhodnější) úvěr v bance, než zde.

Nicméně za mě proto není dobré se na nebankovní sektor spoléhat z hlediska možnosti získání vyšší půjčky za rozumných podmínek, podnikatelské půjčky bez zajištění nemovitostí za slušný úrok do 10 % alespoň, na delší splatnost např. 10 let.


Tento článek byl psán k datu 26. 3. 2019 a je možné, že se „pravidla hry“ na úvěrovém trhu ČR změní a už zítra to bude jiné, lepší. My trh neustále sledujeme, hledáme co nejlepší možnosti půjček pro podnikatele na trhu. Neváhejte nás proto kontaktovat pro nezávazné aktuální vyhodnocení Vaší žádosti o půjčku. Zkusíme Vám najít to nejlepší řešení na trhu.


Poslat nezávaznou žádost o podnikatelský úvěr

 

Proč je zástava nemovitosti u podnikatelské půjčky důležitá? 


V nebankovním sektoru je možné hledat řešení podnikatelské půjčky bez zástavy nemovitosti pouze, pokud je možnost zástavy nemovitosti. To pro případ, že teď zkrátka není možné bankovní podnikatelskou půjčku sjednat (získat) ani přes naše dobré možnosti, Vy peníze vážně potřebujete a možnost zástavy nemovitosti máte (vyloženě Vám nevadí). Ani zde každopádně není možné počítat s úrokem, který nabízejí bankovní domy fungující na úplně jiné bázi.

Osobně se na to dívám tak (když pomineme obavu lidí že „jejda mám v zástavě nemovitosti, můžu o ni přijít…“ / „někdo uvidí zástavu, co si potom řekne“…), že jde o to:

  1. Získat půjčku

  2. Co nejvýhodnější půjčku, aby úrok, splátka a přeplatek byli minimální.

K tomu vzhledem k nižší rizikovost pro případ nesplácení je zástava nemovitosti ideální (jak pro půjčujícího – má nižší riziko / tak pro úvěrovaného, budoucího dlužníka – má výhodnější parametry půjčky). Ve finále je pak prakticky jedno, jestli je na nemovitosti zástava, nebo není. Důležité je, aby se co nejřádněji splácelo. Pokud se tak neděje, i bez zástavní půjčky (jakmile dojde půjčujícímu trpělivost) může skočit na nemovitost a uhradit se příkazem k jejím prodeji.

Pokud nicméně podnikatel, firma opravdu možnost zástavy nemá a podniká už delší dobu, má podané alespoň jedno daňové přiznání ve slušném stavu obratu, zisku… je z našeho pohledu možné využít vlastních kontaktů a snažit se požadavek klienta „protlačitbankou na půjčku pro podnikatele bez zástavy nemovitosti.

Podnikatelský úvěr bez zástavy nemovitosti – Na čem záleží?

  • na stavu daňového přiznání za minulý rok (se zohledněním i toho předminulého)
  • na aktuálních závazcích, dluzích firmy ať už vůči věřitelům, partnerům nebo státu
  • na jejich historickém dodržování – řádném splácení v minulosti (obecně na stavu registrů)
  • na účelu využití půjčky – vypracování záměru, plánu

 Jednoduše se vyhodnocení reálnosti poskytnutí půjčky bez možnosti zástavy nemovitosti staví hodně na žadatele samotného, jeho kvality, parametry (historie – registr, příjem – bonita, účel využití půjčky). Protože právě to má vliv na ošetření (snížení) rizika pro půjčujícího (investora) a schopnost budoucího splácení ze strany dlužníka (podnikatele). To vše má poté vliv na to, jestli bude možné půjčku sjednat a pokud ano, tak na její parametry: maximální výši, úrok, splatnost

 Když jde do zástavy nemovitost, nejsou (alespoň v nebankovním sektoru) tyto výše zmíněné parametry příliš důležité. Je tam totiž nemovitost v zástavě, z které si v případě neplacení (nedodržení závazku) ze strany podnikatele, investor (úvěrová společnost) zapůjčené peníze vezme zpátky. U bez zástavního úvěru pro podnikatele si v takovém případě nemá „kam sáhnout“ a proto bývá velice opatrná a prověřuje si důkladně úvěrovaný subjekt, podnikatele.

Pokud se teda ptáte, jestli a jak můžete získat půjčku pro podnikatele bez zajištění (nebo se zajištěním, zástavou)? A pokud ano, tak kde nejlépe pro bezpečnost a za jakých nejvýhodnějších podmínek?

Máme slušné kontakty a možnosti pro sjednání půjčky pro podnikatele bez zajištění, bez zástavy nemovitosti. Ještě lepší, pokud možnost zajištění, zástavy je.

Ozvěte se nám pro nezávazné vyhodnocení konkrétně Vašeho požadavku na půjčku bez zajištění, zástavy nemovitosti.

 

Poslat nezávaznou žádost o podnikatelský úvěr

Důležité upozornění

Veškeré financování nabízíme OD částky 200 000 Kč. Žádosti o menší peníze prosíme neodesílat.

Pokud chcete koupit nemovitost, nemáte na kupní cenu nic našetřené a banky Vám nepůjčí, počkejte až budete v bance průchozí. (čistý registr a dostatečný příjem) Nejsme kouzelníci. U nás musíte mít v případě zájmu o úvěr na koupi nemovitostí alespoň 30 procent z kupní ceny našetřeno z vlastních zdrojů. Totéž platí i pro podnikatelské úvěry.

Půjčku bez zástavy nemovitosti na cokoli jsme schopni sjednat pouze pro žadatele, který má slušný stav registru a má dostatečný doložitelný příjem.

Akceptuje se zde pouze doba neurčitá u zaměstnance, nebo poslední daňové přiznání u OSVČ. Pokud toto u žadatele není, lze řešit pouze se zástavou nemovitosti.

Pokud chcete koupit nemovitost, máte našetřené méně než 30% z kupní ceny a banka Vám nepůjčí kvůli špatnému registru, nebo slabému příjmu. NEUMÍME ŘEŠIT.

Pro nebankovní sektor je potřeba mít minimálně 30% z kupní ceny našetřené z vlastních zdrojů. Pokud našetřeé nemáte a v bance narážíte na slabý příjem a nebo záznam v registru, počkejte na vyčištění registru, nebo vyšší (doložitelný) příjem. Potom si hypotéku na koupi nemovitosti vyřešte v bance napřímo. Už i banky dnes nabízejí maximálně 85% LTV (15% z vlastního) a v nebankovním sektoru je to pochopitelně méně - maximálně 70% LTV a pochopitelně i úrok je zde vyšší. To mějte prosím na paměti, než u nás poptáte hypotéku na koupi.

Řídíme se novým zákonem o spotřebitelském úvěru platného od 1. 12. 2016.

U našich investorů dochází v rámci spotřebitelských úvěrů k posouzení úvěruschopnosti a prověření bonity klienta vždy.

Za službu financování klient neplatí poplatek dopředu.

V žádném případě nedochází ke dvojím odměnám.

Obecné informace

Šedesátá, 7015/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

info@dumdluhu.cz

+420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Právní podmínky