Při špatném výběru nebankovní firmy můžete rychle přijít o svůj dům!

Pro představu, co Vás může potkat při financování prostřednictvím nebankovní hypotéky, pokud narazíte na „špatnou nebankovní firmu“ , vám zde přikládáme nabídku na spolupráci od nejmenované nebankovní firmy. Nabídka spolupráce = žádost , abychom posílali naše klienty ( vás ) k posouzení a realizaci právě této nebankovní firmě. Tuto jsme ihned s naprostým znechucením odmítli. Chceme se s vámi varovně podělit o její obsah, neboť i na takové firmy můžete při výběru vhodné hypotéky bez registru narazit:

Vážení,

rádi bychom získali nové partnery za účelem rozšíření klientského kmene naší nově založené firmy. Podstatou nabízené spolupráce je tedy doporučování Vaší klientely za provizi.

Veškeré informace o našich produktech, poplatcích, sankcích a vymáhacích praktikách naleznete v příloze tohoto emailu.

Cíle:

 • Získat silné postavení na trhu nebankovních hypoték a to do 1 roku
 • Inovativním přístupem, průhlednými a férovými podmínkami získat silný klientský kmen

Produkty:

Jsou na bázi hypotéky bez zkoumání registru, příjmu a účelu = nebankovní americká hypotéka:

 • Maximální výše úvěru je stanovena na 4 000 000,- Kč
 • Maximální doba splácení úvěru je 20 let
 • Úrokové sazby ve výši 17 % – 23 % p.a., (DOSLOVA KONSTANTNÍ PO CELOU DOBU SPLÁCENÍ HYPOTÉKY)

No dobře, tady jsi ještě může člověk říct „ hold jsou trošku dražší“… Tady už ale končí veškerá legrace:

Poplatky spojené s hypotékou:

 • 7 % z výše úvěru v případě účelové, podnikatelské a leasingové varianty
 • 10 % z výše úvěru v případě neúčelového (spotřebitelského) úvěru
 • 6 500,- Kč za interní odhad nemovitosti
 • 2 000,- Kč za zajištění podání zástavních smluv k nemovitosti na Katastr nemovitosti (vč. zajištění LV a kolku)
 • 7 000,- Kč za podpis smluvní dokumentace mimo sídlo Společnosti
 • 6000,- Kč za vyplacení každé exekuce
 • 300,- Kč/měs. za správu úvěru (pouze u podnikatelských úvěrů)

Pokuty a sankce:

V případě zesplatnění úvěru jednorázová sankce ve výši 30% z výše úvěru.

 • V případě zesplatnění úvěru nastane navýšení úrokové sazby na trojnásobek její stávající výše max. však 32,5 % p.a. (ŘÍKÁTE, ŽE KONSTANTNÍ PO CELOU DOBU SPLÁCENÍ HYPOTÉKY?? KDO ZVLÁDNE SPLÁCET TAKOVÝ ÚROK?)
 • Při porušení podmínek úvěru, nebo podmínek produktů společnosti zaplatí klient 15% z výše úvěru ( = 300 000 Kč ze 2 000 000 Kč ), a to i opakovaně, celkově však max. 30% z výše uvěru. ( = 600 000 Kč ze 2 000 000 )
 • Pokuta za mimořádné, nebo-li předčasné splacení úvěru je rovno 15% ze splacené částky úvěru!

Řešení sporů:

V případě opoždění klienta se splátkami může být po písemném upozornění úvěr okamžitě zesplatněn.

Součástí smlouvy o úvěru je rozhodčí doložka.

Úvěr možno restrukturalizovat na základě podpisu notářského zápisu se svolením k přímé vykonatelnosti. ( Což pro vás v překladu znamená, že po drobném zaváhání má exekutor nárok začít „okamžitě konat“ = vymáhat dluh! )

Pokud máte spotřebitelský úvěr, můžete se obrátit na finančního arbitra ( no to jsou moc hodní, s neprůstřelnými úvěrovými smlouvami je vám to zpětně k ničemu)

Když vám někdo nabídne úrok 7 % ročně je “““pochopitelné“““, že manko, do kterého se tímto slibem dostal, musí také někde nahnat. A tak nahazuje nelidské úroky a sankční poplatky po drobném zaváhání svého klienta se splácením… Ale že stejnou strategií zvolí i firmy, které nabízí úrok 20 % ročně?! Toto zaváhání může potkat každého z nás z různých důvodů.(nemoc, pracovní neschopnost, hospitalizace, rozkol v rodině). Především když žádáme v nebankovním sektoru o hypotéku, nemáme dobré registry – to znamená, že už jsme se opozdili se splátkami na úvěru – horší platební morálka a je o to pravděpodobnější, že to nastane opět. Ne snad??? Jsme tedy přesvědčení, že je nutné znát právě tyto „průběžné“ podmínky, než se rozhodneme úvěr přijmout! Nebo zvolit vhodnou firmu, které můžete důvěřovat, což znamená, že si dáte fakt záležet na studiu vytvořených smluv a také na to, aby jste právě tyto smlouvy potom dostali k podpisu a ne podobizny s „drobnýma úpravama“!

To, že pro zhodnocení svých peněz na 7 % ročně by soukromému investorovi stačilo dát tyto peníze na dluhopisovou (konzervativní a vysoce bezpečnou) investici bez dalších starostí a rizik, nebo snad i na lepší IŽP (na mimořádné pojistné s dynamickou investiční strategií) a mít klid… (zkrátka na jakýkoli z klasických spořících produktů) Proč investor riskoval za stejné výše zhodnocení své „investice“ stále se zvyšující riziko osobních bankrotů a dalších strašáků, které pro ně bezpochyby nebankovní sektor přináší??? Dává to někomu z vás logiku??? Doufáme, že ne. Protože tento model „biznisu“ je naprosto nelogický a nefunkční.

Dá se teda očekávat, že se bude taková firma snažit si z plna sil nahrabat co nejvíc??? A kde jinde, než právě na nehorázných poplatcích a sankcích, navyšováním jistiny i úroků, které v případě drobného zaváhaní se splácením vás klientů nahodí??? A čeho tímto docílí? Budete schopni takové podmínky (= + 30 % z jistiny z pátku na pondělí) a nový úrok 28%/rok ) utáhnout? Jednoznačně docílí toho, že vám vydraží (ukradnou) vaši nemovitost a půjdou dál hlásat bezkonkurenční úroky, inovativní podmínky a férový přístup ke svým klientům! A až to celé praskne, založí nové „s.r.o.“, které má stejně spíš účel zvýšení prestiže webu, než nějaké zázemí firmy (většinou obydlený byt, rodinný dům, fejkové kanceláře) a „ pojedou nanovo“… Neříkáme, ozvěte se nám, my jsme ti nejlepší… Zkuste ale při výběru nebankovní hypotéky myslet selským rozumem a hledět spíše na budoucnost, než na akutnost přítomných potřeb.

O autorovi

O autorovi

Autor článku je:

 • Specialista v úvěrovém oboru
 • 8 let praktických zkušeností
 • Statisíce (cca 20 000 hodin) hovorů s poptávajícími a investory
 • Tisíce kladně vyřízených požadavků
 • Nespočet pozitivních ohlasů a recenzí

Tomáš Maček, zakladatel a majitel projektu DůmDluhů.cz

IČ: 88853225

Telefon: 777 465 451

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Důležité upozornění

Veškeré financování řešíme OD částky 400 000 Kč. Žádosti o menší peníze tak prosíme neodesílat.

Z důvodu omezených kapacit nejsme schopni celorepublikově řešit požadavky klientů na menší peníze. Nebylo by to pro nás rentabilní.

Půjčku bez zástavy nemovitosti je možné sjednat pouze pro žadatele, který má akceptovatelný stav registru a dostatečný doložitelný příjem, bonitu.

Jako příjem se zde akceptuje především pracovní smlouva na dobu neurčitou nebo určitou u žadatele zaměstnance, nebo poslední 2 podané daňové přiznání pokud je žadatelem OSVČ. V registru se rozhodně nesmí nacházet záznam typu nedávného zesplatnění, exekuce, nebo oficiálního ukončení insolvence. Pokud tyto záznamy u žadatele jsou, bude nejspíš možné řešit pouze se zástavou nemovitosti, tedy prostřednictvím nebankovní hypotéky, kde musí být také splněna odpovídající bonita.

Poptávku na hypotéku na koupi nemovitosti, kdy žadatel má vyloženě špatný stav registru, nedostatečnou bonitu a třeba i žádné vlastní peníze. Není možné bez potřebného spolužadatele řešit.

Pokud chce klient financovat hypotékou koupě nemovitosti, nemá ale na kupní cenu našetřené ani 10%, je malá pravděpodobnost zdárného sjednání hypotéky na koupi. V případě zájmu o hypotéku na koupi nemovitostí je navíc dobré mít našetřeno alespoň 10% z kupní ceny vlastních peněz. Pokud v bankovním sektoru nebude možné takový požadavek řešit kvůli vyloženě špatnému stavu registru nebo příjmu a současně k sobě klient nemá nikoho s rozumným registrem a dostatečným příjmem... (bez zesplatnění, exekuce, insolvence) Nejsme kouzelníci a jelikož nebankovní hypotéka na koupi není obecně příliš vhodná, nebude s největší pravděpodobností v takovém případě možné hypotéku sjednat. Pro nebankovní sektor je potřeba mít minimálně 30% z kupní ceny našetřené a přispět ke koupi z vlastních zdrojů. Pokud našetřené nemáte třeba vůbec nic a v bance narážíte na vyloženě slabý příjem a nebo vážný záznam v registru, bude potřeba počkat dobu potřebnou k vyčištění registru, nebo na vyšší (doložitelný, dostatečný) příjem. Už i banky dnes nabízejí maximálně 90% LTV (10% z vlastního) a v nebankovním sektoru je to z pochopitelných důvodů ještě méně - většinou maximálně 50% z hodnoty a to za podstatně vyššího úroku, kterým financovat koupi není z našeho pohledu rozumné. To mějte prosím na paměti, než u nás poptáte hypotéku na koupi.

Řídíme se novým zákonem o spotřebitelském úvěru, který přišel v platnost 1. 12. 2016.

U všech spříznených investorů tak dochází v rámci spotřebitelských úvěrů mimo jiné k posouzení úvěruschopnosti žadatele a tedy prověření jeho bonity vždy. Tato musí být vždy dostačující a splňovat zákonem přikázanou výši. Nedochází ke zmíněným dvojím odměnám, které by se pobírali současně od poskytovatele a žadatele. Klient je dopředu vždy zavčas informován o všem, co by mohlo mít vliv na jeho rozhodnutí. Koná se vždy v jeho prospěch a celkovou spokojenost. Je na jeho uvážení, zda-li je pro něj spolupráce s námi přínosná a bude v ní pokračovat, nebo nikoli. V žádném z případů nám klient neplatí dopředu jakýkoli poplatek. Co jediné je v některých případech potřeba dopředu uhradit, jsou náklady spojené s provedením odhadu nemovitosti pro účely sjednání bankovního hypotečního úvěru.

Před zdárným sjednáním a vyplacením požadovaného financování klient v žádném s případů neplatí poplatek dopředu.

Tím pádem žadatel o radu nebo úvěrový produkt nic neriskuje a pokud se mu v průběhu vyřízení nebude cokoli líbit (například v našem celkovém přístupu nebo námi navrženém optimálním financování), nebude mu naše služba připadat užitečná, může kdykoli odstoupit a nic se neděje. Také v žádném případě nedochází ke dvojím odměnám. Nepobírá se odměna současně od poskytovatele a klienta.

Obecné informace

Šedesátá, 7015/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

info@dumdluhu.cz

+420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Právní podmínky