Pro představu, co Vás může potkat při financování prostřednictvím nebankovní hypotéky, pokud narazíte na „špatnou nebankovní firmu“ , vám zde přikládáme nabídku na spolupráci od nejmenované nebankovní firmy. Nabídka spolupráce = žádost , abychom posílali naše klienty ( vás ) k posouzení a realizaci právě této nebankovní firmě. Tuto jsme ihned s naprostým znechucením odmítli. Chceme se s vámi varovně podělit o její obsah, neboť i na takové firmy můžete při výběru vhodné hypotéky bez registru narazit:
Vážení,
rádi bychom získali nové partnery za účelem rozšíření klientského kmene naší nově založené firmy. Podstatou nabízené spolupráce je tedy doporučování Vaší klientely za provizi.
Veškeré informace o našich produktech, poplatcích, sankcích a vymáhacích praktikách naleznete v příloze tohoto emailu.
Cíle:
- Získat silné postavení na trhu nebankovních hypoték a to do 1 roku
- Inovativním přístupem, průhlednými a férovými podmínkami získat silný klientský kmen
Produkty:
Jsou na bázi hypotéky bez zkoumání registru, příjmu a účelu = nebankovní americká hypotéka:
- Maximální výše úvěru je stanovena na 4 000 000,- Kč
- Maximální doba splácení úvěru je 20 let
- Úrokové sazby ve výši 17 % – 23 % p.a., (DOSLOVA KONSTANTNÍ PO CELOU DOBU SPLÁCENÍ HYPOTÉKY)
No dobře, tady jsi ještě může člověk říct „ hold jsou trošku dražší“… Tady už ale končí veškerá legrace:
Poplatky spojené s hypotékou:
- 7 % z výše úvěru v případě účelové, podnikatelské a leasingové varianty
- 10 % z výše úvěru v případě neúčelového (spotřebitelského) úvěru
- 6 500,- Kč za interní odhad nemovitosti
- 2 000,- Kč za zajištění podání zástavních smluv k nemovitosti na Katastr nemovitosti (vč. zajištění LV a kolku)
- 7 000,- Kč za podpis smluvní dokumentace mimo sídlo Společnosti
- 6000,- Kč za vyplacení každé exekuce
- 300,- Kč/měs. za správu úvěru (pouze u podnikatelských úvěrů)
Pokuty a sankce:
V případě zesplatnění úvěru jednorázová sankce ve výši 30% z výše úvěru.
- V případě zesplatnění úvěru nastane navýšení úrokové sazby na trojnásobek její stávající výše max. však 32,5 % p.a. (ŘÍKÁTE, ŽE KONSTANTNÍ PO CELOU DOBU SPLÁCENÍ HYPOTÉKY?? KDO ZVLÁDNE SPLÁCET TAKOVÝ ÚROK?)
- Při porušení podmínek úvěru, nebo podmínek produktů společnosti zaplatí klient 15% z výše úvěru ( = 300 000 Kč ze 2 000 000 Kč ), a to i opakovaně, celkově však max. 30% z výše uvěru. ( = 600 000 Kč ze 2 000 000 )
- Pokuta za mimořádné, nebo-li předčasné splacení úvěru je rovno 15% ze splacené částky úvěru!
Řešení sporů:
V případě opoždění klienta se splátkami může být po písemném upozornění úvěr okamžitě zesplatněn.
Součástí smlouvy o úvěru je rozhodčí doložka.
Úvěr možno restrukturalizovat na základě podpisu notářského zápisu se svolením k přímé vykonatelnosti. ( Což pro vás v překladu znamená, že po drobném zaváhání má exekutor nárok začít „okamžitě konat“ = vymáhat dluh! )
Pokud máte spotřebitelský úvěr, můžete se obrátit na finančního arbitra ( no to jsou moc hodní, s neprůstřelnými úvěrovými smlouvami je vám to zpětně k ničemu)
Když vám někdo nabídne úrok 7 % ročně je “““pochopitelné“““, že manko, do kterého se tímto slibem dostal, musí také někde nahnat. A tak nahazuje nelidské úroky a sankční poplatky po drobném zaváhání svého klienta se splácením… Ale že stejnou strategií zvolí i firmy, které nabízí úrok 20 % ročně?! Toto zaváhání může potkat každého z nás z různých důvodů.(nemoc, pracovní neschopnost, hospitalizace, rozkol v rodině). Především když žádáme v nebankovním sektoru o hypotéku, nemáme dobré registry – to znamená, že už jsme se opozdili se splátkami na úvěru – horší platební morálka a je o to pravděpodobnější, že to nastane opět. Ne snad??? Jsme tedy přesvědčení, že je nutné znát právě tyto „průběžné“ podmínky, než se rozhodneme úvěr přijmout! Nebo zvolit vhodnou firmu, které můžete důvěřovat, což znamená, že si dáte fakt záležet na studiu vytvořených smluv a také na to, aby jste právě tyto smlouvy potom dostali k podpisu a ne podobizny s „drobnýma úpravama“!
To, že pro zhodnocení svých peněz na 7 % ročně by soukromému investorovi stačilo dát tyto peníze na dluhopisovou (konzervativní a vysoce bezpečnou) investici bez dalších starostí a rizik, nebo snad i na lepší IŽP (na mimořádné pojistné s dynamickou investiční strategií) a mít klid… (zkrátka na jakýkoli z klasických spořících produktů) Proč investor riskoval za stejné výše zhodnocení své „investice“ stále se zvyšující riziko osobních bankrotů a dalších strašáků, které pro ně bezpochyby nebankovní sektor přináší??? Dává to někomu z vás logiku??? Doufáme, že ne. Protože tento model „biznisu“ je naprosto nelogický a nefunkční.
Dá se teda očekávat, že se bude taková firma snažit si z plna sil nahrabat co nejvíc??? A kde jinde, než právě na nehorázných poplatcích a sankcích, navyšováním jistiny i úroků, které v případě drobného zaváhaní se splácením vás klientů nahodí??? A čeho tímto docílí? Budete schopni takové podmínky (= + 30 % z jistiny z pátku na pondělí) a nový úrok 28%/rok ) utáhnout? Jednoznačně docílí toho, že vám vydraží (ukradnou) vaši nemovitost a půjdou dál hlásat bezkonkurenční úroky, inovativní podmínky a férový přístup ke svým klientům! A až to celé praskne, založí nové „s.r.o.“, které má stejně spíš účel zvýšení prestiže webu, než nějaké zázemí firmy (většinou obydlený byt, rodinný dům, fejkové kanceláře) a „ pojedou nanovo“… Neříkáme, ozvěte se nám, my jsme ti nejlepší… Zkuste ale při výběru nebankovní hypotéky myslet selským rozumem a hledět spíše na budoucnost, než na akutnost přítomných potřeb.