Proč při požadavku na koupi nemovitosti nebankovní hypotékou kvůli špatnému registru, nebo příjmu neřešit požadavek nebankovně, ale raději počkat??!!

Pokud má klient vyloženě špatné registry, nebo pro banku slabou bonitu – nedoložitelný příjem a na bankovní hypotéku (přibližně do 90% LTV na splatnost až 30 let) nedosáhne… Hledá někdy řešení v nebankovním sektoru… To osobně nedoporučuju…

Důvodů je hned několik…:

 

    • Nebankovní instituce moc financování nákupu nemovitosti neumí řešit. Daleko lepší, většinou jediné realizovatelné je, že si hypotéku sjedná stávající majitel a potom třeba můře dojít k převodu vlastnictví…
    • Podmínky hypotéky nebankovní jsou v porovnání s bankovní hypotékou výrazně méně výhodné. Nejenom že má možnost kratší doby splatnosti maximálně 20 let a má tak vyšší splátky, ale především zbytečně tak klient přeplácí na úrocích…
    • Co je asi nejpodstatnější a často největší překážkou pro klienty je, že klient musí mít našetřené minimálně 30% z vlastních zdrojů, jedině potom lze nebankovní hypotéku sjednat. V rámci % LTV hodně záleží na typu nemovitosti, především kde se nachází, ale taky například na tom, v jak zajímavé lokalitě (náchylné na pád ceny a poptávané pro případný prodej) se nemovitost nachází… Proto požadavky na nebankovní hypotéku na koupi nemovitosti, kdy má klient vyloženě špatné registry, a nebo nedoložitelný příjem, slabou bonitu a navíc ještě nemá na koupi nic našetřené (nebo naprosté minimum) jsou z drtivé většiny neřešitelné. Zcela mimo mísu, utopické jsou požadavky klientů: „Mám špatný registr, v bance mně nepůjčí, mám dluhy např. 400 tis Kč a chci si koupit nemovitost. S tou nemovitostí bych i ručil a vy byste mně zaplatili nejenom celou nemovitost (protože pochopitelně nemám nic našetřené, když mám ještě dluhy), ale ještě zaplatili dluhy (tzn. půjčili nad tržní hodnotu nemovitosti)… „ NELZE.

Znovu ale opakuju, pro klienta jenom dobře… Určitě lepší počkat si na dobu, až bude v bance sjednatelný (řádným splácením počkat na výmaz z registru, což se děje většinou za 4 roky řádného splácení od doplacení úvěru, na kterém vznikla delikvence / snahou v práci, nebo změnou zaměstnání docílit lepšího příjmu, bonity…) a sjednat si (klidně přes nás) výhodnou a výrazně bezpečnější hypotéku v bance…

Důležité upozornění

Veškeré financování nabízíme OD částky 200 000 Kč. Žádosti o menší peníze prosíme neodesílat.

Pokud chcete koupit nemovitost, nemáte na kupní cenu nic našetřené a banky Vám nepůjčí, počkejte až budete v bance průchozí. (čistý registr a dostatečný příjem) Nejsme kouzelníci. U nás musíte mít v případě zájmu o úvěr na koupi nemovitostí alespoň 30 procent z kupní ceny našetřeno z vlastních zdrojů. Totéž platí i pro podnikatelské úvěry.

Půjčku bez zástavy nemovitosti na cokoli jsme schopni sjednat pouze pro žadatele, který má slušný stav registru a má dostatečný doložitelný příjem.

Akceptuje se zde pouze doba neurčitá u zaměstnance, nebo poslední daňové přiznání u OSVČ. Pokud toto u žadatele není, lze řešit pouze se zástavou nemovitosti.

Pokud chcete koupit nemovitost, máte našetřené méně než 30% z kupní ceny a banka Vám nepůjčí kvůli špatnému registru, nebo slabému příjmu. NEUMÍME ŘEŠIT.

Pro nebankovní sektor je potřeba mít minimálně 30% z kupní ceny našetřené z vlastních zdrojů. Pokud našetřeé nemáte a v bance narážíte na slabý příjem a nebo záznam v registru, počkejte na vyčištění registru, nebo vyšší (doložitelný) příjem. Potom si hypotéku na koupi nemovitosti vyřešte v bance napřímo. Už i banky dnes nabízejí maximálně 85% LTV (15% z vlastního) a v nebankovním sektoru je to pochopitelně méně - maximálně 70% LTV a pochopitelně i úrok je zde vyšší. To mějte prosím na paměti, než u nás poptáte hypotéku na koupi.

Řídíme se novým zákonem o spotřebitelském úvěru platného od 1. 12. 2016.

U našich investorů dochází v rámci spotřebitelských úvěrů k posouzení úvěruschopnosti a prověření bonity klienta vždy.

Za službu financování klient neplatí poplatek dopředu.

V žádném případě nedochází ke dvojím odměnám.

Obecné informace

Šedesátá, 7015/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

info@dumdluhu.cz

+420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Právní podmínky