Půjčka bez doložení příjmu a bez zástavy 2019

Půjčku bez zástavy nemovitosti je stále PRÁVNĚ možné sjednat bez doložení příjmu, případně s nízkou bonitou, optimalizovaným daňovým přiznáním… Žadatelem ALE musí v takovém případě být podnikatel, ať už fyzická (osvč) nebo právnická osoba (s.r.o., a.s. …). A především peníze z půjčky musí být použity (sloužit) za účelem podnikání a v případě hypotéky může jít do zástavy jak komerční, tak taky rezidenční nemovitost. (tzn. jakýkoli typ nemovitosti)

Půjčky na nebankovním trhu

Realita a praxe na úvěrovém trhu ČR u podnikatelské půjčky je ALE taková že… Bez zástavy nemovitosti rozumná nebankovní půjčka na podnikání (obecně ani spotřebitelská) na trhu není (a je zde tím pádem jedno, jestli se dokládá příjem nebo ne). Bez zástavy aktuálně prostě nic moc až na pár slušných investorů půjčujících stovky tisíc za rozumný úrok a delší splatnost – ale průchodnost (% schválených úvěrů) z celkového počtu poptávajících je docela slabá. Tzn. náročnost (důraz na registr, bonitu, účel…) zde sjednat klientovi půjčku bez zástavy nemovitosti je vysoká, skoro jako v bance (vysoká vybíravost).

Představa o nebankovní firmě, která půjčí spotřebitelskou nebankovní půjčku naprosto bez zkoumání (nebo jenom tak letmo) registru, nebo přes jeho vyloženě špatný stav, která půjčí bez toho, aniž by si nechala doložit příjmy, vyžadovala mít u poptávajícího dostatečnou bonitu, nebo půjčí v kombinaci špatný registr/dobrá bonita (doložitelný příjem) <-> dobrý registr/špatná bonita (nebo nedoložitelný příjem)… Zůstane nejspíš jenom představou… Protože v realitě, v na současném nebankovním úvěrovém trhu ČR taková půjčka neexistuje. Psáno k datu 5. 4., je možné že se objeví a bude možnost řešit. Bylo by to pro poptávající i našeho skvělé a okamžitě budeme usilovat o to, abychom mohli mít pro naše poptávající tuto půjčku v portfoliu (s co nejhladším procesem jejího následného sjednání). Nicméně reality byla vždy taková, že když už se v minulosti taková firma na trhu objevila a byla schopna půjčit např. 500 tis Kč za úrok kolem 6% ročně na splatnost na 15 let s tolerancí horšího registru a např. i nižší náročností na bonitu žadatele (dokonce s možností využít peníze z půjčky na cokoli – nebo přímo na konsolidaci všech dluhů)… Byl z toho velký povyk, velká očekávání a pozitivně naladěna taková nebankovní firma přijímala jednoho klienta za druhým, průchodnost byla velice dobrá… Jenomže potom nejspíš přestal (řádně) splácet jeden klient, potom druhý, třetí. Čtvrtý vyhlásil insolvenci a ze zapůjčených 500 tis Kč bylo najednou dlužno jen 150 tis Kč… Tzn. 350 tis Kč ztráta na jednom klientovi… Tím že se jednalo o bez zástavní půjčku, kdy si často nemohli sáhnout pro vymožení peněz zpět v případě nesplácení dlužníka na nemovitost… A dostat tak zpět peníze z člověka, který na sebe nic nemá napsané, může být velký oříšek…  Docházelo tak s klesajícím optimismem u této nebankovní firmy k neustálému zvyšování náročnosti na registry, bonitu, celkové parametry poptávajícího, čímž se průběžně snižovala průchodnost. Která se dostala prakticky na např. 1 z 20 tis, na úroveň náročnosti sjednání bankovní půjčky pro klienta. Až si firma řekla, že toto vážně nebyl dobrý nápad, a často ve ztrátě takové podnikání ukončila… 

Podnikatelská půjčka bez zástavy

Když se vrátíme k podnikatelskému úvěru bez zástavy… Pro získání rozumných podmínek je ideální (a aby to bylo vůbec možné) je ideální řešit ji taky jedině bankovním sektorem. A samozřejmě každá bankovní bez zástavní půjčka bude vždy více výhodnější (a bezpečnější) než ta řešená nebankou (což na dnešním trhu není možné). Nicméně v bankovním sektoru se zase není možné bavit o podnikatelské půjčce bez doložení příjmu. Protože aby se dalo v bankovním sektoru půjčku bez zástavy pro podnikatele (i spotřebitele) sjednat, každá banka bude chtít minimálně vidět příjem žadatele, alespoň jedno daňové přiznání a ekonomický stav bude muset odpovídat požadované výši půjčky. Je ale rozdíl, když se nutně tabulkově vychází z čistě zisku, nebo třeba je možné vyjít (zohlednit) z obratu. Parametrů, které je možné na trhu bankovních podnikatelských (i spotřebitelských) půjček možné tolerovat, je více. Musí mít člověk ale dobré znalosti trhu a taky vědět, na koho se obrátit, síť kontaktů. Což není jednoduché získat, ale je to tak. Dneska je to především o lidech…

 

My se vždy v první řadě snažíme využít svých kontaktů na vybrané bankovní domu a prosadit požadavek klienta na podnikatelskou půjčku na bankovní dům i s tolerancí „drobných zádrhelů“, kvůli kterým klienta kolikrát i jeho banka zamítla. To se nám nezřídka daří a klient tak získává to nejlepší - velice slušné (výhodné a bezpečné) financování ať už se zástavou nemovitosti, nebo bez v bankovním sektoru.

Neváhejte se nám ozvat pro nezávazné vyhodnocení konkrétně Vašeho požadavku. Před vyplacením úvěru nám nic neplatíte, takže nic neriskujete.

 

Poslat nezávaznou žádost o bezplatnou konzultaci půjčky

A co spotřebitelská půjčka?

Co se potom týká spotřebitelské půjčky se zástavou nemovitosti (i bez zástavy) a bez doložení příjmu, s nedostačující bonitou… Tedy půjčky takové, kdy si je žadatelem o tuto půjčku fyzická osoba pracující nebo podnikající, ale peníze použije za účelem jiným, než je podnikání… Zde se musí příjem se zákona dokládat vždy a bonita (rozdíl mezi příjmy a náklady žadatele) musí být dostačující…

Pozor, neustále provádíme průzkum na trhu a je reálně možné, že se opět objeví slušný investor se zájmem půjčovat bez zástavy nemovitosti (jak spotřebitelům tak i podnikatelům) za výhodných a férových podmínek. A že mu to, budeme držet palce, vydrží v zisku co nejdéle. V takovém případě samozřejmě po ověření navážeme spolupráci a budeme tuto možnost na nebankovní podnikatelskou (nebo spotřebitelskou) půjčku (u podnikatelské třeba i bez doložení příjmu, nebo s tolerancí nižší bonity, zohledněním obratu…) nabízet svým klientům. Tento článek je platný k 5. 4. 2019, je možné, že se už zítra „pravidla (úvěrové) hry“ změní.

No pokud nepůjde do zástavy nemovitost, obávám se, že příjem bude muset být doložený vždy a bonita bude muset být v odpovídajícím stavu, ať už se jedná o půjčku bez zástavy nemovitosti bankovní, nebo nebankovní. To aby se alespoň trochu ošetřilo riziko budoucího nesplácení. Protože pokud nejde do zástavy nemovitost, musí si pro snížení rizika budoucího nesplácení (a s tím spojených problémů – kór u těžko vymahatelné bez zástavní půjčky) půjčující co nejlépe prověřit samotného žadatele (tzn. především jeho historii = registr, a bonitu = příjem a závazky) Opět trochu jinak řečeno si tak půjčující mimo splnění zákonných povinností u spotřebitelského úvěru taky sníží rizikovost pro případné budoucí nesplácení půjčky. A to tak, že si dostatečně prověří žadatele o půjčku – jeho příjem, závazky (bonitu), historii-registr, případně i účel využití půjčky a další. Protože pokud nejde do zástavy nemovitost, je kolikrát v případě delšího nesplácení těžké pro půjčujícího vymoci peníze zpět. A tak si prověřením žadatele podstatně sníží (ošetří) toto riziko (pravděpodobnost), že se klient v budoucnu vůbec dostane do prodlení se splátkou, nebo ještě hůř zcela přestane v budoucnu splácet.

 

Pokud potřebujete nezávazně vyhodnotit konkrétně Vaši situaci, poradit ohledně (ať už podnikatelské nebo spotřebitelské) půjčky bez zástavy nemovitosti (nebo s její zástavou – s hypotékou)…

Jsme zde pro Vás. Bezplatně provedeme analýzu, snahu o nalezení optimálního řešení na míru Vaší možností a potřeb. A bude-li to na trhu možné, nabídneme konkrétní ideální úvěrové řešení od daného investora, půjčujícího.

 

Poslat nezávaznou žádost o bezplatnou konzultaci půjčky

 

Důležité upozornění

Veškeré financování nabízíme OD částky 200 000 Kč. Žádosti o menší peníze prosíme neodesílat.

Pokud chcete koupit nemovitost, nemáte na kupní cenu nic našetřené a banky Vám nepůjčí, počkejte až budete v bance průchozí. (čistý registr a dostatečný příjem) Nejsme kouzelníci. U nás musíte mít v případě zájmu o úvěr na koupi nemovitostí alespoň 30 procent z kupní ceny našetřeno z vlastních zdrojů. Totéž platí i pro podnikatelské úvěry.

Půjčku bez zástavy nemovitosti na cokoli jsme schopni sjednat pouze pro žadatele, který má slušný stav registru a má dostatečný doložitelný příjem.

Akceptuje se zde pouze doba neurčitá u zaměstnance, nebo poslední daňové přiznání u OSVČ. Pokud toto u žadatele není, lze řešit pouze se zástavou nemovitosti.

Pokud chcete koupit nemovitost, máte našetřené méně než 30% z kupní ceny a banka Vám nepůjčí kvůli špatnému registru, nebo slabému příjmu. NEUMÍME ŘEŠIT.

Pro nebankovní sektor je potřeba mít minimálně 30% z kupní ceny našetřené z vlastních zdrojů. Pokud našetřeé nemáte a v bance narážíte na slabý příjem a nebo záznam v registru, počkejte na vyčištění registru, nebo vyšší (doložitelný) příjem. Potom si hypotéku na koupi nemovitosti vyřešte v bance napřímo. Už i banky dnes nabízejí maximálně 85% LTV (15% z vlastního) a v nebankovním sektoru je to pochopitelně méně - maximálně 70% LTV a pochopitelně i úrok je zde vyšší. To mějte prosím na paměti, než u nás poptáte hypotéku na koupi.

Řídíme se novým zákonem o spotřebitelském úvěru platného od 1. 12. 2016.

U našich investorů dochází v rámci spotřebitelských úvěrů k posouzení úvěruschopnosti a prověření bonity klienta vždy.

Za službu financování klient neplatí poplatek dopředu.

V žádném případě nedochází ke dvojím odměnám.

Obecné informace

Šedesátá, 7015/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

info@dumdluhu.cz

+420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Právní podmínky