Půjčka pro začínající podnikatele 2019

Podstatná otázka na toto téma je, jak moc začínající podnikatel je, jestli založil živnost teprve „včera“, nebo rok a půl zpátky? Má tak už alespoň nějaký zisk historicky, ekonomické úspěchy, obraty? Nebo zatím svou podnikatelskou činností nevydělal vůbec nic, prakticky mu nepřišla na účet ani koruna? Nemá podané jediné daňové přiznání, nebo už podával a jsou tam nějaké rozumné čísla? Kolik peněz chce z podnikatelské půjčky získat a na co přesně? Je žadatelem právnická, nebo fyzická osoba? Počítejme, že peníze půjdou na jeho podnikání.

Půjčka pro začínající podnikatele

Jak získat lepší vstupní podmínky pro podnikatelskou půjčku?

Dobrou zprávou je, že pokud je žadatelem obecně podnikatel a peníze z půjčky použije na své podnikání, mělo by se jednat o ryze podnikatelský úvěr, který nepodléhá novému zákonu o spotřebitelském úvěru. A tak ano, mělo by být právně v pořádku sjednat začínajícímu podnikateli půjčku bez doložení příjmu.

Horší zprávou je to, že půjčující, bude-li se jednat o půjčku pro začínající podnikatele bez doložení příjmu a hlavně bez zástavy nemovitosti, bude chtít nejspíš vidět ekonomiku podnikatele a ta taky bude muset být v dobrém stavu. Důvodem je, že riziko neúspěchu v počátcích podnikání a z toho plynoucího nesplácení této podnikatelské půjčky je zde vysoké. Růžové oči začínajícího podnikatele, nezkušenost s reálným trhem, prostředím. To vše může vést k přecenění sil, neodhadnutí následné reality a následné platební neschopnosti.

Jak už sem zmiňoval v předchozích článcích, tím, že nejde do zástavy nemovitost, dochází k důkladnějšímu prověřování žadatele o půjčku, aby se tak minimalizovalo riziko nesplácení půjčky a následného, v případě bez zástavní půjčky, podstatně náročnějšího získávání (vymáhání) zapůjčených peněz zpět.

K tak důkladnému prověřování naopak nemusí dojít u nebankovní podnikatelské půjčky se zástavou nemovitosti (podnikatelské hypotéky). Jinými slovy, pokud má začínající podnikatel možnost dát do zástavy nemovitost oproti půjčce bez zkoumání (doložení) příjmu, je možné na nebankovním trhu sehnat slušnou nebankovní podnikatelskou půjčku se zástavou této nemovitosti, aniž by se půjčující musel zabývat ekonomikou firmy, požadoval daňová přiznání v dobrém stavu. Tzn. lze půjčku poskytnout, aniž by vyžadoval doložení příjmu. Ani registr (splácení historicky) nemusí být v nijak dobrém stavu. Půjčující v tomto případě totiž má jistotu v podobě zástavního práva na nemovitosti, a tak pokud podnikatel přecení trh, své síly. Zkrátka se dostane do dlouhodobé platební neschopnosti, nebude v budoucnu schopen dostát svým závazkům, splácet zapůjčenou podnikatelskou půjčku, může si půjčující vzít zapůjčené peníze zpět, plus nejspíš i nějaké nutno počítat i s nějakými sankcemi, a to zpeněžením, příkazem k prodeji této nemovitosti.

Kde sehnat nejlepší podnikatelskou půjčku

To se už podnikatelské půjčky bez zástavy nemovitosti říct nedá. Tady je cesta k získání zapůjčených peněz zpátky podstatně komplikovanější v případě nesplácení, nebo vyhlášení insolvence ze strany dlužníka. A tak upřímně na nebankovním trhu nevím o jediném subjektu, který by bez zástavy nemovitosti půjčoval větší peníze (alespoň řádově vyšší stovky tisíc) za rozumných podmínek, vlastně ani za nerozumných. A tak je v podstatě na nebankovním trhu prakticky jedno, jestli má podnikatel dobrý doložitelný příjem, obraty a zisky. Na variantu získání půjčky pro podnikatele bez zástavy nemovitosti na nebankovním úvěrovém trhu (alespoň k aktuálním datu 3. 4. 2019, kdy píšu tento článek) se doporučuji nespoléhat. Moc jich na trhu není. A pokud se nějaká na trhu objeví obecně schopna půjčit zaměstnancům, nebo podnikatelům bez zástavy nemovitosti za ne o moc míň výhodných podmínek než banka, náročnost na sjednání půjčky, a doložení všech možných podkladů, se zde s časem neustále zvyšuje, průchodnost poptávajících snižuje (tzv. „odpad“ zvyšuje) až projde na rozumnou půjčku například jeden z pětadvaceti. To už potom nemá cenu zde poptávající řešit (ztrácet čas, energii / investovat snahu a naději nejen naši ale i našich poptávajících) a raději si zkrátka říct, nebankovně bez zástavy nemovitosti nejspíš prostě ne. Buď dám (nebo seženu 3. osoby) do zástavy nemovitost, nebo někoho k sobě – osobu blízkou (nebo dočasně mimo sebe), které má rozumný stav příjmu (bonity) a registru.

Každopádně to neznamená, že pokud jste nepochodili sami v bankovním sektoru, u svojí banky, nebo finančního poradce, často spíš pojišťováka s ne zcela dobrými úvěrovými možnostmi, a zkrátka nemáte možnost zástavy nemovitosti. Že se nám nemáte ozvat. Naopak. Ozvěte se pro nezávazné vyhodnocení Vaší situace, žádosti. Déle než 10 minut vstupního nezávazného a bezplatného hovoru to nezabere. A na základě tohoto budeme hned vědět, co je, a co není možné řešit.

Snažíme se vytvářet nadstandardní možnosti pro naše poptávající i v bankovním sektoru a tak je kolikrát možné skrz vlastní vědomosti a možnosti „prosadit“ v bankovním sektoru i Váš požadavek na půjčku, ať je nebo není možnost zajištění - zástavy nemovitosti. Půjčka se zástavou nemovitosti bude v bankovním sektoru půjčka vždy výhodnější, v nebankovním za mě jediná možná. Navíc šance na úspěšné sjednání pro klienta nápomocné půjčky se s možností dát do zástavy nemovitost obecně zvyšuje. 

Jestli máte možnost zástavy nemovitosti, je možné nechat vyhodnotit Váš požadavek současně i nebankovním sektorem, investory. Vám následně nezávazně nabídnout až tu nejlepší nabídku na nebankovní půjčku, nechat ji jako jakési „zadní vrátka“, kterých bude možné využít v případě, že bude možné řešit (pro Vás vždy „o parník“ výhodnější) bankovní financování.


Neváhejte nás kontaktovat pro nezávaznou analýzu a vytvoření konkrétní nabídky podnikatelské půjčky (ať už pro fungující, nebo pro začínající podnikatele).

Poslat nezávaznou žádost o bezplatnou konzultaci podnikatelské půjčky

O autorovi

O autorovi

Autor článku je:

  • Specialista v úvěrovém oboru
  • 8 let praktických zkušeností
  • Statisíce (cca 20 000 hodin) hovorů s poptávajícími a investory
  • Tisíce kladně vyřízených požadavků
  • Nespočet pozitivních ohlasů a recenzí

Tomáš Maček, zakladatel a majitel projektu DůmDluhů.cz

IČ: 88853225

Telefon: 777 465 451

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Důležité upozornění

Veškeré financování nabízíme OD částky 200 000 Kč. Žádosti o menší peníze prosíme neodesílat.

Pokud chcete koupit nemovitost, nemáte na kupní cenu nic našetřené a banky Vám nepůjčí, počkejte až budete v bance průchozí. (čistý registr a dostatečný příjem) Nejsme kouzelníci. U nás musíte mít v případě zájmu o úvěr na koupi nemovitostí alespoň 30 procent z kupní ceny našetřeno z vlastních zdrojů. Totéž platí i pro podnikatelské úvěry.

Půjčku bez zástavy nemovitosti na cokoli jsme schopni sjednat pouze pro žadatele, který má slušný stav registru a má dostatečný doložitelný příjem.

Akceptuje se zde pouze doba neurčitá u zaměstnance, nebo poslední daňové přiznání u OSVČ. Pokud toto u žadatele není, lze řešit pouze se zástavou nemovitosti.

Pokud chcete koupit nemovitost, máte našetřené méně než 30% z kupní ceny a banka Vám nepůjčí kvůli špatnému registru, nebo slabému příjmu. NEUMÍME ŘEŠIT.

Pro nebankovní sektor je potřeba mít minimálně 30% z kupní ceny našetřené z vlastních zdrojů. Pokud našetřeé nemáte a v bance narážíte na slabý příjem a nebo záznam v registru, počkejte na vyčištění registru, nebo vyšší (doložitelný) příjem. Potom si hypotéku na koupi nemovitosti vyřešte v bance napřímo. Už i banky dnes nabízejí maximálně 85% LTV (15% z vlastního) a v nebankovním sektoru je to pochopitelně méně - maximálně 70% LTV a pochopitelně i úrok je zde vyšší. To mějte prosím na paměti, než u nás poptáte hypotéku na koupi.

Řídíme se novým zákonem o spotřebitelském úvěru platného od 1. 12. 2016.

U našich investorů dochází v rámci spotřebitelských úvěrů k posouzení úvěruschopnosti a prověření bonity klienta vždy.

Za službu financování klient neplatí poplatek dopředu.

V žádném případě nedochází ke dvojím odměnám.

Obecné informace

Šedesátá, 7015/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

info@dumdluhu.cz

+420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Právní podmínky