Půjčka pro začínající živnostníky – Jak jí výhodně dosáhnout?

 Z mého pohledu je půjčka pro začínající živnostníky BEZ ZÁSTAVY NEMOVITOSTI spíše doména bank, než nebankovních společností. Teda pokud vám do začátku podnikání nepomůže maximálně nízké desítky tisíc za velmi vysoký měsíční úrok, což je v podobě mikro půjček při nejlepším nejspíš to jediné, co u nebankovních firem najdete. (a my to nedoporučujeme a nesjednáváme) Nebankovní půjčku pro začínajícího živnostníka je možné řešit jedině se zástavou nemovitosti. Ale existují i jiné možnosti?

Půjčka pro začínající živnostníky

Jak získat půjčku, když jsem živnostník?

Každý žadatel o půjčku by měl mít doložitelný příjem. Doložitelným příjmem u živnostníků, obecně podnikatelů je daňové přiznání za poslední období. (tak jak u zaměstnanců je doložitelný příjem výplatní páska a potvrzení o příjmu) Takže pokud z toho daňového přiznání nevychází dostatečný měsíční příjem (tzn. minimálně obrat děleno 12 / pokud není možné vyjít z obratu, tak potom čistý zisk děleno 12), nebo první daňové přiznání není u začínajícího podnikatele ještě ani podané, je to složité.

Mezi bankami byste mohli pochodit lépe (alespoň v reklamách to kolikrát tvrdí, ale realita taky nebude nijak růžová). Především byste mohli uspět, přislíbíte-li převedení hlavního účtu k nim, uzavřete-li různá pojištění (životní, podnikatelské, pro případ nesplácení tohoto úvěru…), přislíbíte-li plnění minimálních obratů na účtu… Výše půjčky nicméně nebude nejspíš nijak astronomická, ale několik set tisíc. Čím bude vyšší půjčka, počítejte s tím, že tím víc podkladů a informací se bude muset nejspíš doložit, aby mohlo být možné půjčku vůbec získat.

Pokud budete chtít dosáhnout na řádově vyšší úvěr, bude možná potřeba doložit ještě podnikatelský plán, záměr, předpokládané budoucí čísla z podnikání, čím jste jedineční od konkurence, proč byste měli zrovna Vy uspět.

Nicméně vždy bude snadnější půjčku pro živnostníky získat s doložitelným příjmem, tzn. alespoň jedním podaným daňovým přiznáním, ideálně pak ve slušném stavu čísel.

Možná byste se taky mohli poohlédnout po financích do podnikání u známých, rodiny, nebo zkrátka lidí kolem s kapitálem, kteří Vás znají, věří Vám, nebo jsou třeba z oboru, vyznají se tak ve Vašem směru podnikání, vidí tak Vaše kvality, přínos, ocení nápad… A to buď za úrok, nebo např. podíl ve společném podnikání Vám půjčí potřebné peníze na rozjezd.

Jak získat úvěr od banky nebo nebankovní úvěrové společnosti?

Dalším 100% řešením, jak získat úvěr od úvěrové společnosti, ať už bankovní, nebo nebankovní samozřejmě může být:

  1. Sehnat k sobě osobu blízkou s doložitelným příjmem (ideálně podnikatele majícího zkušenosti s Vašim oborem podnikání a má z toho plynoucí doložitelný příjem -> vystavené faktury, daňové přiznání / no i zaměstnanec by mohl pomoci) a taky s rozumným stavem registru, která by Vám tzv. ručila, šla na spolužadatele.
  2. SEHNAT DO ZÁSTAVY NEMOVITOST a pokud půjdou požadované peníze čistě na účel podnikání (klidně pro začínajícího podnikatele) a žadatelem bude podnikatel (ne spotřebitel, zaměstnanec), bude se tak jednat o ryzí podnikatelský nebankovní hypoteční úvěr (nebankovní půjčku na rozjezd podnikání se zástavou) a nebude tak nejspíš nutné nebankovní firmě doložit příjem, splňovat přísná bonitní kritéria. Ještě je otázkou typ nemovitosti, která půjde do zástavy (jestli se bude jednat o nemovitost komerční nebo rezidenční), no rozhodující je podle mě v tomto případě účel (podnikání), takže ani s jedním typem nemovitosti by neměl být problém získat podnikatelskou půjčku pro začínající podnikatele se zástavou. Navíc zde nehraje roli stav registru, protože ten nebankovní firmy nemusí řešit. Toto pomůže začínajícímu podnikateli s nenutností doložit příjem, bonitu. Nicméně jenom v případě, bude-li si ochotný vzít nebankovní půjčku se zástavou. Pro nebankovní instituci je důležité, že se jedná o půjčku se zástavou nemovitosti. Banky budou stejně chtít vidět ekonomickou historii, ať už je zde možnost zástavy nemovitosti, nebo není. (maximálně zde možnost zástavy dopomůže, bude plusový bod, ale ne rozhodující)

Neváhejte se nás zeptat na možné ideální úvěrové řešení, pokud máte zájem vyhodnotit konkrétně Váš požadavek na půjčku pro začínající podnikatele, nebo máte možnost zástavy nemovitosti.

Rádi Vám pomůžeme získat půjčku na rozjezd podnikání ve výši až do 80 % z tržní hodnoty nemovitosti do zástavy. Analýza a vytvoření jsou nezávazné, konkrétní nabídky takového úvěru jsou zcela zdarma. Jsme féroví a vše Vám řádně vysvětlíme přímo na Vašem případu.

Poslat nezávaznou žádost o živnostenský úvěr

Důležité upozornění

Veškeré financování nabízíme OD částky 200 000 Kč. Žádosti o menší peníze prosíme neodesílat.

Pokud chcete koupit nemovitost, nemáte na kupní cenu nic našetřené a banky Vám nepůjčí, počkejte až budete v bance průchozí. (čistý registr a dostatečný příjem) Nejsme kouzelníci. U nás musíte mít v případě zájmu o úvěr na koupi nemovitostí alespoň 30 procent z kupní ceny našetřeno z vlastních zdrojů. Totéž platí i pro podnikatelské úvěry.

Půjčku bez zástavy nemovitosti na cokoli jsme schopni sjednat pouze pro žadatele, který má slušný stav registru a má dostatečný doložitelný příjem.

Akceptuje se zde pouze doba neurčitá u zaměstnance, nebo poslední daňové přiznání u OSVČ. Pokud toto u žadatele není, lze řešit pouze se zástavou nemovitosti.

Pokud chcete koupit nemovitost, máte našetřené méně než 30% z kupní ceny a banka Vám nepůjčí kvůli špatnému registru, nebo slabému příjmu. NEUMÍME ŘEŠIT.

Pro nebankovní sektor je potřeba mít minimálně 30% z kupní ceny našetřené z vlastních zdrojů. Pokud našetřeé nemáte a v bance narážíte na slabý příjem a nebo záznam v registru, počkejte na vyčištění registru, nebo vyšší (doložitelný) příjem. Potom si hypotéku na koupi nemovitosti vyřešte v bance napřímo. Už i banky dnes nabízejí maximálně 85% LTV (15% z vlastního) a v nebankovním sektoru je to pochopitelně méně - maximálně 70% LTV a pochopitelně i úrok je zde vyšší. To mějte prosím na paměti, než u nás poptáte hypotéku na koupi.

Řídíme se novým zákonem o spotřebitelském úvěru platného od 1. 12. 2016.

U našich investorů dochází v rámci spotřebitelských úvěrů k posouzení úvěruschopnosti a prověření bonity klienta vždy.

Za službu financování klient neplatí poplatek dopředu.

V žádném případě nedochází ke dvojím odměnám.

Obecné informace

Šedesátá, 7015/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

info@dumdluhu.cz

+420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Právní podmínky