Půjčky a hypotéky bez registru pro OSVČ

Většina nebankovních společností je schopna pro žadatele OSVČ, kteří mají aktivní živnostenské oprávnění (IČO), poskytovat nebankovní hypoteční úvěry (  bez registru, nutnosti prokazovat zisky na daňovém přiznání) s nižšími úrokovými sazbami, než je tomu u zaměstnanců s pracovním poměrem na dobu neurčitou.

Důvodem takové nabídky úvěru se sníženou úrokovou sazbou nejsou sympatie investorů vůči podnikatelům samotným, jejich zvýšenému pracovnímu nasazení, nebo starostem.

Hlavním důvodem je výrazně nižší rizikovost, že poskytnuté peníze od investora "půjdou v niveč", že bude jejich návratnost určitým způsobem znemožněna. Tímto důvodem je pojem OSOBNÍ BANKROT, respektive neplatnost jeho „blahodárných účinků“ na dluhy, které vznikly v době podnikání, tedy v době, kdy bylo u dlužníka podnikatelské oprávnění aktivní.

Je tedy platný, schvalitelný pouze pro osoby zaměstnané. Toto je hlavní hledisko jeho platnosti, avšak podmínek pro jeho úspěšné schválení je nutno splnit více  (více v: Produkty ->Osobní bankrot ). A co na tom? Hlavní bonitou osobního bankrotu v případě jeho schválení je ponížení dlužné částky (ze strany dlužník -> investor) na 30 % z celkového objemu peněz, které zbývají dlužníkovi k úhradě (jistiny).

Poskytováním financí osobě OSVČ se tak investor vystavuje výrazně nižšímu riziku ztráty vlastních financí a v jeho hlavě poté nemusí v poměrně ořezané podobě přehrává něco ve smyslu: " tak já mu půjčím 1 000 000 Kč, on si "slavnostně“ vyhlásí osobní bankrot, soud mu to schválí a mně bude po dobu pěti let splácet směšnou částku 300 000 Kč a nazdar? No to snad ne! Tak tady máš úrok 22% a buď rád, že něco ze svých " těžce vydělaných peněz" uvolním."

Právě od rizika je poskytovatel v případě půjčování peněz osobě samostatně výdělečně činné zcela oproštěn. Právě tento fakt rizikovost se poté projevuje ve výši úrokové sazby. Pro vysvětlenou:Jelikož se zadluženost domácností ČR za posledních 7 let nezastavitelně a výrazně zvyšovala, byl i stát nucen zavést určitá ochranná opatření pro dlužníky zcela neschopné splácet své závazky, dluhy.

Právě tyto by měly být schopny dlužníky ochránit od "supů" v podobě finančních institucí, které v případě dlužníkovi neschopnosti splácet neustále navyšovali reálně poskytnuté peníze na "pomyslné", horentní sumy k následné úhradě.Stejně jako dnes se prozatím v čistě hypotetické rovině dokonce uvažuje nad tzv. vězením pro dlužníky, v roce 2008 stát dokázal prosadit právě tento ochranný prvek - "osobní bankrot", jehož hlavním cílem bylo a stále také je dokázat dlužníkům výrazněji usnadnit život, resp. pomoct určitým způsobem začít žít nový život bez dluhů.

Tento ochranný prvek však k jeho realizaci vyžaduje určité náležitosti, mezi které aktivní podnikání zkrátka nepatří.       

O autorovi

O autorovi

Autor článku je:

  • Specialista v úvěrovém oboru
  • 8 let praktických zkušeností
  • Statisíce (cca 20 000 hodin) hovorů s poptávajícími a investory
  • Tisíce kladně vyřízených požadavků
  • Nespočet pozitivních ohlasů a recenzí

Tomáš Maček, zakladatel a majitel projektu DůmDluhů.cz

IČ: 88853225

Telefon: 777 465 451

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Důležité upozornění

Veškeré financování řešíme OD částky 400 000 Kč. Žádosti o menší peníze tak prosíme neodesílat.

Z důvodu omezených kapacit nejsme schopni celorepublikově řešit požadavky klientů na menší peníze. Nebylo by to pro nás rentabilní.

Půjčku bez zástavy nemovitosti je možné sjednat pouze pro žadatele, který má akceptovatelný stav registru a dostatečný doložitelný příjem, bonitu.

Jako příjem se zde akceptuje především pracovní smlouva na dobu neurčitou nebo určitou u žadatele zaměstnance, nebo poslední 2 podané daňové přiznání pokud je žadatelem OSVČ. V registru se rozhodně nesmí nacházet záznam typu nedávného zesplatnění, exekuce, nebo oficiálního ukončení insolvence. Pokud tyto záznamy u žadatele jsou, bude nejspíš možné řešit pouze se zástavou nemovitosti, tedy prostřednictvím nebankovní hypotéky, kde musí být také splněna odpovídající bonita.

Poptávku na hypotéku na koupi nemovitosti, kdy žadatel má vyloženě špatný stav registru, nedostatečnou bonitu a třeba i žádné vlastní peníze. Není možné bez potřebného spolužadatele řešit.

Pokud chce klient financovat hypotékou koupě nemovitosti, nemá ale na kupní cenu našetřené ani 10%, je malá pravděpodobnost zdárného sjednání hypotéky na koupi. V případě zájmu o hypotéku na koupi nemovitostí je navíc dobré mít našetřeno alespoň 10% z kupní ceny vlastních peněz. Pokud v bankovním sektoru nebude možné takový požadavek řešit kvůli vyloženě špatnému stavu registru nebo příjmu a současně k sobě klient nemá nikoho s rozumným registrem a dostatečným příjmem... (bez zesplatnění, exekuce, insolvence) Nejsme kouzelníci a jelikož nebankovní hypotéka na koupi není obecně příliš vhodná, nebude s největší pravděpodobností v takovém případě možné hypotéku sjednat. Pro nebankovní sektor je potřeba mít minimálně 30% z kupní ceny našetřené a přispět ke koupi z vlastních zdrojů. Pokud našetřené nemáte třeba vůbec nic a v bance narážíte na vyloženě slabý příjem a nebo vážný záznam v registru, bude potřeba počkat dobu potřebnou k vyčištění registru, nebo na vyšší (doložitelný, dostatečný) příjem. Už i banky dnes nabízejí maximálně 90% LTV (10% z vlastního) a v nebankovním sektoru je to z pochopitelných důvodů ještě méně - většinou maximálně 50% z hodnoty a to za podstatně vyššího úroku, kterým financovat koupi není z našeho pohledu rozumné. To mějte prosím na paměti, než u nás poptáte hypotéku na koupi.

Řídíme se novým zákonem o spotřebitelském úvěru, který přišel v platnost 1. 12. 2016.

U všech spříznených investorů tak dochází v rámci spotřebitelských úvěrů mimo jiné k posouzení úvěruschopnosti žadatele a tedy prověření jeho bonity vždy. Tato musí být vždy dostačující a splňovat zákonem přikázanou výši. Nedochází ke zmíněným dvojím odměnám, které by se pobírali současně od poskytovatele a žadatele. Klient je dopředu vždy zavčas informován o všem, co by mohlo mít vliv na jeho rozhodnutí. Koná se vždy v jeho prospěch a celkovou spokojenost. Je na jeho uvážení, zda-li je pro něj spolupráce s námi přínosná a bude v ní pokračovat, nebo nikoli. V žádném z případů nám klient neplatí dopředu jakýkoli poplatek. Co jediné je v některých případech potřeba dopředu uhradit, jsou náklady spojené s provedením odhadu nemovitosti pro účely sjednání bankovního hypotečního úvěru.

Před zdárným sjednáním a vyplacením požadovaného financování klient v žádném s případů neplatí poplatek dopředu.

Tím pádem žadatel o radu nebo úvěrový produkt nic neriskuje a pokud se mu v průběhu vyřízení nebude cokoli líbit (například v našem celkovém přístupu nebo námi navrženém optimálním financování), nebude mu naše služba připadat užitečná, může kdykoli odstoupit a nic se neděje. Také v žádném případě nedochází ke dvojím odměnám. Nepobírá se odměna současně od poskytovatele a klienta.

Obecné informace

Šedesátá, 7015/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

info@dumdluhu.cz

+420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Právní podmínky