Nejlepší půjčka, která existuje se získává takto...

 Co je teda pro mě fakt nápomocné a přínosné řešení?! A zároveň reálné na trhu (bankovním, nebankovním, realitním)?! 3 (+1) jediná dobrá řešení (pokud nepůjčí strejda Frank, nebo se nezadaří v loteri

Nejlepší půjčka

Bankovní hypotéka

Jednoduše, suverénně nejlepší je výhodná (velice nízký úrok a tím pádem i splátka) BANKOVNÍ HYPOTÉKA v naprosto dostačující výši, která kompletně pokryje záměr poptávajícího. Taková hypotéka by v žádném případě neměla ohrozit poptávajícího v budoucnu například nemožností splácet, nebo nějakou výraznou změnou podmínek… Pro její získání je oficiálně nutné mít naprosto čistý registr a doložitelný příjem, bonitu… Nicméně horší stav registru u žadatele je přes nás možné do určité míry řešit a je tak reálná šance, že se nám podaří bankovní hypotéku poptávajícímu sjednat, i když není registr v naprosto skvělém (bezchybném) stavu, no zároveň v bankovním registru nejou záznamy typu nedávného zesplatnění, exekuce, insolvence… Víme, že bankovní hypoteční produkt by pro poptávajícího nejlepším řešením, proto se snažíme primárně vždy sjednat tento produkt přes dobré možnosti (vědomosti, kontakty…), které máme. Až když se po (pro klienta zcela nezávazném a bezplatném) prověření (analýze) přesvědčíme, že toto bankovní řešení přes nás vážně není možné, může být dobrým přechodným řešením nebankovní hypotéka, nebo jiný mimobankovní produkt.

Nebankovní spolehlivé produkty

Na druhém místě je potom teda možné nabídnout několik MIMOBANKOVNÍCH FÉR PRODUKTŮ (řešení) za ROZUMNÝ ÚROK, které je stejně dobré (pro dobro poptávajícího spíš nutné) vnímat jako přechodné (dočasné) řešení (překlenutí období aktuální nemožnosti dostat se do banky). Tomu přizpůsobit strategii, ideálně nastavit dobu splatnosti na maximum (většinou 20 let) pro získání minimální splátky a mít možnost kdykoli ideálně zdarma (bez poplatku, sankce) poslat výjimečnou splátku, nebo jednorázově doplatit (a to právě bankovní hypotékou, kterou se v budoucnu například od 1 do 4 let podaří na 98% sjednat). Pro nižší měsíční splátku se taky dá nebankovní hypotéka nastavit například na tzv. bezanuitní splácení, kdy člověk platí měsíčně jenom úrok nebankovní hypotéky a celou zapůjčenou dlužnou částku (jistinu) vrátí až na konci při jednorázovém doplacení, které je možné udělat v ideálním případě kdykoli (opět z bankovní hypotéky). Ono stejně i při anuitním splácení (kdy jde z měsíční splátky část i na jistinu) jde na jistinu ze začátku tak mizivé % a za prvních pár let se (i u bankovní hypotéky – o to míň u hypotéky nebankovní) poníží jistina tak málo, že to nemá ani smysl moc řešit. Ne že by to udělalo nějaký velký rozdíl ve splátce, no každé snížení dobré…

Odkup nemovitosti

Zmíněno jenom okrajově, kromě hypotečního řešení (nebankovních firem nabízející nebankovní hypotéky), kdy se jednoduše půjčí peníze a na základě toho jde „jen“ klasické zástavní právo na nemovitost“, která dál zůstává ve vlastnictví poptávajícího, klienta… Se na mimobankovním trhu taky nachází možnost řešení formou odkupů nemovitostí, třeba s jakousi možností, aby zůstal klient dál v pronájmu ve „své“ nemovitosti (které už ale není na rozdíl od nebankovní hypotéky majitelem) a následně si co nejdřív (do 2 let) mohl nemovitost v budoucnu koupit (třeba z bankovní hypotéky, na kterou už dosáhne) zpátky. Samozřejmě nemůže poptávající očekávat ani v tomto případě, že dostane 90–100 % z hodnoty svojí nemovitosti, ale je možné se dostat podstatně výš, než je tomu u hypotéky nebankovní. Taky samozřejmě formou nájemného zaplatí nějaké peníze navíc, ale pořád pokud je firma slušná, mělo by to být podstatně výhodnější, než nebankovní hypotéka. Jediné čemu se nejspíš poptávající nevyhne, je platba daně 2 krát 4%. Za mě pokud se poptávající rozhodne pro takové řešení a to bude právně v naprostém pořádku (aby se nevystavil riziku ani realizátor ani poptávající), nemusí to být rozhodně špatně. Ale zase moc záleží na tom, s kým (u jaké firmy) se rozhodne toto řešení realizovat. Tím, že přestává být majitelem nemovitosti, se vystavuje riziku, že pokud „cokoli“, může se velice rychle muset vystěhovat a nezůstane mu už nic.

Prodej nemovitosti

Jako poslední třetí možnost velice dobrého („důstojného“) řešení potřeby peněz je prodej nemovitosti za maximální možnou cenu. Je to rozhodně mnohem lepší řešení, než si vzít nebezpečnou nebankovní hypotéku (nefér s nereálně podstřeleným úrokem, skrytými sankcemi, které mají za cíl klienta z klienta v budoucnu „vyždímat“ maximum), nebo nebankovní hypotéku (i když fér), která nedokáže svou výší pokrýt potřebný záměr (např. poplatit závazky, zrekonstruovat…) a hrozí tak v budoucnu další prodražování neuhrazených závazků, nebo nabírání dalších nových půjček („vytloukání klín klínem“), což může vést v exekuci, insolvenci (což by mimo jiné mělo neblahý dopad na nebankovní hypotéku – i když fér, hodně by se mohla prodražit zesplatněním)… Klasický prodej nemovitosti za maximální možnou cenu umožní realizovat kompletně záměr poptávajícího a to dokonce až do rovných 100 % z tržní ceny nemovitosti (no je dobré odečíst cca 4% za kompletní realizaci prodeje makléři a 4 % daň z prodeje) a to zcel „bezdlužně – tzn. bez úroku a dalšího prodražování“. Tento záměr může být jakýkoli, nicméně často se jedná u poptávajících o ukončení veškeré zadluženosti, kdy potom může začít naprosto nový život bez dluhů a většinou (pokud nejsou dluhy ve stejné výši, nebo vyšší než hodnota nemovitosti) taky s peněžní rezervou, která z prodeje nemovitosti za možné maximum zůstane i po zaplacení všeho potřebného. A až v budoucnu dosáhne poptávající na bankovní hypotéku (až mu ji dokážeme sjednat J ), což může být otázka několika měsíců, většinou maximálně 4 let (po které se čistí bankovní registr od vážných záznamů jako jsou zesplatnění, exekuce, insolvence), může si koupit svoji nemovitost zpátky (pokud bude na prodej – a třeba za míň než za kolik prodal - člověk nikdy neví), nebo si koupit nemovitost vedle, třeba za podobný peníz a o parník lepší… A to hlavně za bankovní hypotéku, která je prostě o parník výhodnější… I tak může vypadat Vaše budoucnost, když se odpoutáte od všech „ale“ v přítomnosti. I na prodej za maximální možnou cenu máme velice dobré nástroje a možnosti, neváhejte nás oslovit.

Stejně tak se na nás obraťte se svojí situací, potřebou peněz. Nezávazně (bez jediného poplatku pro nás dopředu) vyhodnotíme Vaše možnosti a potřeby. Uděláme maximum pro nalezení a sjednání optimálního řešení na jejich míru.

 

Poslat nezávaznou žádost o bezplatnou konzultaci hypotéky

Důležité upozornění

Veškeré financování nabízíme OD částky 200 000 Kč. Žádosti o menší peníze prosíme neodesílat.

Pokud chcete koupit nemovitost, nemáte na kupní cenu nic našetřené a banky Vám nepůjčí, počkejte až budete v bance průchozí. (čistý registr a dostatečný příjem) Nejsme kouzelníci. U nás musíte mít v případě zájmu o úvěr na koupi nemovitostí alespoň 30 procent z kupní ceny našetřeno z vlastních zdrojů. Totéž platí i pro podnikatelské úvěry.

Půjčku bez zástavy nemovitosti na cokoli jsme schopni sjednat pouze pro žadatele, který má slušný stav registru a má dostatečný doložitelný příjem.

Akceptuje se zde pouze doba neurčitá u zaměstnance, nebo poslední daňové přiznání u OSVČ. Pokud toto u žadatele není, lze řešit pouze se zástavou nemovitosti.

Pokud chcete koupit nemovitost, máte našetřené méně než 30% z kupní ceny a banka Vám nepůjčí kvůli špatnému registru, nebo slabému příjmu. NEUMÍME ŘEŠIT.

Pro nebankovní sektor je potřeba mít minimálně 30% z kupní ceny našetřené z vlastních zdrojů. Pokud našetřeé nemáte a v bance narážíte na slabý příjem a nebo záznam v registru, počkejte na vyčištění registru, nebo vyšší (doložitelný) příjem. Potom si hypotéku na koupi nemovitosti vyřešte v bance napřímo. Už i banky dnes nabízejí maximálně 85% LTV (15% z vlastního) a v nebankovním sektoru je to pochopitelně méně - maximálně 70% LTV a pochopitelně i úrok je zde vyšší. To mějte prosím na paměti, než u nás poptáte hypotéku na koupi.

Řídíme se novým zákonem o spotřebitelském úvěru platného od 1. 12. 2016.

U našich investorů dochází v rámci spotřebitelských úvěrů k posouzení úvěruschopnosti a prověření bonity klienta vždy.

Za službu financování klient neplatí poplatek dopředu.

V žádném případě nedochází ke dvojím odměnám.

Obecné informace

Šedesátá, 7015/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

info@dumdluhu.cz

+420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Právní podmínky