Téměř 1/2 žadatelů o hypoteční úvěr má záznam v registru dlužníků:

Téměř 50% žadatelů o nebankovní služby, ať už v podobě nebankovních hypoték, úvěrů, nebo půjček má důvod, proč žádat právě o nebankovní službu ve špatných registrech. To znamená, že již u předcházejících věřitelů nebyli schopni své závazky plnit. Jelikož je ale nebankovní sektor zaměřen především na poskytování peněz bez nahlížení do registrů a většinou také dokládání příjmu, požadované peníze jim bývají poskytnuty.

Pouze za měsíc leden bylo v ČR takovým žadatelům dle statistik poskytnuto 1384 hypotečních úvěrů v objemu financí rovnému 153 milionům Kč.

Dodatečně tyto informace potvrzují také údaje z registru dlužníků SOLUS. Ten uvádí, že téměř 8 % dospělých obyvatel ČR má své závazky po splatnosti 3 a více měsíců. Pokud tyto fakta zprůměrujeme, závazky na jednoho takového občana vychází: 2 věřitelé, dluh u každého z nich cca 75 000 Kč.

Přitom takové údaje nezachycují dluhy pouze u dvanácti bankovních společností, jedná se také o statistiku pramenící ze sedmnácti nebankovních společností, dvou společností orientujících se na energetickém trhu, tak také čtyř mobilních operátorů. Faktem je, že právě operátorům dramaticky narůstají závazky domácností vůči nim. Nejhůře jsou na tom obyvatelé Karlovarského a Ústeckého kraje. Pro bližší představu v Karlovarském kraji uniklo v měsíci leden do osobního bankrotu 40 dlužníků na 10 000 obyvatel. To je v přepočtu největší počet v ČR.

Velká nerovnoměrnost je také rozložena na různé lokality, kraje, obecně místa ČR. Tak například v České Lípě platí opožděně 15 % všech obyvatel své závazky. Oproti tomu v nedalekých Semilech se jedná o cca 6 % obyvatel. Co se týká větších celků, tedy například krajů, tak v Ústeckém a Karlovarském kraji není schopno hradit své závazky 15 % obyvatel, tedy 15 obyvatel ze 100.

Společně s těmito statistikami je nutno uvést také tu, kdy dlužníci žádají o částečnou ochranu před svými věřiteli a to v podobě osobní insolvence, osobního bankrotu. V reálu se jedná v měsíci leden o 1695 vyhlášení osobního bankrotu. To je o 399 více než v prosinci a zároveň největší počet osobních bankrotů od roku 2008, kdy vznikl úřad, který se správou osobního bankrotu zabývá. Tento úřad se nazývá Czech Credit Bureau (CRIF).

Důležité upozornění

Veškeré financování nabízíme OD částky 200 000 Kč. Žádosti o menší peníze prosíme neodesílat.

Pokud chcete koupit nemovitost, nemáte na kupní cenu nic našetřené a banky Vám nepůjčí, počkejte až budete v bance průchozí. (čistý registr a dostatečný příjem) Nejsme kouzelníci. U nás musíte mít v případě zájmu o úvěr na koupi nemovitostí alespoň 30 procent z kupní ceny našetřeno z vlastních zdrojů. Totéž platí i pro podnikatelské úvěry.

Půjčku bez zástavy nemovitosti na cokoli jsme schopni sjednat pouze pro žadatele, který má slušný stav registru a má dostatečný doložitelný příjem.

Akceptuje se zde pouze doba neurčitá u zaměstnance, nebo poslední daňové přiznání u OSVČ. Pokud toto u žadatele není, lze řešit pouze se zástavou nemovitosti.

Pokud chcete koupit nemovitost, máte našetřené méně než 30% z kupní ceny a banka Vám nepůjčí kvůli špatnému registru, nebo slabému příjmu. NEUMÍME ŘEŠIT.

Pro nebankovní sektor je potřeba mít minimálně 30% z kupní ceny našetřené z vlastních zdrojů. Pokud našetřeé nemáte a v bance narážíte na slabý příjem a nebo záznam v registru, počkejte na vyčištění registru, nebo vyšší (doložitelný) příjem. Potom si hypotéku na koupi nemovitosti vyřešte v bance napřímo. Už i banky dnes nabízejí maximálně 85% LTV (15% z vlastního) a v nebankovním sektoru je to pochopitelně méně - maximálně 70% LTV a pochopitelně i úrok je zde vyšší. To mějte prosím na paměti, než u nás poptáte hypotéku na koupi.

Řídíme se novým zákonem o spotřebitelském úvěru platného od 1. 12. 2016.

U našich investorů dochází v rámci spotřebitelských úvěrů k posouzení úvěruschopnosti a prověření bonity klienta vždy.

Za službu financování klient neplatí poplatek dopředu.

V žádném případě nedochází ke dvojím odměnám.

Obecné informace

Šedesátá, 7015/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

info@dumdluhu.cz

+420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Právní podmínky