Zajít si do banky napřímo, nebo využít služeb makléře? Kterého a proč?

Jestli si svůj úvěr řešit napřímo u investora (bankovní, nebankovní firmy), nebo využít služeb makléře – zprostředkovatele bankovních a nebankovních produktů… ?

Asi každý klient zkusil a nebo by měl zkusit vyřídit si úvěr ve vlastní bance, kde má účet, kam mu chodí peníze, kde s nimi operuje… Tato totiž zná klienta nejlépe a měla by tak být schopna nabídnout to nejlepší úvěrování… Až pokud se toto z jakéhokoli důvodu nestane, je z mého pohledu dobré využít služeb dobrého makléře… Tento má totiž k dispozici všechny zbylé bankovní domy a ideálně pro „zadní vrátka“ i mimobankovní investory. A nejen to, má bohaté zkušenosti s jednotlivými a tak je schopný dle typu požadavku klienta vybrat tu nejlepší variantu… Navíc jelikož je to jeho denní chleba a nosí případy do jednotlivých bank na vybrané úvěráře, má zde dobrý vztah, kontakt, který taky může pomoct při modelaci Vašeho požadavku… V neposlední řadě je schopný hodně věcí za Vás vyběhat a ušetřit Vám tak čas, energii a především nervy, které díky častým překvapením a změnám, které Vás ve snaze přímého jednání u bank (a nebankovních firem) mohou potkat…

V nebankovním prostředí považuju za potřebné výhody ze strany makléře výše zmíněné (ty kontakty a známosti jsou zde možná ještě důležitější), nicméně zde je pro mě AlfaOmega, aby měl makléř v nabídce pouze investory z maximální férovostí a výhodností… Ta férovost je přitom na rozdíl od bank hodně důležité slovo, protože makléř jedná s klientem a dává „hlavu na špacír“… Proto není dobré, když investor má různé nefér praktiky a přehnané poplatky v průběhu splácení (za opožděnou splátku, žádost o doplacení úvěru…) Je potřeba mít v nabídce jen ty nejlepší… V neposlední řadě je důležitá férovost a upřímnost samotného makléře, který by měl být schopný průběžně a upřímně informovat klienta o stavu sjednání hypotéky… No a co je taky důležité, musí si za svoji dobře odvedenou práci vzít rozumnou odměnu (vždy až po úspěšné práci)… Většinou je makléř placený od investora, takže to klient ani nemusí řešit… Navíc odměnu makléři platí investor (v bankovním sektoru vždy / v nebankovním se o ni často navyšuje celkový poplatek pro klienta), takže klient nemusí nic řešit… V kostce je vždy dobré zkusit svojí banku a potom vyhledat ideálního makléře…

Tady se můžete prokliknout na naši nabídku nebankovních půjček.

Důležité upozornění

Veškeré financování nabízíme OD částky 200 000 Kč. Žádosti o menší peníze prosíme neodesílat.

Pokud chcete koupit nemovitost, nemáte na kupní cenu nic našetřené a banky Vám nepůjčí, počkejte až budete v bance průchozí. (čistý registr a dostatečný příjem) Nejsme kouzelníci. U nás musíte mít v případě zájmu o úvěr na koupi nemovitostí alespoň 30 procent z kupní ceny našetřeno z vlastních zdrojů. Totéž platí i pro podnikatelské úvěry.

Půjčku bez zástavy nemovitosti na cokoli jsme schopni sjednat pouze pro žadatele, který má slušný stav registru a má dostatečný doložitelný příjem.

Akceptuje se zde pouze doba neurčitá u zaměstnance, nebo poslední daňové přiznání u OSVČ. Pokud toto u žadatele není, lze řešit pouze se zástavou nemovitosti.

Pokud chcete koupit nemovitost, máte našetřené méně než 30% z kupní ceny a banka Vám nepůjčí kvůli špatnému registru, nebo slabému příjmu. NEUMÍME ŘEŠIT.

Pro nebankovní sektor je potřeba mít minimálně 30% z kupní ceny našetřené z vlastních zdrojů. Pokud našetřeé nemáte a v bance narážíte na slabý příjem a nebo záznam v registru, počkejte na vyčištění registru, nebo vyšší (doložitelný) příjem. Potom si hypotéku na koupi nemovitosti vyřešte v bance napřímo. Už i banky dnes nabízejí maximálně 85% LTV (15% z vlastního) a v nebankovním sektoru je to pochopitelně méně - maximálně 70% LTV a pochopitelně i úrok je zde vyšší. To mějte prosím na paměti, než u nás poptáte hypotéku na koupi.

Řídíme se novým zákonem o spotřebitelském úvěru platného od 1. 12. 2016.

U našich investorů dochází v rámci spotřebitelských úvěrů k posouzení úvěruschopnosti a prověření bonity klienta vždy.

Za službu financování klient neplatí poplatek dopředu.

V žádném případě nedochází ke dvojím odměnám.

Obecné informace

Šedesátá, 7015/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

info@dumdluhu.cz

+420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Právní podmínky