Zvyšování úrokových sazeb u bankovních produktů

Zdá se, že roční úrokové sazby hypotečních úvěrů bank působících na území ČR dosáhli svého minima. Přichází tak doba jejich postupného růstu… Ještě před několika měsíci bylo možné při trochu štěstí a žadatelově zajímavosti pro banky hypotéku sjednat při úroku u 1,29% (např. u Monety při udržení minima na účtu 700 tis Kč a dobré historie klienta), dnes už se jen těžko klient dostane pod 2% ročního úroku… Jak rychle a kam až budou úrokové sazby jednotlivých bankovních domů růst, to se dá jen stěží predikovat…

Jedna statistika ukazuje, že kdyby byli v průběhu minulého roku roční úrokové sazby o 1% vyšší cca 38% žadatelů o hypotéku by na své aktuální hypotéky bonitně nedosáhli… Vzhledem k enormnímu objemu hypoték, které si české domácnosti nabrali se tak naskýtá reálná hrozba jejich neplacení navíc v případě růstu úroků… Hodnota nemovitostí by tak mohla začít klesat a úroky se zvednout relativně hodně…

Důležité upozornění

Veškeré financování nabízíme OD částky 200 000 Kč. Žádosti o menší peníze prosíme neodesílat.

Pokud chcete koupit nemovitost, nemáte na kupní cenu nic našetřené a banky Vám nepůjčí, počkejte až budete v bance průchozí. (čistý registr a dostatečný příjem) Nejsme kouzelníci. U nás musíte mít v případě zájmu o úvěr na koupi nemovitostí alespoň 30 procent z kupní ceny našetřeno z vlastních zdrojů. Totéž platí i pro podnikatelské úvěry.

Půjčku bez zástavy nemovitosti na cokoli jsme schopni sjednat pouze pro žadatele, který má slušný stav registru a má dostatečný doložitelný příjem.

Akceptuje se zde pouze doba neurčitá u zaměstnance, nebo poslední daňové přiznání u OSVČ. Pokud toto u žadatele není, lze řešit pouze se zástavou nemovitosti.

Pokud chcete koupit nemovitost, máte našetřené méně než 30% z kupní ceny a banka Vám nepůjčí kvůli špatnému registru, nebo slabému příjmu. NEUMÍME ŘEŠIT.

Pro nebankovní sektor je potřeba mít minimálně 30% z kupní ceny našetřené z vlastních zdrojů. Pokud našetřeé nemáte a v bance narážíte na slabý příjem a nebo záznam v registru, počkejte na vyčištění registru, nebo vyšší (doložitelný) příjem. Potom si hypotéku na koupi nemovitosti vyřešte v bance napřímo. Už i banky dnes nabízejí maximálně 85% LTV (15% z vlastního) a v nebankovním sektoru je to pochopitelně méně - maximálně 70% LTV a pochopitelně i úrok je zde vyšší. To mějte prosím na paměti, než u nás poptáte hypotéku na koupi.

Řídíme se novým zákonem o spotřebitelském úvěru platného od 1. 12. 2016.

U našich investorů dochází v rámci spotřebitelských úvěrů k posouzení úvěruschopnosti a prověření bonity klienta vždy.

Za službu financování klient neplatí poplatek dopředu.

V žádném případě nedochází ke dvojím odměnám.

Obecné informace

Šedesátá, 7015/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

info@dumdluhu.cz

+420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Právní podmínky