Tomáš Maček

Tomáš Maček

Autor článku je:

  • Specialista v úvěrovém oboru
  • 8 let praktických zkušeností
  • Statisíce (cca 20 000 hodin) hovorů s poptávajícími a investory
  • Tisíce kladně vyřízených požadavků
  • Nespočet pozitivních ohlasů a recenzí

Tomáš Maček, zakladatel a majitel projektu DůmDluhů.cz

IČ: 88853225

Telefon: 777 465 451

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Poslední články autora

Když si kupuji něco, na co nemám vlastní peníze a tak k tomu využiji cizí peníze, které mě stojí další peníze

Přiznávám, že nadpis může působit krkolomným dojmem. Na druhou stranu přesně toto "krédo" je podstatou jakéhokoli úvěrování. Mnoho lidí dneska nemá na koupi různých "zbytečností" peníze. Ale místo toho, aby se uskromnili a našetřili si trpělivě vlastní peníze, raději si rychle berou další mnohdy nevýhodný úvěr a přitom si tento fakt nepřipouští. Nezdá se jim to nijak zvláštní, pokřivené jednání. A už vůbec si neuvědomují, že se o celkový přeplatek úvěru navyšuje kupní cena financované věci. A tak ve finále "chudý člověk", který na danou věc už tak nemá, ji paradoxně koupí ještě dráž, protože zaplatí další peníze na úvěru... Pojďme se na tento problém blíž podívat a nedělejme nevýhodné ekonomické rozhodnutí, které nás udělají ještě chudšími, jenom protože si to "systém" a naše "nedočkavost" přejí... 

Pokračovat ve čtení

Když je mým chlebodárcem zaměstnání a výhodně úvěrovat hlavní potřebou:

"Jsem zaměstnanec, moje měsíční příjmy a vytvořené rezervy nejsou pro pokrytí zamýšlené investice dostatečné. Proto potřebuji získat peníze výhodnou půjčkou nebo hypotékou. Jaké jsou teda moje vyhlídky, když mě živí zaměstnání, aneb zdrojem mého příjmu je pracovní činnost v rámci zaměstnaneckého poměru?!"

Takovou investicí může klidně být i refinancování a konsolidace současných závazků (dluhů), které zbytečně "užírají" z vašeho měsíčního rozpočtu více, než by bylo zdrávo. Úsporu, která vznikne po jejich vyplacení a sloučení v jeden podstatně výhodnější, je taky možné považovat na zisk. Jestli z úvěru ušetříte, nebo vyděláte, to je ve finále "prašť jak uhoď". Ani na Vás podnikatele se nezapomnělo, je Vám věnována poslední část článku...

Pokračovat ve čtení

Půjčka pouze jednomu z manželů – bez vědomí, souhlasu a přistoupení tohoto druhého:

"Chtěl (a) bych od vás půjčku, ale manžel (ka) o tom neví, nesouhlasí, nebo si nepřeji do toho jakkoli "zatahovat". Je i přesto možné řešit a půjčit mně potřebné peníze?"

"No a kolik peněz ideálně potřebujete? A SJM máte, nebo jste rozdělovali, či zužovali?" 

Pokračovat ve čtení

První pozitivní vlaštovka aneb odlož si splátky o 3 měsíce:

Jak sem se už zmínil v příspěvku věnovaném Covidu-19, myslím, že teď k vám budou muset být banky, pojišťovny, státní instituce dosti shovívavé. To ani ne tak z dobrosrdečnosti a soucitu, jako spíš aby se to celé nějak ustálo a nesesypalo jako "domeček" z karet. To se začíná projevovat například v tom, že počínaje dnešním dnem některé banky (a další se podle mě brzo v závěsu přidají) začínají umožňovat odklad splátek o 3 měsíce.

Pokračovat ve čtení