Tomáš Maček

Tomáš Maček

Autor článku je:

  • Specialista v úvěrovém oboru
  • 8 let praktických zkušeností
  • Statisíce (cca 20 000 hodin) hovorů s poptávajícími a investory
  • Tisíce kladně vyřízených požadavků
  • Nespočet pozitivních ohlasů a recenzí

Tomáš Maček, zakladatel a majitel projektu DůmDluhů.cz

IČ: 88853225

Telefon: 777 465 451

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Poslední články autora

Desatero zlatých pravidel pro ideální postup sjednání hypotéky

Ve dvou předchozích článcích jsem ze zmínil o tom, že hypotéka z banky je ideální řešení. Že nebankovní hypotéka se na ni absolutně nechytá a to jak svojí výhodností, tak ani celkovou bezpečností pro klienta. Nepředpokládám, že se jedná se o nějaké překvapivé tvrzení, které by Vás přehnaně zaskočilo. Nicméně přesto se lidé mnohdy poptávají po hypotečním řešení, které pro ně není celkově vhodné, nebo které obecně není na trhu reálné. V tomto článku tuto problematiku a nutnost rozlišovat z jasným odůvodněním dále rozvádím.

Je dobré řídit se níže uvedeným desaterem zlatých pravidel, které by Vám mohli být nápomocné pro ideální postup sjednání optimální hypotéky... 

Pokračovat ve čtení

Neférové praktiky od některých "nebankovek" – varovný příběh!

To že se nebankovní firmy dělí (tak jako lidé sami o sobě v rámci jakéhokoli společenského uskupení) na férové a neférové (na slušné a šmejdy) to jistě všichni víme. V čem ale v tomto případě spočívá ona neférovost nebankovní firmy a proč to vůbec zmiňujeme? Obecně totiž znamená riziko podstatně výraznějšího prodražení hypotéky, které si od nich lidé vezmou. A to se nebavíme o ztrátách v řádech desítek tisíc, minimálně ve stovkách tisíc, ne-li v milionech korun českých...

Jaké všechny praktiky může taková neférová "nebankovka" uplatňovat na svých klientech, o tom se zmiňujeme v předchozích kapitolách, souhrn najdete i v tomto článku. Nedávno jsem se ale setkal s novou záminkou, pod jejíž záštitou nebankovní firma svým klientům zesplatnila poskytnutou hypotéku. To pro ně znamenalo prakticky zdvojnásobení jejího zůstatku (dvakrát tak vysoké vyčíslení - požadovanou částku k úhradě zpět), než kolik si od nich na začátku půjčili... K tomu využili praktiku, se kterou jsem se ale ještě nesetkal... 

A tak by se tento článek klidně mohl jmenovat „jak obrat lidi na nebankovní hypotéce, půjčce se zástavou nemovitosti o stovky tisíc, nebo klidně miliony korun českých?" nebo "Novinka mezi praktikami neférového nebankovního půjčujícího, investora, respektive predátora ("šmejda"), který tak likviduje svoje klienty, kteří mu naletí a vezmou si u něj nebankovní hypotéku..."

V tomto příběhu, který bude v první řadě sloužit jako varovný, se budeme bavit o relativně mladém manželském páru s 5-ti nesamostatnými (na rodičích tak závislými) dětmi, kteří se na nás minulý týden obrátili s žádostí o pomoc.

Jak to tak bývá, při nezávaznému vyhodnocení situace, potřeb a možností klienta se ho za účelem snahy o nalezení vhodného řešení při analýze vyptávám na všechny potřebné informace, podrobnosti. Jejich máma, se kterou sem tehdy telefonicky mluvil, se mně postupně začala svěřovat s nešťastným příběhem, který s  manželem prožili právě kvůli neférové praktice nezmiňované nebankovní firmy.

O tento příběh se chci s vámi podělit především proto, abyste si Vy, kteří tento článek čtete, dali na podobné praktiky pozor, protože se tato firma ke svým klientům nebude v budoucnu chovat jinak a ani na trhu nebude nejspíš jediná...

Pokračovat ve čtení

Půjčka bez registru a zástavy 2019

Ve svojí podstatě záleží u půjčky bez zástavy hlavně na tom, jak moc špatný registr je. Bez zástavy nemovitosti, jak už bylo napsáno v předchozím článku, je totiž možné řešit až na pár nebankovních výjimek (u kterých je celková průchodnost poptávajících stejně velice slabá a jsou poměrně nevýhodné) jedině bankou. A zde pochopitelně stav registru žadatele hraje svoji roli a nemůže být vyloženě špatný. Na druhou stranu se snažíme (a daří se) i přes drobnější záznamy v registru klientovi schválit a sjednat půjčku bez zástavy v bankovním sektoru. Nemělo by se však rozhodně jednat o čerstvý záznam ze zesplatnění, exekuce, insolvence.

půjčka bez registru a bez zástavy

Pokračovat ve čtení

3 typy co rozhodně udělat, než se rozhodnu prodat svoji nemovitost

Jak je to doopravdy s výkupem nemovitostí? Je možné spoléhat na takový produkt jinak řečeno „odkup nemovitostí“ v případě, že chci rychle prodat nemovitost a klasický prodej nezabírá?

Pokračovat ve čtení