Tomáš Maček

Tomáš Maček

Autor článku je:

  • Specialista v úvěrovém oboru
  • 8 let praktických zkušeností
  • Statisíce (cca 20 000 hodin) hovorů s poptávajícími a investory
  • Tisíce kladně vyřízených požadavků
  • Nespočet pozitivních ohlasů a recenzí

Tomáš Maček, spoluzakládající a spolumajitel projektu DůmDluhů.cz

IČ: 88853225

Telefon: 777 465 451

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Poslední články autora

Úskalí nebankovního prostředí

Z kolika procent je pro Vás vhodné využít služeb nebankovní společnosti?

Jaká je každodenní realita na nebankovním trhu v roce 2021?

Co se dá očekávat od firem, které zde prodávají své úvěrové služby? A na co si raději nechat zajít chuť, pokud nemáte možnost nebo zájem ručit oproti půjčce nemovitostí, ale získat někde peníze za slušných podmínek přesto potřebujete?

Jsou nebankovní firmy v současné době schopné nabídnout dostatečně vysokou a zároveň "běžným smrtelníkem" uplatitelnou bez zástavní půjčku a navíc za takové průchodnosti, jak by ji hromada poptávajících vyloženě uvítala?

Jinými slovy, jak moc dobře dokáží "čarovat" především s registry a zákonnou bonitou, aby člověk nespatřil jen další vystavenou stopku v podobě srozumění o zamítacím stanovisku ve věci poskytnutí požadované půjčky? 

Nebankovní = drahý = nestandardní = neférový = nebezpečný? Ne vždy.

Pod klíčovým slovem nebankovní si pěkná spousta lidí představí především dražší produkt, než jakého by se kdy dočkali v kdekterém bankovním domě. 

Druhotně jim poměrně oprávněně přinejmenším probleskne hlavou, jestli se právě neupsali čertu a neponesou si za to po proudu řeky zvané život neblahé následky.

O nepříliš férových úvěrových anekdotách nebankovních firem se povídá na každém druhém rohu a přestože málokdo ve svojí podstatě tuší, v čem všem konkrétně a jak přesně jim může být ublíženo, nikdo přece nechce „přijít o svoji nemovitost“, sáhne-li po tamním zástavním produktu zvaném nebankovní hypotéka, nebo být jakkoli peněžně poškozen, využije-li variantu nebankovní půjčky bez zástavy nemovitosti.

Člověk mající tu čest být v přímém kontaktu s lidmi, kteří ve své minulosti využili těchto poměrně specifických úvěrových služeb od firem, které se půjčováním peněž v nebankovním segmentu zabývají, nebo mu neunikne žádná zpráva vypuštěná do éteru napříč všemi médii, bude mít pravděpodobně rovněž vážné pochybnosti o celkové soudnosti těchto „plničů snů“, jejichž oblíbená úvodní fráze sestává ze slov: „Tak kolik peněz byste chtěli?“ a v této souvislosti taktéž o svém celkové bezpečí, odhodlá-li se těchto poměrně specifických služeb využít.

Přestože i zde rozhodně platí, že na každém šprochu je trochu pravdy a zcela popírat nestydnou nemravnost některých nebankovních společností může leda tak regulérní blázen zároveň si sedící na většině smyslových orgánů, na obhajobu těch několika poctivých a slušných je potřeba připustit, že nejedna z nich obnáší zřetelné známky záměru zaplašit.

Takže co skutečně hrozí, kde je zakopaný onen pověstný bernardýn a na čem vás můžou stále nachytat? Co je naopak plané strašení slibující si pouhé zviditelnění?

Pokračovat ve čtení

Když si kupuji něco, na co nemám vlastní peníze a tak k tomu využiji cizí peníze, které mě stojí další peníze

Přiznávám, že nadpis může působit krkolomným dojmem. Na druhou stranu přesně toto "krédo" je podstatou jakéhokoli úvěrování. Většina lidí, kteří se rozhodnou úvěrovat, nemají na pořízení dané věci svoje peníze. "To dává rozum, proč jinak by taky úvěrovali, že jo?" Problém nastává tehdy, když tímto způsobem pořizují zbytečné věci, nebo které se honosí statusem "luxusní". Místo toho, aby se dočasně uskromnil a trpělivě počkali, než si našetří vlastní peníze, radši si berou (mnohdy další) úvěr. Přitom si fakt v nadpisu nějak moc nepřipouští, dokonce nehledí na jeho výhodnost. Hlavní kritérium výběru často je, ať je to celé vyřízené co možná nejrychleji. Nezdá se Vám to zvláštní, čímsi pokřivené jednání?

Pokračovat ve čtení

Když je mým chlebodárcem zaměstnání a výhodně úvěrovat hlavní potřebou:

"Jsem zaměstnanec, moje měsíční příjmy a vytvořené rezervy nejsou pro pokrytí zamýšlené investice dostatečné. Proto potřebuji získat peníze výhodnou půjčkou nebo hypotékou. Jaké jsou teda moje vyhlídky, když mě živí zaměstnání, aneb zdrojem mého příjmu je pracovní činnost v rámci zaměstnaneckého poměru?!"

Takovou investicí může klidně být i refinancování a konsolidace současných závazků (dluhů), které zbytečně "užírají" z vašeho měsíčního rozpočtu více, než by bylo zdrávo. Úsporu, která vznikne po jejich vyplacení a sloučení v jeden podstatně výhodnější, je taky možné považovat na zisk. Jestli z úvěru ušetříte, nebo vyděláte, to je ve finále "prašť jak uhoď".

Ani na Vás podnikatele se nezapomnělo, je Vám věnována poslední část článku...

Pokračovat ve čtení

První pozitivní vlaštovka aneb odlož si splátky o 3 měsíce:

Jak sem se už zmínil v příspěvku věnovaném Covidu-19, myslím, že teď k vám budou muset být banky, pojišťovny, státní instituce dosti shovívavé. To ani ne tak z dobrosrdečnosti a soucitu, jako spíš aby se to celé nějak ustálo a nesesypalo jako "domeček" z karet. To se začíná projevovat například v tom, že počínaje dnešním dnem některé banky (a další se podle mě brzo v závěsu přidají) začínají umožňovat odklad splátek o 3 měsíce.

Pokračovat ve čtení