Tomáš Maček

Tomáš Maček

Autor článku je:

  • Specialista v úvěrovém oboru
  • 8 let praktických zkušeností
  • Statisíce (cca 20 000 hodin) hovorů s poptávajícími a investory
  • Tisíce kladně vyřízených požadavků
  • Nespočet pozitivních ohlasů a recenzí

Tomáš Maček, zakladatel a majitel projektu DůmDluhů.cz

IČ: 88853225

Telefon: 777 465 451

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Poslední články autora

Pár dobrých rad pro raketový růst šancí na úspěch při sjednání levné a kvalitní hypotéky či půjčky pro "problematického" poptávajícího

Co se jednoznačně hodí vědět, abyste rapidně zvýšili pravděpodobnost získání optimálního financování, pokud jste označeni jako "problematický poptávající"? 

Hned na úvod je potřeba zbavit se nežádoucích domněnek o tom, co to přídavné jméno problémový v tomto smyslu vlastně znamená. Není to o tom, že by jste byli nutně nějak zlí, špatní, hloupí, líní, nebo co všechno se Vám v myšlenkách v této souvislosti vybaví třeba při návratu do školních lavic a představě problémového studenta.

Znamená to jen, že nejste pro banku z nějakého důvodu vhodný adept pro získání jejich úvěrového produktu. Zkrátka jim "jen" váš požadavek z nějakého důvodu nevyhovuje a není tak možné projít schvalovacím procesem a docílit zdárného vyplacení požadovaného úvěrového produktu. Toť vše. 

Taky musí padnout upozornění na to, že si autor v tomto článku často odskakuje od úvěrové tématiky k obecným životním otázkám a neduhům dnešní doby. Nejspíš si tím z různých vnitřních pochodů přeje podělit se o svůj pohled na danou problematiku a třeba tak někoho narovnat a nasměrovat k lepšímu já i společným zítřkům.

Čím můžete přispět k tomu, že se vyřízení kvalitního financování nakonec podaří? 

Čemu je lepší se vyvarovat, pokud chcete dosáhnout zdárného sjednání kvalitní a přitom levné hypotéky?

Pojďme se na to blíž podívat. A jedno základní pravidlo si ujasněme hned ze začátku:

Špekulováním a švindlováním získáte akorát tak špatné šance a šílený šach.

Pokračovat ve čtení

Když si kupuji něco, na co nemám vlastní peníze a tak k tomu využiji cizí peníze, které mě stojí další peníze

Přiznávám, že nadpis může působit krkolomným dojmem. Na druhou stranu přesně toto "krédo" je podstatou jakéhokoli úvěrování. Většina lidí, kteří se rozhodnou úvěrovat, nemají na pořízení dané věci svoje peníze. "To dává rozum, proč jinak by taky úvěrovali, že jo?" Problém nastává tehdy, když tímto způsobem pořizují zbytečné věci, nebo které se honosí statusem "luxusní". Místo toho, aby se dočasně uskromnil a trpělivě počkali, než si našetří vlastní peníze, radši si berou (mnohdy další) úvěr. Přitom si fakt v nadpisu nějak moc nepřipouští, dokonce nehledí na jeho výhodnost. Hlavní kritérium výběru často je, ať je to celé vyřízené co možná nejrychleji. Nezdá se Vám to zvláštní, čímsi pokřivené jednání?

Pokračovat ve čtení

Když je mým chlebodárcem zaměstnání a výhodně úvěrovat hlavní potřebou:

"Jsem zaměstnanec, moje měsíční příjmy a vytvořené rezervy nejsou pro pokrytí zamýšlené investice dostatečné. Proto potřebuji získat peníze výhodnou půjčkou nebo hypotékou. Jaké jsou teda moje vyhlídky, když mě živí zaměstnání, aneb zdrojem mého příjmu je pracovní činnost v rámci zaměstnaneckého poměru?!"

Takovou investicí může klidně být i refinancování a konsolidace současných závazků (dluhů), které zbytečně "užírají" z vašeho měsíčního rozpočtu více, než by bylo zdrávo. Úsporu, která vznikne po jejich vyplacení a sloučení v jeden podstatně výhodnější, je taky možné považovat na zisk. Jestli z úvěru ušetříte, nebo vyděláte, to je ve finále "prašť jak uhoď".

Ani na Vás podnikatele se nezapomnělo, je Vám věnována poslední část článku...

Pokračovat ve čtení

První pozitivní vlaštovka aneb odlož si splátky o 3 měsíce:

Jak sem se už zmínil v příspěvku věnovaném Covidu-19, myslím, že teď k vám budou muset být banky, pojišťovny, státní instituce dosti shovívavé. To ani ne tak z dobrosrdečnosti a soucitu, jako spíš aby se to celé nějak ustálo a nesesypalo jako "domeček" z karet. To se začíná projevovat například v tom, že počínaje dnešním dnem některé banky (a další se podle mě brzo v závěsu přidají) začínají umožňovat odklad splátek o 3 měsíce.

Pokračovat ve čtení