Fakta a historky

Jak funguje refinancování hypotéky a optimální postup vyřízení

Co je refinancování hypotéky, jak přesně funguje a co obnáší optimální postup jejího vyřízení?

To si zodpovězme v tomto článku, abyste nemuseli zbytečně marnit svůj čas a společně s ním i nemalé množství peněžních prostředků. 

Finanční operace nesoucí název refinancování, mnohými počeštěně nazývaná taktéž jako přeúvěrování hypotéky jinam, obnáší v obou případech nahrazení současné hypotéky za novou. 

I ona má, stejně jako každá jiná, svůj vhodný postup. O ten se s vámi, společně s fakty stojícími za pozornost, pokusíme podělit. 

Jejím hlavním smyslem je snížení celkových hypotečních nákladů hlavně za pomocí nižšího úročení. Díky tomu budete svědky klesnutí celkového přeplatku na svém hypotečním úvěru.  Po zdárném provedení tak na něm nakonec ušetříte nemalý peněžní objem.

 

Nebude-li vám to dost a zatoužíte po ještě vydatnějším snížení splátek, můžete je srazit navýšením doby splatnosti, pokud to nový půjčující umožní. Mějte však na paměti, že tím pravděpodobně zvýšíte i zmíněné navýšení úvěru o dojednaný úrok, jelikož bude ke splácení docházet delší dobu, více měsíců. Alespoň tedy za předpokladu, že budete řádné splácet od začátku až do konce, aniž byste využili výjimečných splátek. 

 

Pokračovat ve čtení

3 typy refinancování hypoték a jejich úskalí

Jaké jsou 3 základní typy refinancování hypotéky?

Na co si dát pozor, abych neprohloupil klidně desítky tisíc, čeká-li mě refinancování hypotéky v roce 2021?

Co bude mít zásadní dopad:

Budeme vyměňovat bankovní či nebankovní hypotéku za bankovní či nebankovní hypotéku?

Je libo taky získat nějaké peníze navíc nad rámec jejich zůstatku?

Jste tlačeni do vyplacení zpoplatněné hypotéky, exekuce, insolvence nebo dokonce dražby?

Zajímá Vás, jak moc výhodné řešení bude možné vyřídit?

Nejprve zodpovězte

- ideální výše hypotéky a její plánované využití

- stav registrů klientských informací

- příjem, výdaje a přehled závazků

u žadatele

a co taková nemovitost do zástavy: typ, lokalita, hodnota?

To vše totiž hraje svou důležitou roli při sháňce a zajištění optimálního hypotečního řešení. 

Pokračujte ve čtení níže, nepřipravte se o: Jak funguje refinancování a co obnáší jeho vyřízení?

Pokračovat ve čtení

Neférové praktiky od některých "nebankovek" – varovný příběh!

To že se nebankovní firmy dělí (tak jako lidé sami o sobě v rámci jakéhokoli společenského uskupení) na férové a neférové (na slušné a šmejdy) to jistě všichni víme. V čem ale v tomto případě spočívá ona neférovost nebankovní firmy a proč to vůbec zmiňujeme? Obecně totiž znamená riziko podstatně výraznějšího prodražení hypotéky, které si od nich lidé vezmou. A to se nebavíme o ztrátách v řádech desítek tisíc, minimálně ve stovkách tisíc, ne-li v milionech korun českých...

Jaké všechny praktiky může taková neférová "nebankovka" uplatňovat na svých klientech, o tom se zmiňujeme v předchozích kapitolách, souhrn najdete i v tomto článku. Nedávno jsem se ale setkal s novou záminkou, pod jejíž záštitou nebankovní firma svým klientům zesplatnila poskytnutou hypotéku. To pro ně znamenalo prakticky zdvojnásobení jejího zůstatku (dvakrát tak vysoké vyčíslení - požadovanou částku k úhradě zpět), než kolik si od nich na začátku půjčili... K tomu využili praktiku, se kterou jsem se ale ještě nesetkal... 

 

Pokračovat ve čtení

Zákon o spotřebitelském úvěru – obcházení nebankovních firem

 Nedávno mně jeden poptávající sám od sebe řekl, jak ho chtěla jedna nebankovní firma očividně podvést, obrat, zkrátka jakoby na něj zkoušela neférovou praktiku. A z tónu jeho hlasu bylo cítit radost a hrdost, že jim na tento „špek“ nenaletěl. Totiž když u této nebankovní firmy poptal hypotéku, dostal po určitém vyhodnocení z jejich strany ve finále vyjádření, že aby mu mohli požadované peníze za daných podmínek formou nebankovní hypotéky poskytnout, je potřeba, aby si obnovil IČ, živnost před nedávnem přerušil, protože se mu v podnikání moc nedařilo a od té doby je čistě zaměstnancem + si přivydělává něco málo neoficiálně bokem.

Pokračovat ve čtení

Nebankovní hypotéky – na co si dát pozor?

 

Jaké jsou základní, zdravé parametry takové ryzí nebankovní hypotéky a na co si dát především pozor před jejím sjednáním a v samotném průběhu splácení?!

Pod pojmem ryzí mám na mysli takovou hypotéku, která je poskytnuta nebankovní firmou, která je schopná opravdu ignorovat nedobrý stav registru žadatele, který může peníze následně použít na cokoli. A pokud je žadatel současně i podnikatelem, který využije peníze z hypotéky převážně na podnikání, jedná se tak o podnikatelskou hypotéku, lze ji poskytnout taky zcela bez doložení příjmu, celkově zkoumání stavu bonity a zvýšené náročnosti na ni. Jedná se o hypotéku takovou, kde poskytoval řeší především nemovitost sloužící jako zástavu a její hodnotu, stav. A pokud jsou tyto parametry nemovitosti v pořádku a požadovaná výše hypotéky nepřesahuje horní limit určený poskytovatelem většinou 50-70% z hodnoty zástavy, v rychlosti žadateli peníze půjčí. Ideálně za fér podmínek. 

No tak pojďme na to. Nejen o tomto se dočtete v tomto článku, pokud kliknete níže na „pokračovat ve čtení".

 

nebankovní hypotéky sjednání

Pokračovat ve čtení