Nebankovní hypotéky Sloučení půjček - Konsolidace Sloučení půjček - Konsolidace Podnikatelské úvěry Individuální financování Realitní služby

Je hypotéka, k jejímuž vyřízení není zapotřebí doložit příjem:

A) pouhým přeludem a záležitostí minulosti třeba jako dinosaurus

B) v určité své podobě stále přežívajícím produktem úvěrovém trhu ČR

Je možné potvrdit tamní výskyt půjčující, který si "vezme na triko" poskytnutí hypotéky, aniž by si prvotřídně prolustroval hledisko příjmů a výdajů u žadatele o ni?

Odpověď na tuto otázku může mnohým z nás připadat poněkud schizofrenní. Zní totiž ANO i NE. 

Dopodrobna se této problematice věnujeme také na podstránce:

https://www.dumdluhu.cz/aktuality2/hypoteka-bez-dolozeni-prijmu-2019-jaka-jsou-pravidla

Nechápejme se špatně, žadatel o hypotéku musí příjmu logicky dosahovat ve všech situacích. Jak jinak by ho měl asi tak splácet, že ano? 

První otázkou tak zůstává, jestli po něm bude vyžadováno i jeho doložení. Druhou poté, v jaké podobě se tak stane

Toto hledisko si do určité míry individuálně přizpůsobuje každý jeden poskytovatel zvlášť a to dle vlastního uvážení. Žádný z těch slušných pochopitelně nemá zájem na tom, aby docházelo ke komplikacím pramenícím z neschopnosti splácet. Proto si, alespoň do určité míry, prověří žadatelovi příjmy a výdaje vždy. A těm, kdo je budou mít ve vyloženě nevhodném stavu, pravděpodobně peníze nepůjčí. 

Zároveň při tom nesmí být překročeny zákonné hranice.

Zákon o úvěru: 

Právě úvěrový zákon Zákon č. 145/2010 Sb. jim do toho poměrně svérázně zasahuje a nutí je dostatečně prověřovat bonitu žadatele. Pomocí ukazatele zvaného DSTI tak musí všichni poskytovatelé spotřebitelské hypotéky prověřit jeho příjmy a výdaje, přičemž procentuální poměr mezi nimi nesmí momentálně přesáhnout strop utvořený 50 ti %. 

Může se hodit vědět, že k položce celkových výdajů je většinou započítávána také budoucí splátka poptávané hypotéky. Zaplatí-li se z ní některé ze současných dluhů, nebo poníží-li se jejím prostřednictvím ostatní výdaje, mohou být tyto naopak odečteny.

Účelová a neúčelová hypotéka: 

Nutno s politováním oznámit, že k tomu nedochází u všech typů hypoték. Příkladem je většina bezúčelových a účelových hypotéky. U těch se totiž neprokazuje účel vůbec, nebo mají sloužit primárně na zaplacení věcí nerozdělitelně spjatých se zemí. Nikde u nich totiž není psáno, že po čerpání takové hypotéky musí zákonitě dojít k zaplacení daných dluhů, nebo snížení ostatních výdajů.

Konsolidační hypotéka: 

K vynechání splátek některých současných závazků a zohlednění pouze budoucí splátky hypotéky do bonity dochází u většiny konsolidačních hypoték. Jak už z jejich názvu vyplývá, jedná se o hypoteční úvěry přednostně určené na konsolidaci současných dluhů. Tedy na jejich poplacení a sloučení v jeden globálně méně nákladný úvěr se zástavou. 

Více o hypotéce bez prokazování příjmů si můžete přečíst také na TÉTO STRÁNCE 

Jinými slovy zákonem přikázané prověření příjmů a výdajů 


Naše nabídka exkluzivní hypotéky s tolerancí nižšího příjmu je skvělou možností, jak získat potřebné peníze za rozumných podmínek, když Vám kvůli výši příjmu jinde nevychází vstříc.

I když všichni naši investoři (půjčující) jak v bankovním, tak nebankovním prostředí již vyžadují doložení příjmu u zaměstnanců, tedy u spotřebitelských úvěrů... Nicméně ne všichni spříznění investoři jsou na jejich výši tolik nároční!

Navíc jsme Vám hypotéku stále schopni sjednat ZCELA BEZ DOLOŽENÍ PŘÍJMŮ, NAHLÍŽENÍ DO REGISTRU A DOLOŽENÍ ÚČELU VYUŽITÍ.  Ale to pouze tehdy, jedná li se o podnikatelský typ úvěru.

Často se s podobnými „problémy“ slabšího, nebo částečně nedoložitelného příjmu setkávají podnikatelé, ale také zaměstnanci s „neoficiálním“ - bočním příjmem, brigádami a jinými někde neuznatelnými příjmy... 

Našli jsme pro Vás na trhu revoluční hypoteční úvěr Grand, díky kterému můžete získat peníze za těchto podmínek:

 • Roční úroková sazba: zhruba od 3 %
 • Doba splatnosti: 5-34 let (do 74 let věku žadatele)
 • Možnost výjimečných splátek i jednorázového doplacení
 • Maximální férovost a celkové pohodlí při vyřízení
 • Hypotéku do 60% z odhadní ceny Vaší nemovitosti

 

Vyplňte nezávazný formulář a získejte ZDARMA úvěrové poradenství

  

           I PŘES DROBNÉ ZÁZNAMY V REGISTRU! : pro získání hypotéky Grand můžete mít určité záznamy v registrech! I když Váš požadavek na hypotéku řada investorů zamítla z důvodu špatného registru, nebo „slabého příjmu“, neváhejte nás oslovit! Řada našich spokojených klientů také říkali „já nemám šanci proto a proto, už jsme to zkoušeli snad všude …“, my jim ale výhodnou a bezpečnou hypotéku velice rychle sjednali. Už žádné ale, oslovte nás.

NEZÁVAZNÉ A BEZPLATNÉ! : Kompletní vyřízení úvěru Grand probíhá z naší strany po celou dobu bez jakéhokoli poplatku předem. Klient tak nic v průběhu sjednání neriskuje. Naopak může získat jedno z nejlepších úvěrových řešení na trhu...

PENÍZE NA ÚČTU JIŽ ZA PÁR TÝDNŮ! :  peníze Vám budou v případě schválení exkluzivní hypotéky Grand vyplaceny z bankovního domu na účet během několika týdnů od vyplnění formuláře na této stránce.

100% ASISTENCE SPECIALISTY! : Kompletní vyřízení Vaší hypotéky Grand probíhá za 100% asistence specialisty za jehož kvalitu a férovost ručíme. Provedeme Vás tak vyřízení hypotéky od od A do Z, od prvního kontaktu s námi až po čerpání samotné hypotéky.

MAXIMÁLNÍ POHODLÍ! : Pro vyřízení hypotéky Grand se nijak nenadřete. Pro kompletní vyřízení několikrát navštívíte poštu, otevřete email, zvednete telefon a v případě nutnosti se potkáte s našim specialistou, který přijede za Vámi.

ZADNÍ VRÁTKA!: Pro případ, že se nám nepodaří Vám sjednat exklusivní hypotéku Grand z námi vybraného bankovního domu, například kvůli špatnému stavu registrů, nebo příjmové stránky máme pro Vás k řešení jako „zadní vrátka“ velice slušnou hypotéku bez zkoumání registru! Tuto Vám v takovém případě nezávazně nabídneme.

„My kopeme za Vás, ne za banku. Věřte, že se to na kvalitách hypotéky a jejího sjednání výrazně projeví!“

Co je potřeba udělat pro získání revoluční hypotéky Grand?

 1. Zanechte nám svůj kontakt a jméno vyplněním formuláře na této stránce!
 2. Bude Vás kontaktovat specialista za účelem bližšího posouzení!
 3. Dozvíte se potřebné informace k půjčce a budou Vám zaslány podklady ke schválení!
 4. V případě pozitivního schválení bude zaslán certifikovaný odhadce k provedení odhadu nemovitosti a zajistí se podklady potřebné k tvorbě úvěrových smluv!
 5. Úvěrové smlouvy Vám budou zaslány ke kontrole a následně podepsány.
 6. Peníze Vám budou vyplaceny za pár týdnů od vyplnění formuláře na této stránce!

Reprezentativní příklad Americké nebankovní hypotéky

 • Celková výše americké hypotéky 800 000 Kč
 • Doba trvání americké hypotéky ode dne dočerpání úvěru: 20 let
 • Výpůjční roční úroková sazba: 9,99 % p.a.
 • Roční procentní sazba nákladů (RPSN): 12,4% p.a. (Zahrnuje jednorázový poplatek za sjednání úvěru v předpokládané výši 5 % z celkové výše úvěru, v čemž je zahrnuto jednorázový poplatek za kompletní sjednání úvěru a veškerých nákladů s tímto spojených včetně provedení odhadu a analýzy rizik nemovitosti, tvorby úvěrových smluv, zpracování a zprostředkování hypotéky.
 • Navýšení úvěru: 1 040 080 Kč
 • Měsíční splátka:: 7 667 Kč (Zahrnuje měsíční splátku jistiny, úroků a výše uvedených poplatků s výjimkou jednorázového poplatku za kompletní sjednání úvěru 5 % z jeho celkové výše.)
 
 

Vyplňte nezávazný formulář:

Formulář pro odeslání nezávazné žádosti

Náš zpětný kontakt můžete ve většině případů očekávat do 60 minut od zadání poptávky a to především v pracovní dny od 9:00 do 18:00. (O víkendech pak individuálně.)

V současnosti řešíme pouze financování od částky 400 000 Kč.

Co znamená „nezávazná žádost“?

Slovo nezávazná znamená, že po vyplnění a odeslání potřebných údajů Vám nezávazně zavoláme zpět a poskytneme bezplatné úvěrové poradenství. Pokud se Vám toto poradenství a bližší nabídka úvěru nebudou zdát zajímavé, nic se neděje. Tyto údaje, které jsou zcela důvěrné a slouží jen pro účely posouzení Vašeho požadavku, ihned odstraníme z naší databáze.

Co následuje po odeslání nezávazné žádosti?

1.Zavolá Vám pan Maček z čísla: 777 465 451

2.Obecně posoudí Váš požadavek a možnosti

3.Pokusí se najít optimální řešení

4.Blíže Vás s tímto řešením seznámí

5.Zodpoví veškeré Vaše dotazy

6.V případě, že řešení nalezne a Vy s ním budete souhlasit, předá obratem Váš požadavek k vyřízení jednomu z kolegů, který se na daný obor specializuje.

Peníze Vám budou vyplaceny za pár týdnů od vyplnění formuláře na této stránce! 

Důležité upozornění

Veškeré financování řešíme OD částky 300 000 Kč. Žádosti o menší peníze nemají možnost pověření specialisté vyřizovat z kapacitních důvodů.

Z důvodu omezených kapacit nejsme schopni celorepublikově řešit požadavky klientů na menší peníze. Žádosti o desetitisícové půjčky proto prosíme neposílat.

Půjčku bez zástavy nemovitosti je možné sjednat pouze pro žadatele, který má akceptovatelný stav registru a dostatečnost výše doložitelného příjmu vzhledem ke svým výdajům.

Musí tak být splněna zákonná povinnost prověřit bonitu žadatele a aby dosahovala potřebných hodnot. Jako příjem se akceptuje především pracovní smlouva na dobu neurčitou nebo určitou u žadatele zaměstnance, nebo poslední 2 podané daňové přiznání pokud je žadatelem OSVČ. K tomu je samozřejmě možné započítat různé druhy: příspěvků, rent, důchodů a v některých případech také přivýdělků. V registru by se rozhodně neměly nacházet záznamy typu: nedávného zesplatnění, exekuce, nebo oficiálního ukončení insolvence. Pokud tyto záznamy u žadatele jsou, bude nejspíš možné řešit pouze se zástavou nemovitosti, tedy prostřednictvím nebankovní hypotéky.

Neumíme řešit hypotéku na koupi nemovitosti, kdy má žadatel vyloženě špatný stav registru, slabé příjmy a zároveň třeba žádné vlastní peníze (akontaci).

V takovém případě může žadatel zvýšit své šance na získání výhodného financování, pokud k sobě dokáže sehnat spolužadatele s potřebným příjmem a stavem registru. Dalším řešením je nabídnout do zástavy ještě jinou nemovitost nad rámec té kupované. Zvýšit šance na zdráné sjednání může taky schopností "přispět" ke kupní ceně alespoň 10% ze svých (nebo po rodině půjčených) peněz. Pokud budou registry poptávajícího v naprosto tristním stavu, nebo bude dosahovat mizerné výše jeho doložitelný příjem. Nejsme kouzelníci a pokud se klient neposnaží, aby dostatečně zlepšil parametry svojí poptávky, nebude nejspíš možné požadované financování koupě řešit. A argument typu, že přece proto poptáváte nebankovní, abyste si mohli nemovitost koupit a ještě k tomu v ideálním případě získat peníze navíc na rekonstrukci nebo na poplacení všech bez zástavních dluhů, které máte... To je prosím pěkně požadavek naprosto mimo mísu. Nebankovní sektor je totiž schopný zafinancovat maximálně 60% z tržní ceny nemovitosti, která jde oproti ní do zástavy. To v převedené řeči čísel znamená, že by žadatel o nebankovní hypotéku na koupi musel mít našetřené alespoň 40% z její pořizovací ceny, nebo potom tuto hypotéku patřičným způsobem dozajistit nezatíženou nemovitostí s odpovídající hodnotou. Mimochodem, za tržní cenu se v případě koupě ve většině případů považuje cena kupní. A to bez ohledu na to, kolik se domníváte, že tržní cena vámi kupované nemovitosti ve skutečnosti je. Nebankovní firma se jednoduše zeptá, proč by jako měl někdo prodávat nemovitost za nižší cenu, než za kolik ji reálně prodat může? Řekně, že tržní cena je přece cena, za kterou se nemovitost prodá(vá). Takže pokud se opravdu nejedná o výhodný kup například v rodině nebo v dražbě, bude se nejspíš při určení tržní ceny vycházet právě z ceny kupní. Navíc je dobré si uvědomit, kolika procenty bývá ryzí nebankovní hypotéka úročena. Pod 10% se u ní podíváte jedině stěží. Narozdíl o bankovní hypotéky totiž neumí účelové využití hypotéky (kam financování koupě spadá) nijak zvýhodnit. Všechny "nebankovky" jsou prostě bezúčelové (Americké) a tím pádem podobně úročené bez ohledu na účel využití. A to by potom muselo být "sakra výhodné" koupě, aby se vám to oplatilo nebankovně financovat. K tomu všemu snad netřeba dodávat, že se hypotéka na koupi řadí mezi spotřebitelské hypotéky a je proto nutné splňovat zákonnou bonitu i u nebankovní hypotéky na koupi (nejedná-li se o nákup podnikatelského objektu se záměrem ho využít ke své podnikatelské činnosti). Samozřejmě ale financování nákupu nemovitosti nebankovní hypotékou možné je v případě shody na výše uvedeném. Dá se tak zafinancovat rychle koupě, pokud je to možné a Vám to dává ekonomický smysl a potom převést do daleko levnější banky bez jakéhokoli poplatku hned, jakmile to především časový prostor a stav registru klienta dovolí. V této fází přefinancování do banky je taky vhodné řešit navýšení, pokud jsou potřebné peníze navíc. To lze, jak jsme si řekli, až do 90-ti % z ceny nemovitosti. Nicméně neměli byste kvůli svojí "naivitě" plynoucí z pouhé "neinformovanosti" výrazně přesahovat výše definované hranice. Uvědomme si, že to hlavní, v čem je v tomto případě jeho přidané hodnota, je tolerance jakkoli špatného stavu registru. A za ten si poptávající "pěkně" zaplatí. A tak je vhodné si rozmyslet, i když na nebankovní financování dosáhnete, jestli pro vás není ekonomicky vhodnější variantou počkat si na den, kdy bude možné získat hypotéku přímo v bance. Toto mějte alespoň rámcově na paměti, než u nás poptáte hypotéku na koupi.

Řídíme se novým zákonem o spotřebitelském úvěru, který přišel v platnost 1. 12. 2016 a to na 101%.

U všech spříznených investorů dochází u spotřebitelských úvěrů ke splnění všech zákonných nařízení. Mezi hlavní můžeme zařadit povinnost půjčujícího vyhodnotit úvěruschopnost poptávajícího, k čemuž dojde prověřením jeho bonity. Poměr mezi celkovými příjmy a výdaji žadatele musí být vždy dostačující a splňovat zákonem přikázanou výši. Stejně tak nedochází ke dvojím odměnám, které by se pobírali od půjčujícího i úvěrovaného zároveň. Klient je dopředu vždy zavčas informován o všem, co by mohlo mít vliv na jeho rozhodnutí. Koná se vždy v jeho prospěch a dělá maximum pro jeho celkovou spokojenost. Je čistě na jeho svobodném uvážení, jestli je pro něj spolupráce s námi přínosná a bude mít zájem v ní pokračovat, nebo nikoli. Povinností, která musí být v tomto ohledu splněná, je celá spousta. Proto se dbá zvýšené pozornosti na jednotlivá zákonná ustanovení a nešetří na nákladech za právní služby.

Před vyplacením požadovaného financování nám poptávající neplatí jakýkoli poplatek dopředu.

V žádném z případů nám klient neplatí poplatek dopředu. Co jediné je v některých případech potřeba v průběhu sjednání uhradit, jsou náklady spojené s odhadcem za provedení odhadu nemovitosti pro účely sjednání bankovního hypotečního úvěru. Za vedlejší náklady, které si poptávající musí hradit, mohou být považovány taky: právní služby (jsou-li zapotřebí), náklady na dopravu (palivo, amortizace, mhd) nebo na komunikaci (paušál). Ani jedna z těchto plateb však není odměnou pro nás. Pokud se v průběhu sjednání dopustíme hrubého porušení některé z domluv nebo zásad "slušného jednání", může od poptávající od realizace s pověřeným specialistou kdykoli a bezplatně odstoupit. Aby se předešlo snahám o vypočítavé obcházení, je nutné, aby poptávající v případě takového rozhodnutí počítal s tím, že nebude mít možnost dále pokračovat ve vyřízení vyhledaného a nastaveného úvěru u námi zvoleného optimálního investora. V opačném případě, pokud se mu nakonec přece jenom podaří v dohledné době díky nám dohledané financovnání získat, nám náleží předem dohodnutá odměna.

Obecné informace

Šedesátá, 7015/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

info@dumdluhu.cz

+420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Právní podmínky