Prožívání radosti brání vnitřní nastavení a nevlídnost okolí

Přestože si poslední dobou začínám uvědomovat moudrost rčení „štěstí je stav myslí“, okolní dění nám v prožívání radosti často brání. Nebo za to může naše neschopnost naladit se na vlny radosti, vystříhat se nadměrným negativním situacím a do zdravé míry ignorovat všechnu tu zátěž bránicí nám se uvolnit a zhluboka nadechnou? Může za to naše emoční nastavení a agresivita ať už vůči čemukoli, které si neseme z minulosti? Jsou na vině blokády, které jsme svým emočním balastem a různými nekalými skutky stihli způsobit? Neproudí v nás proto lehké pocity štěstí, cítíme se čímsi zatížení a slovo radost je pro nás cizí jakoby snad pocházelo ze slovníku hindštiny?

Pokračovat ve čtení

Hraní rolí, neupřímnost a nepřirozenost. Podléháte sklonům k předstírání a často tak panuje neshoda mezi tím, co je uvnitř a co se snažíte „prodat“ navenek?

Kdybychom viděli dovnitř:

Znáte takové ty bytosti, které se tváří jako největší andílci, přitom prostá pravda je mnohdy taková, že uvnitř jsou to pouhou přetvářkou skrz naskrz prolezlí pokrytci. Znáte to, navenek se snaží tvářit vznešeně, vstřícně a dobrosrdečně, no pohled na jejich skutečný vnitřní stav skýtá na míle vzdálený obraz. Tam na místo hrané pokory, pozitivity a čistoty čpí přemíra pokřivenosti, sobectví, kdy z přehnané tužby míchajíc se se strachem konají ryze ve svůj vlastní prospěch.

Pokračovat ve čtení

Můdra o bytí:

pozor na povyšování, odsuzování a ponižování, PE (osobní zkušenost), nezpracovaná minulost, nepřijímání událostí, protivení přicházející přítomnosti, přehnaná připoutanost, poškozené struktury, rostoucí agrese a schéma spuštění programu sebezničení


Pokračovat ve čtení

 M(o)udrování o plnosti prožívání

přinuceni pracovitosti, přešlap pro přítomný profit, pokrok přitom pravděpodobně představuje příčinu pozdějšího pořádného průseru, pořád přetíženi, peněžně přiškrceni, permanentní přežívání, pracovní přepětí, potřeby přes příjmy, půjčkové peripetie, pozor připoutání pomíjivému, prázdný pocit (ne/na)plnění


Pokračovat ve čtení

  • 1
  • 2