Čistým úmyslem a mravním základem k lepším zítřkům -> rozhodně nepodceňujte mravní skrupule nebankovního půjčujícího: 

Přestože jakási problematika úrovně mravnosti nebankovní firmy, která vám hypotéku poskytuje, nebo zprostředkovává, a to včetně nezávadnosti smluvního zaopatření, které k tomu používá, může znít poněkud komicky, je namístě být k podstatě této věci navýsost ostražitý.

Nejeden nebankovní subjekt, který to se sklony k rovnosti a morálce nepřehání, si totiž v průběhu splácení s oblibou účtuje náklady, které ze samého počátku "tak nějak nechtěně" pozapomněl zmínit, nebo je "pro jistotu" záměrně zatajil. Ale at už tak či onak, podstatné zkrátka je, že je pro Vás toto následné placení vesměs přestřelených až infarktových "pálek" naprosto nečekané a přináší tak efekt "pěkného a podařeného překvápka".

K přinejmenším dvojímu přeměření před pověstným říznutím byste měli být motivováni skutečností, že tyto položky povětšinou představují neskromné, tučné, tedy minimálně statisícové, mnohdy i milionové částky.

Srovnávat takový peněžní objem s "nějakou tou desetinkou" přislíbeného úroku, za níž se s takovou chutí ženete, je jen pro orientační představu asi jako dát objem vody v Mácháči vedle jezírka poblíž domu.

Pokračovat ve čtení

Co vlastně znamená, když někdo prohlásí "přišel o svoji nemovitost", jaký je jeden z možných důvodů kromě dlouhodobého neplnění svých povinností dlužníka a jak mu lze na nebankovní hypotéce předejít? 

Scénář, který se lidově nazývá "přijít o nemovitost" se v praxi podobá tomuto...

V průběhu Vám napálí takové pokuty, že se hypotéka stane neúnosnou. Jinými slovy ji přestanete být schopni splácet a nebo vám splátkový kalendář nebude nadále ani umožněn. V následné snaze o zbavení se takové "hororové" hypotéky peněžním uspokojením nenasytného věřitele Vám kolikrát nezbyde nic jiného, než prodat zastavený byt či barák a to dřív, než doputuje do pro vás nedobrovolné, peněžně nepříliš přínosné dražby.

To se skutečně hodláte nechat natolik lacině nachytat, "podojit" za pomocí této taktiky o podobné peníze a připravit tak o svoji milovanou nemovitost?

Pro ty, kteří ne, a pevně věříme, že se mezi ně řadíte do posledního, je jediným účinným lékem a preventivním prostředkem směřovat svůj požadavek na naprosto důvěryhodného poradce, nebo se obrátit na ověřeného nebankovního půjčujícího, se kterým jste vy osobně nebo vaši blízcí měli pozitivní zkušenost.

Pozor: není radno spoléhat se přitom na "důvěryhodné" recenze objevené na internetu. Spoustu z těch pozitivních si totiž sepsala firma sama a při té příležitosti se postarala o to, aby nejeden z těch vesměs negativních nadobro zmizel.

Proto: nejste-li o této jeho žádoucí vlastnosti suverénně přesvědčeni, rozhodně neškrkejte peněžní položky pokrývající výdaje na placené služby odborného právního poradce.

Pokračovat ve čtení

Co je k tomuto hypotečnímu převodu potřeba znát a jakými pravidly se řídit, abyste se vyvarovali zbytečnému přeplacení?

Jaký optimální postoj zaujmout a ideální postup zvolit, postaví-li se před vás v roce 2021 nutnost bezodkladného rozhodnutí, zda refinancovat svojí hypotéku ať už před, v průběhu nebo mimo její fixaci, aby pokud možno nedošlo k přešlapům a peněžním fiaskům?

Tento článek doplňuje a celkově navazuje na jeho "bratříčka": 

www.dumdluhu.cz/tipy-a-rady/refinancovani-hypoteky-v-dobe-fixace-je-vyhodne-ci-nevyhodne

 

V případě nejasností jsme vám k dispozici v chatu, kde mile rádi zodpovíme položené dotazy.

Pokračovat ve čtení

Přinášíme 5 tipů, které se může hodit znát po zamítnutí vaší žádosti o kterýkoli úvěrový produkt z důvodu špatného registru

aneb

kterou z cest se vydat, když vám negativní záznam nevratně zapsaný v registru dlužníků působí trable a nezvratně zabraňuje ve vyřízení vytouženého financování?

neboli

"V bance si troufli mě odmítnout kvůli červenému puntíku. Co teď s tím?"

Pokračovat ve čtení

V čem spočívá konsolidace půjček?

Zahrajme si menší hru a představme si, že:

každý máme kolem krku uvázané minimálně dva opravdové obojky.

K naší nelibosti za ně jejich držitelé neustále a neúměrně tahají, čímž nám zabraňují počínat si dle svobodného uvážení.

Pokračovat ve čtení