V čem spočívá konsolidace půjček?

Zahrajme si menší hru a představme si, že:

každý máme kolem krku uvázané minimálně dva opravdové obojky.

K naší nelibosti za ně jejich držitelé neustále a neúměrně tahají, čímž nám zabraňují počínat si dle svobodného uvážení.

Aby toho omezení osobní svobody nebylo málo, tak tím ještě zavdávají příčině našeho přiškrcení pramenícího z nemožnosti zplna se nadechnout.

Neustále nás akorát tak peskují, okřikují a otravují. Většinou nás drží zkrátka a v neustálém zápřahu. 

 

Přečtěte si více o Hraní rolí, neupřímnosti a nepřirozenosti

 

Potom nezbývá, než se tázat jako pocitový neandrtálec:

„Pravidelné prožívání okamžiků prodchnutých pocitem lehkosti, bezdůvodné radosti a životní spokojenosti, které by pramenili z prostého vděku za samotné bytí? To je co? To mně nic neříká.“

Takové pojmy a co ve skutečnosti zhruba obnáší, to si matně vybavujete možná tak z raného dětství, nebo hojně vídáte akorát tak na Instagramu nebo v reklamně na Nově. 

Tolik srdceryvných úsměvů a prokázání přinejmenším dost dobře předstíraného nadání pro prožívání téměř permanentního štěstí... Vzbuzuje to ve vás otázky typu "na jaké planetě to asi tak žijí? co to asi tak berou? a komu to vlastně vůbec cpou?" a aniž byste čekali na odpověď, chcete tam (to) taky.

Všechny ty sluníčka tam ze sebe vyzařují tolik síly, vyrovnanosti a spokojenosti, že je snad přestanete sledovat nebo co. Poslední, na co ještě tak máte nervy, je nechat se rozptylovat cizími realitami a osudy, dráždit své nitro závistí a zároveň si připadat jako úplný břídil. Už máte dost i toho nekonečného slintání nad displejem, motivování se, vydávání nadbytku svých sil a dopouštění se skrz to kdejakých pokřiveností. 

Potom aby to tady na tom světě tak nevypadlo... Všude samý OBLBOVÁK hájící ryze vlastní zájmy

Na takové „blbosti“ není v tom tempu čas. Na to člověk potřebuje hlavně klid. Navíc bychom si museli moct pravidelně dělat, co zrovna chceme a ne být pořád v zápřahu, podřízení něčemu nebo někomu.

Přitom na ně snad máte plný nárok stejně jako každý člověk, který je obdarovaný životem a je mu umožněné být naživu ještě teď.

Nikdo z nás nakonec neví, kdy mu to tady celé skočí, tak by si to měl koukat náležitě užít. To aby si měl v záhrobí na co vděčně zavzpomínat a ne být ještě tak rád, že už má od toho všeho konečně pokoj.

No všechny ty omezující okovy s vámi cloumají jako na centrifuze a zřídkakdy je vám dovolováno se na delší dobu zastavit, zklidnit a vychutnávat blahodárné pocity, které vyplývají z této ryze svévolné, zábavné a naplňující činnosti.

„Radost, spokojenost, harmonie, přirozenost, štěstí, svoboda, lehkost, plnost.“ To jsou nějaké nové odrůdy či co?“ Možná si říkáte…

Kde jsou ty staré a dobré časy, kdy to celé mělo čistou duši... Moderní doba toho sice dost usnadňuje, čímž současně rozbíjí starý řád. Přes všechny ty přepravní a komunikační technologie jakoby paradoxně spíše oddělovala a mezi lidmi vznikala propast. Ze spousty lidí jakoby skrze osobní nenaplnění v životě sám život vyprchával. Oduševnělost a z ní vznikající originalita se vytrácí. Soused nervózně hledí se závistí na souseda. 

 

Víte o tom, že Prožívání radosti brání vnitřní nastavení a nevlídnost okolí?

 

Sakra počkat a co to permanentní peněžní pochybění? Jak si asi tak máte toho života trochu užít, dovolit si třebaže zasloužený oraz, když jste vlastně rádi, že po posledním poctivém nákupu na důstojné přežití několika dní vám na účtu zastalo akorát tak na cigarety. A bez těch si den nedokážeme představit, jak jinak bychom alespoň navečer vypnuli, vydýchali se a vyventilovali tak všechno to napětí? Na nějaké meditace není čas, cigára zatím budou muset stačit!

Co si to namlouváte, vždyť přesně pro to a nic moc jiného jdete nakonec na dřeň a věnujete se vesměs pracovním povinnostem každou tu hodinu, ve které se zrovna nedostavují bytostně nepříliš příjemné mdloby a hrozba brzkého příchodu totálního vyhoření či kolapsu pramenícího ze splašenosti, vzteklosti či celé spousty nesprávně či nedostatečně zpracovaných událostí, nežádoucího nastavení k přáním ohledně budoucnosti. Nebo prostě potřebujete dospat, načerpat a spočinout. Nejste stroje, na kterých by se nemohla negativně projevit přemíra přetažení, celková psychická únava a nechuť.

Varovným signálem nám může být, že se cítíme jako hrnec, na který někdo pohodil pokličku. Teď to v nás po všech těch událostech bublá a vře, nebo už jsme si tolikrát prošli bodem varu, že ze vzniklé pocitové prázdnoty tam kdesi uvnitř nemůžeme dohledat sami sebe. Vlastně se stačí podívat do zrcadla, pokud tam spatříme bledou tvář, kterou akorát tak pálí oči a pobolívá u srdce, můžeme se spolehnout, že něco nebude v pořádku. V takovém stavu doporučujeme blesku rychle zastavit, odpočinout, nabrat směr a vítr do plachet. Potom pokračovat dál. Jinak hrozí nehoda a napáchání nevratných škod. Peníze, povinnosti a tužby teď musí jít prostě stranou, nebo se na časové ose neodvratně blížíte do bodu, ve kterém na to zanedlouho dojedete. BUM.

A co naše fyzické tělo, to musí chudák při takovém způsobu života jak trpět… Neustále sedět a čučet povětšinou do jednoho z displejů, prošpikovaný kdo ví kolika signály, povětšinou v nervech, kromě několika kroků nutných pro přesun žádný pořádný pohyb a do toho takové stravovací návyky, že by to dřív člověka zmrzačilo zhruba do tří let.

Vstát společně se světem, oddělat si jako každý to svoje, dokud to nepřeruší setmění a lampička nezačne svítit na jinou část koule letící nekonečným prostorem, kterou lidé žijící zde před námi pojmenovali země. Jedna menší odchylka a upečeme se tady do jednoho, ale jakýkoli vděk a smysl pro péči. Na de, všechno jakoby bylo samozřejmé a každý dvoustý padesátý šestý se nepovažuje za největšího borce na ní.

Že se s takovou nedožijeme důstojného věku, nebo že jeho nekrátký zbytek budeme značně indisponování invalidním důchodem kdoví kolikátého stupně? A co s tím teď, to si mám jít jako stoupnout na most, pod most nebo na úřad?!

A tak nakonec dál žhavíte svůj styčný pud sebezáchovy, co to dá, jenom abyste daný měsíc dokázali peněžně vyžít. Co jiného vám zbývá, dává vám snad někdo na výběr, jak jinak si máte ty peníze přitáhnout do svého života?!

Tady asi nepomůže ani tento citát, který říkával pan Neruda:

„Čas jsou prý peníze, ale peníze se nerovnají času.

Bez peněz se dá ještě vždy mnoho udělat, bez času nic.“

Jenže tehdy bez nich možná ještě šlo jaksi přežít, což se o dnešní době rozhodně tvrdit nejde. Když je nemáš, nemůžeš lautr nic.

A vy jste konci každého dne a měsíce jste rádi, když si dokážete poplatit všechny ty k přežití nepostradatelné účtenky a… 

MOMENT

a co všechny ty uzavřené půjčky? Ty za nás bude splácet jako kdo?

Tak NIC, žádný oraz, prospat víkend a jedeme dál!

Ano, uhodli jste správně. Obojky představují povětšinou svinstvo a neřest dnešní doby:

DLUHY.

 

Přečtěte si něco o Poslání projektu a předsudcích vůči němu 

 

Abychom se správně chápali, neodsuzujeme to, jenom konstatujeme. S takovým příjmem a životními náklady musí být snad každému nad slunce jasné, že byste v podobném tempu utrácení bez tajného peněžního podporovatele nebo potřebné peněžní injekce mnoho měsíců nevyžili.

Když při tom přihlédneme k věcem, které jste si doteď dovolili pořídit, rozplynou se veškeré pochybnosti o tom, že to musel být mimořádně štědrý mecenáš, masivní výhra ve sportce, nebo dluh jako buk. Trefnější přirovnání skýtá slovo sekvoje.

Nakonec nikdo nemůže popřít, že si ho připnul přes „ohryzek“ zcela svévolně. Nikdo mu při tom pod něho nepřiložil ostří nože. Stačilo k tomu pár rozpačitých úsměvů, ostražitých myšlenek, slovních spojení a pohybů předloktím.

Takové rozhodnutí, které jste v minulost udělali a hlavně skutky, které z nich vzešli, se nedají jen tak zapomenout a peněžní paseku, kterou jste za sebou ráčili zanechat, bude nutné dát do pořádku. Pravděpodobně tak nebude jiného úniku, než vypít do dna poněkud trpký koktejl, který jste si do pohárku sami namíchali.

S čím dokážeme pomoct a s čím už ne?

Nebudeme vás nadále natahovat a vzbuzovat plané naděje. Ne, že bychom snad dokázali přinést modré z nebe. Ne, vážně nedokážeme zařídit, aby vám byly tyto dluhy nadobro odpuštěny.

I kdybychom byli konatelé nějakého státního institutu, což s ledabyle natisknutými penězi opravdu nehospodaříme, stejně bychom nepodporovali tak ledabylé rozmazlování občanů. Nezodpovědně se zadlužit a potom, až už toho jakože přespříliš, si rádoby nasypat popel na hlavu, povrchně poprosit a jako na mávnutí kouzelné hůlky se dočkat odpuštění většiny nasekaných dluhů. No zní to někomu z přítomných snad zdravě?

Radši nezacházejme do detailů, co se s takovými dělalo dřív. Teď se nebavme o tom, že snad žijeme v moderní společnosti, nebo že je v tom jeden z šedesáti devíti nevinně, nebo že si člověk nezaslouží druhou šanci. Pokud se skutečně změní tak ano, čehož známky někteří jednotlivci, kteří už po druhé zoufale klepají na dveře insolvenční komory, jaksi nehodlají jevit. Za nesprávné konání měl zákonitě přicházet jemu úměrný trest.

Stejně tak je za vás nikdo „jen tak“ nezaplatí, abyste si z kanceláře zlehka vypochodovali s čistým štítem svobodně po svém. Jakoby na jednu stranu zaplatí, no nebude to „jen tak“ za vyslovení kouzelných „tak to bychom měli to z krku, děkuji a sbohem“. Rozdávat stovky tisíc na požádání opravdu nesvedeme. Musíme s politováním připustit, že takovou tou tiskárnou na peníze jsme prozatím obdarováni nebyli.

Takže...

Pravda je taková, že pokud se podaří vyřídit vám konsolidační úvěrování, zaplatit z něho veškeré vaše finančně náročnější dluhy a chytře je tak směnit za jeden podstatně přípustnější, přesto vám nadále zůstanou tyto tři základní smluvní povinnosti u tohoto nově vzniklého úvěru:

  • splácet zapůjčené peníze v souladu se splátkovým kalendářem
  • řádnými splátkami je doplatit nejpozději v jeho poslední den
  • celé se to neobejde bez úhrady dohodnuté odměny

 

Zjistěte více informací o Placení za služby na dumdluhu.cz aneb proč to vlastně celé děláme?!

 

Přesto vám od dluhů, které si pravidelně a nesmlouvavě říkají o úhradu nemalé splátky daný den v měsíci a ukrajují tak nemalý díl z vašeho výdělku, dokážeme citelně ulevit.

V případě vzájemné shody vám bude umožněno zbavit se nežádoucích závazků do poslední dlužné koruny.

Je možné, že do dalšího splácení budete obdaření splátkou, která bude ještě nižší, než kolik dělala splátka pouze jediného z vašich dluhů před vstupem do úspěšné konsolidace. A to ještě toho z levnějších.

Avšak peníze, které se vynaloží na jejích poplacení, budete logicky muset taky vrátit prostřednictvím jednotlivých splátek, výjimečných splátek nebo jednorázovým splacením do poslední koruny.

Vděčit této splátkové úlevě můžete především přípustnějšímu ročnímu úročení dlužné částky a stejným dílem také vydatnější várce měsíců, která vám bude přidělena do celkové doby pro splacení.

Uplatníte-li v průběhu splácení svůj nárok na poslání výjimečných splátek nebo jednorázového doplatku, uspoříte tak ještě spoustu dalších peněz, které byste jinak museli na všech těch splátkách konsolidačního produktu přeplatit. Ten vám bude mimochodem umožněné uplatnit téměř kdykoli a zároveň zdarma, tedy bez jakéhokoli časového omezení a vedlejších nákladů.

Ať už se v průběhu splácení rozhodnete pro poslání jakékoli peněžní částky nad hodnotu svých povinných pravidelných splátek, odměnou vám bude zároveň i to, že se zbavíte tlaku ze splátek této půjčky uplatněné na konsolidaci o to dříve.

Je sice pravdou, že vám tak pomyslný obojek na krku zůstane, ale jelikož zůstane v ideálním případě jediným, maximálně komfortním a flexibilní, jeho nošení se stane nesrovnatelně příjemnější, vzdušnější a pohodlnější záležitostí.

Jak toho hodláme asi tak docílit? Docela jednoduše.

U půjčených peněz, kterýma si poplatíte všechny vaše půjčky, se jejich původní majitel bude muset spokojit s mnohem menší úplatou za jejich poskytnutí ve váš prospěch a následné dočasné postrádání.

Právě tomu, že se investující smíří se slabším mírou zhodnocení u svého peněžního vkladu, který z opačné strany představuje vaši konsolidační půjčku, posléze vděčíte za nižší nákladovost v daném čase. 

Očekávání přípustného „pasivního“ výdělku z investice u půjčujícího vám nakonec přinese znatelně zanedbatelnější újmu na:

a)      té části splátky, která pravidelně putuje pouze na úmor úroku

b)     hromadném přeplatku při zachování podobné doby splatnosti

c)      psychické pohodě způsobenou stresem z neustálé snahy o navyšování dluhu účtováním neslušných, neočekávaných a mnohdy i neoprávněných nákladů

 Jelikož je pro půjčujícího dohodnutý úrok a jiné vedlejší náklady, které jsou dopředu jasně řečeny, uspokojivým zhodnocením, můžete se současně spolehnout na solventní přístup, při kterém platí to, co se řekne. A když se něco neřekne, znamená to, že se toho netřeba obávat.

Je pochopitelné, že úvěr na konsolidaci vyhledávají především lidé, pro které představují měsíční splátky na všech současných úvěrech nezvladatelné platební zatížení, nebo by si od nich prostě rádi ulevili.

Proto bývá u sloučení půjček nejvíce žádoucím efektem dosažení výsledného stavu, ve kterém se celková výše splátek stlačí do jednoho balíku s minimálními rozměry.

Přesně na tuto potřebu odpovídá konsolidační úvěrový produkt, který z tohoto důvodu s oblibou nazýváme snižovačem splátek.

Přitom všem platí jedno ze základních pravidel, že čím větší úsporu chce člověk získat a čím vyšší šance pro zdárné vyřízení konsolidace chce mít, tím spíše se mu vyplatí řešit sjednocení svých závazků hypoteční formou. Rozhodne-li se dát oproti ní do zástavy nemovitost, získá tak pro vyřizujícího na daleko větší lukrativnosti a zároveň nárok na násobně nižší úrok a řádově také delší splatnost. Jelikož je zde nemovitost dlužníka v případě nesplácení ohrožena naprosto stejně jako u varianty bez zástavy, není se příliš čeho obávat a rozhodně tohoto doporučujeme využít pro získání vyšší pravděpodobnosti sjednání sjednocení a také jeho následné nižší nákladovosti. Vždyť nakonec platí, že abyste se problémům se splácením dokázali vyvarovat, je k tomu právě nižší splácení vzniklé menším úročení a delší splatností naprosto prvořadé.

Našim prvořadým cílem proto není v tomto směru nic jiného, než doslova srazit jeho výši přímo na kolena. Toho se dosáhne nejenom nižším úrokem při zachování poctivé výše okolních nákladů, ale také roztažením prostoru pro splácení na delší období.

Sečtělejší jedince tak může při zpětném pohledu na už doplacený konsolidační úvěr doprovázet pocit překvapení, že i přes vydatnější množství odeslaných měsíčních splátek nakonec přeplatili v celkovém důsledku paradoxně mnohem méně, než kolik by je celkem stály ony předchozí nezkonsolidované dluhy.

Zásluhy na této spořící perličce nenese nikdo jiný než onen o tolik snesitelnější úrok. Právě ten přináší poměrně slušné vyhlídky, že i přes delší splatnost slučovací půjčky na ní do budoucna přeplatíte podstatně poníženější peníze.

Znatelně velkorysejšímu úročení tak nakonec vděčíte za docílení daleko dostupnějšího dluhového navýšení a stravitelnějších splátkových výdajů.

 

Přečtěte si Jak čelit napáchaným dluhům