Nebankovní hypotéky Sloučení půjček - Konsolidace Sloučení půjček - Konsolidace Podnikatelské úvěry Individuální financování Realitní služby

Co je nebankovní hypotéka?

 

Co vlastně produkt „nebankovní hypotéka“ znamená. Jedná se o úvěr, kdy se peníze poskytují stejně jako u bankovních hypoték na základě zástavního právu na list vlastnictví nemovitosti, která tak jde jako zástava (jistota pro investora) k tomuto úvěru. Ve většině případů není potřeba, aby jste byli vlastníkem nemovitosti. Je ale nuté, aby vlastník se zástavou nemovitosti souhlasil. Tento typ úvěru je poskytován bez zkoumání registrů, nutnost prokazováat příjem, nebo účel využití nebankovní hypotéky. Žadatel tak v případě, že je mu tento úvěr poskytnut, může:

  • konsolidovat své půjčky
  • refinancovat zástavu (hypotéku) na nemovitosti
  • vyplácet exekuce, případně dražbu
  • rekonstruovat, nebo kupovat nemovitost
  • pořizovat jakékoliv potřebné produkty, nebo služby
  • investovat do podnikání
  • ...

Důležitá informace je, že mimobankovní sektor je ve většině případů schopen poskytnout peníze maximálně ve výši 60% z tržní hodnoty nemovitosti a to bez ohledu na příjem, nebo stav registrů žadatele. (bankovní domy jsou oproti tomu ochotné úvěrovat až 100% odvisle od bonity žadatele a současně vycházejí z odhadní ceny nemovitosti, která byvá ve většina případů vyšší, než cena tržní )

Současně není ve většině případů možné dát zástavu na 2. zástavní místo (ať už za banku, nebo nebanku). To znamená, že pokud na Vaší nemovitosti už je nějaká zástava, je potřeba ji z nebankovní hypotéky vyplatit. Pokud je Vaše nemovitost zatížena například věcným břemenem, je potřeba počítat s tím, že k čerpání úvěru bude potřeba zažádat na katastru o výmaz tohoto věcného břemene. To platí jak u bankovních, tak nebankovních firem, protože s věcným břemenem se stává nemovitost neprodejnou, což je pro investora v případě neplacení závazku ze strany dlužníka problém.

Zatím co pro banky je optimální stav, kdy jejich klient řádně splácí, u nebankovních firem tomu tak často není. Některé nebankovní firmy "netrpělivě vyčkávají" na opožěnou splátku ze strany klienta, aby mohli vydělat na velmi vysokých sankcích. Proto obecně doporučujeme sledovat v úvěrových smlouvách právě výši sankcí v případě neplacení (jak jednorázovou sankci, tak sankci průběžnou), kdy a za jakých podmínek může nastat zesplatnění úvěru a další. O tom více v dalším článku.

Obecné informace

Šedesátá, 7015/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

info@dumdluhu.cz

+420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Právní podmínky