Nebankovní hypotéky Sloučení půjček - Konsolidace Sloučení půjček - Konsolidace Podnikatelské úvěry Individuální financování Realitní služby

Co mám dělat s dluhy?

Ptáte se sami sebe: „Co mám dělat se svými dluhy?“ Potom nám dovolte tuto malou úvahu. Pokud máte dluhy, které jste schopni řádně splácet a současně vám zůstávají peníze na pokrytí dalších měsíčních nákladů nejlépe ještě se spořením "na horší časy", je to v pořádku. Problém nastává v okamžiku, kdy vám dluhy začnou přerůstat přes hlavu, kdy nezvládáte splácet měsíční splátky a nezůstává Vám na "normální žití".

 Pokud jste si nabrali půjčky u několika věřitelů, vhodným řešením je konsolidace půjček, respektive spojení všech půjček v jednu. Můžete tak získat výrazně nižší splátku, celkový přeplatek i dobrou přehlednost. Optimální je konsolidovat půjčky prostřednictvím půjčky, která sebou přínáší solidní úrokovou sazbu a RPSN, aby úspora na splátkách nebyla vytvořena jen díky zvýšení doby splatnosti. V případě zvýšení doby splatnosti se sice drobně sníží měsíční splátka, ale současně narůstá celkový přeplatek.

 Konsolidaci půjček nabízí jak banky, tak nebankovní společnosti. Ve většině případů je však nezbytné zastavit nemovitost, aby vám byla konsolidace umožněna. Nebankovní firmy nabízejí za účelem konsolidace klasickou nebankovní hypotéku, kdy lze konsolidovat závazky maximálně do 50 ti % z tržní ceny nemovitosti. Konsolidace půjček je optimální řešení. Pokud byste jen vyměnili jednu z půjček za jinou, bylo by to neoptimální a krátkodobé řešení.

Máte-li pouze jednu půjčku, například nevýhodnou hypotéka na nemovitosti, vhodným řešením je pro vás refinancování této nevýhodné hypotéky výhodnější hypotékou, která vám nabídne nižší úroky, kdy tak ušetříte své peníze.

Třetím optimálním řešením otázky „Co mám dělat se svými dluhy?“ může určitě být prodej nemovitosti (rodinný dům, byt, pozemek), nebo movité věci (automobil a jiné.). V takovém případě si neotvíráte žádný nový úvěr, ale penězi, které získáte z prodeje nemovité či movité věci, splatíte většinu či všechny své dluhy. Upřímně toto řešení doporučujeme, protože ikdyž o věc přijdete v globální pohledu je to pro vás to nejúspornějším řešení.

Čtvrtým řešením pro případ, že nechcete-li prodávat svůj majetek, nebo nemáte nic k prodeji, ale zároveň nechcete úvěrovat, nebo vám žádná z finančních institucí úvěrování neschválí je pro vás řešením osobní bankrot. Tento termín je známý také jako insolvence či oddlužení fyzické osoby. Osobní bankrot je vhodný únik z nezvladatelného zadlužení. Tento produkt však přináší řadu úskalí, a proto doporučujeme se o něm podrobněji informovat, než se pro něj rozhodnete. ( hodně lidí jej chápe jako prostředek, který zachrání jejich nemovitost, ale o tu ve finále z rozhodnutí insolvenční správkyně stejně mohou přijít )

Obecné informace

Šedesátá, 7015/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

info@dumdluhu.cz

+420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Právní podmínky