Nebankovní hypotéky Sloučení půjček - Konsolidace Sloučení půjček - Konsolidace Podnikatelské úvěry Individuální financování Realitní služby

Hledám půjčku se zástavou nemovitosti

Hledám půjčku se zástavou nemovitosti – toto klíčové slovo zadává do Googlu člověk,  který shání peníze formou půjčky a je ochotný dát do zástavy oproti ní určitou nemovitost tedy rodinný dům, byt, pozemek, komerční objekt... Tato přitom nemusí být v jeho vlastnictví, nicméně její majitel musí dát jakožto zástavce souhlas se zástavou. 

Parametry a podmínky takové půjčky: 

Půjčky se zástavou je z mého pohledu synonymum pro hypotéku. Nemovitost tedy dále samozřejmě zůstává ve vlastnictví zástavce, jen se na jejím listu vlastnictví vytvoří na katastru zástavní právo. S doplacením dojde k jejímu výmazu. Je možné ji kdykoli doplatit převodem k jinému věřiteli, najde-li se takový, který bude ochotný půjčit za výhodnějších podmínek, tedy mimo fixační období, které se u některých typů hypoték uzavírá. V případě doplacení z prodeje nemovitosti je možné doplatit kdykoli i v období fixace. Také má klient možnost kdykoli provést výjimečnou splátku zdarma, ve fixaci až 25% každý rok. 

Tu je možné řešit na aktuálním trhu za těchto základních parametrů: 

- v bankovním sektoru s ročním úrokem startujícím orientačně na 2.5 % ročně se splatností až 30 let u účelový hypoték tedy převážně koupi, nebo rekonstrukci nemovitosti. Americká bankovní hypotéka, tedy využitelná na cokoli, úrok je zvedá minimálně o 1 %, aktuálně tak startuje na 3.69 % ročně... 

- nebankovní sektoru s úrokem orientačně u 10-ti % od férových poskytovatelů, pro které je úrok dostatečným "výdělkem" a nezatěžují klienta dalšími, často neočekávanými sankcemi, navýšením dlužné částky. Maximální splatnost lze nastavit většinou na 20 let. 

Hlavní rozdíl je v tom, že pro získání bankovní musí mít žadatel rozumný stav registru, tedy bez vážných záznamů typu zesplatnění, insolvence, exekuce. Příjem žadatele už dneska musí být doložitelný ze zákona vždy a v dostatečné výši vůči jeho závazkům. Tedy bonita musí odpovídat. 

Je velice důležité, najít si pro takový úkon vhodného partnera, tedy poskytovatele, který bude ochotný půjčit požadovaný obnos peněz za co nejvýhodnějších podmínek pro splácení. K tomuto můžeme poskytnout cenné informace. 

 

Proč radši volit zástavu, je-li tato možnost: 

Nemovitost následně slouží jako určitá jistota pro poskytovatele a je tak ochotný nabídnout zajímavější parametry pro splácení půjčky, než kdyby ji měl poskytnout bez zástavy. Především se můžete těšit z nižšího úroku, přeplatku, delší maximální doby splatnosti a tedy i nižší splátky. To rozhodně stojí za zvážení a doporučujeme nemovitost do zástavy dát, máte-li tuto možnost.

Obecně je totiž nemovitost dlužníka ve stejném ohrožení i v případě, půjčí-li si peníze bez zástavy. Pokud se zkrátka nesplácí, stejně její poskytovatel "skočí na nemovitost" dlužníka. Jde tak jen o to, aby se řádně splácela, nedošlo k úplnému, dlouhodobému výpadku ve splácení. A půjčka se zástavou s minimálním úrokem a splátkou se rozhodně bude splácet lépe s nižším rizikem, že na splátku nebude, než u dražší bez zástavní půjčky. Pokud k němu náhodou dojde, rozhodně doporučujeme býti aktivní. Tedy navázat spojení s poskytovatelem, komunikovat vzniklou situaci a pokusit se najít schůdné řešení například formou dočasného snížení, nebo odkladu splátek. Rozhodně "nestrkat hlavu do písku"...

Navíc pokud je vyloženě nevyhovující stav registru žadatele o půjčku, nezbývá než využít služeb jedné z nebankovních firem. A na trhu jsou takové, které:

- buďto řeší stav registru a požadují jeho slušný stav, aby byli ochotné půjčit. Takže je zde o něco vyšší tolerance zhoršeného stavu registru, než v bankách, ale lidé s vážnými záznamy mají smůlu

- nebo umí půjčit jedině se zástavou nemovitosti do 60-ti % jejich hodnoty 

Obecně jsou možnosti získat rozumnou půjčku bez zástavy nemovitosti na nebankovním trhu (alespoň v době, kdy píšu tento článek) slabé a pokud pro klienta nedokážeme najít bankovní řešení, můžeme se pokusit navrhnout mu několik poskytovatelů tolerujících zhoršený stav registru, nicméně často raději se omluvíme, nebo realizaci odložíme na čas, kdy bude je registr akceptovatelný...

Proto se vždy snažíme najít pro žadatele bankovní řešení, i když není pro každého, máme dobré možnosti, vyhodnocení probíhá nezávazně a bezplatně, vystavujete se tak nulovému riziku pro případ, že se nám to nepodaří...

Banka je svojí výhodností úplně někde jinde a proto je nelézt pro Vás bankovní řešení i v případě lehce zhoršeného registru samozřejmě našim cílem, i když jste ochotni dát do zástavy nemovitost. Nebankovní půjčku se zástavou vnímáme spíše jako dočasné řešení než se registr pročistí a bude bude sjednat v bance. Zde situaci sledujeme a přefinancujeme do banky, jakmile to bude možné. 

 

Co se děje u půjčky se zástavou: 

Investor si na nemovitosti vytvoří současně s půjčením peněz zástavní právo pro případ, že by klient přestal splácet svůj dluh a nebyla s ním rozumná domluva, aby mohl nemovitost zpeněžit prodejem a dlužnou částku si vzít zpět.

Na druhou stranu potom klient může získat výrazně výhodnější parametry, než kdybys si ji vzal bez zástavy nemovitosti, kde (pomineme-li vražedné mikro půjčky na nízké částky, krátkou splatnost a s enormním úrokem) stejně musí mít relativně dobrou historii splácení. A argumenty tipu „ale tak aspoň nepřijdu o svoji nemovitost“, „vždyť si beru půjčku daleko menší, než je cena mojí nemovitosti“ nejsou až tolik místě z jednoho prostého důvodu:

  • U půjčky se zástavou je půjčující ochoten nabídnout výrazně výhodnější podmínky pro splácení, jako jsou nižší úrok, nižší celkový přeplatek, delší doba splatnosti, nižší měsíční splátka. Takže jsou zde podmínky půjčky výrazně výhodnější, než je tomu u půjček bez zástavy nemovitosti.
  • A vůbec, co myslíte, že se stane, když přestanete platit půjčku bez zástavy nemovitosti? Ve většině případů bude zesplatněná a pokud nebude celá jednorázově uhrazená ve stanovém termínu většinou několika měsíců, přejde v exekuci, ta půjde na nemovitost, která se stejně bude muset prodat (nebo vyplatit), aby se vzniklý dluh z půjčky bez zástavy nemovitosti zaplatil. Nicméně se to celé prodraží o velké sumy, které tyto "vymáhací" nástroje s sebou nesou...

Ve finále tak půjčka se zástavou přináší daleko výhodnější podmínky pro splácení, které je tak daleko lépe zvládnutelné, a Vy se tak o svoji nemovitost naopak strachovat nemusíte, na rozdíl u drahých půjček bez zástavy nemovitosti.

Máte-li zájem o bližší informace k tomu, "jak získat jednu z nejvýhodnějších půjček se zástavou na finančním trhu ČR", neváhejte nás kontaktovat.

Máme za úkol najít pro klienta jedině bezpečné řešení. To znamená takové, které celistvě vyřeší jeho situaci a bude v jeho silách ho z dlouhodobého hlediska zvládnout. Poskytovatel i realizace bude slušný a fér, tedy co řekne, platí. 

Obecné informace

Šedesátá, 7015/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

info@dumdluhu.cz

+420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Právní podmínky