Nebankovní hypotéky Sloučení půjček - Konsolidace Sloučení půjček - Konsolidace Podnikatelské úvěry Individuální financování Realitní služby

Kdy nepotřebuji nebankovní hypotéku?

Příkladem zbytečného využití úvěru může být případ, kdy si chcete pořizovat produkt, službu, na kterou sice v momentální situaci nemáte, ale bez které se v dané situaci obejdete (alespoň do doby, než si na ni sami našetříte), jako je drahé auto, nadstandardní vybavení domácnosti, luxusní dovolená atd.

Právě toto takzvané nezodpovědné zadlužování domácností je aktuální problém v České republice, což také dokládá stále se zvyšující počet exekucí a osobních bankrotů.

Obecně doporučujeme vnímat nebankovní hypotéku tak, že si ji bereme jako „přechodnou variantu" ve špatné finančni situaci, s jejíž pomocí překleneme nepříznívé období, kdy nám banky nepůjčí, ale úvěrovat zkrátka potřebujeme. ( zaplacení méně výhodných dluhů, exekucí případně další ) Doporučujeme uvažovat tak, že ji v blízké době (po vyčištění registrů za čtyři roky, či zvýšení bonity) přefinancujeme na výhodnější bankovní hypotéku, nebo vyplatíme prodejem (ne)movitého majetku. Vyčištění registrů samozřejmě proběhne jen za předpokladu, že už další opožděné platby především na bankovních úvěrech nevznikají. Proto doporučujeme, aby jste si nad rámec nebanovní hypotéky nebrali další půjčky A pokud tak uděláte, dejte si velký pozor, aby jste řádně tyto půjčky spláceli.

Pokud se Vám toto podaří, považujeme za optimální volit maximální dobu splatnosti, kterou daná nebankovní firma nabízí. Výše měsíčních splátek tak bude minimální a peníze, které vám z měsíčního příjmu zůstanou, můžete využít za dalším důležitým účelem. Na nebankovní ( a většinou i bankovní ) hypotéce stejně první roky splácíte prakticky jen úroky a jistina zůstává neměnná. Tak proč si tímto nesnížit měsíční náklady? ...

Obecné informace

Šedesátá, 7015/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

info@dumdluhu.cz

+420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Právní podmínky