Nebankovní hypotéky Sloučení půjček - Konsolidace Sloučení půjček - Konsolidace Podnikatelské úvěry Individuální financování Realitní služby

Refinancování hypotéky v době fixace – je výhodné či nevýhodné?

Refinancování hypotéky v době fixace se může prodražit, protože musíte platit sankce, které dostanete za vyplacení úvěru v době fixace, kdy jste se smluvně zavázali s úvěrem nehýbat. Tím, že si na hypotéce uzavřete dobu fixace na jeden, tři či pět let, získáváte neměnný roční úrok bez ohledu na změny úrokových sazeb na trhu. V současné době, kdy jsou úrokové sazby na minimu, doporučujeme zvolit dobu fixace optimálně 5 let.

Na druhou stranu se tímto zavazujete, že nebudete hypotéku po toto období vyplácet, respektive refinancovat k jinému věřiteli. Pokud to uděláte, čekají na vás sankce za porušení sjednané doby fixace. Tyto sankce bývají různé a měli by jste na ně ptát u banky, kde hypotéku sjednáváte. Někdy je sankce 10 % z celkové dlužné částky (dlužné jistiny), jindy je například zapotřebí uhradit veškerý zbylý úrok, který byste do skončení fixace ze stávajících podmínek zaplatili...

Refinancování hypotéky v době fixace pro vás může být i výhodou. Vzorovým příkladem je například tento:

Máte sice pro vás příjemnou bankovní hypotéku, kterou zvládáte v pohodě splácet, ale nad rámec této hypotéky jste si nadělali další drahé, bezzástavní dluhy (půjčky) s vysokými měsíčními splátkami (kolikrát i vyšší než je splátka samotné bankovní hypotéky). Tyto půjčky chcete splatit, protože už je nestíháte splácet. Ale banka, kde hypotéku máte, vám už odmítne navýšit tuto hypotéku, a protože vám jsou zamítnuty i žádosti na konsolidaci, nemůžete tak tyto dluhy splatit.

V tomto případě vám můžeme sjednat bankovní hypotéku jinde. Sice zaplatíte sankce za refinancování vaší stávající hypotéky, která je v období fixace, ale současně z nové hypotéky dostanete tak vysokou částku, abyste kompletně splatili i drahé bezzástavní půjčky, které nad rámec stávající hypotéky máte. Získáte tak pro vás daleko přijatelnější měsíční splátku a zvýšíte si přehlednost v tom, co platíte. Budete totiž dlužit pouze jedné bance.

Obecné informace

Šedesátá, 7015/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

info@dumdluhu.cz

+420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Právní podmínky