Jak se stát úspěšnějším bez úbytku štěstí? 

Jak ho naopak pravidelně dosahovat prakticky bez ohledu na okolnosti?

Přesvědčení o pravdě, zastávání názoru a výsledná mentalita mající pozitivní vliv na proces i výsledek.

Pokračovat ve čtení

Morová rána, manipulativní mašinérie, destruktivnost dopadů a pomatenost populace:

Člověk aby se po celý rok pomalu bál vytáhnout "paty z domu". V médiích a převážně jejich zásluhou také na ulici "teče krev" a jen nepatrné náznaky odlišují krizový stav od hotové apokalypsy. Všude se hojně testuje jak o duši a kdekterý exot by očkoval jak "ze řetězu urvaný".

Babičky už v reportážích (placených reklamách) spokojeně zvedají palce po zdárném absolvování vakcinace, ke které všechny věhlasně vyzývá nejeden politik (placená postavička) a nejeden  působením všemožných médií zmanipulovaný spoluobčan jim jde dobrovolně "na ruku", pardon, chtěl sem říct "pod jehlu". Serie neslýchaně nátlakových, bezduchých, necudných a amorálních představení s nedozírně neblahými následky jako by nebrala konce. 

Ale než se my ostatní necháme na závěr ještě jednou "pěkně" opíchat, zkusme se zběžně zamyslet, kvůli a proti čemu k tomu všemu popravdě dochází? A bude to skutečně naposledy? Možná se nám za užití několika "selských, amatérských, konspiračních" teorií a myšlenkových pochodů podaří vydedukovat, zdali to na naše zdraví bude mít spíše léčebné, nebo naopak likvidační účinky, co je pravou příčinou všeho tohoto povyku a co si od něho kdo ve skutečnosti vlastně slibuje.

Pokračovat ve čtení

Prožívání radosti brání vnitřní nastavení a nevlídnost okolí

Přestože si poslední dobou začínám uvědomovat moudrost rčení „štěstí je stav myslí“, okolní dění nám v prožívání radosti často brání. Nebo za to může naše neschopnost naladit se na vlny radosti, vystříhat se nadměrným negativním situacím a do zdravé míry ignorovat všechnu tu zátěž bránicí nám se uvolnit a zhluboka nadechnou? Může za to naše emoční nastavení a agresivita ať už vůči čemukoli, které si neseme z minulosti? Jsou na vině blokády, které jsme svým emočním balastem a různými nekalými skutky stihli způsobit? Neproudí v nás proto lehké pocity štěstí, cítíme se čímsi zatížení a slovo radost je pro nás cizí jakoby snad pocházelo ze slovníku hindštiny?

Pokračovat ve čtení

Hraní rolí, neupřímnost a nepřirozenost. Podléháte sklonům k předstírání a často tak panuje neshoda mezi tím, co je uvnitř a co se snažíte „prodat“ navenek?

Kdybychom viděli dovnitř:

Znáte takové ty bytosti, které se tváří jako největší andílci, přitom prostá pravda je mnohdy taková, že uvnitř jsou to pouhou přetvářkou skrz naskrz prolezlí pokrytci. Znáte to, navenek se snaží tvářit vznešeně, vstřícně a dobrosrdečně, no pohled na jejich skutečný vnitřní stav skýtá na míle vzdálený obraz. Tam na místo hrané pokory, pozitivity a čistoty čpí přemíra pokřivenosti, sobectví, kdy z přehnané tužby míchajíc se se strachem konají ryze ve svůj vlastní prospěch.

Pokračovat ve čtení

Můdra o bytí:

pozor na povyšování, odsuzování a ponižování, PE (osobní zkušenost), nezpracovaná minulost, nepřijímání událostí, protivení přicházející přítomnosti, přehnaná připoutanost, poškozené struktury, rostoucí agrese a schéma spuštění programu sebezničení


Pokračovat ve čtení

Další články...

  • 1
  • 2