Věnujete každému sebemenšímu rozhodovacímu procesu přehršel energie, která Vám pak zákonitě chybí při dalších, podstatnějších činnostech? Otravuje vás neschopnost učinit rázné, rychlé a přitom trefné rozhodnutí, kolikrát se s tím natrápíte a výsledek pak stejně nestojí za moc? Máte pocit, že kvůli tomu nemáte absolutně pod kontrolou život, bezmocně poletujete v jakémsi vzduchoprázdnu a odevzdaně směřujete tam, kam vás zrovna vane "vítr"? 

Pro všechny z Vás, kteří máte tento "otravně zbrzďující zlozvyk v genotypu" třeba, shodně jako já, vinou váhavé váhy vězící ve vašem ascendentu, nebo zapříčiněním energeticky oslabených jater, a při postavení před sebebanálnější výběr se tak dokáží krkolomně zamotat stejně snadno jako karkulka v lese, s podobnou beznadějí se též zavařit jako oharky na zimu a ještě se v rámci destruktivního překombinování opičit po "geňošoch" zavádějících "proti netopýří" opatření... 

Třeba pomůže vyzkoušení si zastávání podobného postoje. Plus ke konci dovolte menší ecco vložku...

Pokračovat ve čtení

Smekáme před každým odvážlivcem, kdož se u sebe neobává z podělávky od nebankovní hypotéky, kouzelného znásobení úročení, dlužné pohledávky a připravení o všechno nemovité, ať už je na vině nevědomost z bídné informovanosti, mazanost poskytujících nebankovek, zaslepená naivita, víra v dobro, zabedněnost, anebo pouhá nevyhnutelnost vesmírné výchovy osudovou ranou pro změnu charakteru.

Nicméně, špatné se samo napraví a nesetrvá v současném stavu jedině tehdy, když se k tomu donutí hrozícím problémem, vyvstalým třeba z titulu poukázání...

Pokračovat ve čtení

Základem úspěchu je dokázat se vyklidnit, dobře naladit, naplnit a potom si pilně a pokorně si odpracovat svoje. Prostě vybít baterky. Pak znovu do nabíječky a zase hurá vyplýtvat, resp. rozvážně zainvestovat. Nahoru, dolů, postupný tlak, žádné kamikadze. Chodit přitom za hranu pocitu přiměřenosti se totiž dlouhodobě nevyplácí a už vůbec nevede ke spokojenosti v přítomnosti takového člověka. Přece jenom je to proti jakési přirozenosti, takže pokud člověk není s hůry obdařen nějakou super energetickou schopností, musí si každý extrém zákonitě vybrat svou daň, ať už své povolání miluje sebevíc. Odchodem z pracovny by to pro nás mělo celé pro daný den skončit, odpracované bychom měli umět vypustit, nechat jít a nadále se nenechat ničím zatěžovat, abychom stihli pořádně zregenerovat a příště tak odvézt stejně tak kvalitní pracovní výkon jako posledně. To prostě neobejdeme. Dneska se sice můžeme něčím nakopnout, ale o to víc budeme ko zítra, možná dokonce i pozítří. Lidé dřív museli být moudří, možná to k nim v tom klidu přicházelo automaticky. Přehnaně tlačit na pilu je fakt na prd. Otupí se, nevratně poškodí a pak ji můžete pomalu vyhodit.

Ale zpátky ke gastro sérii, kterou je čerstvě obohacen úvodní hlavní hypoteční podstránky...

Pokračovat ve čtení

Jak se stát úspěšnějším bez úbytku štěstí? 

Jak ho naopak pravidelně dosahovat prakticky bez ohledu na okolnosti?

Přesvědčení o pravdě, zastávání názoru a výsledná mentalita mající pozitivní vliv na proces i výsledek.

Pokračovat ve čtení

Morová rána, manipulativní mašinérie, destruktivnost dopadů a pomatenost populace:

Člověk aby se po celý rok pomalu bál vytáhnout "paty z domu". V médiích a převážně jejich zásluhou také na ulici "teče krev" a jen nepatrné náznaky odlišují krizový stav od hotové apokalypsy. Všude se hojně testuje jak o duši a kdekterý exot by očkoval jak "ze řetězu urvaný".

Babičky už v reportážích (placených reklamách) spokojeně zvedají palce po zdárném absolvování vakcinace, ke které všechny věhlasně vyzývá nejeden politik (placená postavička) a nejeden  působením všemožných médií zmanipulovaný spoluobčan jim jde dobrovolně "na ruku", pardon, chtěl sem říct "pod jehlu". Serie neslýchaně nátlakových, bezduchých, necudných a amorálních představení s nedozírně neblahými následky jako by nebrala konce. 

Ale než se my ostatní necháme na závěr ještě jednou "pěkně" opíchat, zkusme se zběžně zamyslet, kvůli a proti čemu k tomu všemu popravdě dochází? A bude to skutečně naposledy? Možná se nám za užití několika "selských, amatérských, konspiračních" teorií a myšlenkových pochodů podaří vydedukovat, zdali to na naše zdraví bude mít spíše léčebné, nebo naopak likvidační účinky, co je pravou příčinou všeho tohoto povyku a co si od něho kdo ve skutečnosti vlastně slibuje.

Pokračovat ve čtení

  • 1
  • 2