Nebankovní hypotéky Sloučení půjček - Konsolidace Sloučení půjček - Konsolidace Podnikatelské úvěry Individuální financování Realitní služby

Oddlužení nemovitosti obnáší odstranění drahé a akutní zástavy z domu, bytu nebo pozemku

Je to peněžní produkt, jehož podstatou je vyplacení nežádoucího omezení z listu vlastnictví zatížené nemovitosti daleko levnější hypotékou. 

Toto omezení může mít podobu jak:

a) nákladného dluhu, který je zajištěný zástavním právem

b) nevýhodné a pro riziko přílišného budoucího zdražení nebezpečné nebankovní hypotéky

C) zesplatněné hypotéky, u které reálně hrozí brzký přerod v exekuční příkaz k prodeji nemovitosti

d) exekuce, insolvence, nebo dražby, které končí nuceným prodejem nemovitosti za nižší než tržní cenu

Oddlužení tímto způsobem omezené nemovitosti si klade za cíl zaplatit v brzkém čase kteroukoli z těchto zástav.

Za použití jedné z exklusivních hypoték se podaří zastavit další zbytečné prodražování a eliminuje se ohrožení vlastnictví nemovitosti. 

Celá tato akce se skutečně vyplatí tehdy, pokud hypotéka, půjčka nebo úvěr na oddlužení nemovitosti:

1. bude disponovat minimálním úrokem a zároveň tak i celkovým přeplatkem

2. půjde současně protáhnout splatnost na dostatečně dlouhou dobu

3. dosáhne tak měsíční splátka co možná nejnižší výše

4. nebude problém ji kdykoli zdarma doplatit

Pohledávku, která omezuje zastavenou nemovitost, je na místě označit za nadmíru otravnou, protože zároveň s ní se průběžně navyšuje i celkový dluh o různé pokuty a jednotlivé náklady za její "správu a vymáhání". To dostává dlužníka do kritické situace, neboť tempo růstu jeho dluhu tak neustále nabírá na nepříjemné rychlosti.

Zástavou zatížená nemovitost je navíc vystavena riziku, že bude z donucení prodána za nevýhodných podmínek. Nemilosrdně se totiž blíží hodina vyhlášené dražby, ve které ji získá ten, kdo předčí se svojí cenovou nabídkou všechny ostatní účastníky. Avšak cena, se kterou zůstane "nad hlavou mávat" vítězný přihazující, bude nejspíš stále nižší než aktuální tržní, kterou by se dalo momentálně utržit běžným prodejem nemovitosti na současném realitním trhu. 

Ze všech úhlů pohledu proto pro dlužníka (většinou v jedné osobě s majitelem nemovitosti) představuje podstatně úspornější řešení, když si nechá takové nákladné a otravné omezení z nemovitosti vyplatit daleko lacinější a pohodovou hypotékou.

K tomu, aby jste ji mohli získat, máme perfektní nástroje jak v nebankovním, tak bankovním prostředí.

Tento hypoteční úvěr se vyznačuje především nicotným úročením a možností úměrného protažení doby splatnosti. Zásluhou toho dosáhnete snové splátky a zároveň zanedbatelného navýšení, což jsou dva hlavní ukazatele fantastické půjčky se zástavou, kterými se tato půjčka na vyplacení exekuce může s patřičnou dávkou hrdosti pochlubit.

Nadobro tak shodíte ze svých ramen břemeno, které je vás zatěžuje markantními náklady a zároveň představuje vážnou hrozbu ztráty nemovitosti, čímž na Vás vyvíjí výrazný tlak. 

Zůstanete právoplatným majitelem svojí nemovitosti a společně se zaslouženě ocitnete v bezpečném přístavu, který úspěšně provedené oddlužení nemovitosti přínáší.

Pokud takové jsou, je samozřejmě vhodné, započíst do výše nové hypotéky kromě zmíněné zástavy ideálně i všechny další drahé dluhy, na kterých nadměrně přeplácíte. Těmi obvykle bývají různé bez zástavní půjčky a jiné závazky, které z důvodu vysokého úročení a často taky krátké splatnosti dělají nesmyslně vysoké splátky. Představují tak nemalé položky v měsíčních výdajích, které rozhodně není radno zanedbat. Je proto nanejvýš žádoucí, aby se do jedné úsporné hypotéky zahrnuly a zároveň s ní tak uhradily i veškeré tyto "vražedné dluhy" kolem. 


Na zástavě je nepříjemné to, že je velmi nevýhodná, protože je většinou: 

- nastavené na krátkou splatnost

- nebankovkou neférově nastavené

- zesplatněné do konkrétního data

- hrozící:

1. výrazným zdražením

2. vyhlášením exekuce

3. prodejem v dražbě

a na dlužníka i majitele nemovitosti je přitom vyvíjený velký tlak uplatňováním pokut z prodlení a různých sankčních úroků, které nadále navyšují celkový dluh. 

Vlastník takové pohledávky, nebo subjekt který má její vymožení na starost, se všemožnými dostupnými prostředky snaží získat z dlužníka peníze. Používá při tom nástroje jako jsou:

 -> průběžné navyšování dluhu

 -> neustálé kontaktování

 -> průběžné postupování pohledávky do dalšího stupně vymáhacího procesu

Jeho jediným cílem, aby celý dluh vrátil co nejdříve. Dokud se tak nestane, většinou nadále dochází k jeho prodražování.

Jak si jistě dokážete živě představit, celý tento proces představuje pro dlužníka nemalé množství nepříjemností, kterých se rozhodně stojí za to zbavit. 


Právě k tomu produkt zvaný oddlužení nemovitosti slouží. Dojde při něm k vyplacení jedné z těchto drahých a celkově nebezpečných zástav z listu vlastnictví zatížené nemovitosti a to za použití výhodné a bezpečné hypotéky.

Za tu je považována taková, která se může pochlubit díky minimálnímu úroku a dostatečně dlouhé splatnosti velmi příznivou splátkou.

Tu by měl dlužník dokázat bez větších zádrhelů dlouhodobě řádně platit a tak se zdárně zamezí dalším problémům a zbytečnému zvyšování celkového dluhu.

Zároveň se může spolehnout, že celkově na ní přeplatí zanedbatelnou částku.

Vysoké úrovni dlužníkova celkového bezpečí a komfortu "hraje do karet" také fakt, že ji poskytne férový a slušný poskytovatel, na jehož výběru i kontrole nezávadnosti jeho smluv pro naše klienty si dáváme "mega" záležet. 

Ke slavnostnímu provedení oddlužení nemovitosti dojde ve chvíli, kdy je zatížení na listu vlastnictví postižené nemovitosti nahrazené touto hypotékou přinášející miniaturní splátku i přeplatek.

Stane se tak obratem po uvolnění takové hypotéky, který pochází buď z jedné ze spřízněných bank nebo nebankovních společností.

Docílí se tak vyplacení:

a) nebankovní hypotéky

b) zesplatněné hypotéky

c) zástavy pocházející od kteréhokoliv věřitele

d exekuce plynoucí z jakéhokoli závazku

e) insolvence nebo dokonce dražby

Její pomocí se nemovitost očistí a dlužník se dočká vysněné úspory a klidu


 

Jakou hypotéku na oddlužení svojí nemovitosti můžete orientačně získat?

 

A. Hypoteční financování "Grand"

 • roční úrok zhruba od 1,89 do 4,89 %
 • doba splatnosti 30 let
 • peníze až do 90-ti% z hodnoty zastavené nemovitosti
 • nutnost rozumného stavu registrů
 • využít lze pouze na jeden z předem definovaných účelů

 

B. Americká nebankovní hypotéka "Standard"

 • roční úrok startuje přibližně na 6 % a končí u 12 %
 • doba splatnosti až 20 let
 • její výše může být do 60-ti% z hodnoty zastavené nemovitosti
 • špatný stav registru žadatele nehraje žádnou roli
 • účel využití může být jakýkoli

Kterou z nich bude možné získat a jestli vůbec, to záleží především na:

1. žadateli: stavu jeho registrů a příjmů

2. nemovitosti do zástavy: její hodnotě a požadovanému LTV

Naším cílem pochopitelně je poptávajícímu pomoci a zajistit pro něj výhodnější variantu v podobě například Grandu a to co nejdříve. 

Příjem versus výdaje, úvěruschopnost, dostatečná bonita a DSTI hraje u spotřebitelské hypotéky roli vždy: 

I když už to všichni nejspíš berou jako samozřejmost, předesílám, že u všech spotřebitelských (nepodnikatelských) hypoték musí být splněný všechna přikázání zákona o spotřebitelském úvěru. Především musí žadatel o takový typ hypotéky splnit podmínku úvěruschopnosti a dokázat tak poskytovateli, že ji bude schopný řádně splácet. Její splnění si bude moct s patřičnou úlevou odškrtnout, jakmile doloží svůj příjem a ten bude tak vysoký, aby to vzhledem k výši měsíčních výdajů stačilo na označení za dostatečnou bonitu. Tuto dostatečnost ověřuje nástroj zvaný DSTI, který je v současné době nastavený tak, že by žadatel splnil podmínku minimální bonity, nesmí výše jeho výdajů (včetně budoucí splátky poptávané hypotéky) přesáhnout 45% z jím doložených a poskytovatelem (potažmo zákonem) uznávaných příjmů. 

Doplatit si hypotéku můžete prakticky kdykoliv, téměř zdarma a bez nadbytečného vysvětlování: 

Stejnětak považujeme za samozřejmé, že jakýkoli typ spotřebitelské hypotéky vám bude umožněný doplatit kdykoliv a téměr zdarma. Důvod pro to přitom můžete mít jakýkoli a zároveň se nacházet v jakémkoli období splatnosti a fáze uzavřené fixace. Může tak hypotéku převést k jinému půjčujícímu, který vám nabídne výhodnější parametry, vrátit hypotéku z prodeje zastavené nemovitosti, nebo z peněz získaných prodejem jíné nemovitosti, nebo jakýmkoli jiným způsobem. Nikdo se nebude pídit, kde peníze seženete, ani vás odmítat, že to teď nejde, že musíte počkat, jinak že za tu bude pokuta a potom že půjde, ale pouze několikaprocentní část z celkové dlužné částky. Nikdo se vás nebude tázat, jestli si to náhodou nechcete ještě rozmyslet pod nabídkou lákavého zlevnění. Nic takového. "Máte peníze a chcete je použít na částečné, nebo kompletní splacení? Rozumím, žádný problém. Provedeno. Děkujeme za využití našich úvěrových služeb, mějte se a třeba zase jednou naviděnou."

Chcete s oddlužením nemovitosti pomoct? Rádi se na vaši situaci blíž podíváme a pokusíme se navrhnout to nejlevnější hypoteční řešení z celého úvěrového trhu, které povede za jediným účelem, kterým je výhodné, férové a rychlé oddlužení vaší nemovitosti. 

Neztrácejte svůj drahocenný čas i peníze a raději si nechejte během několika minut telefonického rozhovoru bleskově vyhodnotit situaci i Vy.

Zadejte své:

Co že to bude po odeslání tohoto vyplněného formuláře zhruba následovat? 

1. Náš specialista Vám zavolá hned, jak si najde k tomu dostatečný časový prostor

2. Během zhruba 5 až 10-ti minut hovoru si řeknete všechno potřebné k tomu, aby celou vaši situaci a požadavek dostatečně pochopil

3. Zodpoví se všechny dotazy, které mají vlív na možnost získání nejvýhodnějšího financování pro Vás

4. Ucelené informace o vaší jedinečné poptávce zpracujeme, vyhodnotí se vaše možnosti na hypotečním trhu a vyhledá vhodné řešení

5. Vy dostanete ucelené informace o tom, jestli bude ve vašem případě sjednání vůbec realizovatelné a pokud ano, tak jak přesně bude: 

 • výsledné hypoteční financování na odstranění otravného zadlužení nemovitosti vypadat?

 • výhodné: za jakých parametrů a podmínek bude pravděpodobně možné optimální oddlužení nemovitého majetku provést?

 • celá akce probíhat, aby byl její průběh zároveň co možná nejhladší a bez nežádoucích komplikací?

 • vypladat seznam dalších úkolů, které bude potřebné splnit, aby nastalo opravdové oddlužení vaší nemovitosti brzo a bez nechtěných průtahů?

Tak přesně tyto údaje zjistíte a to přibližně do dvou pracovních dní, které zpracování a vyhodnocení vašeho požadavku zabere.

Pokud: 

A. se pro vás najde reálné řešení, označíte takovou možnost za atraktivní a projevíte tak zájem dále řešit, bude se pokračovat. 

B. se nepodaří řešit, řekne se vám důvod negativního stanoviska, co je potřebné udělat pro to, aby to bylo možné, nebo kdy je reálné, že půjde řešit. Potom si můžeme, pokud bude požadavek stále aktuální, dát vědět. 

C. se vám navrhnuté řešení či postup nebudou náhodou zamlouvat, můžete svobodně odstoupit.

Oběcně, jako s námi ostatně vždy, platí, že dopředu nemusíte nic zaplatit. 

Nejste tak vystavení lautr žádnému riziku ani při scénáři:

->kdy se rozhodnete nabídnutých služeb nakonec nevyužít třeba kvůli domněnce, že se vám jindě podaří docílit lepšího výsledku

-> se v procesu vyřízení přihodí jiné komplikace, kvůli kterým se prostě nedostaví zdařilý výsledek převlečený za minisplátkovou hypotéku.

Dokud se zkrátka neprovede opravdové oddlužení vaší nemovitosti v podobě vyplacení škodlivých exekucí nebo jiných, katastrofálních zástavních práv, nic neriskujete.

Ale pozor, pokud se v průběhu sjednání nebudete držet dohodnutých pravidel a naopak se budete snažit o jejich zjevné porušení, od realizace okamžitě opustíme my a s navrženým řešením vašeho požadavku a se budete moct nadobro rozloučit. 

Domníváte se, že se vám jinde podaří řešit v celkovém měřítku levněji? Tak hodně štěstí. 

"Grand" je obecné označení pro hypoteční úvěr, který má své kořeny v bankovním prostředí. Člověk se tak může spolehnout nejenom na bezkonkurenční výhodnost parametrů takového financování, ale taky na celkovou standardnost smluvních podmínek, čímž se dosáhne na vysoké úrovně bezpečí poptávajícího.

"Standard" je oproti tomu "čistokrevnou" nebankovní záležitostí, kterou poskytuje jeden ze spolupracujících nebankovních investorů, firem nebo družstev.  

Líbí se Vám takové pravidla hry?

Neváhejte nás také kontaktovat se svojí žádostí:

telefonicky na čísle:

777 465 451

písemně na emailu:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

osobně na adrese:

tř. Tomáše Bati 1547, 760 01, Zlín

Zpočátku je k vašim službám:

Neváhejte se na mě obrátit s jakýmkoli dotazem. Rád se na vaši situaci blíž podívám.

Pokud bude reálné zajistit pro vás dostatečně atraktivní řešení, řekneme si k němu vše potřebné a domluví se další postup.

Jádro jeho realizace bude mít na starosti jeden ze specialistů, které tímto úkolem pověřím.

Můžete si být jisti, jako že Maček je moje opravdové příjmení, že přidělený specialista je pro jeho splnění ten pravý a pro sjednání nejvýhodnějšího financování pro Vás má ty nejlepší předpoklady. 

Tomáš Maček

Senior specialista v oblasti oddlužení nemovitého majetku

10 let výskytu v úvěrovém prostředí a nespočet zkušeností z praxe

Prozatimní pověst: 

10-ti tisíce zodpovězených dotazů

10-tky pozitivních rezenzí ze 100-vek uspokojených klientů

=> 0 ks negativních hodnocení z celkových 0 ks podvedených poptávajících

Tomáš Maček

Zodpovědná osoba je Tomáš Maček, IČO: 88853225: je vázaným zástupcem samostatného zprostředkovatele a nabízejícím tak jeho úvěrové možnosti (bankovní i nebankovní), dále dluhové, úvěrové konzultace i realitní služby v rámci živnostenského oprávnění a úvěrové možnosti nebankovních poskytovatelů v rámci uzavřených "tipařských" smluv. Dále se schopností předat řešení požadavku poptávajícího v případě jeho zájmu do rukou jiného vázaného zastupce, kterého vyhodnotí za nejvhodnějšího pro zajištění cenově nejvýhodnějšího financování pro poptávajícího, pokud jeho vlastní realizační či kapacitní možnosti toto neumožnují, nebo je tak striktně vyžadováno poskytovatelem.

DumDluhu.cz je internetový portál, který slouží především k poskytnutí kvalitních úvěrových a dluhových informací jeho návštěvníkům, kteří se rozhodnou zeptat, nebo přímo poptat. Cílem projektu je jejich nasměrování k lepším finančním zítřkům.

Ve spojitosti s oddlužením nemovitosti se Vám rozhodně mohou hodit informace ze sekce: Nebankovní hypotéky

 

Možné argumenty, proč je dobré oddlužení nemovitosti využít?

  • Dobu splatnosti si můžete roztáhnout na 1 měsíc až 30 let.

  • Což vytváří s společně se skvostným úrokem vyjímečnou měsíční splátku a dává prostor pro dosažení zanedbatelného navýšení hypotéky a tak také nízkého hromadného přeplatku
  • Předschválení nejdéle do 48 hodin od zodpovězení potřebných informací.

  • od podpisu žádosti u bankovní, nebo od doručení všech podkladů u nebankovní
  • Totální tolerance stavu registrů žadatele i účelu, na který se hypotéka použíje a zároveň zákonem umožněná tolerance k jeho příjmům.

  • pochopitelně platí pravidlo, že čím lepší je stav registrů klientských informací a bonity poptávajícího i účelovosti ve využití hypotéky, tím větší jsou šance, že bude možné financování sjednat a současně se zvyšuje pravděpodobnost dosažení na výhodnější parametry 
  • Možnost doplacení hypotéky prakticky zdarma a to v jakékoli fázi splácení bez ohledu na délku uzavřené fixace.

  • stačí mít dostatek peněz a říct si, že s nimi chcete umořit část hypotéky, nebo mít vyřízenou výhodnější hypotéku u jiného věřitele, aby se k němu mohla celá převést. Jakmile zkrátka dáte pokyn k výjimečné splátce, nebo si požádáte o jednorázové doplacení, stane se tak a hypotéka se sníží o obnos, který od vás za tímto účelem dorazí nad rámec běžné měsíční splátky. Můžete tak učinit kterýkoli den v měsící v průběhu svého splácení, ať už se nacházíte v jakémkoli stádiu fixačního období. Přesná výše poplatku se může lišit, můžete se nicméně spolehnout, že nepřekročí položku několika stovek a to korun českých, nikoli euro. 
  • Platit dopředu značné cifry a potom doufat, že financování dobře dopadne a dojde ke zdárnému vyplacení peněz? To je hudba minulosti.

  • dneska nám ani poskytovateli nemusíte dopředu platit vůbec NIC. Pokud financování z nějakého důvodu nedopadne, vy tak nepřijdete o jedinou korunu. Na druhou stranu nebudeme předstírat, že v některých případech není požadované, abyste si zajistili výpisy z registru, nebo nechali zhotovit vertifikovaný odhad nemovitosti, která má sloužit jako zajištění k hypotéce, nebo abyste si právníkem nechali připravit nějaké dokumenty, vykonat určité úkony, nebo v zájmu vlastní ochrany zkontrolovat smlouvy k podpisu. S úhradou takových položek většinou v řádech stovek či nízkých tisíc se pochopitelně můžete setkat. Správci registrů, odhadci, ani pověřená právní kancelář, pokud nebudou s námi svázáni, totiž nejspíš nebudou ochotní čekat na peníze za odvedenou práci, které jim tak právem náleží, do doby, než vám hypotéka bude vyplacená. Přitom doufat, že vám vůbec dopadne a budete potom té laskovosti, abyste jim za jejich odvedenou práci konečně zaplatili. Svoje peníze chtějí hned. Jak že se to říká: "když chcete mít doma opici, musíte mít i na banány"? Tyto peníze však nejdou ani nám, ani poskytovateli, takže 0 Kč poplatek platí. V rámci občasných akcí se děje, že je tyto položky ochotný vzít na svůj účet poskytovatel a vy tak skutečně nezaplatíte ani korunu.
  • Veškeré vaše údaje a vzájemně sdělené informace držíme v diskrétnosti a slouží čistě za účelem řešení optimálního financování.

  • nestane se vám, že bychom je sdíleli s třetí stranou, pokud tato není schopna zvýšit pravděpodobnost toho, že získáte požadované peníze formou hypotéky s parametry, které vám budou co nejvíce vyhovovat. Sdílíme je jedině s tím, kdo má adekvátní možnosti pro to, aby se dalo pro vás zajistit optimální financování, které splní očekávání, které při poptávání máte. Bereme to jako součást toho, proč nás oslovujete. Nebo si to nepřejete? Nedovedu si představit, jak jinak bychom pro vás mohl dokázat zajistit to nejlepší, když by spřízněné strany nemohly na základě popisu požadavku vyhodnotit reálnost poskytnutí a v případě možnosti řešit vás obeznámit s parametry, podmínkámi a postupem. Pokud se vám něco z toho nebude líbit a zároveň to nebude možné změnit, můžete od vyřízení kdykoli odstoupit. Pokud pro vás naopak budou dostatečně atraktivní, bude se řešit dál. To zní logicky a fér, no ne? O nic jiného opravdu nejde. Nemusíte se obávat, že informace o vás budou sloužit ještě k něčemu jinému, než k tomu, pro co jsme si je na začátku řekli: k pomoci vybrat a zajistit pro vás to nejlepšího financování na oddlužení vaší nemovitosti. Jakmile tento zájem z vaší strany pomine a zcela tak ztratí na aktuálnosti bez vzájemné budoucí domluvy, nadále se sdělenými informacemi, případně zaslanými podklady nebudeme nijak nakládat, dojde k jejich odstranění ze systémů dle směrnic zákona o ochraně osobních údajů. 
  • Při své práci pěstujeme a prosazujeme hodnoty jako jsou pravdivost, lidskost a spravedlnost.

  • Jsou nedílnou součastí našeho já a proto s nimi automaticky přistupujeme k ostatním lidem. Víme, že aby naše práce dávala smysl, musí přinášet potřebnou přidanou hodnotu poptávajícím. Avšak spokojená musí ve finále být každá ze zúčastněných stran, aby bylo možné daným způsobem v dlouhodobém měřítku funguovat. Trojúhelník vzniklý spojením stran poptávající, poskytovatel a my musí být symbiotický, to znamená přinášet všestraně výhodné soužití. Ani jeden se nebude bez patřičné ekonomické odměny akce účastnit a bez aktivní účasti jedné ze stran nedojde k uzavření vzájemně výhodného obchodu. Jedině model, který přináší řešení představující win to win to win je dlouhodobě udržitelný. Win je v pořekladu vítězství, kterého, jako v každém zdravém obchodě, by měl dosáhnout každý. "Kde to žiješ? To je pohádkový stav z nějaké příručky, ne? V opravdovém světě to tak už dávno nefunguje. Silnější pes .... a bere vše!" Je pravda, že po zemi chodí různí lidé, někdy jsou to bohužel sebestředné pijavice a rakovinné buňky, které myslí jenom na sebe a jsou ochotné poškodit a ničit druhé ve snaze čistě o svůj vlastní prospěch. Při tom se nezdráhají zatajovat, manipulovat, lhát, podvádět. Hrát různá divadelní představení a křivácké hry. Ale co tak jít proti proudu a dát sám sobě závazek, že se budu ze všech sil snažit zachovat slušnost a vlastní neposkrvrněnost? U nás nemusíte mít žádné obavy o to, že by se z Vás stal terč nějaké levárny, nebo jste se stali její obětí, tak si toho zkuste vážit. 

Kalkulačka hypotéky

Je-li libo se k oddlužení nemovitosti dozvědět něco navíc?

 

Oddlužení nemovitosti odlišnou optikou

O co jde a co ne?

"Když mně dobře dopadne oddlužení nemovitosti, to bude potom úplně bez dluhů, zdařile zbavena všech svých závazků, zkrátka čistá jako lílie?"

Spojení předpony -od se slovem dluh vyvolává domněnku, že po dotažení této operace do zdárného konce bude nemovitost definitivně oddlužená. Že následně bude její list vlastnictví naprosto čistý, tedy zbaven všech dluhů a v oddílu "C" nebude nadále zapsané žádné omezení vlastnického práva.

Neplést si s oddlužením fyzické osoby, osobní insolvencí, bankrotem.

Kdo si toto myslí, plete se. Stejně jako neznamená, že se po úspěšném provedení oddlužení fyzické osoby (osobního bankrotu) jako "mrsknutím kouzelného proutku" zbaví dlužník všech svých dluhů a bude povinností dostát svým závazkům nadobro zproštěn. Kdepak.

"Jenom" bude jejich celková výše (v některých případech) ponížená až k 30% původní výše, splácení se rozloží do snesitelné doby i splátek a zvýší se ochrana dlužníka před možným nátlakem a pokutami jeho věřitelů. Ale to jsme odbočili. 

Ani po zdařilém provedení oddlužení nemovitého majetku nebude logicky nadále očištěný od všech dluhů. "Jenom" se tím nepříznivé zatížení nahradí jednou výhodnou hypotékou, která se bude nadále "tyčit" jako jediné omezení zaznamenané pod zmíněným céčkovým záhlavím na katastru nemovitostí inkriminované nemovitosti. 

Závazky, které se nepříjemně navyšují a navíc představují riziko ztráty vlastnictví konkrétní nemovitosti, jelikož mohou zanedlouho vyústit až v donucení k prodeji v dražbě, se vyplatí dlouhodobou hypotékou úročenou patřičně nízkým procentem. Výsledkem tohoto procesu je tak jejich záměna za výhodnou a bezpečnou hypotéku s přijatelnou splátkou. 

Pro celistvé vyjádření své podstaty by měl proto být název tohoto produktu raději vyslovován v celém svém znění, tedy jako oddlužení nemovitosti od značně nevýhodných a nebezpečných dluhů. 

Je to

Klade si za cíl zachránit nemovitost za pomoci bankovní či nebankovní hypotéky, kterými se po zdárném sjednání vyplatí nežádoucí zápisy na LV, jako jsou: 

 • zástava od státního i soukromého úřadu (finanční úřad, ossz, "zdravka", poskytovatelé energií, telefonického a internetového připojení, pojištění)
 • zástavní právo z hypotéky, půjčky či úvěru zajištěného zástavou jdoucí ve prospěch nebankovní úvěrové společnosti a soukromých investorů
 • hypotéka po splatnosti, zesplatněná hypotéka, příkaz k prodeji, exekuční titul, insolvence nebo dražba, které jsou nadále neúnosné a neoddiskutovatelně požadují vrácení všech dlužných peněz ke konkrétnímu datu

Bankovní je pochopitelně výhodnější, proto je nejprve vyvíjena stoprocentní snaha o sjednání této. Ne vždy to ale situace a možnosti poptávajícího okamžitě umožní.

Strategie nebankovní -> bankovní hypotéka: 

Proto je možné sáhnout na jednu z rozumných nebankovních hypoték od férových investorů, aby se tak co nejdříve odstranil urgentní kritický stav, ve kterém se poptávající nachází. Tato nebankovní hypotéka se nastaví na dostatečné dlouhou splatnost, aby získal tu nejnižší možnou splátku a a zároveň se čitelně ve smlouvách umožní její jednorázové doplacení kdykoli v průběhu splácení a také zcela zdarma.

Tak se elegantně docílí zamýšleného a dočasného vyřešení akutní situace s jasným záměrem převézt použitou mimobankovní hypotéku na bankovní ihned, jakmile to bude možné.

Vstupní branou k takovému kroku je patřičné: 

a) očistění nemovitosti od nepřípustných omezení 

b) pročištění problémových záznamů z registrů 

c) nabytí dostatečného a doložitelného příjmu 

Využití nebankovní hypotéky právě toto umožní a proto ji lze v takovém schématu označit za přechodné řešení. 

Věřte tomu nebo ne, k tomuto následnému přeúvěrování máme vynikající možnosti na bankovním hypo trhu, takže se můžete s klidem "posadit či opřít" a spolehnout se na to, že si budete moct užívat bezpečí a pohodlí vyvolené banky a využívat nesporných výhod bankovní hypotéky výrazně dříve, než by se to podařilo za přispění "pachtění" jiných "poradců". 

Pokud je vaše nemovitost:

 • zatížena jednou z výše specifikovaných zástav
 • ohrožená příkazem k jejímu brzkému prodeji: jinými slovy má dojít ke zpeněžení majetkové podstaty
 • už ve zpětném leasingu: své vlastnické práva už jste převedli na jednu firem nebo osob výměnou za získání dostatečného kapitálu a jste pouhými nájemníky ve své bývalé nehnutelnosti 

a zároveň tak jsou:

 • tempo navyšování dluhu
 • výše měsíčních splátek
 • podmínky v podepsaných smlouvách

neúnosné a nepřijatelné

A proto:

 • nastalo zpoždění se splácením, nebo stav platební neschopnosti reálně hrozí?
 • nedoplatky stále nejsou urovnané, ale naopak se s každou ušlou splátkou navyšují?
 • začíná vám věřitel posílat různé emaily a dopisy za účelem připomenutí, upozornění někdy dokonce s výhrůžným nádechem? 
 • chce, abyste svůj dluh co nejdříve doplatili, jinak že jeho vymožení předá pověřené inkasní, vymáhací agentuře?
 • už se u ní vaše pohledávka nachází a vy nemáte od jejich nátlaku chvilku klidu? 
 • hrozí, že brzy celý váš dluh zesplatní a bude tak potřebné vrátit ho celý do několika týdnů včetně všech pokut a sankčních úroků? 
 • nebo už se ke kroku zesplatnění odhodlal, toto rozhodnutí nejde zvrátit a vy se tak do stavu řádného splácení už nemůžete dostat? 
 • potřebujete proto rychle sehnat patřičný obnos peněz, aby nebyl dluh předán příslušné exekutorské komoře a vám tak "nepřistála" exekuce na účet i na nemovitost?
 • nebo už se tak stalo a vy se potřebujete takové exekuce zbavit, vyplatit ji u exekutora do poslední koruny a očistit vás tak od ní?
 • spěcháte na odstranění exekuce, protože drzost a neomalenost v přístupu zástupců daného exekutora jsou vrchol a navíc se celý váš dluh dál navyšuje o jeho převeliké účty?
 • nebo už plánuje den konání dražby, ve které se nedá předpokládat, že by se vaši nemovitost podařilo prodat za 90-100% její možné reálné ceny? 
 • chcete vyplatit dražbu a zastavit tak dražební proces, ať už v jeho průběhu, nebo třeba v den jejího konání? 

Nejste jediní, první a pravděpodobně ani poslední, kdo má s takovou situací zkušenost a nachází se v jednom z výše uvedených stádií.

Shodneme se na tom, že ke každé komplikaci existuje vždy jedno její nejlepší vyřešení?

Obrátit se na nás s prosbou o pomoc může být pro dosažení takového žádoucího výsledku klíčové. 

Nabízí se využít službu označovanou jako oddlužení nemovitosti, která v sobě skrývá použití komfortní hypotéky na vyplacení nepříjemné hypotéky, hypotéky po splatnosti, již uzavřené hypotéky, exekučního příkazu k prodeji, případně až dražební vyhlášky. Většinu z těchto nevýhodných závazků je možné vynaložením patřičného úsili výhodně vyplatit a vyměnit je za nebankovní, nebo bankovní hypotéku.

Nechcete zbytečně plýtvat penězi na zvýšeném úroku nebankovní hypotéky? To je pochopitelné.

Máme účinné nástroje, které umožňují většinu z těchto dluhů vyplatit na přímo bezkonkurenční bankovní hypotékou, kde se ihned můžete dočkat úroku začínajícím k datu 17. 7. 2020 někde u 1.89% ročně! 

Nikdo z vás nebude počítám překvapený, když řekneme, že tak může navíc dosáhnout na peníze rovné až 90-ti % z celkové hodnoty nemovitosti a splácení si rozložit do doby až 30-ti let.

Jestli se vám při pomyšlení na takové odstranění vašeho nezvladatelného zadlužení nesbíhají sliny, tak už opravdu nevíme, co by mohlo být spouštěčem této biochemické reakce.

Bankovní VS Nebankovní

To je oproti nebankovní hypotéce, která nebude:

A) nejspíš moct přesáhnout 50% z ceny zástavy

B) úročená méně než 10-ti % ročně

C) podmíněná poplatkem za sjednání ve výši alespoň 5% z její výše

a naopak zde bude na diskutabilní úrovní:

- slušnost záměru s poptávajícím

- celková poctivost a standardnost

- tolerance a možnost se schůdně domluvit 

u nebankovní firmy, která ji poskytne

nesrovnatelná záležitost. Něco jako: NEBE A DUDY, DOBRO A ZLO, SVĚTLO A TMA, MUŽ A ŽENA, STAŘEC A DÍTĚ, PRCEK A VELIKÁN nebo OHEŇ A LED. 

Nebankovní firmy se pochopitelně musí řídit zákonem o spotřebitelském úvěru. Vhledem k výrazně vyšší splátce jejich nebankovní hypotéky se tak navíc může klidně stát, že vám kvůli vaší slabé příjmové a bonitní situaci půjčí maximálně ještě méně, než kolik dělá 40% z ceny vaší drahocenné zástavy, nebo vám "pro jistotu" nepůjčí vůbec. Máte nemovitost v jedné "ne úplně nejlepších" lokalit? Tak to máte budete mít nejspíš taktéž smůlu. A i když "jednomu z milionu" nakonec půjčí plných těch "ušmudlaných" 50%, které většině z těchto šťastlivců stejně nestačí na pokrytí všech výloh, parametry máte viz výš. 10% úrok min, poplatek za sjednání 5% min a to budete moct být "setsakramentsky" rádi, pokud zároveň nenarazíte na "kouzelníky s násobilkou", kteří oplývají tou zázračnou schopností, jejíž uplatněním vám při porušení několika (nebo jenom jedné?) smluvních podmínek vyčarují z dluhu dvojnásobek, aniž byste stačili dvakrát zamrkat.

Nepřejete si řešit s námi? Jste líní nebo neschopní dodat si potřebné? Myslíte si, že to jinde půjde a budete mít výhodnější? Tak to hodně štěstí, "good luck a viel Glück" teda.

"Nerad" kazím vaše naivní deziluze o nebankovním sektoru a o tom, co je (a není) v úvěrovém prostředí vůbec možné, nicméně se tímto krokem dopouštíte s vysokou pravděpodobností velkého omylu. Ale to už vám teď očividně nemá cenu říkat, když jste pro takové vykročení rozhodli. O tom se hold budete muset sami brzo přesvědčit takzvaně "na vlastní kůži", kdy si namísto "dobro došli" budete moct říct nanejvýš tak to, jací jste byli "pomatení pitomci". 

Když to zrovna vážně nejde do banky, nabízí se k využití levná nebankovní hypotéka určená na bezpečné oddlužení vaší nemovitosti bez:

A)    zbytečného rizika podvodu

B)    nadměrné peněžní ztráty.

I takovým způsobem by se dal nazvat produkt, kterým se docílí očištění vašeho domu, bytu nebo pozemku od nežádoucích zátěží, které:

1.     zatěžkávají svými vysokými výlohami vaši peněženku

2.     znemožňují svým vzezřením zdárně získat hypotéku v bance

3.     znamenají vysoké riziko přikázaného prodeje nemovitosti a hrozbu její ztráty

Nebudete daleko od pravdy, když ji zároveň označíte slovem záměrně krátkodobá. Právě vlastnost určitě přechodnosti u ní totiž hraje důležitou roli.

Hned, co se poté:

a)              podaří vymazat nevhodné zástavní právo a nahradit ho přijatelným:

v oddílu C listu vlastnictví zastavované nemovitosti dojde k „vyzmizíkování“ pro banky neakceptovatelné exekuce, insolvence, dražby nebo jiné nežádoucí zástavy a zápisu nového zástavního práva, které je ve prospěch nového půjčujícího a pro banky nepředstavuje problematické zatížení.

b)              odpovídajícím způsobem pročistí vaše registry třeba tím, že:

-         budete danou chvíli všechno řádně splácet

-         nebudete se nadále nijak zadlužovat

jsou 3 hlavní registry, do kterých poskytovatelé bankovních hypoték nahlíží: BRKI, NRKI a SOLUS. Ten první jmenovaný nese záznamy o problematickém splácení ryze bankovních úvěrových produktů, ten druhý nebankovních a konečně do třetího v pořadí zaznamenávají negativní informace o svých klientech různé, neúvěrové společnosti. Mazání kritických z každého z těchto registrů má své vlastní pravidla a zákonitosti, které jsou přehledně sepsány na jejich internetových stránkách snadno dohledatelných přes výhledavač Google.

c)              docílíte požadované historie či přípustné formy příjmů k doložení:

někdy podnikáte moc krátkou dobu, za kterou jste nestihli udělat daňové přiznání. Hold začali jste letos, tak jak můžete asi tak mít loňské daňové přiznání? Jenomže jistě víte, že u podnikatelů se za doložení příjmu považuje právě předložení právě tohoto dokumentu. Nezřídka kdy dokonce vyžadují vidět „daňovka“ za poslední 2 roky, tak nemít ani za jeden může znamenat jednoznačný problém. Někdy uspokojí půjčujícího například výpisy z účtů s „bohatým“ peněžním tokem, ale spíše to bude nebankovní subjekt, než že by se jednalo o banku.

Stejně tak zaměstnanec může být ještě ve zkušební době, může čekat na změnu pracovní smlouvy, nebo mu doteď zaměstnavatel posílal jenom část jeho oficiálního příjmu na účet a zbytek dával „do dlaně“.

d)              sníží se tím vaše splátková zátěž, čímž se zlepší vaše celková bonita

tím, že se nebankovní hypotékou zaplatí a zlevní mnohdy nejenom samotná zástava na nemovitosti ale také všechny drahé dluhy bez zástavy, které má člověk kolem ní, dospěje se tak k výraznému snížení jeho splátkové zátěže. Když bude mít nižší splátky, logicky se tak dočká zlepšení stavu také jeho bonita a parametr D(S)TI. Ty mohou najednou být pro zdárné získání bankovního financování najednou plně dostačující.

e)              nabydete dostatečné výše příjmů

Můžete s „otevřenou náručí a vyplazeným jazykem“ čekat, že konečně dojde k proplacení faktury za velkou zakázku, která vám výrazně zvedne vaši příjmovou bilanci. Můžete se špetkou hrdosti očekávat povýšení a zasloužené zvýšení vašeho platového ohodnocení. Nebo třeba musíte čekat na den, kdy vám zaměstnavatel bude konečně ochoten přiznat celou výši vašeho oficiálního příjmu požadovaným způsobem a nejenom jeho „zanedbatelnou“ část. Ono, že vám zbytek dává v dietách, nebo že se při jeho připsání vyhýbáte digitální transakci, co to jenom jde, je sice čistě vaše věc, ale pro samotné doložení příjmů se prakticky nedá použít. Může se čekat na „odklepnutí“ různých příspěvků, důchodů či rent, které zvýší doložitelný příjem na požadovanou výši

f)             vyřeší různé spory

může ještě probíhat rozvod, dědické nebo jakékoli jiné soudní řízení, přepis na katastru, sourozenecké či manželské vyrovnání. Zkrátka se musí čekat, než bude definitivně rozhodnuto a vypořádáno do poslední právní náležitosti. Jenomže vy na peníze čekat nemůžete, bylo by to daleko dražší, než si připlatit na nebankovní hypotéce. Tu hned, jak bude vše vyřešeno, převedete do banky.

se tato nebankovní hypotéka použitá na rychlé oddlužení nemovitosti a vyrovnání nežádoucích dluhů vyplatí daleko výhodnější hypotékou Grand. Její úrok teď startuje pod úrovní 2% ročně, její splatnost je možné si roztáhnout do 30-ti let a získat tak měsíční splátku, o které se vám nezdálo ani v těch „nejsladších“ snech. Mimo to tomu, že pochází z bankovního prostředí, vděčí za naprostý standard v obsahu veškerých jejích smluvních podmínek.

Budete v bezpečí? To stoprocentně.

Nebezpečí nějaké „nezbednosti“? No, nehrozí.

Obecně je nebankovní americkou hypotéku dobré chápat jako prostředek k překlenutí momentální potřeby větších peněz a současné nemožnosti získat bankovní financování nebo potřebný obnos z jiného zdroje. Tím může být například zaplacení větší faktury v podnikání, stažení investice, prodej jiné věci, vypořádání dědictví. Tyto všechny ale mohou trvat nepatřičně dlouhou dobu a bylo by dražší, kdyby se na takové úkony příliš spěchalo, než aby se „v klidu“ počkalo a raději se použila krátkodobá nebankovní hypotéka. Že to bude dražší než v bance? S tím se přece počítá. Dokonce jsou relativně časté případy, kdy se podaří řešit na přímo bankovní financování, aniž by se musel použít přechodný, „drasticky“ dražší, nebankovní článek. Ano, ve všech těchto případech se už o to předtím pokoušel jak samotný klient, tak taky jeho „finanční poradce“, ale ani v jednom z nich se jim nepodařilo uspět. A přesto.

Hold když něco děláte deset let opakovaně každý den…

Úroková sazba a maximální částka k poskytnutí v rámci LTV bývají mnohými považované za dva nejvíce směrodatné a tím pádem podstatné parametry u nebankovní hypotéky.

Pravděpodobně vás zklameme, ale není ani u jedné z nich možné dopředu říct jejich zcela přesnou hodnotu, protože nebývají striktně fixní, jako spíš nastavovány nebankovními společnostmi poměrně individuálně.

Velmi v tomto směru z našeho pohledu záleží na tom, který z nebankovních poskytovatelů bude schopný vám požadované množství peněž půjčit. Až po výběru takových subjektů v prvním kole začne domluva ohledně těchto konkrétních parametrů. Do jejich přesné podoby má potom co říct kromě hypotečních parametrů takto vybraného půjčujícího také například:

 1. zatížení a typ zastavované nemovitosti
 2. její předpokládaná prodejní cena a lukrativnost lokality
 3. celková strategie a dlouhodobost záměru poptávajícího
 4. příjem, závazky a celkový stav jeho bonity
 5. použití spotřebitelské vs. podnikatelské nebankovní hypotéky
 6. varianta s odkupem vs. zástavním právem

Aniž by bylo nutné se o jednotlivých faktorech ovlivňujících maximální výši a celkovou cenu dané hypotéky více rozepisovat, je předpokládám každému jasné, že, proč a v jakém směru na ni mají svůj výrazný vliv.

Rozhodně není radno zapomínat ani na další, mnohdy ještě důležitější faktory, kterými jsou roční procentní sazba nákladů (RPSN) a celkový přeplatek za celou dobu splatnosti nebo zvolené (například fixační) období. Do těch by měli být započtené naprosto veškeré náklady, které se s hypotékou pojí, ať už na jejím vstupu (náklady za vyřízení), v průběhu (náklady na splátky, správu, vedení účtu), tak na výstupu (poplatek za jednorázové doplacení). Jejich výše by tak pro vás měla mít daleko lepší vypovídající hodnotu, snadněji si tak dokážete srovnat jednotlivé nabídky a rozhodnout se pro tu pro vás nejméně nákladnou. Jenom si dejte pozor, co všechno do těchto hodnot daný poskytovatel započítává, aby něco „náhodou nebo záměrem“ nevypustil a dané srovnání tak neztratilo na spravedlivosti a tím pádem i významu. A vždy srovnávejte dva stejně časové úseky hypoték. Upřednostnit hypotéku kvůli nižšímu celkovému přeplatku na 30 let před hypotékou nastavenou na splatnost 20 let, by pochopitelně nebylo příliš moudré.

Parametry, které jsou potom jasně dané, jednoznačně jsou maximální možná doba splatnosti a měsíční splátka. Dobu splatnosti můžete roztáhnout až na 30 a splátku určuje:

1. právě zmíněná délka pro splácení, kterou si zvolíte

2. částka, kterou budete po načerpání hypotéky dlužit

3. úroková sazba, kterou se vám podaří u poskytovatele dojednat.

Přitom je dobré se vždy řídit těmito třemi přikázáními (plus jedním bonusovým): 

Vybírejte vždy s rozumem a moudře.

Dejte na kladnou zkušenost a doporučení známých.

Nešetřete na právních službách pro kontrolu nezávadnosti veškerého smluvního zaopatření. A…

Pozor na podvodníky:

Současně mějte při výběru vhodné nebankovní hypotéky na paměti, že nejde jenom o to, která dá nejvíc za co nejmenšího úroku. Je nutné zvolit především slušného a férového poskytovatele s nezávadnými dodatky ve smlouvách, které by na vás po jejich podpisu mohli mít vážně negativní dopad.

Znám totiž nebankovní firmy, které Vám možná půjčí za podezřele nízkého, například 5.9 % ročního úroku a taky vám třeba dají víc, než kolik dělá 60% z ceny nemovitosti do zástavy. Nakonec ale uplatní všemožné techniky a nástroje, aby z vás finále „vyždímali“ alespoň 100 % z ceny nemovitosti. Skutečný úrok se potom těžko odhaduje, ale vezmeme-li v úvahu fakt, že se o docílení takového stavu snaží v co nejkratším možném čase, pohybujete se ve skutečnosti v řádu vyšších 10-tek %. Není výjimkou ani zmíněná násobilka, kdy jsou takové neférové nebankovní firmy schopné v intervalu několika měsíců znásobit váš dluh u nich. Ať už jednou, dvakrát, nebo dokonce třikrát, váš úrok u nich potom dosahuje stovek procent.

A k čemu vám potom je, že vám na začátku dali o něco víc peněz, než byla ochotná konkurence, nebo že vás „navábili“ nereálně nízkým úrokem. To všechno jsou jenom triky, jak vás nalákat, možná lépe řečeno přinutit, abyste si vybrali jejich hypotéku a upřednostnili ji před ostatními, tak „žalostně“ nevýhodnými. Jak se říká, jakmile ptáčka chytají, pěkně mu zpívají. Ale když už podepíše smlouvy a uplyne 14 ti denní lhůta na odstup od nich, je v pasti. Tak pořádně se připoutejte, obrňte, proto teď to „tóčo“ teprve začne! Slavnostně může započít hra ale nikoli o trůny nýbrž o uplatnění neférových a vysoce nákladných praktik. Nesmyslná opatření a nelidské pokuty za věci, u kterých zůstává rozum stát a srdce být.

Ale hlavně že se na začátku tvářili tak seriózně, slušně a do reklamy jim „strčil svůj ksicht“ tamten sympaťák. Že vy teď z toho máte tak vysoké účty, jako byste stavěli druhý dům, zničenou psychiku a nekrátkou část života? A že on z toho má tak nový altánek na domě, nebo víkendový sporťák a golfové hole? Systém vykazuje chybu. Hold, není doufám nutné vám říkat, že „život“ umí být nespravedlivý a krutý. O to víc potom bolí vědomí, že jste si to tím „stokrát proklínaným“ podpisem způsobili sami.

Ta vzpomínka se vám zaryla do paměti stejně jako tenkrát, když jste šli k lékaři pro smutné výsledky, nebo jste po nešťastném úraze skončili na úrazovce. Ta touha, aby se tak nestalo a představa co by bylo, kdyby tomu tak nebylo. Ale stalo se tak a je tak, ať už je „na vině“ někdo jiný, nebo jste to celé „zvorali“ nepopiratelně sami. Na tom už asi ani nezáleží, nic na tom totiž nezměníte, pokud se tak stalo, stát se tak z nějakého důvodu zkrátka mělo. Některé věci si hold musíme sami prožít, získat reálnou zkušenost, možná za účelem naší vlastní výchovy.

Pokud teď nemáte výpadek paměti způsobený šokem (traumatem), nebo úderem do hlavy (otřesem mozku) pamatujete si, co jste předtím měli na oběd, jak jste se cítili po probuzení, co jste „probírali a cítili“ cestou tam. A potom to přišlo, ten moment, který vám najednou změnil celý život. I výhra v loterii by měla podobný efekt, jenomže tady nabrala křivka štěstí strmý, klesající směr. Stal se daleko těžším, až by se patřilo říct nesnesitelným. „Jak neopatrní jste tehdy byli, když se vám přihodila ta nehoda. Jak hloupí jste byli, když jste si nedokázali dostatečně vážit všeho toho dobrého, co jste tehdy měli a raději se trápili a „lopotili“ a tím, co vám „chybělo“. Jak naivní jste tehdy byli, že jste těm mizerům svěřili svoji důvěru.“

Tím vším se teď můžete užírat. To všechno a vzniklá zatrpklost teď brání přítoku štěstí do vašeho života. Přebytečně se tím trápit nemá cenu, i když je to nesmírně těžké, chce se to přeorientovat na ty dobré věci, které ještě v našem životě zůstali.  Je třeba žít naplno život a každý okamžik, který přináší, s tím, co máme. Relativně brzo to totiž celé skončí tak, že nám nezůstane ani ten život, ani nikdo z těch, kteří v něm jsou. Bude to zítra, popozítří, za patnáct dní, 3 měsíce, rok a půl, osmnáct nebo osmdesát let? Kdo ví. Valar Morghulis aneb všichni musí zemřít.

Pokud se ale nacházíte v „časoprostoru“ před výběrem nebankovní hypotéky a podpisem smluv, pořád se můžete zastavit, zamyslet, poptat jinde (třeba u nás) a takový osud změnit v daleko přívětivější. Nutno pokorně přiznat, že takové firmy mají své smlouvy většinou „neprůstřelné“ a tak následně jejich obsah zpochybnit, napadnout je a dosáhnout přívětivějšího stavu je prakticky nemožné. Nutno jedním dechem dodat, že u spotřebitelské varianty je napadnutelnost díky novému úvěrovému zákonu snazší a s ní i vyšší šance na domožení se spravedlnosti, než u jejího podnikatelského „bratříčka“.

Když už budete mít čtrnáct dní po podpisu, nezachrání vás ani…

Některé nebankovní hypotéky jsou totiž jejími poskytovateli nadefinované a navržené tak, že je zde vysoký stupeň netolerantnosti k dočasné neschopnosti splácet, třeba jen k jedné opožděné splátce. Nebo „netransparentně, skrytě“ po čerpání vyžadují dodání různých podkladů, o kterých sám klient nemá tušení. Nikdo mu to neřekne, nikdo ho neupozorní. „Jeho“ chyba, nutno poznamenat, že taky dost drahá. Osobně pochybuju, že jste se nákladnější chyby kdy ve svém životě dopustili. Někdy je to skoro jak neprodloužit si „za pár stovek“ pojistku na barák a za pár dnů se dočkat toho, že vás v obýváku navštíví blesk. Stejně tak tyto firmy potom uplatňují enormní pokuty a někdy dokonce ihned zasplatňují hypotéku na astronomickou částku, kterou vyžadují vrátit okamžitou úhradu nazpět. Pokud se tak nestane v horizontu několika týdnů, přichází na řadu prodej pohledávky pochybné firmě, nebo předání k vymožení exekutorovi. Jakmile ten to odklepne, už jenom těžko bývá možná „cesta zpět“, napadení výše požadované částky, uplatněných pokut. Jsou firmy, které s touto situací dopředu jasně kalkulují, doslova na ni sázejí a snaží se všemožnými prostředky, aby nastala co nejdříve. Na takové navýšení vašich dluhů a dosažené zhodnocení svých vkladů spoléhali už při výpočtech svých očekávaných zisků.

Takže žádné překvapení, spíš než tvrdý kalkul a business praktiky.

Je jasné, že to půjčování nebude žádný z nich dělat „za almužnu“, „ztrátově“, nebo „jen tak z nudy, legrace a volné chvíle“. Opět by zde ale mělo vstoupit do hry slůvko přiměřenost. Chtít si vydělat přiměřený peníz za to, jakou pomoc svou službou klientovi přináším, to je v pořádku. Prahnout po tom „ukořistit a nahrabat“ si po klientovi tolik, kolik jenom půjde, to už v takovém pořádku rozhodně není.

Taky je pravdou, že když si člověk půjčí peníze, měl by je být také schopen splácet na domluvené, pravidelné bázi. Trefné může být přirovnání „když chceš mít opici, musíš mít i na banány“. Žádnému poskytovateli jakékoli služby se nebude líbit, když mu nebudeme platit, to je jasné. Na druhou stranu se řadě z nás může "ze dne na den" změnit život nečekanou a nepříjemnou události. Každý se může dostat do finančních problémů z jen těžko ovlivnitelných důvodů. Pro příklad nemusíme chodit daleko: zranění, nemoc, problém v práci, těžké období v podnikání, rozkmotření v rodině... Důležité je, jak se k tomu člověk postaví, když zvedne hlavu a jde v před, hledá proaktivně řešení, snaží se zavčas domluvit. Snad ho věřitel "při první takové příležitosti neodstřihne nenadálým zpolatněním a nesejme smrtícími pokutami"? Navíc, jsme lidé, tak snad když po klientovi něco chce, jasně mu to sdělím tak, aby si byl jist, že jeho vzkaz dostal, dá mu dostatečný prostor na splnění, až když s ním není možná rozumná domluva a neprojevuje žádnou (nebo zanedbatelnou) snahu o splnění, tehdy je v jakémsi pořádku „přitvrdit“. Slušný věřitel se chce rozumně domluvit, ale to není s neslušným dlužníkem možné a tak se vymáhá a pokutuje. To je logický scénář, který má své pochopitelné důvody a jen blázen by ho označil za zákeřný kalkul. Chyba je v takovém případě totiž bezesporu na straně klienta, který si půjčil, ale nedodržuje stanovená pravidla a není s ním možná rozumná domluva.

Dlužník se z „milionu“ příčin může dostat do splátkového zpoždění, nebo může přehlédnout povinnost učinění některého kroku, kterou mu ukládá věřitel. Proto je pro zajištění jisté úrovně jeho bezpečí nutná alespoň jistá dávka tolerance a možnosti rozumné domluvy s věřitelem. Tak se pozná férový věřitel, že nechce potopit dlužníka za zanedbatelné "prohřešky", je k nim shovívavý. Nechce nadměrně vydělávat na přemrštěných pokutách, ty dává jenom v umírněné výši jako určité "pohlavky" při neplnění. Chce vydělávat na dohodnutém, předem stanoveném úroku. Nemá "zaječí úmysly", nechce ho za pár měsíců či let "z jistých důvodů" zvýšit na neúnosnou úroveň. Snaží se vás dostat ke stavu řádného splácení a dohodnutý úrok je pro něho hlavní očekávaný zdroj příjmů. 

Zlé je, když:

-> s věřitelem není možná rozumná domluva v absolutně žádné míře, pokud úmyslně skrývá, zatajuje a intrikuje

-> záměrně dělá, aby se daná záminka k mohutné pokutě, nebo okamžitému a nenávratnému zesplatnění, což jsou obě velmi vážná opatření mající na klienta nesmírně negativní dopad, k jeho klientovi pokud možno vůbec nedostala.

-> s „vyplazeným jazykem“ vyčkává na klientovo „chycení se do pasti“ porušením alespoň jednoho z mnoha ustanovení, které zakomponoval do smluv.

-> výrazně zvyšuje uzavřený úrok v průběhu splácení uplatněním smluvního nároku tak učinit kdykoli mimo fixaci, což má jako zadní vrátka pro případ, že se klientovi náhodou podaří "s vypětím všech sil a sedřenými rameny" vykličkovat a vyhnout všem pastím, které na něho nastražil a nebude si mít jak jinak "namastit kapsy".

Že jste očekávali, že dohodnutý úrok 6% a poplatek za sjednání na začátku pro něho bude dostatečný výdělek? "Pche, ale no tak, nebuďte včerejší, ten chce získat nazpět minimálně dvojnásobek toho, co vám půjčil, za takové drobné on ani nevstává z postele!"

Cítíte ten rozdíl, kdy je na vinně nežádoucí chování neschopného a nečestného klienta a kdy naopak nečestného a neférového věřitele? S takovým potom není možná domluva absolutně žádná. Více o neférových praktikách v nebankovním sektoru si můžete přečíst zde: https://www.dumdluhu.cz/aktuality2/nefer-praktiky-v-nebankovnim-sektoru-pribeh. U takového věřitele se v různých situacích ani není ani pomalu možné se někomu dovolat, komu by se dal dotaz položit, s kým by se dal vzniklý problém konzultovat, kromě jeho právníka pověřené vymožením.

A jeho stanovisko je jasné, případ uzavřen, zaplaťte všechno, nebo uvidíte!

Abyste takovým předešli, zvolte si moudře. Nebojte se zeptat, pokud vám na smlouvách něco pádného nesedí, případně vyžadovat úpravu.

Ale prosím vás, pro jistotu zopakuji to slovo, pádného. To se rovná důležitého, majícího potenciál skutečného negativního dopadu na vás. Ne, že začnete přehnaně vymýšlet s nějakou „ptákovinou“, která se prostě dává i do každých bankovních smluv, i když už třeba nikdo ani pořádně netuší proč.

Mějte na paměti, že to není to jako jít si koupit „modré topánky“ a upřednostnit toho prodejce, který vám je prodá za nejnižší cenu. Dokonce ani jako vybírat mezi bankami, které všechny mají všechny okolní náklady „plus mínus“ stejné a můžete se u všech spolehnout na jejich celkovou standardnost. U nebankovních firem vás takové spolehnutí může vyjít velmi draho.

To dejte raději stovky tisíc zloději, ať vám za ně koupí automobil v naději, že vám ho dokáže sehnat levněji.

S klienty jsme v kontaktu dnes a denně. Víme proto, který z půjčujících se ke kterému z nich zachoval nespravedlivě. S takovým nespolupracujeme a vás naopak můžeme před konkrétními úskalími varovat. Když budete chtít. 

Něco málo o nás a průběhu realizace

Těžíme z letité zkušenosti, nabytého přehledu a kontaktů na hypotečním trhu. 

Těšíme se, že můžeme pro poptávající zajistit to nejlepší na trhu.

Za ideální postup obecně považujeme:

1. sdělit si vzájemně vše potřebné a zanalyzovat jeho finanční požadavek a současnou situaci

2. odvisle od toho sdělit veškeré nám známé informace o poskytovatelích, produktech a postupech, které by měly výrazně přispět k nalezení optimálního produktu celkovému zlepšení jeho současné i budoucí situace

3. v případě zájmu o řešení přesměrovat na pověřeného specialistu, úvěrového pracovníka, zastupujícího poskytovatele a pověřit ho jádrem realizace jeho požadavku

Dáváme si za cíl rapidně zvýšit šance na naprosté uspokojení jeho požadavku po penězích, umožnit mu uzavřít smlouvu o úžasném úvěrovém produktu. Žadatel si tak může díky tomu konečně "sáhnout" na hypotéku s nízkými náklady, kterou se nahradí drahý závazek omezující vlastnictví jeho nemovitosti. Tak a ne jinak se docílí jejího vytouženého oddlužení.

Oddlužení nemovitosti je následně možné provést přímo skrze jednoho z poskytovatelů, který je navázaný na samostatného zprostředkovatele, pod kterého spadám, nebo za pomocí třetích stran (vázaných zástupců poskytovatele, nebankovních společností a investorů), se kterými máme uzavřené tipařské smlouvy.

Samozřejmě přitom musí vždy dojít k ke splnění všech zákonných příkazů včetně naplnění podmínky, že tyto pro daného poptávajícího představují z našeho pohledu to nejvhodnější vyřešení jeho současného požadavku po vhodném úvěrovém produktu. Pouze za přispění těchto může totiž dosáhnout na pro něj cenově nejdostupnější variantu finančního produktu, který uspokojí jeho potřebu a bude pro něho znamená minimální celkové náklady.

A proč to celé ve většině případů nemám možnost řešit pan Maček sám? Protože k tomu nemá dostatečná oprávnění od poskytovatele a ani potřebné časové kapacity. Přesměrování poptávajícího na vybraného specialistu a jeho pověřeření realizací požadavku je tak jediná možná cesta, aby mohl daný spotřebitel získat cenově nejdostupnější úvěrový produkt a přitom bylo dosaženo maximální možné úrovně jeho spokojenosti prostřednictvím uspokojení jeho potřeby po rychlosti, efektivitě a minimálnímu časovému zatížení, které vyžaduje při sjednání tohoto produktu.  

Tito vybraní úvěroví specialisté a vázaní zástupci poskytovatelů, kteří jsou námi předem prověření a označeni za zcela optimální pro řešení nejlevnějšího oddlužení klientovi nemovitosti, se posléze zabývají jádrem realizace vybrané hypotéky, která se v případě zdárného výsledku na tento účel použije. Dbáme na to, aby v celém tomto procesu sjednání byly 100% dodrženy všechny stanoviska a ustanovení zákona o spotřebitelském úvěru 257/2016 Sb. 

Bez nás "nejspíš" nic:

Samozřejmě to celé není "jen tak", jak si spoustu lidí někdy naivně představuje.

 Bez:

 • spousty let průběžného úsilí
 • dennodenní dobré práce
 • kvalifikovaného vzdělávání
 • poctivého a slušného přístupu
 • neustálého:
 • přemýšlení nad zlepšením
 • hledání schůdných cest
 • praktikování různých pokusů
 • domlouvání a zvyšování kvality
 • zdokonalování všemožných aspektů

bychom tak úsporných a hladce proveditelných úvěrových řešení neměli šanci nikdy dosáhnout.Vy, jakožto naši klienti, byste jich tak nemohli využít a čerpat tak jejich nesporných výhod!

Kdybychom na naší cestě nenabyli jedinečných:

 1. Známostí
 2. Zkušeností
 3. Znalostí

nejsme a nemáme nic.

To ony nám umožňují přinášet služby s tolik potřebnou přidanou hodnotu pro naše poptávající. Jsou k uskutečnění nabízených řešení absolutně nepostradatelné. Bez nich si sám člověk ani neškrtne.

Myslíte si, že všechny výše zmíněné aktivity by bylo možné realizovat, kdyby nebyli všichni v tomto angažování jednotlivci a procesy patřičně zaplacení?

Logicky se proto musíme zajímat i o patřičné peněžní ohodnocení. Tím je jako u každé jiné služby platba odměny v případě využití služby.

O to víc v dnešním světě, ve kterém se bez peněz sám člověk nemá šanci obejít. A co potom jeho rodina, která je na jeho příjem odkázaná?

Podnikání bez zisku přece není dlouhodobě udržitelné, s tím asi souhlasíte?

A kdo jiný má asi tak zaplatit všechny peněžní náklady s ním spojené a navíc adekvátně odměnit snažení podnikatele patřičným ziskem vygenerovaným nad jejich rámec než ten, který jeho služby využije a získá tak z ní očekávanou hodnotu: požitek, užitek, výhodu nebo třeba úsporu? Víte, jak se takovému říká?Spokojený klient.

Chcete se jim stát, ale za službu nechcete zaplatit? Vskutku zajímavé.

Na masáž taky chodíte a po vychutnání si dokonale uvolňujících doteků utečete masérovi bez placení?

Domnívat se, že se vám podaří nás tímto způsobem "zneužít" a že těsně před využitím služby začnete najednou po „stokrát odsouhlasené“ ceně říkat něco jako „to je moc, za co bychom jako měli platit?“Nebo ještě hůř pro jistotu až po využití „co pro mě jako udělali? Já nehodlat nic platit, já nerozumět, já být muzikant!“

Myslíte, že:

- je rozumné myslet si, že bez domluvy s námi, naší spoluúčasti a vědomí po celou dobu realizace se dokážete obejít?

- jako se nás zbavíte v jejím průběhu jako nadbytečné součástky, kdy nás označíte regulérním 5. kolem u vozu?

- si rádi vychutnáváme pocitu králíků srandu a necháme se “jenom tak přechytračit vyšoupnout z kola ven“?

- se vám podaří:

 • získat námi nalezené úvěrové řešení
 • bezplatně se tak zbavit svého peněžního problému námi navrženou cestou
 • získat užitek služby, aniž byste za ní zaplatili?

To je přinejmenším naivní. Doporučil bych Vám vrátit své chodidla zpátky na zem.

A tak... 

Vidíte v dálce chladné a nehostinné krajiny, kterou zrovna celí hladoví procházíte, planout jasnou záři žlutooranžového plamene a nad ním opékat na rožni šťavnatou kančí kýtu? Sedí tam sice dva lidé, ale i na tu dálku vidíte, že je dostatečně velká k tomu, aby se najedli další dva.

Jste celí zaprášení a vyprahlí, ale vedle ohně je i káď s čistou vodou na umytí a džbán s vodou pitnou? Zarážíte se nad tím, jak se někomu podařilo v takových podmínkách něco takového vytvořit a blaženě si přestavujete, jak by to asi bylo neskonale báječné, kdybyste byli této k hostině přijatí?

Něco takového se nám podařilo pro vás nachystat, ale puštěni k plodům naší práce s prominutím nebudete bez patřičné domluvy.

Buďto budete souhlasit se stanovenými pravidly a vykonáte potřebné, nebo se "pro nás za nás" dál potulujte, žízněte a hladovte.

Je možné, že po cestě s ubývajícím časem narazíte na někoho, kdo vám bude schopný a ochotný za podobných podmínek přichystat taky takovou oázu. Člověk nicméně nemusí oplývat zrovna schopností věštectví, aby mu bylo jasné, že vás k ní nepohostí za vyslovení pár pěkný slov jako jsou například "prosíme a děkujeme".

Akce na oddlužení 2020

Rok 2020 se u nás nese ve znamení bezesporu úsporného a bezpečného bankovního financování Grand. To, že je pro nás všechny totiž bezkonkurenčně nejvýhodnější a nebankovní se na něj absolutně nechytá, už všichni dobře víme.

Proto jsme v tomto směru ještě více vylepšili naše nástroje a možnosti, abychom naše poptávající dokázali dostat prostřednictvím hypotečního úvěru Grand do banky i přes různé komplikace a překážky, které jim ve vyřízení bankovní hypotéky brání a znamenají tak v procesu jejího sjednání stopku.

Zkoušeli jste to už na vlastní pěst i s poradcem, ale všechna vaše snaha byla marná? Zkrátka zaznělo zamítnuto a vyhlídky na úspěšné vyřízení bankovní hypotéky jsou s každou takovou zamítnutou žádosti stále horší?

Přestaňte se s tím pachtit. Oslovte profesionály.

Tímto Vás chceme ušetřit nutnosti použití nebankovní hypotéky a přebytečných nákladů, které se s ní nerozlučně pojí. 

"Jak dlouho je budete mít k dispozici, že bychom se ozvali za týden, měsíc, rok...?"

Pro nás za nás se nám zkuste ozvat třeba pozítří, nikdo vám ale nedokáže dopředu slíbit, že pomoc bankovní Grand cestou bude stále možná. Není to možné říct tak snadno, jako když má svůj jasně daný termín třeba "naskladnění vysněného kola", které si chcete koupit.

Jediná jistota je teď a tady. Příručka "skvělé hypotéky" obsahuje 3 hlavní upozornění: neváhat, nepromeškat, neprohloupit.

Pochopitelně:

1. je u všech typů hypoték stále možné odstoupit od podepsaných úvěrových smluv do 14 dní od jejich podpisu. Máte zákonný nárok tak učinit bez nutnosti udání důvodů a jakéhokoli poplatku. To se Vám může hodit například ve chvíli, pokud by se čirou náhodou podařilo objevit ještě výhodnější variantu, nebo jste o vyplacenou hypotéku ztratili z jakékoli jiné příčiny zájem.

2. pokud nepůjde řešit "na přímo", nabízí se celou situaci "stabilizovat" férovou nebankovní hypotékou, která bude nastavena přechodně. Což znamená s jasným záměrem převést ji na bankovní hned, jakmile to žadatel o ni a nemovitost jdoucí do zástavy proti ní umožní. 

Shrnutí výhod a podmínek nebankovní hypotéky

Nezatěžujeme poplatky předem!

Po klientech není vyžadováno, aby za různorodé služby platili poplatky před vyplacením požadovaného financování.

S námi se Vám nestane, že si budete první muset zaplatit nejdříve za právníka, potom ještě za "tam to a nakonec teda ještě tam to", abyste se vystavili riziku, že vám tato hypotéka nakonec nebude moct být z nějakého pochybného důvodu vyplacena, a že tak bude tyto investice zbytečné a o svoje peníze nadobro přijdete.

Dokud:

- se nepodaří kompletně hypotéku vyřídit

- nedorazí tak peníze z ní na vámi zvolený účet 

- vše nedopadne k vaší naprosté spokojenosti s průběhem sjednání, slušností podmínek i výhodností parametrů

nezaplatíte ani korunu navíc v celém procesu sjednání, který začíná prvním telefonickým kontaktem a končí zdárným vyplacením. 

Pokud se nějaká položka k úhradě přece jenom objeví, posune se na úplný konec realizace, aby tak bylo zcela minimalizované riziko, že přijde finální neúspěch a "ztráta klientova vkladu". V některých případech se dokonce nabízíme s úhradou z naší strany. 

Každopádně konkrétně nám za naše služby poptávající nezaplatí ani korunu. My jsme zaplaceni až po odvedení dobré práce komplet:

 1. úspěšné nalezení vhodného řešení
 2. před-schválení hypotéky GRAND / STANDARD
 3. maximální spokojenost klienta s parametry
 4. definitivní schválení a tvorba smluv
 5. kontrola a odsouhlasení jejich obsahu
 6. jejich podpis s následné čerpání 

O veškeré náklady spojené se sjednáním se hypotéka může v případě zájmu a možnosti navýšit. Budou tak zaplacené současně s čerpáním, nebo je možné je uhradit obratem po jejím čerpání.


 • peníze od 300 000 Kč do 90% z hodnoty zástavy
 • úrok v rozpětí cca 1,89 % až 14% ročně
 • doba splatnosti: 1 - 30 let
 • splátka a přeplatek: minimální dle zvolené částky a doby splatnosti
 • zhoršený stav registrů: akceptuje se
 • použití na cokoli: taktéž bývá možné 
 • doložení příjmů a splnění kritérií zákonné bonity: nutné vždy u každého spotřebitelského financování 

Žadatelem může být

 • fyzická osoba starší 18 let a mladší 70 let vlastnící nemovitost, nebo dávající do zástavy nemovitost se souhlasem jejího vlastníka v jiné osobě (zástavce). Dobu splatnosti lze natáhnout maximálně do 75-ti let věku žadatele: v případě jejich většího počtu se odvíjí od nejmladšího z nich. Vysvětlení: je vám 60 let? Na delší splatnost než je 15 let bez udělení případné výjimky nebudete moct dosáhnout.
 • zaměstnanec u nás nebo kdekoli v zahraničí s příjmem prokazatelným pracovní smlouvou na dobu určitou či neurčitou, rentou, důchodem či jinými formami pravidelných příjmů, v některých případech jsou dostatečné výpisy z účtu
 • podnikatel: OSVČ i společnost (s.r.o., a.s., SE): jedná-li se o úhradu závazků, které vznikly v podnikání, jedná se o podnikatelský úvěr, u kterého není ze zákona nutné dokládat příjem. Nutno říct, že pro právnické osoby jsou na dnešním "pokoronavirovém" trhu úvěrové možnosti značně poznamenané. Může se to brzy změnit, ale zatím je lepší šance při žadateli FO. 
 • Cizinec s trvalým, přechodným pobytem u nás

Zajištění

 • Standardním zápisem zástavního práva do části C v listu vlastnictví nemovitosti: bytová jednotka v osobním vlastnictví, družstevní byt, rodinný dům, komerční objekt, pozemek, chata, rekreační objekt...
 • Nemovitost, která bude sloužit jako zajištění oproti hypotéce, se musí nacházet na území České republiky. Zároveň může mít odlišného vlastníka od žadatele. Ten pochopitelně musí dát najevo souhlas vlastnoručními podpisy, které budou na smlouvách vymezené pro takzvaného zástavce. 
 • Varianty financování, u kterých musí dojít k převodu vlastnictví, jako jsou zpětný leasing nemovitosti a následný pronájem nemovitosti příliš nedoporučujeme. I když je člověku dáno takzvané předkupní právo a na jeho základě bude mít přednostní možnost koupit si nemovitost zpět do svého vlastnictví, nikdo mu negarantuje, že potřebné peníze bude mít možnost v daném čase kde získat! Sliby jsou chyby a doufat, že se to snad nějak vyřeší, je pro slabochy. Reálně tak spíš hrozí, že člověk navždy o svoji nemovitost přijde, že ji definitivně prodá za cenu, za kterou to od něj ten "leasingář" odkoupil. A to, ruku na srdce, nikdy nebude 100 procentní tržní cena. Jestli z ní pro vlastní použití dostanete 70% čistého, budete to moct považovat za štěstí. Zbytek budou náklady a nejspíš i prostor pro zisk (nad rámec pravidelných měsíčních plateb "nájemného") v případě budoucí koupi zpět. Pokud vám dají více, budete to naopak spíše "idiocie a risk" vyřizujícího. Tak nebo tak si s vámi bude moct dělat, co se mu zlíbí, což na druhou stranu mnohdy může i ten, v jehož prospěch je vedené "pouhé" zástavní právo, no tady je to přece jenom ještě snazší. Ale jinak, narazíte-li na neslušného parazita, je to vždy velké riziko a v tomto směru "skoro prašť jako uhoď". Podstatou je, že v tomto konceptu převádíte nemovitost na investora po dobu trvání smlouvy a přestáváte být vlastníkem nemovitosti, stavíte se do role "obyčejných nájemníků". A to mnoha lidem zcela oprávněně není po chuti. Navíc se z našeho pohledu vystavujete riziku, že se dostanete do "křížku se zákonem", pro který je tato metoda těžce uchopitelná. Proto řešíme raději obvyklé formy financování, kdy po celou dobu trvání smlouvy zůstáváte majitelem nemovitosti, na kterou jde klasické zástavní právo, stejně jako je tomu u běžných bankovních hypoték. 
 

Reprezentativní příklad

hypotečního financování Grand:

 • Celková výše americké hypotéky 1 000 000 Kč
 • Doba trvání americké hypotéky ode dne dočerpání úvěru: 30 let
 • Výpůjční roční úroková sazba: 2.89 % p.a.
 • Roční procentní sazba nákladů (RPSN): 3,39% p.a. (Zahrnuje jednorázový poplatek za sjednání úvěru v předpokládané výši 1 % z celkové výše úvěru, v čemž jsou zahrnuty veškeré náklady poskytovatele za kompletní sjednání úvěru a veškerých nákladů s tímto spojených včetně provedení odhadu a analýzy rizik nemovitosti, tvorby úvěrových smluv, zpracování i zprostředkování hypotéky)
 • Navýšení úvěru: 496 520 Kč
 • Měsíční splátka:: 4 157 Kč (zahrnuje měsíční splátku jistiny, úroků a výše uvedených poplatků)

Americké nebankovní hypotéky Standard

 • Celková výše americké hypotéky: 800 000 Kč
 • Doba trvání americké hypotéky ode dne dočerpání úvěru: 20 let
 • Výpůjční roční úroková sazba: 9,99 % p.a.
 • Roční procentní sazba nákladů (RPSN): 12,4% p.a.
 • zahrnuje jednorázový poplatek za sjednání úvěru v předpokládané výši 5 % z celkové výše úvěru, v čemž je zahrnuto jednorázový poplatek za kompletní sjednání úvěru a veškerých nákladů s tímto spojených včetně provedení odhadu a analýzy rizik nemovitosti, tvorby úvěrových smluv, zpracování a zprostředkování hypotéky
 • Navýšení úvěru: 1 040 080 Kč
 • Měsíční splátka: 7 667 Kč
 • zahrnuje měsíční splátku jistiny, úroků a výše uvedených poplatků s výjimkou jednorázového poplatku za kompletní sjednání úvěru 5% z jeho celkové výše 

Důležité upozornění

Veškeré financování řešíme OD částky 300 000 Kč. Žádosti o menší peníze nemají možnost pověření specialisté vyřizovat z kapacitních důvodů.

Z důvodu omezených kapacit nejsme schopni celorepublikově řešit požadavky klientů na menší peníze. Žádosti o desetitisícové půjčky proto prosíme neposílat.

Půjčku bez zástavy nemovitosti je možné sjednat pouze pro žadatele, který má akceptovatelný stav registru a dostatečnost výše doložitelného příjmu vzhledem ke svým výdajům.

Musí tak být splněna zákonná povinnost prověřit bonitu žadatele a aby dosahovala potřebných hodnot. Jako příjem se akceptuje především pracovní smlouva na dobu neurčitou nebo určitou u žadatele zaměstnance, nebo poslední 2 podané daňové přiznání pokud je žadatelem OSVČ. K tomu je samozřejmě možné započítat různé druhy: příspěvků, rent, důchodů a v některých případech také přivýdělků. V registru by se rozhodně neměly nacházet záznamy typu: nedávného zesplatnění, exekuce, nebo oficiálního ukončení insolvence. Pokud tyto záznamy u žadatele jsou, bude nejspíš možné řešit pouze se zástavou nemovitosti, tedy prostřednictvím nebankovní hypotéky.

Neumíme řešit hypotéku na koupi nemovitosti, kdy má žadatel vyloženě špatný stav registru, slabé příjmy a zároveň třeba žádné vlastní peníze (akontaci).

V takovém případě může žadatel zvýšit své šance na získání výhodného financování, pokud k sobě dokáže sehnat spolužadatele s potřebným příjmem a stavem registru. Dalším řešením je nabídnout do zástavy ještě jinou nemovitost nad rámec té kupované. Zvýšit šance na zdráné sjednání může taky schopností "přispět" ke kupní ceně alespoň 10% ze svých (nebo po rodině půjčených) peněz. Pokud budou registry poptávajícího v naprosto tristním stavu, nebo bude dosahovat mizerné výše jeho doložitelný příjem. Nejsme kouzelníci a pokud se klient neposnaží, aby dostatečně zlepšil parametry svojí poptávky, nebude nejspíš možné požadované financování koupě řešit. A argument typu, že přece proto poptáváte nebankovní, abyste si mohli nemovitost koupit a ještě k tomu v ideálním případě získat peníze navíc na rekonstrukci nebo na poplacení všech bez zástavních dluhů, které máte... To je prosím pěkně požadavek naprosto mimo mísu. Nebankovní sektor je totiž schopný zafinancovat maximálně 60% z tržní ceny nemovitosti, která jde oproti ní do zástavy. To v převedené řeči čísel znamená, že by žadatel o nebankovní hypotéku na koupi musel mít našetřené alespoň 40% z její pořizovací ceny, nebo potom tuto hypotéku patřičným způsobem dozajistit nezatíženou nemovitostí s odpovídající hodnotou. Mimochodem, za tržní cenu se v případě koupě ve většině případů považuje cena kupní. A to bez ohledu na to, kolik se domníváte, že tržní cena vámi kupované nemovitosti ve skutečnosti je. Nebankovní firma se jednoduše zeptá, proč by jako měl někdo prodávat nemovitost za nižší cenu, než za kolik ji reálně prodat může? Řekně, že tržní cena je přece cena, za kterou se nemovitost prodá(vá). Takže pokud se opravdu nejedná o výhodný kup například v rodině nebo v dražbě, bude se nejspíš při určení tržní ceny vycházet právě z ceny kupní. Navíc je dobré si uvědomit, kolika procenty bývá ryzí nebankovní hypotéka úročena. Pod 10% se u ní podíváte jedině stěží. Narozdíl o bankovní hypotéky totiž neumí účelové využití hypotéky (kam financování koupě spadá) nijak zvýhodnit. Všechny "nebankovky" jsou prostě bezúčelové (Americké) a tím pádem podobně úročené bez ohledu na účel využití. A to by potom muselo být "sakra výhodné" koupě, aby se vám to oplatilo nebankovně financovat. K tomu všemu snad netřeba dodávat, že se hypotéka na koupi řadí mezi spotřebitelské hypotéky a je proto nutné splňovat zákonnou bonitu i u nebankovní hypotéky na koupi (nejedná-li se o nákup podnikatelského objektu se záměrem ho využít ke své podnikatelské činnosti). Samozřejmě ale financování nákupu nemovitosti nebankovní hypotékou možné je v případě shody na výše uvedeném. Dá se tak zafinancovat rychle koupě, pokud je to možné a Vám to dává ekonomický smysl a potom převést do daleko levnější banky bez jakéhokoli poplatku hned, jakmile to především časový prostor a stav registru klienta dovolí. V této fází přefinancování do banky je taky vhodné řešit navýšení, pokud jsou potřebné peníze navíc. To lze, jak jsme si řekli, až do 90-ti % z ceny nemovitosti. Nicméně neměli byste kvůli svojí "naivitě" plynoucí z pouhé "neinformovanosti" výrazně přesahovat výše definované hranice. Uvědomme si, že to hlavní, v čem je v tomto případě jeho přidané hodnota, je tolerance jakkoli špatného stavu registru. A za ten si poptávající "pěkně" zaplatí. A tak je vhodné si rozmyslet, i když na nebankovní financování dosáhnete, jestli pro vás není ekonomicky vhodnější variantou počkat si na den, kdy bude možné získat hypotéku přímo v bance. Toto mějte alespoň rámcově na paměti, než u nás poptáte hypotéku na koupi.

Řídíme se novým zákonem o spotřebitelském úvěru, který přišel v platnost 1. 12. 2016 a to na 101%.

U všech spříznených investorů dochází u spotřebitelských úvěrů ke splnění všech zákonných nařízení. Mezi hlavní můžeme zařadit povinnost půjčujícího vyhodnotit úvěruschopnost poptávajícího, k čemuž dojde prověřením jeho bonity. Poměr mezi celkovými příjmy a výdaji žadatele musí být vždy dostačující a splňovat zákonem přikázanou výši. Stejně tak nedochází ke dvojím odměnám, které by se pobírali od půjčujícího i úvěrovaného zároveň. Klient je dopředu vždy zavčas informován o všem, co by mohlo mít vliv na jeho rozhodnutí. Koná se vždy v jeho prospěch a dělá maximum pro jeho celkovou spokojenost. Je čistě na jeho svobodném uvážení, jestli je pro něj spolupráce s námi přínosná a bude mít zájem v ní pokračovat, nebo nikoli. Povinností, která musí být v tomto ohledu splněná, je celá spousta. Proto se dbá zvýšené pozornosti na jednotlivá zákonná ustanovení a nešetří na nákladech za právní služby.

Před vyplacením požadovaného financování nám poptávající neplatí jakýkoli poplatek dopředu.

V žádném z případů nám klient neplatí poplatek dopředu. Co jediné je v některých případech potřeba v průběhu sjednání uhradit, jsou náklady spojené s odhadcem za provedení odhadu nemovitosti pro účely sjednání bankovního hypotečního úvěru. Za vedlejší náklady, které si poptávající musí hradit, mohou být považovány taky: právní služby (jsou-li zapotřebí), náklady na dopravu (palivo, amortizace, mhd) nebo na komunikaci (paušál). Ani jedna z těchto plateb však není odměnou pro nás. Pokud se v průběhu sjednání dopustíme hrubého porušení některé z domluv nebo zásad "slušného jednání", může od poptávající od realizace s pověřeným specialistou kdykoli a bezplatně odstoupit. Aby se předešlo snahám o vypočítavé obcházení, je nutné, aby poptávající v případě takového rozhodnutí počítal s tím, že nebude mít možnost dále pokračovat ve vyřízení vyhledaného a nastaveného úvěru u námi zvoleného optimálního investora. V opačném případě, pokud se mu nakonec přece jenom podaří v dohledné době díky nám dohledané financovnání získat, nám náleží předem dohodnutá odměna.

Obecné informace

Šedesátá, 7015/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

info@dumdluhu.cz

+420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Právní podmínky