Jak jinak než smysluplnou konsolidací půjček lze čelit napáchaným dluhům?

Dá se insolvence označit za konkurenční nebo dokonce výhodnější řešení? 

Kterou z cest je možné označit za optimální?

Na začátek si pro jistotu a klid naší duše ještě ujasněme...

Ne, skutečně se v našem okolí nevyskytuje žádný jedinec při penězích, jež by oplýval štědrostí a ze sympatie byl ochotný část z nich dočasně oželet čistě v náš prospěch. 

Ne, vážně nemáme nic, co bychom zpeněžili a čehož prodejní cena by dostačovala na uhrazení avizovaných dluhů. Nebo si náš život bez této věci zkrátka nesvedeme představit. 

Ne, opravdu nehodláme dožít zbytek života poněkud indisponováni bez užitečného orgánu, ani se vydat na nejbližší benzínku za účelem jiným než je natankování a pro jistotu s kuklou, ne snad kvůli tomu, že by venku mrzlo. 

Při choutkách na uprchnutí únikovými dvířky, které mají nad vstupem napsáno „vyhlášení osobního bankrotu“ raději uchovejte v paměti, že…

Pokračovat ve čtení

Placení za služby na dumdluhu.cz aneb proč to vlastně celé děláme?!

Ach ten neduh dnešní populace: hluboce zakořeněná neochota peněžně odměnit druhého pramenící z neustálého počítání penízků, potom jejich přehnaného uctívání a nakonec hluboko vryté averze k nechání se o ně připravit, neboli škudlím, kde se dá.

U některých jedinců jakoby z toho vznikala záliba a oni se v tom špekulování a vyhýbání zaplatit vyloženě vyžívali. Prostě si ho nedokáží odpustit. Jak se jim nepodaří vyhandrkovat slevu, nejdou domů, alespoň ne spokojení. 

„Co jste to právě řekli, já že mám něco platit? Často následují pazvuky vyřčené do tmy typu: uch, ach, och, eee, kqq, que, které automaticky doprovází sklopená hlava, zarudlý výraz v tváří evokující spíše přišlápnutou holeň, nebo spíše jednu ještě ostýchavější tělesnou partii umístěnou mezi třísly, na sílu hraný úsměv a automatický spuštěný mechanismus přetvářky, jako by o to nešlo, "peníze nejsou problém, chápu, že z něčeho musíte žít", přitom se v závitech obratem roztáčejí obrátky na 118%, jak by to tak mohlo jít ošulit dřív, než na zádech vyrazí pásový opar a žaludek poctí svojí návštěvou nejeden vřed. 

Křeč, křik, blok, úprk nebo lest. Pořád dokolečka. Přitom je to každému prozíravějšímu nad výsost jasné, ještě než zákazník stihne vítězoslavně pronést plynulé souvětí, že s tímto budou problémy. Ještě totiž ani nepromluví a už šrotuje, jak by s tím co nejvíc vypekl. Neuvědomuje si, že na podprahové úrovni je toto jeho lpění cítit na hony daleko a spíše se dříve či později dočká zrcadla. Prahne po braní klidně za cenu poškozování ostatních? Bude mu bráno a škozeno. 

Tak se dámy a pánové pozná takzvaný člověk peněžně závislý a to v tom horším slova smyslu, neboť na penězích jsme do určité míry závislý všichni, jenomže tento až moc do hloubky. Označení otrok peněz není ostatně od věci. 

Pokračovat ve čtení

Poslání projektu versus předsudky vůči němu

Nejeden jedinec by si řekl: „Pche, to zní docela vtipně, když to říká nějaký DůmDluhů? Kdo ví, kolik lidí už draze zadlužili, poškodili, nebo zlikvidovali?!“ 

Je na vině pro některé děsivý název projektu, nebo tíhnutí k předčasnému vytvoření vesměs negativních předsudků?

Pokračovat ve čtení

Je možné získat i v roce 2020 bez přidání vlastních "složitě" našetřených peněžních prostředků, nebo obecně bez jakýchkoli svých úspor, které by člověk musel přispět, takzvanou stoprocentní (100%) hypotéku? Tedy takovou, jejíž výše se bude rovnat sto procentům z ceny zastavené nemovitosti. Tuto lidé poptávají ve většině případů na koupi, rekonstrukci nebo samotnou výstavbu nemovitosti.

Pokračovat ve čtení

Bavíme-li se o možnosti sjednání podnikatelské půjčky pro žadatele, jehož registr je ve vyloženě špatném stavu a navíc nemá (nebo nechce dát) do zástavy nemovitosti...

A tak hledá poskytovatele, od kterého bude moct získat takovou půjčku bez zajištění (tedy bez zástavy) nemovitostí a současně bez nahlížení do registru dlužníků...  

Je ale možné ji i v roce 2019 za rozumných podmínek získat? 

Pokračovat ve čtení

  • 1
  • 2