Jak pohlížíme na problematiku propagace projektů a přicházející 

Když se o nás daný člověk, který by uvítal naši asistenci, nedozví, nezanechá u nás žádnou stopu, my o jeho svízelné situaci nebudeme vědět a horkotěžko mu s ní dokážeme pomoct, to dá rozum. 

Stejně tak je složité přijmout skutečnost, že ho to v tomto případě často odsoudí k nadměrně nákladnému, kolikrát až rozum neberoucímu placení v některém z čekajících okamžiků. Pořád lepší, než nenajít kvalitního lékaře a muset trpět, nebo skončit. Ale i to tak má z nějakého důvodu nejspíš být, když k tomu dochází...

Pokračovat ve čtení

U hypotéky s námi platí krédo "bez poplatků dopředu", přesto s nějakými drobnými platbami můžete přijít do styku. "Co to má znamenat, s jakými?"

Dokud nedojde k vyplacení peněz vyřizované hypotéky ve Váš prospěch, nebude po vás požadováno uhradit jediný poplatek v náš prospěch. Jistou výjimku tak mohou představovat občasné náklady sloužící k pokrytí běžných výloh vyvstalých v průběhu vyřízení, bez kterých se jeho zdárné dotažení neobejde. Někdy je zkrátka potřeba zaplatit výdaje spjaté s odhadcem či právníkem za provedení specializovaných úkonů a zhotovení specifických dokumentací, kdy ne každý z nich je ochotný počkat na urovnání odměny za odvedenou práci až do fáze čerpání. 

Pokračovat ve čtení

V souvislosti jakési férovosti, výhodnosti a pravdivost kolem Grandu nezapomeňme na ÚVODNÍ UPOZORNĚNÍ:

Alternativu s označením Grand je po splnění určitých předpokladů skutečně možné získat a marně byste za tím hledali nějaké zádrhely, neboť tam žádné nejsou. "Co za to" neboli jednotlivé náklady jsou do posledního předem upřesněny. Nejedná se tak o "vymyšlenou volavku", ani o "naleštěnou bídu"

To znamená, že produkt "hmatatelně existuje" a vyjma naší odměny za ním nejsou žádné další nečekané a nestřídmé náklady. S veškerými "vlaštovkami" a možnými důvody pro jejich vyslání jste dopředu přehledně a širokosáhle seznámeni, abyste:

1. je mohli včasně zahrnout do svých úvah pro vytvoření konkrétní představy o nákladové atraktivitě nabízeného řešení

2. se jim dokázali vyvarovat v průběhu samotného splácení pomocí žádoucího (ne)počínání si

Pokračovat ve čtení

Jak jinak než smysluplnou konsolidací půjček lze čelit napáchaným dluhům?

Dá se insolvence označit za konkurenční nebo dokonce výhodnější řešení? 

Kterou z cest je možné označit za optimální?

Na začátek si pro jistotu a klid naší duše ještě ujasněme...

Ne, skutečně se v našem okolí nevyskytuje žádný jedinec při penězích, jež by oplýval štědrostí a ze sympatie byl ochotný část z nich dočasně oželet čistě v náš prospěch. 

Ne, vážně nemáme nic, co bychom zpeněžili a čehož prodejní cena by dostačovala na uhrazení avizovaných dluhů. Nebo si náš život bez této věci zkrátka nesvedeme představit. 

Ne, opravdu nehodláme dožít zbytek života poněkud indisponováni bez užitečného orgánu, ani se vydat na nejbližší benzínku za účelem jiným než je natankování a pro jistotu s kuklou, ne snad kvůli tomu, že by venku mrzlo. 

Při choutkách na uprchnutí únikovými dvířky, které mají nad vstupem napsáno „vyhlášení osobního bankrotu“ raději uchovejte v paměti, že…

Pokračovat ve čtení

Placení za služby na dumdluhu.cz aneb proč to vlastně celé děláme?!

Ach ten neduh dnešní populace: hluboce zakořeněná neochota peněžně odměnit druhého pramenící z neustálého počítání penízků, potom jejich přehnaného uctívání a nakonec hluboko vryté averze k nechání se o ně připravit, neboli škudlím, kde se dá.

U některých jedinců jakoby z toho vznikala záliba a oni se v tom špekulování a vyhýbání zaplatit vyloženě vyžívali. Prostě si ho nedokáží odpustit. Jak se jim nepodaří vyhandrkovat slevu, nejdou domů, alespoň ne spokojení. 

„Co jste to právě řekli, já že mám něco platit? Často následují pazvuky vyřčené do tmy typu: uch, ach, och, eee, kqq, que, které automaticky doprovází sklopená hlava, zarudlý výraz v tváří evokující spíše přišlápnutou holeň, nebo spíše jednu ještě ostýchavější tělesnou partii umístěnou mezi třísly, na sílu hraný úsměv a automatický spuštěný mechanismus přetvářky, jako by o to nešlo, "peníze nejsou problém, chápu, že z něčeho musíte žít", přitom se v závitech obratem roztáčejí obrátky na 118%, jak by to tak mohlo jít ošulit dřív, než na zádech vyrazí pásový opar a žaludek poctí svojí návštěvou nejeden vřed. 

Křeč, křik, blok, úprk nebo lest. Pořád dokolečka. Přitom je to každému prozíravějšímu nad výsost jasné, ještě než zákazník stihne vítězoslavně pronést plynulé souvětí, že s tímto budou problémy. Ještě totiž ani nepromluví a už šrotuje, jak by s tím co nejvíc vypekl. Neuvědomuje si, že na podprahové úrovni je toto jeho lpění cítit na hony daleko a spíše se dříve či později dočká zrcadla. Prahne po braní klidně za cenu poškozování ostatních? Bude mu bráno a škozeno. 

Tak se dámy a pánové pozná takzvaný člověk peněžně závislý a to v tom horším slova smyslu, neboť na penězích jsme do určité míry závislý všichni, jenomže tento až moc do hloubky. Označení otrok peněz není ostatně od věci. 

Pokračovat ve čtení