Nebankovní hypotéky Sloučení půjček - Konsolidace Sloučení půjček - Konsolidace Podnikatelské úvěry Individuální financování Realitní služby

Co je to zajištěný a nezajištěný věřitel?

Zajištěný věřitel je ten, kdo má poskytnuté peníze zajištěné prostřednictvím zástavního práva na nemovitosti.

Nezajištěný věřitel je pak každý, kdo nemá svoji pohledávku zajištěnou nějakou formou zástavy nemovitosti. Jistoty potom opírá například na dokladování dostatečného příjmu, ručitelem, ale hlavně půjčuje výrazně nižší částky (většinou do 80 000 Kč ) za výrazně dražších úrokových podmínek. Nebankovní sektor obecně a také naše společnost se soustředí na nebankovní půjčky se zajištěním nemovitosti. Jsme tak schopni poskytnout částku, kterou náš klient potřebuje a to za daleko vhodnějšcíh podmínek pro splácení ( solidní úrok, vyšší doba splatnosti, možnost odkladu splátek, vyjímečných splátek i jednorázové úhrady )

Tyto výhodnější podmínky jsou na druhou stranu pochopitelné. Zajištěný nebankovní věřitel má totiž vždy daleko větší jistotu, že nepřijde o peníze, které půjčil (vždy může prodat nemovitost, pokud klient přestane platit svůj závazke a získat tak půjčené peníze zpátky). Tím pádem je schopen nabídnout výhodnější podmínky pro splácení. To se projevuje v nižší roční úrokové sazbě, vyšší době splatnosti tudíž nižší měsíční splátce… Obecně jsou půjčky bez zajištění nemovitostí v nebankovním sektoru velice nevýhodné, klient často přeplácí až pětinásobek ze zapůjčených financí. Takové nebankovní půjčky ze svého pohledu nikomu nedoporučujeme.

Většinou znamenají první krok do světa dluhů, neboť málo klientů je schopno se s jejich nevýhodnými podmínkami vyrovnat.

Obecné informace

Šedesátá, 7015/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

info@dumdluhu.cz

+420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Právní podmínky