Nebankovní hypotéky Sloučení půjček - Konsolidace Sloučení půjček - Konsolidace Podnikatelské úvěry Individuální financování Realitní služby

Jak získat hypotéku bez registru?

Často se setkávám s dotazem:

"Jak je možné ideálním způsobem získat co nejlevnější nebankovní hypotéku, tedy takovou, kterou mně poskytnou (dají) naprosto bez nahlížení do registru?" 

A jelikož je více způsobů, jak lze v takovém případě pro dosažení ideálního výsledku postupovat, aniž by jste finančně náročnější produkt zvaný nebankovní hypotéka bez registru museli využít, s dovolením na tento dotaz odpovím v následujícím článku obsáhleji...

Pokračovat ve čtení

Co je potřeba k oddlužení nemovitosti?

Na otázku „co všechno je potřeba znát k úspěšnému provedení oddlužení naší nemovitosti a jaký k tomu vede ideální postup?“ se v poslední době ptá nemalé množství lidí a neexistuje na ni jediná všeobsáhlá odpověď. 

Zajímají se o to jak se co nejlépe zbavit nevýhodných a nebezpečných dluhů a nepřijít tak o svoji nemovitost v dražbě po exekučním řízení, nebo prodejem zajištěné nemovitosti v insolvenci. Řešením jednoznačně může být levný a přitom férový hypoteční úvěr, kterým se všechny tyto dluhy na nemovitosti i kolem ní vyplatí a nastane tak úspěšné oddlužení nemovitosti. To vše aniž by člověk musel zbytečně přeplácet, nebo riskoval pro něj nevýhodný prodej.

Jejich nemovitostí je tedy zatížena nevýhodnou a drahou hypotékou, nebo exekucí, či insolvencí a oni ji potřebují zachránit před nuceným prodejem v dražbě. Klidně se přitom může jednat o rodinný dům stojící "na samotě u lesa", bytovou jednotka v "centru velkoměsta Prahy, nebo Brna", chatu pro vlastní rekreaci na Šumavě, jakoukoli půdu (stavební pozemek, louku, les), nebo podnikatelský objekt (výrobna, dílna, kanceláře, sklady)...

Taky může jít o situaci, kdy na nemovitosti sice mají skvělou bankovní hypotéku, která jim nečiní žádný problém. Ale kolem ní si nabrali více (spoustu) menších půjček a dluhů bez zástavy nemovitosti, které jsou velice drahé ke splácení a nevýhodné. Právě tyto závazky potom ohrožují jak je samotné, tak jejich nemovitost a proto je potřebné je vyplatit ideálně všechny a to jedním výhodným úvěrem (půjčkou) s co nejmenším úrokem a na delší splatnost, aby splátka tohoto nového konsolidačního úvěru byla co nejnižší. 

Na přesnou odpověď na toto téma má vliv více faktorů, především:

- co přesně na jejich nemovitosti vázne, čím nevýhodným je nemovitost omezena a je tedy potřeba vyplatit?

- kterou z cest vedoucích ke zdárné realizaci oddlužení je možné a rozhodneme se využít?

Prvně je tedy potřeba si upřesnit, co že to hypotečním produktem zvaným "oddlužení nemovitosti" budeme vyplácet.

Až potom je možné uvést přesný postup a způsoby, kterými lze dané oddlužení nemovitosti provést a jaké přesné kroky a podklady jsou k tomu zapotřebí. 

Ve finále se nesmíme zapomenout zmínit o parametrech a výhodách, které tyto kroky obnášejí. A taky se nevyhneme několika doporučením, "na co si dát rozhodně při oddlužení nemovitosti pozor a jak postupovat", aby jste zbytečně neplatili víc, než je potřeba...

Pokračovat ve čtení

Jak probíhá refinancování hypotéky?

Jaký ideální průběh má mít refinancování bankovní i nebankovní hypotéky či jakéhokoli jiného zástavního práva na vaší nemovitosti? 

Někteří používají počeštěné názvy této hypoteční operace, jako jsou nejčastěji 2 následující: přefinancování nebo přeúvěrování. Nutno konstatovat, že oba znamenají naprosto totéž.

Pro zopakování: 

Co že to je?

Je to vyplacení stávající hypoteční (nebo jiné) zástavy na nemovitosti jiným hypotečním úvěrem.

Proč se tak děje?

Dochází k tomu především kvůli výhodnějším parametrům této nové hypotéky. Konkrétně nižší úrok, přeplatek a splátka jsou hlavními důvody, proč k přefinancování k novému věřiteli dochází. Tedy alespoň se tak děje ve všech běžných případech, kdy se méně výhodná hypotéka převádí za novou, více výhodnější.

Kde k tomu dochází?

Svědky takových událostí býváme na standardním bankovním hypotečním trhu v situacích, kdy mají úrokové sazby bankovních hypoték sklon spíše klesat.

Tak co že se to všechno o přeúvěrování nev(ý)hodné zástavy hodí znát?

Na co si dát dobrý pozor, abyste jednoho dne nemuseli hořce litovat? 

Pokračovat ve čtení

Jak vybrat hypotéku na koupi domu a nemovitosti obecně?

Nadpis byl možná zvolený trochu nešťastně, neúplně. Rozhodně bychom se zde mohli pobavit obecně o hypotéce na koupi nemovitosti, aniž by se muselo jednat konkrétně o koupě rodinného domu. Platí zde totiž obecně naprosto stejné pravidla jako u hypotéky na koupi pozemku, bytu, chalupy... A tak by byla škoda rozlišovat a psát jenom o koupi domu a ochudit Vás, kteří chcete koupit jednu z těchto nemovitostí o zajímavý obsah. Pokud tedy už máte v hledáčku obecně pěknou nemovitost, jíž by jste se v budoucnu rádi stali vlastníky...? Máte zjištěno, za kolik se prodává, máte na ni vlastní peníze (nebo nemáte) a dává vám smysl jako vhodná (nepředražená) investice? Víte, jak vysokou hypotéku na koupi tohoto domu přesně potřebujete? Bude vám stačit 80% ti procentní, nebo máte našetřené jenom 10% z pořizovací ceny a tak potřebujete 90 ti %, nebo nemáte našetřené vůbec nic a potřebujete zafinancovat 100% z pořizovací ceny nemovitosti? I 100% z ceny kupované nemovitosti je i dneska stále možné přes všechna nakázání stále při dostatečné bonitě (a s ní spojenému parametru dsti). Chcete zkrátka vědět, jestli na ni dosáhnete a jaké podmínky pro splácení je možné na hypotečním trhu získat? Rozhodně pro Vás může být tento článek a jeho další čtení vhodné...

Pokračovat ve čtení

Jak spočítat hypotéku online?

Pro spočítání hypotéky online můžete využít naši online kalkulačku splátek, která je nicméně nastavena na spočítání měsíční splátky na námi nabízenou nebankovní hypotéku při úroku 9,9 % ročně. Dobu splatnosti si při výpočtu můžete nastavit na 1 až 20 let a dozvíte se tak, jakou přibližnou měsíční splátka naše nebankovní hypotéka (bez zkoumání registru, účelu využití) obnáší.

Pokračovat ve čtení

Všeobecné a právní podmínky

Posuzování žádostí a dotazů o nebankovních úvěrech

Každý dotaz nebo žádost o poskytnutí nebankovního úvěru je posuzována individuálně. Žadatel je kontaktován telefonicky nebo emailem k poskytnutí potřebných informací k posouzení, zda je možné na úvěr dosáhnout. DůmDluhů negarantuje kladné vyjádření o poskytnutí úvěru a nezaručuje zabránění zabavení zastaveného majetku.
K posouzení žádosti ani poskytnutí nebankovního úvěru nebo konsolidace půjček nejsou požadovány žádné poplatky předem. Se všechny poplatky, které jsou spojeny s poskytnutím nebankovního úvěru je klient předem seznámen a jsou viditelně a srozumitelně zapsány ve smlouvě.
DůmDluhů v žádném případě nepožaduje po uživatelích, aby převedli svá vlastnická práva nebo se jich vzdali, ani nenabízí odkup domu za částku nižší, než je tržní cena, nežádá uživatele, aby obcházeli původního věřitele a platili přímo příslušné společnosti či jiné třetí straně a nenabádá uživatele, aby nekontaktovali původního věřitele, právníka, úvěrového poradce či bytového poradce.

Důsledky nesplácení úvěru

V případě nesplácení (tj. nevrácení poskytnuté jistiny včetně poplatků spojených s poskytnutím půjčky) budou dlužníkovi, na základě Rámcové smlouvy o úvěru, účtovány poplatky spojené s prodlením splátky. Tyto poplatky jsou odvislé od úvěrových podmínek jednotlivých investorů, klient je o nich vždy předem obeznámen. Dále jsou zúčtovány nevratně jako navýšení celkové dlužné částky. V případě nesplácení je zároveň dlužník zapsán do registru dlužníků a následně je pohledávka vymáhána dostupnými zákonnými prostředky. Pohledávka může být v takovém případě postoupena 3. straně, která pak již jménem svým pohledávku vymáhá. Více se o důsledcích nesplácení dozvíte v naší Rámcové smlouvě o úvěru.

Reprezentativní příklad nebankovního úvěru

„Reprezentativní příklad pro nebankovní hypotéky nabízené firmou DůmDluhů, na které se vztahuje zákon 145/2010 Sb.: Výše úvěru 500 000,- Kč, počet splátek 240, měsíční splátka 5 471,- Kč, úroková sazba 11,90% p.a., RPSN 13,90% p.a. Poplatky související s poskytnutím úvěru 30 000,- Kč, vklad do katastru nemovitostí 2 000,- Kč. Celková částka splatná spotřebitelem 813 040,- Kč. Klient má povinnost uzavřít pojištění nemovitosti u libovolné pojišťovny.“ (v tomto příkladu náklad nevstupuje do RPSN).
V případě problémů se splácením úvěru jsou naši investoři tolerantními. Úroková sazba zůstává neměnná. Zesplatnění úvěru může nastat po 3 nezaplacených měsíčních splátkách.
Veškeré údaje uvedené na těchto internetových stránkách se nevztahují na spotřebitelské úvěry poskytované podle zákona 145/2010 Sb.

Jakou formou u Vás splácení probíhá?

Jedná se o anuitní splácení v podobě měsíčních splátek. To znamená, že z každé měsíční splátky, kterou zaplatíte, půjde jedna část na zaplacení jistiny a druhá část na zaplacení úroku.

Zaplatím u Vás nějaké poplatky předem?

Ne, žádné poplatky předem si neúčtujeme. Pokud po Vás některá firma, nebo jednotlivec požaduje peníze před čerpáním půjčky, nic neplaťte. Z vlastní zkušenosti totiž víme, že poplatky předem zkrátka není potřeba platit.

Jediná platba před čerpání hypotéky může být platba za provedení odhadu nemovitosti certifikovaným odhadcem banky. (přibližně 3000 Kč za byt a 5500 Kč za rodinný dům) My jsme schopni veškeré náklady na vyřízení hypotéky zahrnout do stádia čerpání hypotéky.

Kdy mi budou vyplaceny peníze, o které žádám?

Hodně záleží na tom, kdy nám dodáte potřebné podklady potřebné k vytvoření úvěrových smluv. Pokud tyto podklady dodáte rychle, peníze Vám budou po podpisu zaslány na účet přibližně do tří pracovních dnů.

Jaký úrok a přeplatek mě u Vás čeká?

Úrok a s ním spojený přeplatek Vám rádi vypočteme v průběhu telefonického rozhovoru. Přeplatek je totiž závislý na Vámi zvolené době splatnosti a úrok je odvislý od typu produktu, OSVČ/zaměstnanec, LTV… Obecně se nedostaneme pod 3,8 % p.a. a současně by úroková sazba neměla přesáhnout 15 % p.a.

Na co můžu peníze použít?

Peníze můžete použít za jakýmkoli účelem. Za optimální využití považujeme konsolidaci půjček, refinancování nevýhodné hypotéky, hypotéky po splatnosti, exekuce, nebo dražby.

Kolik si můžu půjčit?

Částka, kterou si s námi můžete půjčit, začíná na 150 000 Kč a je omezena pouze hodnotou nemovitosti, která půjde jako zástava k půjčce, a to většinou 60 ti % z ceny nemovitosti.

  • 1
  • 2

Obecné informace

Šedesátá, 7015/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

info@dumdluhu.cz

+420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Právní podmínky