Nebankovní hypotéky Sloučení půjček - Konsolidace Sloučení půjček - Konsolidace Podnikatelské úvěry Individuální financování Realitní služby

Nebankovní půjčky se zástavou nemovitosti i bez ní:

I. k PŘEDSTAVENÍ

K čemu jsou:

Potřebujete si půjčit peníze, ale máte nějaký problém v registrech nebo v rámci svých doložitelných příjmů a proto Vám banka nepůjčí? Zároveň se nenaskýtá ani možnost dát do zástavy nemovitost?

Nabízí se zažádat si o půjčku u jedné z nebankovních firem na trhu. Ty by měly být daleko tolerantnější a mohly tak být schopné půjčit bez nahlížení do registrů, bez doložení příjmů i bez nutnosti ručení nemovitostí. 

Ale moment, má to jeden háček. Vlastně je jich víc. Pojďme se na to společně blíž podívat. 

Je to:

Co je to půjčka, to počítám každý z nás ví. Je to přesun peněz od půjčujícího, který disponuje jejich nadbytkem, k budoucímu dlužníkovi, který jich má naopak nedostatek.

Ten druhý se zavazuje vrátit je nejpozději ve stanoveném časovém období společně s úrokem a poplatky, které jsou pro toho prvního odměnou za tuto ochotu půjčit.

Dělení: 

Půjčky můžeme z obecného hlediska rozdělit na:

1. zástavní (hypoteční) a bez zástavní 

děje se tak podle toho, jestli se současně s jejich poskytnutím vytvoří zástavní právo na nemovitosti, která v takovém případě vstoupí do zástavy oproti půjčce.

Pokud se tak stane, jedná se o hypotéku, která představuje totožný produkt jako půjčka se zástavou. Nevím, proč někteří lidé považují tyto dva produkty za rozdílné, každopádně jsou ve svojí podstatě stejné.

2. bankovní a nebankovní

Bankovní půjčky jsou poskytované bankami. To dává příslib daleko větší výhodnosti, než u nebankovních, které poskytují nebankovní společnosti. Na druhou stranu pro jejich získání musí mít žadatel všechno v téměř dokonalém pořádku. Tím se myslí hlavně registry, příjmy a účel.

Nebankovní poskytovatelé umí být více tolerantní jak ke stavu registru, způsobu doložení příjmů a vždy také k účelu využití. Zdaleka ne vždy je ale možné všechny tyto faktory u bez zástavních půjček zcela ignorovat.

Příjem, jak jsme si řekli, musí být mnohdy dostatečně vysoký, aby byly splněný zákonné regule. I registr si nejspíš zkontroluje většina poskytovatelů, aby nesvěřila svoje peníze žadateli s naprosto katastrofální splátkovou historií, která by se snadno mohla v budoucnu opakovat i u jimi poskytnuté půjčky. A jelikož nebudou mít pohledávku zajištěnou zástavním právem na nemovitosti, mohl by pro ně takový stav platební neschopnosti představovat vážný problém. Takže se připravte na to, že pokud si zrovna nebudete žádat o "vražednou mikropůjčku" s obřím úrokem a likvidačním přeplatkem, nejspíš bude hrát příjem i registr žadatele svou, nezanedbatelnou roli. 

3. spotřebitelské a podnikatelské

Stejně jako nebankovní hypotéky můžeme i půjčky rozdělit podle typu žadatele o ně a způsobu jejich následného využití. Žádá-li si podnikatel na účely svého podnikání, můžeme takovou půjčku s klidným srdcem zařadit mezi podnikatelské. O dostatečnosti opatření v podobě založení si IČ u žadatele o půjčku můžeme polemizovat. Pokud zároveň neslouží na výdaje spojené s podnikáním, ale spíš s životem "běžného občana", mělo by se stejně vždy bezesporu jednat o spotřebitelskou. Všechny ostatní (nepodnikatelské) záměry a účely jsou financovány půjčkou spotřebitelskou.

Takže když si takový zaměstnanec bere peníze na pokrytí jakýchkoli svých životních potřeb (nemovitost, movitost nebo zkrátka cokoli), jedná se o vždy spotřebitelskou půjčku. Většinu z Vás bude předpokládám zajímat především právě tato spotřebitelská varianta, která se vztahuje na všechny půjčky jiné než ty, které se berou za účelem podnikání. Poptávajících po ryzích nebankovních půjčkách zde bude počítám naprosté minimum. I Vy si zde přesto najdete svoje.

PS. pokud si pořád nejste jisti, do které z kategorií váš požadavek spadá, existuje jednoduchý tahák. Jste-li zaměstnanec a nežádáte o půjčku na podnikání, jedná se o tu spotřebitelskou. 

Hlavní rozdíl mezi těmito dvěma kategoriemi spočívá v tom, že podnikatelské může poskytovat i zprostředkovávat prakticky kterýkoli podnikatelský subjekt bez většího omezení zákonem, kdežto u spotřebitelských půjček je vytvořeno poměrně silné omezení vstupu do tohoto odvětví. Také regulace jejich poskytování a následné správy je přísně vymezená zákonem o spotřebitelském úvěru 2257/2016 Sb., který je platný od začátku roku 2016. Co z těchto na Vás bude mít největší dopad? U spotřebitelských budete muset ze zákona téměř vždy doložit svůj příjem a reálně hrozí zamítnutí vašeho požadavku, pokud nebude jeho výše dostatečná ve srovnání s vašimi měsíčními výdaji a nebude tak splněna zákonem předepsaná bonita. 

 

Na této stránce se budeme věnovat především nebankovním spotřebitelským půjčkám bez zástavy. Pokud zde jste kvůli její zástavní variantě, taky si po přečtení odnesete svoje. Jak jsme si nicméně řekli, ta představuje "na chlup" stejný produkt, jako je nebankovní hypotéka. Jsou to synonyma, což není nic jiného než 2 různá slova stejného významu. O nebankovních půjčkách se zástavou se tedy můžete dozvědět víc na této samostatné adrese, kde se jim věnujeme poměrně výživným způsobem. 

 

Co například je na trhu k mání

Ani bankovní půjčky bez zástavy nemovitosti až na výjimky nesmí přesáhnout výši 600 000 Kč a natáhnout se na splatnost delší 20 let. Co se týká roční úrokové sazby, ta startuje někde u 4,8 ti % ročně, ale snadno se přehoupne i přes 8%. Výši úroku i maximální možnou splatnost půjčky ovlivňuje především účel jejího využití. Nebankovní půjčky potom postupně snižují pomyslnou laťku výhodnosti v závislosti na jejich poskytovateli a typu. 

Chcete si půjčit 600 000 Kč?

To by mohlo dělat splátku 3940 Kč měsíčně při splatnosti na 20 let a úroku 5%.

Samozřejmostí je možnost kdykoli doplatit jen za administrativní poplatek několika stokorun.

Výše takové půjčky je totiž volitelná od 300 000 Kč do 550 000 Kč, roční úrok se zde může pohybovat v rozpětí přibližně od 4,8 % až 9 % a dobu splatnosti si lze prodloužit až na 20 let

Ptáte se, jestli na takový typ půjčky dosáhnete a jak vysoká je šance, že se Vám podaří jí získat? Můžeme se na to společně blíž a nezávazně podívat.

Když odešlete svůj kontakt, nebo si zavoláte na 777465451, řekneme si všechny potřebné informace, které jsou potřebné k nezávaznému vyhodnocení Vašeho požadavku. To probíhá zcela nezávazně a taky bezplatně, pokud z jakéhokoli důvodu vyplacení takové půjčky nenastane. 

Na základě sdělených informací vyhodnotíme vaši situaci a sdělíme přesné stanovisko: jestli je možné řešit, za jakých parametrů, podmínek a dalšího postupu.  

Výše definované vlastnosti půjčku se vztahují na bez zástavní bankovní půjčku, kterou jsou schopni naši specialisté sjednat u vybraného poskytovatele a nazýváme ji Grund. Aby se žadatel mohl na tak výhodné a bezpečné parametry půjčky Grund dostat, je důležité, aby neměl vážné záznamy v registrech dlužníků a zároveň měl doložitelný příjem v dostatečné výši.

 

Chcete nezávazně vyhodnotit, jestli a na jakou nejlevnější půjčku na trhu máte nárok? =>

 

 

Za analýzu nic dopředu neplatíte a tak když se Vám nebude navržené financování líbit, nic se neděje. Tak se neobávejte, za zkoušku nic nedáte :-)

nebo si zavolejte na 777 465 451 

Na Vaše dotazy odpovídá

Pojďme se spolu blíž podívat na nejlevnější nebankovní půjčku pro Vás

První během krátkého telefonní rozhovoru zodpovíme všechny vaše dotazy a zjistím si všechny potřebné informace

Potom se na jejich základě váš případ vyhodnotí a co nejdříve navrhne optimální úvěrové řešení

Tomáš Maček

Váš poradce v oblasti financování

Zkušenost: 10. rokem na úvěrovém trhu

Poslání: zajistit optimální půjčku pro poptávajícího

Provádí: odbornou vstupní konzultaci a volbu ideální půjčky i postupu

Tomáš Maček

Vice o půjčkách uzpůsobených na míru si můžete přečíst v sekci: individuálního financování

Výhody bez zástavní půjčky GRUND

Po bližším vyhodnocení Vám bude na základě vaší situace nezávazně navržená nejlevnější půjčka na trhu, kterou je z našeho pohledu reálné sjednat.

Bude-li to možné, upřesní se její podmínky, další postup pro zdárné vyřízení, stejně jako parametry. Ty mohou pro lepší orientaci představovat: 

 • Roční úroková sazba

 • startuje přibližně na 4,8 %
 • Doba splatnosti

 • lze ji natáhnout až 20 let
 • K dispozici je

 • částka v rozpětí 300 000 - 550 000 Kč
 • Není nutná zástava nemovitostí

 • jedná se o bez zástavní formu financování
 • Možnost výjimečné splátky i jednorázového doplacení kdykoliv

 • a to buďto zcela zdarma nebo maximálně za administrativní poplatek 
 • Zatížení minimální měsíční splátkou, RPSN i celkovým přeplatkem 

 • dobrý úrok vytváří s dostatečně dlouhou splatností nízkou měsíční splátku i celkové náklady půjčky
 • Před úspěšným vyplacením nejste povinni zaplatit ani korunu ze svého

 • u bez zástavního financování není žadatel povinen hradit žádný náklad před čerpáním

 

Už se odhodláte zkusit štěstí?

 

Kalkulačka hypotéky
 

II. k LEPŠÍMU POCHOPENÍ

Jak jsme si řekli, tak předpona nebankovní před slovem půjčka dává tušit, že zde nebude hrát v procesu jejího sjednání tak podstatnou roli především příjem a registr žadatele. Právě nedostatečně vysoký příjem a negativní záznamy v registrech žadatele totiž jsou dvě hlavní příčiny, které mají na svědomí zamítnutí velkého množství požadavků o bankovní půjčku. Ono slovíčko nebankovní je předzvěstí větší tolerance poskytovatele k těmto dvěma kvalitám žadatele, což zvyšuje jeho šance na získání půjčky.

Jenomže úvěrový zákon přikazuje i nebankovním firmám dostatečně prověřit příjem žadatele a nepůjčit mu, pokud nedosahuje potřebné výše vzhledem k jeho nákladům. A také do registru žadatele nebankovní poskytovatel, který půjčuje bez zástavy nemovitosti, s velkou pravděpodobností nahlédne. Přece se bude chtít ve vlastním zájmu dostatečně informovat o platební morálce někoho, komu má půjčit svoje peníze, ne? A tomu, kdo má její úroveň v historicky katastrofálním stavu, je nejspíš nepůjčí. Nejde mu do zástavy nemovitost, tak jak bude ve stavu nesplácení a nemožnosti se domluvit peníze z dlužníka tahat? 

Co z toho vyplývá? Když si to shrneme, tak větší toleranci rozhodně můžete od nebankovních půjček očekávat. Nicméně ne úplnou ignoranci! Teda vypustíme-li z našeho hledáčku značně nevýhodné půjčky s raketovým úrokem, jepičí splatností, mega splátkou a stejně obřím přeplatkem. 

Příjem:

Žadatel musí dosahovat příjmu v takové výši, která je dostatečná pro splácení požadované půjčky.

Půjčit někomu, kdo nevydělává, to přece nedává smysl. Jak by chtěl půjčku potom splácet? A nesplácení půjčky není v zájmu nikoho. Poskytovatel riskuje ztrátu a dlužník navyšování dlužné částky o pokuty na nedodržení splátkového kalendáře. 

 Je nicméně možné vycházet jak z: 

- pracovní smlouvy: s přijetím doby určité, neurčité, dohody o pracovní činnosti, renty, důchodu (starobní, invalidní), státních příspěvků a podobně

- výpisů z účtu: většinou za poslední 3 měsíce, kde můžou být vidět peníze z jakékoli brigády, dohody o provedení práce, nájmu

- daňového přiznání: za poslední daňové období s přihlédnutím také k obratu živnostníka nejenom jeho čistého zisku, což se může hodit například v případě využití paušálu 60 a 80 %

A napomoct tak žadateli ke splnění zákonné bonity. 

Registry: 

Registry dlužníků, jindy nazývané taktéž registry klientských informací, zaznamenávají jejich zodpovědnost při splácení dluhů (bankovních a nebankovních) a placení různých služeb, které využívají (paušál, pojištění, odběr elektřiny, plynu, internetu apod.). Vyskytují se zde tedy záznamy a v nich obsažené informace:

- negativní povahy o neschopnosti je v čas platit

- pozitivní povahy o jejich včasném (s)plácení

, které následně varují před půjčování peněz a poskytování služeb lidem se záznamy v první odrážce a naopak to doporučují lidem s pozitivní platební a splátkovou historií. 

Jak jistě víte, za 3 hlavní registry se považuje: BRKI (bankovní registr ve správě společnosti CBCB), NRKI (nebankovní registr ve správě společnosti CNCB) a SOLUS (firemní zájmové sdružení). Na každý z nich se vztahují trochu jiné pravidla, co se týká jak zápisu záznamu tak i jeho automatického výmazu. K tomu dochází v horizontu 1 až 5 ti let. Co se týká výjimečného výmazu, platí všude pravidlo, že aby k němu mohlo na žádost klienta dojít, muselo by se prokázat, že k jeho zápisu došlo chybou spravující společnosti nebo zapisujícího subjektu, nikoli samotného klienta. Což se, ruku na srdce, děje v mizivém procentu případů. 

Negativní záznamy můžeme rozdělit podle jejich závažnosti z mého pohledu do 3 hlavních kategorií: 

1. maximálně několik opožděných splátek, od kterých uplynulo 12 a více měsíců

2. více než 3 po sobě jdoucí opožděné splátky s dokonce stále neuhrazeným nedoplatkem

3. zesplatnění, exekuce, insolvence

Obecně platí pravidlo, že:

I. jejich závažnost klesá společně s ubíhajícím časem od data, kdy k danému přestupku došlo nebo byl daný závazek doplacen a ukončen tak smluví vztah s jeho poskytovatelem. Takže pokud je už daný dluh dávno doplacený, o to vyšší jsou vaše šance, že bude možné sjednat si výhodnou půjčku.

II. čím lepší je stav registrů žadatele o půjčku, tím vyšší šance je, že ji získá a také pravděpodobnost, že bude celkově výhodnější (levnější)

Nebankovní = neférový = nebezpečný? Ne vždy.

Pod slovem nebankovní si většina lidí představí především dražší produkt, než jakého by se dočkali u bankovního domu.

Člověk (mající kolem sebe lidi, kteří úvěrových služeb nebankovního sektoru v minulosti využili, nebo pravidelně sleduje zprávy, čte noviny) bude mít taky vážné pochybnosti o férovosti firem, které tady peníze půjčují a tím pádem taky o svém celkové bezpečí. Spousta z nich se totiž v minulosti dopustila určitých, řekněme morálních selhání, kdy na prvním místě pro zdaleka nebylo celkové blaho klienta jako spíš "sedřít ho pokud možno až na kost".

Snad ani náznakem se tak nedalo mluvit o snaze pomoci přestát peněžní tíseň bezpečnou půjčkou, tedy především s přiměřeně vysokým úrokem a adekvátní splatnosti, aby výslednou měsíční splátku klient zvládal v pohodě platit. To by z dlouhodobého hlediska taky mělo přinést rozumný zisk poskytovateli, no neměla by to být nejvyšší meta, po kterou hluboko nic není, kdy zmíněný přínos pro klienty zastíní buďto obrovský úrok, nebo přemrštěné pokuty za všelijaké přestupky, které násobí celkový dlužný zůstatek jako děti v prvních stupních základní školy. Krát 3 je na počítadle, ani si člověk nepřisune židli a dokonce i Pepíček zná orientační výsledek. 

No a proč by takových nebankovních "ohavností" který člověk kdy využíval? Proč by sahal po tolik předražených produktech, když si přece může zajít do kteréhokoli z desítek domů působících na bankovním trhu a prakticky na počkání zde získat:

a) daleko levnější

b) zcela standardní

c) bezpečnou

 bankovní půjčku? 

No, odpověď je poměrně jednoduchá. Protože nemůžou.

A proč jako? Protože bankovní domy většinou potřebují mít u poptávajícího všechno takzvaně ŤipŤop (taky lze použít zkrácená verze bez háčku - v Topu). A tak aby vůbec půjčili, musí žadatel disponovat:

1. bezchybnou historií splácení - Top stavem všech registrů

2. dostatečným a preferovaným způsobem doložitelným měsíčním příjmem

3. dostatečnou výší takového příjmu v porovnání s měsíčními výdaji - Top bonitou 

Taky často vyžadují, aby byly peníze z půjčky využity čistě na rekonstrukci nebo výstavbu nemovitosti, jinak nezíská tak lukrativní parametry jako jsou hlavně nízký úrok a dlouhá splatnost, aby se měsíční splátka, RPSN a celkový přeplatek dostali na úplné dno. 

Za to nebankovní společnosti můžou a taky umějí být k žadateli a výše uvedenému velice tolerantní. A tak lidem často nezbývá nic jiného, než využít jejich úvěrových služeb a vzít si od nich dražší půjčku a následně doufat, že nepřijde žádná pohroma a dokážou ji řádně splácet alespoň do doby, než se podaří vyřídit si bankovní půjčku a tuto "nešťastnou" její pomoc splatit. 

Má to svůj háček: 

Jak s příjmy: 

Ono je to s tím příjmem takové irelevantní. Jako to myslím? U všech typů spotřebitelských nebankovních půjček musí být do poslední dodrženy veškeré stanovy zákona o spotřebitelském úvěru. Mezi hlavní patří povinnost jeho poskytovatele adekvátně prověřit schopnost splácet ze strany žadatele, k čemuž dochází právě doložením jeho příjmů a výdajů. Ty musí být v takovém poměru, aby takzvaný parametr DSTI a bonita splňovali zákonem předepsané hodnoty.

Abychom byli konkrétní, jeho výdaje včetně budoucí splátky u požadované půjčky nesmí přesáhnout 45% z celkové výše jeho příjmů. Takže úplně bez doložení příjmů, nebo aniž byste dosahovali příjmu dostatečného alespoň pro řádné splácení, vám dneska stejně nikdo nepůjčí ani v nebankovním sektoru. Protože by tak ve většině případů porušoval zákon, pokud by se jednalo spotřebitelskou půjčku.

Na druhou stranu je to logické, jak si chcete žádat o půjčku, když nemáte žádný příjem? Z čeho ji asi tak budete splácet? A pokud není poskytovatel úplný ignorant a vyloženě netouží po spoustě nesplácených pohledávek, ve vlastním zájmu a i pro vaši ochranu bude chtít znát a prokázat vaši příjmovou stránku. 

Tak s registry: 

Úplně bez zkoumání registrů a tedy ani s naprosto katastrofálním stavem registru bez zástavní nebankovní půjčku nespíš taky nepůjde získat. To už ne z důvodu zákona, ten do tohoto nijak nezasahuje a nezakazuje půjčujícímu půjčit peníze žadateli s vyloženě špatným registrem. Takový žadatel ale pro samotného poskytovatele představuje až moc velké riziko, že se v budoucnu (opět) dostane do komplikací se splácením, že nebude schopen splácet i jeho půjčku.

Spíše pro zajímavost: 

V zájmu ochrany poskytnutého kapitálu si proto většina poskytovatelů nebankovních půjček bez zástavy nemovitosti stav registru poptávajícího prověří a například zezsplatněné úvěry, exekuce, nebo nedávno ukončená insolvence můžou představovat vážný problém a tedy jasnou stopku v procesu sjednání. Kór pokud zde ještě stále nejsou dlužné částky doplacené. Poskytovatele bez zástavních úvěrů musíme v tomto směru chápat, nejde jim totiž oproti půjčce do zástavy nemovitost, jejíž zpeněžením by v případě dlužníkovy neschopnosti splácet získali půjčené peníze zpátky. Jediná jistota, která jim zaručuje (lépe řečeno zvyšuje šanci), že se dlužník do platební neschopnosti nedostane, je právě kvalita jeho registrů, příjmů v potaz výdajů. Tyto si proto adekvátně prověří už jen z vlastní potřeby, pokud tedy zrovna nejsou vyloženými kaskadéry, nebo pro ně není neschopnost splácet u dlužníka ve vlastním zájmu, kdy mu za to napaří takové pokuty, že právě to pro ně představuje očekávaný zisk, k čemuž často dochází u takzvaných mikropůjček. To je snad jediná kategorie nebankovních půjček bez zástavy, u které stav registru žadatele nehraje žádnou roli. Často se používají takzvaně před výplatou nebo na "vytloukání klínu klínem", kdy si z nich dlužník prakticky jenom hradí splátky předchozích úvěrů, než se na něj dluhy svalí jako domeček z rákosu a listí. Jsou tak extrémně drahé na úroku, RPSN a celkovém přeplatku, že je hodí spíš jako "hřebík víte kam" a rozhodně doporučujeme se jim vyhnout co nejpoctivějším obloukem. Pokud u nich dojde kvůli nesplácení k zesplatnění, většinou se minimálně ztrojnásobí původní půjčená výše, kterou poskytovatel dále vymáhá. Takový ranec mu za to riziko stojí. Dopředu většina z nich počítá s tím, že budou mít 90% neplatičů. A stejně dosahují (hovali) nemalých zisků. Jak asi? Ostatním, slušným půjčujícím, u kterých si doufám chcete půjčit, se to logicky nevyplatí. 

V závislosti na typu půjčky jsou "nebankovky" každopádně stále schopné tolerovat i horší stav registrů. Několik opožděných splátek by zde rozhodně nemělo představovat překážku v získání jejich půjčky. Kór pokud k nim došlo:

-> alespoň několik měsíců před podáním žádosti a vzniklé nedoplatky už jsou uhrazené

-> v ospravedlnitelném období: zhoršení finanční situace v důsledku dočasného výpadku nebo snížení příjmů například kvůli nedávným koronavirovým opatřením v podobě karantény, nebo obecně období nemoci, změny či ztráty zaměstnání, neshod v rodině, neproplacení faktur apod. 

ať už nesplácením na bankovním či nebankovním úvěrovém produktu (hypotéce, jiné půjčce, kontokorentu, kreditní kartě), nebo za neplacení inkasa (plynu, vody, elektřiny), paušálu či pojistky. 

K čemu by jinak ty nebankovní firmy na trhu vůbec byly, když by neuměly tolerovat ani zhoršený registr?

Většinou přitom platí, že čím horší registry žadatel má, tím horší produkt může na nebankovním trhu získat. Jinými slovy, firmy ochotné půjčit stovky tisíc za téměř bankovních úroků a dostatečně dlouhou splatnost, aby byli přijatelné i splátky, rozhodně nepůjčí komukoli. Jeho registry i bonita budou muset být v odpovídajícím stavu, třeba "kapánek" horším, než vyžadují banky, ale o parník lepším, než aby to bylo ne "likvidační mikro-sra..y". Čím horší tyto parametry žadatele jsou, tím nižší částku může většinou bez zástavy získat, taky za horšího úroku a kratší maximální možné doby splatnosti. Čím méně problémový jste, tím spíše budete moct získat slušnou zápůjčku. Trochu paradoxní situaci, souhlasím, ale je to tak. Snad Vám pomůže se lépe zorientovat, jak trh asi tak přemýšlí, na co máte zhruba nárok a s čím raději nepočítat.  

TIP 1: pokud je možnost, raději se zástavou

Pokud možnost zástavy nemovitosti klient má, rozhodně ji doporučujeme využít, neboť se tak může dostat na podstatně výhodnější podmínky, než je tomu u bez-zástavní půjčky. 

Nejenom že je tak možné stáhnout úrok na minimum až k 2.5% orientačně, podaří-li se řešit v bankovním sektoru. Je zde navíc možné roztáhnout splácení na delší dobu a to až na 30 let. Tím se sníží splátka i přeplatek na naprosté minimum. Pro orientační představu o ceně půjčky se zástavou (hypotéky) v nebankovním sektoru úrok vynásobte pěti a maximální možnou splatnost zkraťte o 10 let. 

Navíc je tak možné z půjčky získat prakticky neomezené množství peněz. Pochopitelně její horní hranice je vymezena: 

- hodnotou nemovitosti, která jde do zástavy: z té není možné přesáhnout: a) 90% v bankovním sektoru, b) 60% v nebankovním sektoru

- bonitou žadatele: jeho celková výdajová zátěž měsíčními splátkami a platbami by neměla přesáhnout 45 % z jeho prokazatelných příjmů

Pokud oproti půjčce vstoupí do zástavy nemovitost, nejenom že jsou lepší vyhlídky, co se týká její výhodnosti, taky se tím podstatně zvýší šance na její zdárné vyřízení. To platí hlavně v nebankovním prostředí, kde na možnost zástavy poskytovatelé zkrátka slyší. Někteří dokonce půjčují jenom za předpokladu, že půjde do zástavy nemovitosti a není se čemu divit. Snižuje se tak celkové riziko ztráty a tak se žadatel o půjčku se zástavou pravděpodobně dočká větší přívětivosti, než u bez zástavní varianty. I u bank je možnost zástavy nezanedbatelný plusový bod, který zajistí, že se na žadatele (registr, příjem a další), jeho celkový stav a požadavek bude pohlížet o poznání milosrdněji. 

Současná situace a na (ne)bankovním trhu: 

Pokud nemáte možnost nebo zájem ručit k půjčce nemovitostí, ale získat někde peníze za slušných podmínek přesto potřebujete, nabízí se ke sjednání půjčka Grund bez zástavy nemovitosti. Ta má své kořeny v bankovním sektoru, což v přeneseném významu znamená, že ji poskytuje jeden z bankovních subjektů na trhu.

Nebankovní firmy totiž nejsou v současné době schopné nabídnout dostatečně vysokou a zároveň výhodnou bez zástavní půjčku, jak by spousta našich poptávajících potřebovala. Nebo že bych se pletl? Úrok do 15 ti %, splatnost alespoň 10 let a částka alespoň 400 000 Kč? SEM S TÍM! Ale ne, aby ji získal 1 žadatel z 68-mi celkových a do půl roku od spuštění přestala být nabídka aktuální úplně. Když už s něčím takovým totiž nějaká firma přijde, vyznačuje se často bídnou průchodností.

Vzhledem k tomu považujeme za vhodnější hledat pro něj řešení v bankovním prostředí, v čemž jsme díky skvělé znalosti trhu často úspěšní. Proč se zbytečně trápit s vyřizováním nedostatečně vysoké i výhodné půjčky v nebankovním sektoru, když s námi je:

 • průchodnost je rozhodně vyšší než výše zmíněná
 • parametry jsou výrazně výhodnější
 • celkový standard a bezpečí pro klienta jak by smet

Toto všechno pochopitelně hraje do karet půjčce z banky. Jenomže tam postrádají onu benevolentnost. Stačí mít jeden drobný záznam, nebo nedostatek v příjmu a člověk končí. Nalejme si čistého vína, co jinému než zalovit v bankovním sektoru mu zbývá?

V nebankovním sektoru se v dnešní době bez zástavy nic velice rozumného sehnat nedá. Prostě se do půjčování bez zástavy za slušných parametrů žádná firma nežene. Ani se jí nedivím, kdo by taky chtěl provozovat ztrátový krám? Na druhou stranu bank je přece dneska na trhu jako hub po dešti a některá z nich třeba vyměkne a nakonec půjčí. Teda alespoň při správném výběru, přístupu a postupu.

Dospět k nim ale bez zkušeného a znalého průvodce, je, ruku na srdce, prakticky nemožné. Na vlastní triko si člověk spíš uškodí a zavře i tu malou škvíru, která zůstávala otevřená ve dveřích vedoucí k výhodné a bezpečné bankovní půjčce. Do výstupu na Himaláje byste se bez zkušeného průvodce s rodinou a blízkými taky nejspíš nepustili, když se po cestě může přihodit tolik neočekávatelného a jde přitom o hodně. Nebo snad jo?  

Souhrn parametrů a výhod bez zástavní půjčky GRUNT

Kopeme hlavně za Vás, ne za peněženku půjčujícího.
Ozvěte se a vyjděte tak vstříc klidnějším zítřkům. 
Orientační parametry půjčky:
 • roční úrok od 4,8 % 
 • dobu splatnosti lze nastavit až na 20 let la to maximálně do 74 let věku žadatele nebo nejmladšího z více žadatelů
 • od 300 000 Kč do 600 000 Kč
 • 0 Kč poplatek před čerpáním

nutnost:

 • rozumného stavu registrů
 • splnění zákonem stanovené bonity
 • doložení účelu využití

možnost:

 • jednorázového doplacení i naspoření a provedení výjimečné splátky pouze za administrativní náklady poskytovatele
 • využití za účelem rekonstrukce, vybavení či výstavby domácnosti, za určitých předpokladů také konsolidace, refinancování a jiné

Žadatelem může být fyzická osoba:

 • starší 18 let a mladší 70 let
 • zaměstnaná (zaměstnanec) nebo podnikající (OSVČ-živnostník)
 • splňující podmínku zákonem ustanovené úvěruschopnosti
 • cizinec s trvalým nebo přechodným pobytem u nás

Reprezentativní příklad půjčky Grund

 • Celková výše: 550 000 Kč
 • Doba splatnosti: 20 let
 • Výpůjční úroková sazba 8 % p.a.
 • Roční procentní sazba nákladů (RPSN): 9,13 % p.a. (Zahrnuje jednorázový poplatek 1 % za zpracování žádosti o přípravu návrhu smlouvy a jiné, dále měsíční poplatek za správu úvěru v předpokládané výši 150 Kč. Nezahrnuje provizi za sjednání úvěru, která je určována vždy individuálně pro všestrannou spokojenost)
 • Navýšení za 20 let řádného splácení (vyšší v případě špatného splácení) bez využití možnosti výjimečné splátky (nižší v případě jejího využití): 554 000 Kč
 • Měsíční splátka: 4 600 Kč (zahrnuje měsíční splátku jistiny, úroků a výše uvedených poplatků s výjimkou jednorázového poplatku za kompletní sjednání úvěru)

Všeobecné podmínky

TIP 2: proto si najděte svého poradce, plňte jeho pokyny

a buďte dobří

Najmout si správného úvěrového poradce, NASLOUCHAT MU A ŘÍDIT SE "DO PUNTÍKU" JEHO POKYNY může být i pro vyplacení výhodné a dostatečně vysoké půjčky naprostý základ pro takové snažení. Znáte to, bez pevných základů dům nepostavíte. Teda možná ano, ale v požadovaném stavu dlouho nevydrží. Ano, pro zdárné sjednání půjčky je základní předpoklad zvolit správného rádce. Ale k čemu to je, když jeho rad nedbáte, když podle doporučení nejednáte, když neplníte stanovené návrhy na 101%? 

Chcete mu do toho "kafrat", nebo se řídit spíše vlastním úsudkem a takzvaně si to "šmrdolit" podle sebe? Chcete to mít současně „pro jistotu" rozjednané na více stran a naslouchat dalším X „úvěrovým poradcům“? Tak se s větší pravděpodobností dočkáte reakce jako například:

"a neříkali jsme vám to snad dost jasně? Dokonce písemný seznam jste od nás dostali a u této položky jsme schválně dali vykřičník! Dvakrát jsme se kvůli tomu osobně potkávali, vysvětlovali si to a speciálně na tuto věc jsme vás upozorňovali. Říkali jste s výrazem srdceryvného přesvědčení suveréna, že všemu rozumíte, že provedete. A co uděláte Vy?! Tolik snažení a výsledek žádný, všechno marné. Nedá se nic dělat, teď už to řešit nepůjde, špatně jste v průběhu sjednání spláceli, můžeme to zkusit znovu za půl roku."

Hlavně že jste vedli tolik zbytečných řečí, podezíravých konspiračních teorií, vlastních snah bez našeho vědomí, ale abyste všechno toto ODHODILI STRANOU:

1. ŘEŠILI pouze s jedním, námi pověřeným specialistou

2. PLNILI přesně, co Vám řekne

3. KONZULTOVALI s ním své dotazy, pochybnosti nebo nápady

4. SMÍŘILI se s tím, že zadarmo pro vás dneska nikdo pracovat nebude

TO NE.

Kdyby jste tak učinili, už dávno jste mohli mít vyplacenou nadmíru výhodnou půjčku přesně nastavenou na míru vašeho požadavku. Přitom jen stačilo sedět, opravdově naslouchat, kývat hlavou a dodávat domluvené v potřebném stavu. Ale vy NE. Vy pořádně ani nevíte, který z poradců vám co řekl, natož CO A JAK přesně je potřeba, aby jste udělali a čeho se rozhodně nesmíte dopustit, aby veškerá snaha nepřišla vniveč. A bum! Možná skutečně posloucháte, nebo se tak jenom tváříte a berete jeho slova jedním uchem dovnitř, druhým ven. Polemizovat nad tím, proč jim není umožněno mezi nimi spočinou alespoň na chvilku, nemá moc cenu. Jestli ho vypnete, stopnete, přeladíte na jiný kanál, nebo prostě...  Možná se jen ze záhadného důvodu domníváte, že když se zařídíte po naprostém laikovi (svém) a ne profesionálovi s letitou zkušeností (poradci), dopadnete lépe. Asi sami vnímáte, jak nelogicky to zní. Nebo se s tím zkrátka snažíte vy..... kde se dá. Každopádně je nad slunce jasné, že snahou o to daný rádce očividně mrhal vlastní energií.

S takovým chováním je každá snaha marná a tak se nedivte, že se potom tížený výsledek v podobě načerpané top půjčky nedostaví. Že po spoustě zbytečných řečí a nepatřičných skutků zůstanete jenom čučet s mezerou mezi rty a kde nic tu nic. Po výhodné a dostatečně vysoké půjčce, kterou jste tolik toužili získat, která by vám tolik ulevila, není ani stopy. A to jste se s tím tak urputně snažili vypéct. Spousta planých řečí, ale aby skutečně udělali, co mají, co se jim řekne. "TO NE! Špekulovat!"

Když člověk přehnaně vymýšlí a polemizuje, říká se mu často špekulant. Z tohoto podstatného jména vychází také sloveso špekulovat. A to je činnost, která jde některým lidem přímo mistrovsky. Často obklopeni tak drahými dluhy, které si sami často z vlastní rozpustilosti nasekali, že je za pár měsíců stojí víc než dovolená pro celou rodinu na "Kanárech"... Ale aby se z plna sil snažili z této nepříjemné situace vybruslit jednou pro vždy tak, že je vyplatí o parník výhodnější půjčkou. Aby k úvěrovému specialistovi, který má k dosažení takového stavu výborné možnosti, přistupovali s maximální úctou, pokorou a se stejně výkonným nasazením plnili svoje úkoly. Aby byli srovnaní s tím, že pokud vše dobře dopadne, adekvátně se za to odmění. "TO NE! Šekulovat?"

To už je potom "prašť jak uhoď", jestli si to budete řešit sami, nebo jak kvalitního rádce se vám podaří si dojednat, když jeho rad stejně nenasloucháte.

Nezmiňoval bych to, kdyby takových poptávajících nebylo alarmující procento. Kdy to bude vyplacené, vymýšlení všemožných hloupostí, marných pokusů, "blablabla". Přitom je to tak jednoduché. Například se zajímat, jestli je teď "míč na jejich straně", tedy jestli něco můžou a co konkrétně mají vykonat pro zdárné vyřízení, a potom tak vykonat. Kéž by se se stejnou vervou zajímali o to, čeho se rozhodně nesmí dopustit, aby tak veškeré snahy v průběhu sjednání nezhatili, a tomu se potom vyhýbali jako "čert kříži".TO NE! Špekulovat."

Pokud se chcete v budoucnu zařadit mezi ono malé procento ke spokojenosti vyvolených lidí, dám Vám jednu radu, přehodnoťte svá stanoviska a hlavně buďte dobří. 

Takových rozumných a schopných poptávajících by člověk ze sta kusů napočítal na prstech jedné ruky. A je to škoda, protože prakticky jen těmto je ve finále možné pomoct. U zbytku rozhodně není možné označit za náhodný jev, že se nachází v neoptimální finanční situaci. Má to tak být z důvodu jejich karmy? Je to stejný způsob výchovy jako třeba úraz nebo nemoc? Toť otázkou. Co ale můžeme z vlastní zkušenosti s určitou jistotou konstatovat je fakt, že pomoct lze jenom dobrým lidem. Obchod s idiotem se nám jak jaktěživ nepodařilo uzavřít. Což je za nás docela škoda, protože to by bylo kšeftů... Za ty roky jsme si na ně vytvořili čich a tak jestli to vzdáváme hned na začátku realizace, nezlobte se na nás, pro dobro dobrých i nás samotných se musíme učit rozlišovat a vypouštět. Bereme to tak, že zbytek se musí hold musí dál nacházet v této spletité finanční peripetii, za to, jací jsou. Hold jim není souzeno pomoci, alespoň ne námi. Třeba jinde se jim podaří docílit stejného výsledku, jaký by se dostavil, kdyby správě řešili s námi. Asi to bude znít moc sebevědomě, ale je daleko vyšší pravděpodobnost, že je "soudruh od konkurence" dostane do ještě horší peněžní situace. I to ale souzeno, aby se jim stalo? 

Uzavřený obchod s námi přitom představuje zdárně vyplacenou a výhodnou půjčku v dostatečné výši a tu vy přece chcete, nebo ne? Snad jenom proto jste nás na začátku oslovili se svojí poptávkou? Protože jste ji neměli ani zdaleka tak výhodnou kde jinde získat, nikde vám ji nebyli ochotni, schopni poskytnout, zprostředkovat, vzpomínáte?? No proto! Kdyby vám tehdy někdo řekl, že se podaří sjednat tak skvělou půjčku, vsadím se, že by jste nevěřícně kroutili hlavou a z tak blažené představy vám slinné žlázy vypouštěli sekreci z dutiny ústní. Teď tu možnost máte. Stačí jen... Tak kde je sakra problém? Nechápu. Asi zase ty špekulace. To myslíte, že je v pořádku, aby se někdo vypracoval na nejlepšího ze všech, aby mohl nabízet pro vás ty nejvýhodnější služby a zároveň že by za ně nic nechtěl? Že by to dělal jakože zdarma? A taky absolutně nechápu, kde se v lidech bere ta drzost, že jim jenom přijde na mysl, že s někým takovým vůbec můžou vypéct. Natož aby se o to ještě opravdicky pokoušeli. To si myslíte, že je to možné? Že se necháme od každého jenom tak obalamutit, že milujeme přítomnost zbytků vašeho jídla na našem temeni? A i kdyby to nějakým záhadným způsobem šlo, to ve vás není už ani pozůstatek po čistém svědomí, lidské neposkvrněnosti. Nechcete žít správně a dodržet, co slíbíte, když zrovna můžete? Odměnit se tomu, kdo vám pomůže, to vám nic neříká? Mizivá část ze získaných peněz vám potom stojí za to, že se budete hanbit sami v sobě při každé vzpomínce? Nebo už je tam fakt tak prázdno, že vám jakákoli sebereflexe a stud za podrazy absolutně nic neříkají? Řadíte se mezi ty, kteří (dokonce s hrdostí) vykřikují argumenty typu: "mně taky nikdy nikdo nic nedaroval, ani já nikomu nic nehodlám dávat zadarmo!", nebo "mě už taky kolikrát obrali, tak proč bych nemohl(a) někdy i já?!". Kdo tady mluví o daru. Vždyť vy sakra žádáte o pomoc! Kolikrát spíše regulérní ZÁCHRANU! A za tuto pomoc, pokud dopadne a navíc tak výhodně, jak se dopředu avizuje, máte zaplatit. Však jste kolikrát jako Titanik, který chce po helikoptéře, aby jeho osazenstvo uchránila utonutí v ledové vodě, ale hned, jak se tam stane, stáhne ji za záchranné lano mezi ledovce. A dál se tváří jakoby nic. Děkujeme, odejděte. 

A jen tak mimochodem. Nejste mistr šaolinu, aby z vás sršilo takové sebevědomí, jako byste snad ve sprintu na stovku zaběhli lepší čas než Usian (Bolt). Nalijme si čistého vína. Mluvíme spolu, protože jste problémový klient, který kvůli vlastnímu nesplácení, předlužení, nebo různému "šulení" (například s přiznáním příjmu) v minulosti nemá možnost získat peníze ve svojí bance. Neděláme si iluze, že by se lidé obraceli na DůmDluhů, když by pochodili ve svojí bance. Ani si nejdete nakoupit rohlíky s máslem. Stejně tak si nepleťte sjednání výhodné půjčky pro delikventního klienta například s uzavřením životního pojištění nebo investice. To opravdu není totéž, aby jste se tvářili, jakože máte na výběr z miliónů možností. Vy už nemáte. Nemá smysl si nic nalhávat, hrát divadla, před něčím se skrývat. Čím dřív upřímnější k sobě a okolí (alespoň k nám, když už přicházíme čistě kvůli tomu, abychom vám z této nepříjemné situace pomohli ven) budete, tím líp - hlavně pro Vás. Mimochodem i za sjednání pojistky nebo investice s vámi má finanční poradce takový ranec od pojišťovny nebo investiční společnosti, že by se vám zadrhl vzduch v ohryzku, kdyby vám to řekli. Akorát to nevidíte a "nemusíte platit ze svého". Ale o výnosnosti byznysu všemožných pojistek (hlavně těch životních) a investičních vkladů to něco vypovídá. Jakých zisků pojišťovny a investiční fondy asi tak dosahují, když se jim oplatí za uzavření produktu s vámi zaplatit poradci takové peníze? A na závěr malá hádanka: Kdo je na tom všem tím pádem asi tak nejvíc ztrátový, když ani jeden z nich dvou to není? :-)

Abychom si správně rozuměli. My chceme, abyste byli spokojeni, více svobodní, nesvázaní vysokými úroky a splátkami. Zároveň také chceme svoji odměnu pokud kvalitně odvedeme svoji práci, díky které jste ke své spokojenosti dospěli. Je to tak těžké pochopit, vstřebat a domluvu dodržet, nebo se alespoň slušně, zavčas a rozumně domluvit k oboustranné spokojenosti, když už teda zrovna není? Přijde vám to snad sobecké a nemorální? Ukažte mně někoho, kdo by se pohyboval (otravoval?) v takovém prostředí jenom tak zadarmo. Že by třeba rozdával půjčky jako letáky v metru, pomáhal jako Hood, který nezištně bohatým bere a chudým dává bez ohledu na vzniklé ztráty. Někdy mám pocit, že si to lidé takto představují. Byl by to nicméně zvláštní koníček, nemyslíte? Nebo že by zaměstnavatelem byl nějaký fond EU vzniklý pro ochranu levých spotřebitelů? Měsíce práce, žádné plus na konto, jenom minusové položky, takzvané náklady. Na jejich proplacení nám nikdo čekat a už vůbec nebude smlouvat o jejich výši. Zaplaťte, nebo vás odpojíme, křičí panovačně ze všech stran bez špetky ochoty ústupku, rozumné domluvy. A ten seznam položek k úhradě, pro právní správnost fungování, pro udržení a růst. Za děkuji se dneska člověk moc dobře nenají, to přece víte, nebo vám to jde? A chutná? No tak. To dneska musí být člověk levák, aby si vydělal rozumné peníze? A teď nemyslím ruku, kterou servíruje. Musí škodit, lhát nebo přehnaně riskovat, aby sebe a své okolí dokázal rozumně uživil? Když nebudete ochotni spravedlivě odměnit za odvedení dobré práce, moc se toho s takovou na trhu k lepšímu nezmění. 

Snad také nepatříte mezi jedince, kteří žijí v čímsi pokřivené deziluzi, že bude pověřený specialista investovat svůj drahocenný čas, životní energii a za ty roky dennodenní dřiny od "nevidím do nevidím" nasbírané zkušenosti, znalosti a kontakty, aby se pro Vás podařilo sjednat půjčku tak zajímavou, že se vám o ní nezdálo ani ve včerejším (růžovém) snu, která vám v celkovém horizontu ušetří minimálně desítky, ne-li spíš dokonce stovky tisíc a nejspíš vás tak zachrání od nemalých nepříjemností a to celé jakože bezplatně, jen tak? Ano, pane, celý žhavý. Buďte klidní, že to nebude tak snadná akce, aby ji zvládl kdejaký poradce z partners, na kterého dveře zaklepete o dvě ulice dál. Každopádně Sbohem a šáteček, šťastnou cestu. PS. druhé šance bez patřičného prosíku nedáváme!

Každý poradce má totiž, stejně jako klient, možnost volby. Hodně v životě na ní záleží, ba dokonce stojí. Schopnost opravdu vidět, moudře rozlišovat a správně se díky tomu rozhodovat. Základní kámen šťastného a úspěšného života. Soustředit se na podstatné a to méně důležité umět vypouštět. Pustit se s takovým klientem na cestu by znamenalo spoustu marného snažení, rizika pošramocených nervů obou zúčastněných stran a nejisté dobyti toužebného výsledku v podobě zdárného vyplacení potřebné půjčky představující spokojenost všem. Nejenom poskytovateli, nejenom klientovi, nejenom poradci. Všichni musí být spokojení, jinak je to narušení harmonie, přehnaná sebestřednost, "habání" si jenom pro sebe, krádež. Zlatá střední cesta, všeho s mírou, moc škodí, jin-jang.

A usilovně pracovat na něčem, co nemá žádný hmatatelný výsledek kvůli klientově neochotě, neschopnosti nebo dokonce vyčůranosti, to je hromada vyplýtvané energie a zbytečných nervů. Taková práce nepřináší žádnou radost, žádné zadostiučinění. Člověk je pak vycucaný jak citrón po zalití černého čaje a k čemu to? Žádný výsledek, výdělek. To už je daleko moudřejší rozhodnutí počkat si na příštího, normálního poptávajícího, se kterým bude mnohem lepší a veselejší pořízení. Který bude plnit uložené, vděčný za pomoc a ochotný ji projevit patřičným způsobem. Není mimo to lepší zajít do přírody se psem, na rodinný výlet, nebo na golf? Než se trápit voláním, přemýšlením, cestováním, vyřizováním, jednáním, po kterých je hladina energie 0, plný depresí a vzteku, tzn. celková spokojenost 0, protože i když práce odvedena na 100%, výsledek žádný a to v drtivém množství případů cizím (většinou klientovým) přičiněním. Jakéhosi času z celkové zásoby vyčerpaného, peněz utracených, blíž práškům na tlak, cukr a tak i smrtelnému lůžku. A výdělek hovno.  

No je potřeba k tomu přistupovat pokorně. Když se nad tím tak zamyslím, jak jinak by měl dát osud najevo, že se má daný člověk nadále potýkat se svými problémy, než tak, že mu z nějaké příčiny nemá být pomoženo? Pokazí si to sám svým k lepšímu nepozměněným, nebo to prostě nakonec selže z nějakého zarážejícího důvodu na straně poskytovatele? K tomu je nutné, abychom byli více vnímaví a netlačit tolik na pilu. Co má být, to bude. Je až dechberoucí, jak to v kontrastu s tímto jde s některými lidmi. Je to, jako když natřete chleba s máslem čerstvě vytočeným medem. S ničím není absolutně žádný problém. Jednají slušně, co se řekne, to udělají. Balzám na nervy. Za výsledek mile poděkují a žijí dál svůj život, který je, alespoň po finanční stránce, o poznání lepší. Tak to je, když se dějí věci, které se dít mají. Když se nesnažíme plavat proti proudu, ale raději se necháváme s lehkostí unášet po něm. Často je to těžké takto brát, když už se člověk naplno své práci věnuje, chce dosahovat co nejlepších výsledků. Problém ale nastává tehdy, když si pro ně jde až za hranu možností a sil. Kdyby se tak nemělo dít, nedějete se tak. Je potřeba se takovému vnímání učit. Tak teda na shledanou, až se třeba jednou opět ozvete s žádostí o pomoc celý zaprášení, pochroumaní, ztracení, ale konečně snad i více pokorní, láskyplní a vděční. S vychytralostí, vyčůraností stejně jako se vším odsud posud. 

Důležité upozornění

Veškeré financování řešíme OD částky 400 000 Kč. Žádosti o menší peníze tak prosíme neodesílat.

Z důvodu omezených kapacit nejsme schopni celorepublikově řešit požadavky klientů na menší peníze. Nebylo by to pro nás rentabilní.

Půjčku bez zástavy nemovitosti je možné sjednat pouze pro žadatele, který má akceptovatelný stav registru a dostatečný doložitelný příjem, bonitu.

Jako příjem se zde akceptuje především pracovní smlouva na dobu neurčitou nebo určitou u žadatele zaměstnance, nebo poslední 2 podané daňové přiznání pokud je žadatelem OSVČ. V registru se rozhodně nesmí nacházet záznam typu nedávného zesplatnění, exekuce, nebo oficiálního ukončení insolvence. Pokud tyto záznamy u žadatele jsou, bude nejspíš možné řešit pouze se zástavou nemovitosti, tedy prostřednictvím nebankovní hypotéky, kde musí být také splněna odpovídající bonita.

Poptávku na hypotéku na koupi nemovitosti, kdy žadatel má vyloženě špatný stav registru, nedostatečnou bonitu a třeba i žádné vlastní peníze. Není možné bez potřebného spolužadatele řešit.

Pokud chce klient financovat hypotékou koupě nemovitosti, nemá ale na kupní cenu našetřené ani 10%, je malá pravděpodobnost zdárného sjednání hypotéky na koupi. V případě zájmu o hypotéku na koupi nemovitostí je navíc dobré mít našetřeno alespoň 10% z kupní ceny vlastních peněz. Pokud v bankovním sektoru nebude možné takový požadavek řešit kvůli vyloženě špatnému stavu registru nebo příjmu a současně k sobě klient nemá nikoho s rozumným registrem a dostatečným příjmem... (bez zesplatnění, exekuce, insolvence) Nejsme kouzelníci a jelikož nebankovní hypotéka na koupi není obecně příliš vhodná, nebude s největší pravděpodobností v takovém případě možné hypotéku sjednat. Pro nebankovní sektor je potřeba mít minimálně 30% z kupní ceny našetřené a přispět ke koupi z vlastních zdrojů. Pokud našetřené nemáte třeba vůbec nic a v bance narážíte na vyloženě slabý příjem a nebo vážný záznam v registru, bude potřeba počkat dobu potřebnou k vyčištění registru, nebo na vyšší (doložitelný, dostatečný) příjem. Už i banky dnes nabízejí maximálně 90% LTV (10% z vlastního) a v nebankovním sektoru je to z pochopitelných důvodů ještě méně - většinou maximálně 50% z hodnoty a to za podstatně vyššího úroku, kterým financovat koupi není z našeho pohledu rozumné. To mějte prosím na paměti, než u nás poptáte hypotéku na koupi.

Řídíme se novým zákonem o spotřebitelském úvěru, který přišel v platnost 1. 12. 2016.

U všech spříznených investorů tak dochází v rámci spotřebitelských úvěrů mimo jiné k posouzení úvěruschopnosti žadatele a tedy prověření jeho bonity vždy. Tato musí být vždy dostačující a splňovat zákonem přikázanou výši. Nedochází ke zmíněným dvojím odměnám, které by se pobírali současně od poskytovatele a žadatele. Klient je dopředu vždy zavčas informován o všem, co by mohlo mít vliv na jeho rozhodnutí. Koná se vždy v jeho prospěch a celkovou spokojenost. Je na jeho uvážení, zda-li je pro něj spolupráce s námi přínosná a bude v ní pokračovat, nebo nikoli. V žádném z případů nám klient neplatí dopředu jakýkoli poplatek. Co jediné je v některých případech potřeba dopředu uhradit, jsou náklady spojené s provedením odhadu nemovitosti pro účely sjednání bankovního hypotečního úvěru.

Před zdárným sjednáním a vyplacením požadovaného financování klient v žádném s případů neplatí poplatek dopředu.

Tím pádem žadatel o radu nebo úvěrový produkt nic neriskuje a pokud se mu v průběhu vyřízení nebude cokoli líbit (například v našem celkovém přístupu nebo námi navrženém optimálním financování), nebude mu naše služba připadat užitečná, může kdykoli odstoupit a nic se neděje. Také v žádném případě nedochází ke dvojím odměnám. Nepobírá se odměna současně od poskytovatele a klienta.

Obecné informace

Šedesátá, 7015/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

info@dumdluhu.cz

+420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Právní podmínky