Nebankovní hypotéky Sloučení půjček - Konsolidace Sloučení půjček - Konsolidace Podnikatelské úvěry Individuální financování Realitní služby

Hypoteční financování Grand

Přivítejte revoluční variantu hypotečního úvěru, která dává příležitost získat přespříliš příznivé podmínky nejenom pro její samotné získání, ale taktéž následné splá(a)cení.

Z toho vyplývá vysoký stupeň pohodlí, bezpečí a finanční nenáročností vytvářející úlevné útočiště především pro jednotlivce, kteří vykazují určité nedokonalosti v rámci stavu:

A. registrů dlužníků: poznamenané zápisy negativních záznamů

B. příjmů a výdajů (bonity): jejich původ, forma či nepoměr mezi jejích výšemi

C. závazků a dluhů: jejich věřitel, povaha, množství a pod. 

D. zatížení nemovitosti: zástavní právo od nevhodné nebankovní, jiné soukromé či státní organizace, věcné břemeno, zpětný převod atd. 

 a proto jim prozatím nebylo umožněno sjednání hypotéky v doposud oslovené bance, nebo za spoluúčasti zvoleného poradce.

Dopředu avizujeme, že nejsme žádní kouzelníci, kteří si snad hravě poradí s kdejak pošramoceným požadavkem.

Avšak skutečnost, že dopředu nic neplatíte a navíc máte možnost si sáhnout na:

čisté peníze rovné 85-ti % z odhadní hodnoty zastavené nemovitosti

roční úrok na jaře 2021 startující na 1.89 % a vytvářející tak zcela zanedbatelný přeplatek

velkorysou splatnost roztažitelnou až na 30 let, jejíž využití přináší naprosto minimální splátku

štědrou splátku snadno se u milionové hypotéky vměstnajíc do 4 000 Kč měsíčně

by ve Vás měla probudit pocit potřeby ala "ZA ZKOUŠKU NIC NEDÁM" 

a přimět k praktikování pověstného pravidla:

poptám a potom uvidím Netřeba se obávat, neboť pro ty, kteří náhodou neprojdou, máme i náhradní - dočasné - přechodné řešení.

Nedovolte své váhavosti propásnout tuto spásnou příležitost.

Přiložte svůj prst na displeji v místě nezávazné žádosti, nebo sem najeďte kurzorem a přitlačte. 

V ryze vlastním zájmu tak udělejte nejlépe v přítomnosti, neboť za šest set sekund už může být v tom zběsilém tempu právních změn nevratně po ní.

Pro vykročení směrem klidnější finanční zítřky 

A. vyplňte a odešlete: NEZÁVAZNOU ŽÁDOST 
  

B. naklikejte na displeji a vytočte devítičíslí:

777 465 451

Vaši poptávku úvodem zpracovává a vyřizuje:

Tuze rád:
 -> se na vaši situaci blíž podívám, aby bylo následně možné vyhodnotit ideální a reálné hypoteční řešení 
 -> Vás o něm budu obratem informovat s přesností zkušeného matadora a domluvou na dalším optimálním postupu
 -> zodpovím veškeré vaše dotazy, které Vás ve spojitosti s navrženým hypotečním financováním napadnou
"Co vím, to řeknu a pokud zrovna něco nevm, zjistím to a brzo odpovím. Přiznávám, že někdy bývám nadmíru zaneprázdněný, v takovém případě prosím o trpělivost. Ozvu se zpátky, jenom co se mně uvolní hlava a ruce. 

Tomáš Maček

Vám přidělený specialista v oblasti hypotečního financování 

Exklusivní možnosti pramenící z bezmála 10-ti let praktických zkušeností

"Neštiťte se na mě obrátit s jakoukoli hypoteční žádostí."

Tomáš Maček

Zodpovědná osoba: Tomáš Maček, IČO: 88853225. 

Vyskytuje se jakožto vázaný zástupce samostatného zprostředkovatele a nabízí tak jeho úvěrové možnosti, tedy spřízněné bankovní i nebankovní partnery, dále dluhové a úvěrové konzultace na základě živnostenského oprávnění a nabídky služeb spřízněných investorů a spolupracujících osob v rámci dohodnutých spoluprací podložených uzavřenými tipařskými smlouvami.

DumDluhu.cz je internetový portál sloužící především k poskytování kvalitních úvěrových informací za účelem nasměrování jeho návštěvníků ke skvostnějším finančním zítřků a snažící se o skutečnou výpomoc maximálnímu procentu poptávajících, které jeho prostá existence na internetu generuje.

V případě apetitu se směle obohaťte také o informace na téma: Nebankovní půjčky.

Něco navíc si na téma hypotečního financování můžete přečíst taky v sekci: Individuální financování.

Přejete-li si pozůstat na informačním vlákně hypotéky Grand - co dalšího se může hodit o ní vědět

Minimalizovaný roční úrok, celkový přeplatek i měsíční splátka jsou hlavní devízou tohoto financování, které tak přináší maximalizovaný komfort, standard a bezpečí do celého průběhu samotného splácení.

Moct si dělat naděje na takové, nejenom nákladově příznivé financování, neobejde se to bez adekvátní kondice splátkových rejstříků, žádoucích příjmových výšin žadatele a do určité míry také jeho zodpovědné píle čili usilovné snahy při dodávání podkladů potřebných v procesu vyřizování.

V reálu to nicméně nemusí nakonec být natolik ožehavé, jak se to na první pohled možná jeví.

Pokud:

I. jste se v nedávné době zvládli vystříhat udělení negativních poznámek do vašich registrů z důvodu dopuštění se vyloženě vážných přestupků

II. Váš prokazatelný výdělek obstojí při porovnání s výší vašich výdajů před zrakem zákonného požadavku na dostatečnou bonitu tak, aby nedošlo k jeho nevyhovění a naopak byla stoprocentně naplněna podstata podmínky nazývané úvěruschopnost žadatele

III. nejste Vy jakožto žádající, nebo vaše nemovitost sloužíc jakožto zástava zatěžkáni žádnou vyloženě problematickou, dlouhodobě nesplácenou a stále na dlužných splátkách stále nedoplacenou pohledávkou, která kvůli tomu přerostla v zesplatnění, exekuci nebo dražbu

není radno házet flintu do žita, neboť naděje na dostání se do bodu zdárného čerpání Grandu jsou poměrně vysoké. 

A tím máme teď namysli okamžitě a napřímo, tedy bez nutnosti využití nebankovního mezičlánku, který zpravidla vždy obnáší časovou prodlevu a dodatečné náklady, bez nichž se to za předpokladu vážných provinění a krajních situací obejde jen stěží. 

Nebude-li však z nějaké příčiny závažnější povahy zkrátka možné, aby došlo ke sjednání Grandu ihned, lze v případě přiklonění poptávajícího k trpělivému posečkání obezřetně před-nachystat jeho požadavek tak, aby po proběhnutí potřebných úkonů nastalo jeho vyplacení v nejdřívější možné budoucnosti.

Proto, ať už jste na tom ve svojí podstatě jakkoliv mizerně a vaše žádost vykazuje jakkoli závažné nedokonalosti, platí jedno "posvátné" pravidlo:

"Čím dřív se rozhodnete ozvat, tím spíš si budete moct zanedlouho připsat na své konto peníze z natolik uspokojivé hypotéky."

To, zdali jste zdárně prošli žádostí, po jejímž podpisu následuje provedení prescoringu, se dozvíte téměř instantně po podpisu jejím vyplnění a zadání.

Pokud bude výsledek pozitivní, stávají se šance na brzké dotažení do úspěšného konce velkými. Po nastání takového scénáře se domluví další kroky, aby se dorazilo do cíle označeného praporkem "ČERPÁNÍ" nejkratší a zároveň nejbezpečnější možnou cestou.

Rozhodne-li naopak negativní výsledek prescoringu neboli před-schválení o definitivním zamítnutí ze strany půjčujícího, dojde v případě ochoty a možností žádajícího k opětovnému přehodnocení a přenastavení jeho poptávky tak, aby co nejdříve došlo nastalo žádoucí zvrácení takového rozhodnutí a na jeho základě taktéž k následnému peněžnímu uspokojení poptávajícího. 

Akutnost peněžní potřeby je v určitých situacích možné přechodně pokrýt hypotečním úvěrem Standard. 


Ad. A) v případě prvního scénáře pozitivního předschválení Vám budou upřesněny parametry, podmínky a další kroky vedoucí k finálnímu schválení, které vyústí až ve vyplacení požadovaných peněžních prostředků.

Těmi můžou být:

 1. Doručení podkladů potřebných k definitivnímu schválení
 2. Finální schválení, tvorba úvěrové a zástavní smlouvy
 3. Kontrola a podpis tohoto smluvního zaopatření
 4. Vklad zástavních smluv na katastr a čerpání hypotéky

Přitom vás nezatěžujeme poplatky předem:

Můžete si být jisti, že až do onoho posledního bodu znázorňujícího úspěšné vyplacení peněz z hypotéky nejsou po klientech požadovány žádné platby.

To znamená, že dříve, než se peníze z vyřizované hypotéky připíší na předem zvolený účet, nesetkáte s povinností zaplatit nám jediný poplatek dopředu, která by toto zdárné načerpání jakože podmiňoval.

Tím zavdáváme skutečnosti, že v tomto ohledu je u nás poptávající vystaven naprosto nulovému riziku. Připodobníme-li to ke klasické objednávce, nestane se tak, že by před jejím doručením musel něco zaplatit bez nároků na vrácení těchto peněz a musel tak riskovat, že zboží nakonec nedorazí, nebo bude v nedohodnuté podobě. 

Přestože plýtvat penězi není nikdy nadvakrát příjemné, v případě zadání objednávky na takovou hypotéku, kdy lze spíše usuzovat, že člověk peníze vyloženě potřebuje a pravděpodobně jich "na rozdávání" moc nemá, může taková "zbytečná ztráta" zabolet dvojnásob. 

Ale nenechte se zmást v tom, že se zde nebavíme pouze o penězích náležících čistě nám. Pravidlem, které má svoji výjimku, zde může být povinná platba za služby odhadce ve věci tvorby aktuálního a certifikovaného odhadu, nebo neodkladné pokrytí nákladů na právní kancelář účtovaných za vytvoření například kupních smluv či jiných potřebných podkladů.

Odměny náležící vykonavatelům těchto specifických činností, bez jejichž odvedení se vyřízení hypotéky nezřídka kdy neobejde, bývá totiž většinou nutné uhradit hned, jakmile se tak stane a oni dodají hotové dílo v bezchybné a požadované podobě. Málokterý odhadce či právník bude "celý žhavý" čekat na úhradu svých výloh vynaložených pro zhotovení žádoucího díla až do bodu, kdy hypotéka dopadne. Málokdo z tohoto řemeslného cechu tak projeví náklonnost vystavit se riziku, že hypotéka nakonec nedopadne a on za svoji práci nedostane zaplaceno vůbec. 

Jedním dechem se patří dodat, že s některými máme dobré vztahy, takže jsou na "chlapské" slovo ochotni odsunout své uspokojení zaslouženými penězi, neboť z hojné pozitivní zkušenosti usuzují, že dostanou zaplaceno, respektive za to dáváme svoji "hlavu na špacír". Současně je potřeba připustit, že peněžní položky za tyto služby nedosahují nikterak horentních sum, ve většině běžných případů se bavíme o několikatisícových částkách.

Navíc je, v případě nutnosti zapříčiněné vyloženou finanční nouzí žadatele a za předpokladu pokorné a rozumné domluvy s ním, možné z naší strany uhradit i tyto položky, čímž se veškeré vaše náklady na vyřízení zahrnou do hypotéky. Tu si lze za určitých okolností o tyto náklady navýšit a uhradit je tak až současně s jejím načerpáním, nebo do tří pracovních dnů od jeho nastání, což umožňuje její získání i lidem, kteří těmito penězi potřebnými k jejímu vyřízení nedisponují, nedokáží je dát dohromady přímo ze svého, ani si je dočasně nemají kde jinde ve svém okolí půjčit a vrátit zpět ihned po načerpání.  

Na peníze nečekáte déle než cca 2 pracovní dny:

U některých hypotečních půjčujících na trhu se nejednou setkáte s pravidlem, podle kterého Vám peníze z hypotéky vyplatí až po zápisu zástavního práva na list vlastnictví zastavené nemovitosti. K tomu na katastru nemovitostí dochází ve všech známých případech nejdříve za 21 dní, které jakožto minimální doba k uplynutí pro provedení jakékoli změny na listu vlastnickém nemovitostí stojících na území ČR slouží jako ochranná lhůta, která byla primárně stanovena pro ochranu majitele nemovitostí, aby v případě, že k ní došlo bez jeho vědomí a souhlasu, mohl probíhající změnu (především zápis zástavy nebo přepis vlastnictví) na jeho nemovitostí popřít, napadnout a pozastavit. 

Pracovník katastru na provedení změny poprvé "sáhne" až tehdy, kdy uplyne tato časová lhůta, kdy teprve v tomto moment provádí zápisy zástavního práva. To je jeden ze dvou hlavních důvodů, proč nejeden zástavní věřitel nevyplácí peníze z hypotéky ihned po podpisu smluv a to takzvaně na plombu, kdy v tomto bodě vyplácí peníze většina spřízněných investorů ve většině případů, ale s zde se čerpáním čeká až na nastání zápisu zástavního práva.

To v praxi znamená, že po zdárném vyřízení hypotéky podepíšete úvěrové a zástavní smlouvy, ty zanesete na katastr, kde bude na základě návrhu na vklad zástavního práva vytvořená plomba, kdežto peníze z hypotéky budou od jejího poskytovatele vyplacené na požadovaný účel a účet, až jakmile proběhne zápis zástavního práva, což v řeči konkrétních čísel vždy kdy znamená minimálně jednadvaceti denní čekání na jejich připsání ve váš prospěch, kdy běží tato ochranná lhůta právní poměry nesmí být dotčeny žádnou změnou, přičemž nezřídka kdy to katastru trvá dokonce déle než celý jeden měsíc, protože v průměru zhruba deset dnů posléze katastru trvá vydat rozhodnutí o povolení vkladu, po kterém se konečně uráčí provést vklad zástavního práva na LV zastavované nemovitosti, které jde oproti již dávno vyřízené hypotéce do zástavy. 

Stejně tak někteří pozdrží peníze alespoň po dobu 14 dní, což je další z ochranných lhůt, která je byla zavedená, aby nabyl spotřebitel nárok pro odstoupení od již podepsaných úvěrových smluv třeba za předpokladu, že byl k jejich podpisu "donucen" prostřednictvím jakéhokoliv nátlaku, objevil v nich nějaký nepatřičný obsah, naskytne se mu využití výhodnější hypoteční varianty, nebo z jakéhokoli dalšího důvodu zkrátka posléze ztratil zájem o uplatnění z hypotéky získaných peněz a být tak nadále v roli dlužníka. Proto si přeje svůj podpis na smlouvách zneplatnit a zároveň s tím také jejich účinnost. Pokud již peníze získal, pochopitelně je potřeba vrátit je věřiteli nazpět a připsat je tak do poslední koruny ve prospěch účtu jejich původního majitele.

Samozřejmě se z tohoto titulu může sám věřitel vystavit různým nepříjemnostem a tak, aby se jich dokázal vyvarovat, vyplácí peníze žadateli až po uplynutí těchto 14 ti dní ode dne, kdy peníze podepsal. Většinou už to ale spojí i s ochranou lhůtou na katastru a na svoje poctivě půjčené peníze si tak nejednou počkáte déle než měsíc.

Někteří alespoň v tomto směru hledají určité způsoby, jak tuto lhůtu zkrátit na minimum. Toho, aby žadatel nemusel pocitově tak dlouho čekat, docilují například tím, že ona 14 ti denní lhůta začíná podpisem smluv ze strany půjčujícího na jeho centrále ihned po jejich vytvoření. To znamená, že než smlouvy dorazí k dlužníkovi, než je označí ověřeným podpisem, vyřídí veškeré administrační náležitosti, jako zanese zástavní smlouvy na katastr a získá výpis plombou potvrzující probíhající změnu a všechno poté o něho dorazí v kompletní podobě nazpět na centrálu, aby tak mohlo nastat vyplacení, už oněch čtrnáct dní dávno odbylo, nebo jsou "za oknem" a za pár dní máte peníze a účtu. 

Všechna tato opatření mají svá logická opodstatnění. Nicméně předpokládám, že čekat tak dlouho na peníze po často náročném vyřízením hypotéky, které je kolikrát vždy alespoň o něco časově náročnějším a nervově strastiplnější, než jste původně čekali, je to poslední, co byste si byli bývali přáli, nebo si vůbec mohli dovolit, aniž by z toho nebyly "pálky" jako "blázen". 

Proto se s námi u všech dojednaných hypoték můžete spolehnout, že Vám peníze budou vyplaceny takzvaně na návrh na vklad.

Peníze Vám tak „přistanou“ na účtu zhruba do 2 pracovních dní od data dodání potvrzení o zdárném "zavkladování", jehož důkazem je LV s probíhající změnou (plombou), případně kolek získaný za úhradu návrhu na vklad přímo katastru ve výši 2000 Kč.

Vyhodnotit situaci a navrhnout optimální hypoteční řešení

Nezávaznost žádosti:

Proces vyřízení je do určité míry nezávazný, což vystihuje skutečnost, že v průběhu sjednání nejste ničím svazováni.

Nebude-li Vám proto v procesu vyřízení cokoli po chuti, máte nárok od něho odstoupit, aniž byste riskovali inkasování pokut, načež veškeré vaše údaje a podklady budou odstraněny z databáze a Váš život poběží dál, jakoby nic.


Ad. B) v onom druhém případě udělení zamítacího stanoviska Vám bude oznámen negativní výsledek, jeho pravá příčina a co se s tím dá dělat:

 • jak dlouho je vhodné počkat a zažádat znovu, aby byla šance na úspěšné před-schválení vysoká
 • jestli a jak je možné se zařídit, aby se zvrátilo negativní stanovisko a dopomohlo tak pozitivnímu prescoringu
 • jestli existuje náhradní dočasné řešení, sice v podobě dražší nebankovní hypotéky Standard, než bude možné Grand vyřídit

Bude-li doputování k tomuto poslednímu scénáři nevyhnutelné a Grand prostě nebude možné za daných okolností řešit, ale zároveň než se prozatím obejít bez úvěrování bude ekonomicky příznivější variantou využití přechodného Standardu, nastaví se jeho doba splatnosti na dostupné maximum, které ve většině případů dělá 20 let, aby se tak dosáhlo na úroveň minimálních měsíčních splátek.

Hned, jakmile bude možné Grand řešit, se uplatní bezplatný smluvní nárok kdykoliv Standard předčasně splatit, což také umožní jeho převod pod "křídla" jiného věřitele. Jeho zůstatek se tak zkrátka vyplatí z peněz nákladově o poznání náramnějšího Grandu, načež bude současně s jejich záměnou následovat výrazné snížení splátek.

Situaci za Vás budeme automaticky sledovat a převod na Grand provedeme ihned, jakmile to bude možné.

Zelenou dostanete většinou ihned po uplynutí doby potřebné k:

a) příhodnému pročištění registrů

b) nabytí dostatečného a doložitelného příjmu

c) dodání jednoho z dalších povinných podkladů, kterým je čerpání podmíněno

Spojitost názvu Grand s grandiózním 5-ti hvězdičkovým hotelem není čistě náhodná.

Ani tam Vás neubytují jen tak...

Kalkulačka hypotéky
 

Souhrn výhod hypotečního financování GRAND

  • exklusivní roční úroková sazba

  • orientačně od 1,89 % p.a. 
  • štědrá doba splatnosti

  • 1 až 30 let: natáhnout lze do 74 ti let věku žadatele
  • rekordní LTV

  • strop 85 % z odhadní ceny zástavy
  • bleskový výsledek prescoringu: před-schválení či zamítnutí

  • za několik okamžiků následujících od podpisu žádosti
  • vstřícná možnost předčasného splacení zdarma

  • uskutečnit výjimečné splacení části, úplné doplacení a tak i převod jinam lze kdykoliv a bezplatně
  • různorodost účelu využití - peníze lze uplatnit na: 

  • primárně na:
  • rekonstrukci, výstavbu či koupi nemovitosti
  • dědické vypořádání a jiná vyrovnání
  • sekundárně za možnosti určitého nastavení také na:
  • konsolidace půjček, refinancování hypotéky či vyplacení jiné zástavy
  • investice do podnikání
  • vyplacení problémových závazků jako jsou exekuce, insolvence nebo dražba: to momentálně lze pouze za přednostní potřeby přechodného pročistění Standardem

Žadatelem může být

 • Fyzická osoba starší 18 let a mladší 70 let
 • Fyzická osoba: zaměstnanec nebo osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ=živnostník)
 • Cizinec s trvalým, nebo přechodným pobytem u nás

Zajištění

 • Zástavním právem na list vlastnictví jakékoli nemovitosti v osobním vlastnictví žadatele, nebo ve vlastnictví 3. osoby (zástavce)
 • Byt, dům, chata, pozemek nebo komerční objekt, které budou sloužit jako hypoteční zástava, se musí nacházet na území ČR
 • Nejedná se o zpětný leasing, nenastává odkup nemovitosti investorem a tím pádem ani převodu vlastnictví na cizí subjekt

Reprezentativní příklad hypotečního financování GRAND

 • Celková výše: 1 000 000 Kč
 • Doba splatnosti: 30 let
 • Výpůjční roční úroková sazba: 2,08 % p.a.
 • Roční procentní sazba nákladů (RPSN): 2,25 % p.a. (Zahrnuje jednorázový poplatek za sjednání úvěru v předpokládané výši 1 % z celkové výše úvěru, dále pak tvorbu úvěrové dokumentace, odhad nemovitosti. Kompletní náklady na sjednání v orientační výši 5% jsou taktéž zahrnuty do RPSN)
 • Měsíční splátka (vypočtena z RPSN): 3 838 Kč
 • Navýšení úvěru za celou dobu splatnosti (vypočten z RPSN): 381 680 Kč

Všeobecné a právní podmínky

Důležité upozornění

Veškeré financování řešíme OD částky 300 000 Kč. Žádosti o menší peníze nemají možnost pověření specialisté vyřizovat z kapacitních důvodů.

Z důvodu omezených kapacit nejsme schopni celorepublikově řešit požadavky klientů na menší peníze. Žádosti o desetitisícové půjčky proto prosíme neposílat.

Půjčku bez zástavy nemovitosti je možné sjednat pouze pro žadatele, který má akceptovatelný stav registru a dostatečnost výše doložitelného příjmu vzhledem ke svým výdajům.

Musí tak být splněna zákonná povinnost prověřit bonitu žadatele a aby dosahovala potřebných hodnot. Jako příjem se akceptuje především pracovní smlouva na dobu neurčitou nebo určitou u žadatele zaměstnance, nebo poslední 2 podané daňové přiznání pokud je žadatelem OSVČ. K tomu je samozřejmě možné započítat různé druhy: příspěvků, rent, důchodů a v některých případech také přivýdělků. V registru by se rozhodně neměly nacházet záznamy typu: nedávného zesplatnění, exekuce, nebo oficiálního ukončení insolvence. Pokud tyto záznamy u žadatele jsou, bude nejspíš možné řešit pouze se zástavou nemovitosti, tedy prostřednictvím nebankovní hypotéky.

Neumíme řešit hypotéku na koupi nemovitosti, kdy má žadatel vyloženě špatný stav registru, slabé příjmy a zároveň třeba žádné vlastní peníze (akontaci).

V takovém případě může žadatel zvýšit své šance na získání výhodného financování, pokud k sobě dokáže sehnat spolužadatele s potřebným příjmem a stavem registru. Dalším řešením je nabídnout do zástavy ještě jinou nemovitost nad rámec té kupované. Zvýšit šance na zdráné sjednání může taky schopností "přispět" ke kupní ceně alespoň 10% ze svých (nebo po rodině půjčených) peněz. Pokud budou registry poptávajícího v naprosto tristním stavu, nebo bude dosahovat mizerné výše jeho doložitelný příjem. Nejsme kouzelníci a pokud se klient neposnaží, aby dostatečně zlepšil parametry svojí poptávky, nebude nejspíš možné požadované financování koupě řešit. A argument typu, že přece proto poptáváte nebankovní, abyste si mohli nemovitost koupit a ještě k tomu v ideálním případě získat peníze navíc na rekonstrukci nebo na poplacení všech bez zástavních dluhů, které máte... To je prosím pěkně požadavek naprosto mimo mísu. Nebankovní sektor je totiž schopný zafinancovat maximálně 60% z tržní ceny nemovitosti, která jde oproti ní do zástavy. To v převedené řeči čísel znamená, že by žadatel o nebankovní hypotéku na koupi musel mít našetřené alespoň 40% z její pořizovací ceny, nebo potom tuto hypotéku patřičným způsobem dozajistit nezatíženou nemovitostí s odpovídající hodnotou. Mimochodem, za tržní cenu se v případě koupě ve většině případů považuje cena kupní. A to bez ohledu na to, kolik se domníváte, že tržní cena vámi kupované nemovitosti ve skutečnosti je. Nebankovní firma se jednoduše zeptá, proč by jako měl někdo prodávat nemovitost za nižší cenu, než za kolik ji reálně prodat může? Řekně, že tržní cena je přece cena, za kterou se nemovitost prodá(vá). Takže pokud se opravdu nejedná o výhodný kup například v rodině nebo v dražbě, bude se nejspíš při určení tržní ceny vycházet právě z ceny kupní. Navíc je dobré si uvědomit, kolika procenty bývá ryzí nebankovní hypotéka úročena. Pod 10% se u ní podíváte jedině stěží. Narozdíl o bankovní hypotéky totiž neumí účelové využití hypotéky (kam financování koupě spadá) nijak zvýhodnit. Všechny "nebankovky" jsou prostě bezúčelové (Americké) a tím pádem podobně úročené bez ohledu na účel využití. A to by potom muselo být "sakra výhodné" koupě, aby se vám to oplatilo nebankovně financovat. K tomu všemu snad netřeba dodávat, že se hypotéka na koupi řadí mezi spotřebitelské hypotéky a je proto nutné splňovat zákonnou bonitu i u nebankovní hypotéky na koupi (nejedná-li se o nákup podnikatelského objektu se záměrem ho využít ke své podnikatelské činnosti). Samozřejmě ale financování nákupu nemovitosti nebankovní hypotékou možné je v případě shody na výše uvedeném. Dá se tak zafinancovat rychle koupě, pokud je to možné a Vám to dává ekonomický smysl a potom převést do daleko levnější banky bez jakéhokoli poplatku hned, jakmile to především časový prostor a stav registru klienta dovolí. V této fází přefinancování do banky je taky vhodné řešit navýšení, pokud jsou potřebné peníze navíc. To lze, jak jsme si řekli, až do 90-ti % z ceny nemovitosti. Nicméně neměli byste kvůli svojí "naivitě" plynoucí z pouhé "neinformovanosti" výrazně přesahovat výše definované hranice. Uvědomme si, že to hlavní, v čem je v tomto případě jeho přidané hodnota, je tolerance jakkoli špatného stavu registru. A za ten si poptávající "pěkně" zaplatí. A tak je vhodné si rozmyslet, i když na nebankovní financování dosáhnete, jestli pro vás není ekonomicky vhodnější variantou počkat si na den, kdy bude možné získat hypotéku přímo v bance. Toto mějte alespoň rámcově na paměti, než u nás poptáte hypotéku na koupi.

Řídíme se novým zákonem o spotřebitelském úvěru, který přišel v platnost 1. 12. 2016 a to na 101%.

U všech spříznených investorů dochází u spotřebitelských úvěrů ke splnění všech zákonných nařízení. Mezi hlavní můžeme zařadit povinnost půjčujícího vyhodnotit úvěruschopnost poptávajícího, k čemuž dojde prověřením jeho bonity. Poměr mezi celkovými příjmy a výdaji žadatele musí být vždy dostačující a splňovat zákonem přikázanou výši. Stejně tak nedochází ke dvojím odměnám, které by se pobírali od půjčujícího i úvěrovaného zároveň. Klient je dopředu vždy zavčas informován o všem, co by mohlo mít vliv na jeho rozhodnutí. Koná se vždy v jeho prospěch a dělá maximum pro jeho celkovou spokojenost. Je čistě na jeho svobodném uvážení, jestli je pro něj spolupráce s námi přínosná a bude mít zájem v ní pokračovat, nebo nikoli. Povinností, která musí být v tomto ohledu splněná, je celá spousta. Proto se dbá zvýšené pozornosti na jednotlivá zákonná ustanovení a nešetří na nákladech za právní služby.

Před vyplacením požadovaného financování nám poptávající neplatí jakýkoli poplatek dopředu.

V žádném z případů nám klient neplatí poplatek dopředu. Co jediné je v některých případech potřeba v průběhu sjednání uhradit, jsou náklady spojené s odhadcem za provedení odhadu nemovitosti pro účely sjednání bankovního hypotečního úvěru. Za vedlejší náklady, které si poptávající musí hradit, mohou být považovány taky: právní služby (jsou-li zapotřebí), náklady na dopravu (palivo, amortizace, mhd) nebo na komunikaci (paušál). Ani jedna z těchto plateb však není odměnou pro nás. Pokud se v průběhu sjednání dopustíme hrubého porušení některé z domluv nebo zásad "slušného jednání", může od poptávající od realizace s pověřeným specialistou kdykoli a bezplatně odstoupit. Aby se předešlo snahám o vypočítavé obcházení, je nutné, aby poptávající v případě takového rozhodnutí počítal s tím, že nebude mít možnost dále pokračovat ve vyřízení vyhledaného a nastaveného úvěru u námi zvoleného optimálního investora. V opačném případě, pokud se mu nakonec přece jenom podaří v dohledné době díky nám dohledané financovnání získat, nám náleží předem dohodnutá odměna.

Obecné informace

Šedesátá, 7015/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

info@dumdluhu.cz

+420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Právní podmínky