Nebankovní hypotéky Sloučení půjček - Konsolidace Sloučení půjček - Konsolidace Podnikatelské úvěry Individuální financování Realitní služby

Nebankovní půjčky se zástavou nemovitosti i bez ní:

Bankovní versus nebankovní: 

Půjčky obecně můžeme rozdělit ze svojí podstaty na zástavní a bez zástavní podle toho, jestli se současně s jejich poskytnutím vytvoří zástavní právo na nemovitosti, která tak jde do zástavy oproti půjčce.

Pokud se tak stane, můžeme hovořit také o hypotéce, která je názvem prakticky totožného produktu půjčky se zástavou.

Se zástavou:

Pokud možnost zástavy nemovitosti klient má, rozhodně ji doporučujeme využít, neboť tak může získat podstatně výhodnější podmínky, než je tomu u bez zástavní půjčky. 

Nejenom že je tak možné stáhnout úrok na jakési minimum až k 2.5% orientačně. Navíc je možné využít delší doby splatnosti až 30 let. Tím se sníží splátka a přeplatek takové půjčky na naprosté minimum.

Dokonce je tak možné získat prakticky neomezené množství peněz, kdy horní hranici určí hodnota nemovitost, která jde do zástavy. Není možné přesáhnout 90% z její hodnoty. 

Bez zástavy:

Kdežto u půjčky bez zástavy nemovitosti není až na výjimky možné přesáhnout její výši 600 000 Kč a natáhnout na splatnost delší 20 let. Co se týká roční úrokové sazby, ta startuje někde u 5 ti % ročně, ale snadno se přehoupne i přes 10%... 

Pokud nemáte možnost, nebo zájem ručit k půjčce nemovitostí, ale získat někde peníze za slušných podmínek přesto potřebujete, nabízíme vám ke sjednání půjčku GRUNT bez zástavy nemovitosti.

Výše takové půjčky je od 300 000 Kč do 600 000 Kč, roční úrok se zde pohybuje v rozpětí přibližně od 6 % až 9 % s dobou splatnosti až 20 let.

Obecně:

Výše uvedené parametry se vztahují na bankovní produkty. Abychom se klient mohl na tak výhodné parametry půjčky dostat, je tedy potřeba ji řešit v bankovním sektoru.

Ke sjednání může dojít přes doporučené kontakty v jednom z námi vybraných bankovního domů. Z toho důvodu se jedná o maximálně výhodnou a současně bezpečnou půjčku.

Z toho důvodu je na druhou stranu především důležité, aby neměl vážné záznamy v registrech dlužníků a současně měl doložitelný příjem v dostatečné výši, což je zákonná povinnost, jedná-li se o spotřebitelskou půjčku.

Vyhodnocení Vaší situace, požadavku a možností za účelem zdárného sjednání probíhá zcela nezávazně a bezplatně. Dopředu se nic neplatí. Nic tak neriskujete pro případ, že by k uzavření a vyplacení půjčky nakonec nemohlo dojít... 

Neváhejte nás kontaktovat s Vaší žádostí:

nebo tel.: 777 465 451

Jsem vám plně k dispozici.

Zodpovím vám veškeré dotazy možnostem nebankovních půjček. Zeptejte se na jakékoliv dotazy ke službám, které nabízíme.

Tomáš Maček

Váš poradce v oblasti financování

Tomáš Maček

Dále čtěte na téma: Individuální financování

Výhody bez zástavní půjčky GRUNT

Kalkulačka hypotéky

Za velice podstatné považujeme, že u nás neplatíte ani korunu před čerpáním půjčky (vyplacením na účet) a tak vůbec nic neriskujete. Buď to vám dorazí na účet, nebo ne. Vy můžete jedině získat a to maximálně výhodné bez zástavní financování, kterému říkáme půjčka GRUNT! Pokud ji nedostanete na účet, nezaplatíte absolutně nic. Jsme zaplaceni za dobře odvedenou práci, kterou je v tomto případě kvalitní (výhodná, férová, standardní) půjčka vyplacená na vašem účtu.

Bude vám nabídnuta nejvhodnější forma úvěrování odpovídající vašim aktuálním požadavkům a možnostem.

 • Roční úroková sazba

 • přibližně od 6 % p.a.
 • Doba splatnosti

 • až 20 let
 • Možnost jednorázového doplacení

 • a případně naspoření a provedení výjimečné splátky

 

Bankovní versus nebankovní:

Parametry úvěrových produktů nabízených v nebankovním prostředí jsou pochopitelně jiné, ale to není všechno. Nejenom že o nebankovní půjčky se zástavou nemovitosti se u férového investora jen stěží podíváte pod 10% ročně. Nejenom že zde nepůjde splatnost nastavit na období delší než 20 je let a její výše bude omezená maximální hranicí 60-ti % z ceny nemovitosti. Na oplátku ale mohou být záznamy v registrech žadatele jakkoli vážné a peníze mohou jít na cokoli, můžou se tedy vyplácet i exekuce, insovence, dražba. Samozřejmě slušný investor také umožní půjčku kdykoli doplatit, tedy převést na bankovní, jakmile na ni klient dosáhne. Ono vlastně pořádná nebankovní půjčka bez zástavy nemovitosti na trhu ani není. Alespoň ne taková, jak si ji lidé představují. Tedy že teda když je to ta nebankovní, tak že bude schopná naprosto ignorovat stav registrů, tedy půjčit i přes vážné záznamy v nich, nebo že bude možné jí získat bez doložení příjmu, s vyloženě pošramocenou bonitou a ideálně ještě potom použít na cokoli... A nejlépe, aby ji měli "na stole" ještě zítra po obědě, později už to nemá cenu... Navíc aby byla relativně výhodná, klidně o něco dražší než bankovní, ale zase ne o moc, schopná poskytnout větší peníze (na mysli mám alespoň několik set tisíc) za rozumných podmínek, tedy úroku maximálně někde kolem 10 ti % a splatnost alespoň 10 let... A mít kouzelný proutek, osobně bych Vám ji moc rád vykouzlil, nabízel a pomohl s ní maximálnímu počtu lidí, to mně věřte... V reálu ale taková na dnešním trhu neexistuje, nebo alespoň o ní nevím... 

"Vražedné mikropůjčky": 

Čeho se naopak v reálu dočkáte při průzkumu trhu a oslovování různých subjektů, bude (začnu-li od z mého pohledu nejhorších) několik nebankovních firem neřešících Váš registr, ale ochotných půjčit maximálně nějakých 50 000 Kč a to v tom nejlepším případě. Jedná se totiž o nabídku takzvaných mikropůjček s obrovským úrokem, na krátkou splatnost a tedy vysokou splátkou i celkovým přeplatkem. S těmi nám poté volají lidé, abychom jim je všechny vyplatili, protože už splácí jednou takovou mikropůjčkou tu druhou a neví, jak se z tohoto "začarovaného, bludného kruhu nezvladatelného předlužení" dostat ven. A ano, někdy se nám podaří zajistit zdárné vyplacení všech takových nevýhodných bez zástavních dluhů a jejich nahrazení (konsolidace) v jednu výhodnou konsolidační půjčku s minimálním úrokem, splátkou a celkovým přeplatkem. Dopředu klient nic neplatí, takže neriskuje pro případ, že se to nepodaří. Rozhodně za to stojí to zkusit a oslovit nás... 

Půjčíme ale prověříme: 

Poté jsou na trhu sice nebankovní firmy, které oficiálně nabízejí nebankovní půjčky za deklarovaný úrok "od", který většinou startuje na nereálně nízké úrovni a půjčka má dosahovat výše, které opravdu málo který (jestli vůbec nějaký) žadatel nakonec dosáhne. V reálu poté poskytují většinou desítky tisíc za úrok nad 20% ročně, splatnost kolem 5 ti let, což není "žádné terno". Také u nich už dochází k prověření registrů, kde nemůžou být vyloženě závažné záznamy (nemůže být žadatel v exekuci, nebo mít většinou ani záznam o zesplatnění) a nejedná-li se o půjčku na podnikání, musí se též prověřit schopnost splácet ze strany žadatele, tedy nechat si doložit alespoň určitým způsobem jeho příjem, měsíční náklady, prověřit tak bonitu. Klientům je nesjednáváme, ale mají-li zájem a je-li jim to umožněno, mohou po nich sáhnout. My se je potom opět snažíme většinou sloučit společně s mikropůjčkami, ke kterým se lidé postupně "dopracují". Tento typ půjček jim totiž neřeší jejich situaci a jenom tak odloží problém "na potom". Sem se řadí známé nebankovní firmy, kdy některé z nich většina klientů dluží, ne-li každé z nich. Často je to skladba: bankovní půjčka, kde lidé začnou, poté půjčka z této kategorie a končí to hromadou mikropůjček, kterými se "vytlouká klín klínem"... 

Parametry jako u banky, ale taky podobná náročnost k získání: 

Dále jsou na trhu stále ještě nebankovní firmy, které nabízejí půjčky bez zástavy nemovitosti i na konsolidace ve výši stovek tisíc na splatnost až 120-ti měsíců. Což jsou i vzhledem k úrokům v rozpětí orientačně 5 až 12 % velice slušné předpoklady pro to, aby taková půjčka lidem pomohla vyřešit tíživou situaci, kdy jim banka odmítá peníze půjčit, ať už na zaplacení jejich zatěžujících dluhů, nebo na cokoliv. Má to ale jeden háček. Aby bylo riziko ztráty zapůjčených peněz a tedy takzvaných "nedobytných pohledávek" minimální, velice důkladně si prověří žadatele o takovou půjčku a samozřejmě ji nedají "kde komu". Naopak jsou ochotni tolerovat jenom poměrně "titěrné" nedostatky v registru a příjmu (bonitě) žadatele. Většina z nich tak má smůlu, neboť jsou jejich poptávky ve velkém zamítány a nebo je "těm šťastnějším" nabídnuta diametrálně odlišná půjčka (podstatně nižší s vyšším úrokem), která jejich situaci neřeší. Celkové množství schválených a vyplacených půjček je u nich podle mě někde u 20-ti %, což znamená, že 80% všech žádostí zamítnou.

Na obranu slušných nebankovních firem:

Rozhodně je tímto nechci kritizovat, alespoň někomu tak dokážou svým produktem pomoci. Jelikož nejde do zástavy nemovitost, je pro ně riziko zdlouhavého, nebo i nemožného získání peněz zpět v případě, že klient přestane splácet, zkrátka příliš vysoké. Proto pokud jde do zástavy nemovitost, jednoduše může v takovém případě nastat její zpeněžení prodejem, z kterého si dlužnou částku půjčující strhne, nemusí proto tolik řešit především registry ale i příjem žadatele a snižovat si tak riziko jeho budoucího nesplácení. Dalším strašákem jsou pro ně insolvence, které lidé v minulosti hojně vyhlašovali a ze zapůjčených peněz tak najednou, mávnutím onoho kouzelného proutku (zvaného osobní bankrot, který zavedl stát v roce 2008 aby tak umožnil řešit nezvladatelné zadlužení lidí, namísto aby musel otevírat například takové vězení pro notorické dlužníky) bylo 30%, a tak půjčil-li člověk investor 100 000 Kč, najednou mu dlužil jenom 30 000 Kč, které navíc měl splatit dle jeho příjmových možností pod kontrolou insolvenčního správce za 5 let trvání insolvence. Možná si řeknete, že to ještě není tak hrozné, ale když se bavíme o půjčkách 500 000 Kč, z kterých musíte z ničeho nic odepsat třeba plných 350 000 Kč a ještě Vám to udělá 6 klientů z 10 ti... To už zabolí, nebo si to nemyslíte? 

Půjčka GRUNT: Bez zástavy nemovitosti

Prostřednictvím půjčky GRUNT je možné řešit například situaci, kdy nemáte možnost zástavy nemovitosti, nebo vám na ní vázne výhodná bankovní hypotéka (často dokonce ve fixaci, kdy vyplacení by stálo zbytečné peníze jako sankci a celkově je to zbytečné) a vy potřebujete řešit dluhy kolem, mimo tuto hypotéku. Pokud tyto dluhy dělají méně než 500 000 Kč a máte vy, nebo kolem sebe někoho, kdo má registry v pořádku a současně má doložitelný , dostatečný příjem, lze všechny tyto dluhy spojit v jeden. Získat tak můžete naprosto minimální splátky a současně maximální přehled nad vlastními závazky, které tak splynou v jediný.

Pro schválení úvěru GRUNT se dbá na stav registrů a příjmovou stránku žadatele. Půjčky řešíme přes vlastní obchodní kontakty a kvalitní, aktualizované znalosti v rámci bankovního sektoru. Není možné je schválit přes vážné záznamy v bankovních registrech, nebo výrazně slabý, nedoložitelný příjem u žadatele. U zaměstnanců se akceptuje pouze plnohodnotná pracovní smlouva (neurčitá, určitá) nebo příjem z ciziny, u OSVČ pak daňové přiznání za uplynulý rok.

Proč takovou službu nabízíme?

V nebankovním sektoru (doložení příjmů, přes špatné registry žadatele) se z našeho pohledu téměř nenachází výhodné, slušné půjčky bez zástavy nemovitosti, proto je ani neřešíme. Drtivá většina z nich je s vysokým úrokem, krátkou splatností. Proto jsou zde vysoké měsíční splátky i přeplatky. Navíc se zde většinou půjčují nízké částky.

A tak pokud máme sjednat klientovi bezzástavní úvěr, tak ať je kvalitní, ať pomůže. Tohoto bychom u ryze nebankovních půjček bez zástavy nemovitosti nejspíš nedocílili. Úvěrování GRUNT je tou jedinou alternativou bez zástavního úvěru, kterou nabízíme, protože výhodnější se na úvěrovém trhu najde jen stěží. A tak abychom pro vás dokázali sjednat natolik výhodný úvěr bez zástavy nemovitosti navíc v solidním a bezpečném bankovním prostředí, lze tak pouze s důrazem na stav registrů a příjem u žadatele.

Úrok i doba splatnosti se mohou mírně lišit v závislosti na námi vybraném investorovi (bankovní domy), podle toho, který bude ochotný za vašich současných možností vám peníze půjčit za co nejoptimálnějšího úroku, doby splatnosti.

Shrnutí výhod a podmínek bez zástavní půjčky GRUNT

My kopeme za Vás a ne za banku. Ozvěte se nám a vyjděte tak společně s námi vstříc klidnějším zítřkům.


 • roční úrok: od 6 % p.a.
 • doba splatnosti: 20 let (lze nastavit maximálně do 74 let věku žadatele)
 • od 300 000 Kč do 500 000 Kč
 • možnost jednorázového doplacení, případně naspoření a provedení výjimečné splátky
 • možnost využití za účelem rekonstrukce, za určitých předpokladů také konsolidace, refinancování a jiné

Žadatelem může být:

 • Fyzická osoba starší 18 let a mladší 70 let vlastnící nemovitost, nebo využívající nemovitosti jako zástavy ve vlastnictví 3. osoby, která souhlasí se zástavou.
 • Fyzická osoba: zaměstnanec, podnikatel OSVČ a jiné.
 • Cizinec s trvalým, nebo přechodným pobytem u nás.
Kalkulačka hypotéky

Reprezentativní příklad půjčky GRUNT bez zástavy nemovitosti

 • Celková výše hypotečního úvěru: 400 000 Kč
 • Doba trvání hypotečního úvěru ode dne čerpání úvěru: 20 let
 • Výpůjční úroková sazba 8 % p.a.
 • Roční procentní sazba nákladů (RPSN): 9,13 % p.a. (Zahrnuje jednorázový poplatek 1 % za zpracování žádosti o přípravu návrhu smlouvy o úvěr a jiné, dále měsíční poplatek za správu úvěru v předpokládané výši 150 Kč. Nezahrnuje provizi za sjednání úvěru, která je určována vždy individuálně pro všestrannou spokojenost a je vždy hrazena až po čerpání půjčky.)
 • Celková částka zaplacená klientem: 744 240 Kč
 • Měsíční splátka: 3 346 Kč Kč (zahrnuje měsíční splátku jistiny, úroků a výše uvedených poplatků s výjimkou jednorázového poplatku za kompletní sjednání úvěru)

Všeobecné podmínky

Důležité upozornění

Veškeré financování řešíme OD částky 400 000 Kč. Žádosti o menší peníze tak prosíme neodesílat.

Z důvodu omezených kapacit nejsme schopni celorepublikově řešit požadavky klientů na menší peníze. Nebylo by to pro nás rentabilní.

Půjčku bez zástavy nemovitosti je možné sjednat pouze pro žadatele, který má akceptovatelný stav registru a dostatečný doložitelný příjem, bonitu.

Jako příjem se zde akceptuje především pracovní smlouva na dobu neurčitou nebo určitou u žadatele zaměstnance, nebo poslední 2 podané daňové přiznání pokud je žadatelem OSVČ. V registru se rozhodně nesmí nacházet záznam typu nedávného zesplatnění, exekuce, nebo oficiálního ukončení insolvence. Pokud tyto záznamy u žadatele jsou, bude nejspíš možné řešit pouze se zástavou nemovitosti, tedy prostřednictvím nebankovní hypotéky, kde musí být také splněna odpovídající bonita.

Poptávku na hypotéku na koupi nemovitosti, kdy žadatel má vyloženě špatný stav registru, nedostatečnou bonitu a třeba i žádné vlastní peníze. Není možné bez potřebného spolužadatele řešit.

Pokud chce klient financovat hypotékou koupě nemovitosti, nemá ale na kupní cenu našetřené ani 10%, je malá pravděpodobnost zdárného sjednání hypotéky na koupi. V případě zájmu o hypotéku na koupi nemovitostí je navíc dobré mít našetřeno alespoň 10% z kupní ceny vlastních peněz. Pokud v bankovním sektoru nebude možné takový požadavek řešit kvůli vyloženě špatnému stavu registru nebo příjmu a současně k sobě klient nemá nikoho s rozumným registrem a dostatečným příjmem... (bez zesplatnění, exekuce, insolvence) Nejsme kouzelníci a jelikož nebankovní hypotéka na koupi není obecně příliš vhodná, nebude s největší pravděpodobností v takovém případě možné hypotéku sjednat. Pro nebankovní sektor je potřeba mít minimálně 30% z kupní ceny našetřené a přispět ke koupi z vlastních zdrojů. Pokud našetřené nemáte třeba vůbec nic a v bance narážíte na vyloženě slabý příjem a nebo vážný záznam v registru, bude potřeba počkat dobu potřebnou k vyčištění registru, nebo na vyšší (doložitelný, dostatečný) příjem. Už i banky dnes nabízejí maximálně 90% LTV (10% z vlastního) a v nebankovním sektoru je to z pochopitelných důvodů ještě méně - většinou maximálně 50% z hodnoty a to za podstatně vyššího úroku, kterým financovat koupi není z našeho pohledu rozumné. To mějte prosím na paměti, než u nás poptáte hypotéku na koupi.

Řídíme se novým zákonem o spotřebitelském úvěru, který přišel v platnost 1. 12. 2016.

U všech spříznených investorů tak dochází v rámci spotřebitelských úvěrů mimo jiné k posouzení úvěruschopnosti žadatele a tedy prověření jeho bonity vždy. Tato musí být vždy dostačující a splňovat zákonem přikázanou výši. Nedochází ke zmíněným dvojím odměnám, které by se pobírali současně od poskytovatele a žadatele. Klient je dopředu vždy zavčas informován o všem, co by mohlo mít vliv na jeho rozhodnutí. Koná se vždy v jeho prospěch a celkovou spokojenost. Je na jeho uvážení, zda-li je pro něj spolupráce s námi přínosná a bude v ní pokračovat, nebo nikoli. V žádném z případů nám klient neplatí dopředu jakýkoli poplatek. Co jediné je v některých případech potřeba dopředu uhradit, jsou náklady spojené s provedením odhadu nemovitosti pro účely sjednání bankovního hypotečního úvěru.

Před zdárným sjednáním a vyplacením požadovaného financování klient v žádném s případů neplatí poplatek dopředu.

Tím pádem žadatel o radu nebo úvěrový produkt nic neriskuje a pokud se mu v průběhu vyřízení nebude cokoli líbit (například v našem celkovém přístupu nebo námi navrženém optimálním financování), nebude mu naše služba připadat užitečná, může kdykoli odstoupit a nic se neděje. Také v žádném případě nedochází ke dvojím odměnám. Nepobírá se odměna současně od poskytovatele a klienta.

Obecné informace

Šedesátá, 7015/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

info@dumdluhu.cz

+420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Právní podmínky