Přinášíme 5 tipů, které se může hodit znát po zamítnutí vaší žádosti o kterýkoli úvěrový produkt z důvodu špatného registru

aneb

kterou z cest se vydat, když vám negativní záznam nevratně zapsaný v registru dlužníků působí trable a nezvratně zabraňuje ve vyřízení vytouženého financování?

neboli

"V bance si troufli mě odmítnout kvůli červenému puntíku. Co teď s tím?"

Odpověď se Vám v návaznosti na článek věnovaný problematice registrů dlužníků pokusíme předložit v tomto informačním shluku.

Netroufáme se honosit odhalením převratně revolučních metod, které zákonitě zavdají příčině vyražení vašeho dechu (úžasem).

Přesto pevně věříme, že nejednomu pomohou přiotevřít OČI a zároveň poskytnou očekávanou orientaci správným směrem.

I paní třídní učitelka by toto tvrzení jistě kvitovala:

Nechcete-li si zbytečně zajíždět nebo být obětí drtivé bouračky, rozšiřujte obzory a "tuňte" znalostní základ. 

PS. nemějte obavy, ochuzeni nebudete ani o varovné výstrahy před úskalími číhajícími v pološeru neznáma. 


Pochybná platební minulost se Vám odvážila vrátit jako by byla bezchybný bumerang?

pociťujete rozladěnost

"Co že jste to právě řekli? Zamítáte moji žádost z důvodu špatných registrů? Můžete mně alespoň říct, co přesně mně v nich vězí a z čeho to vůbec vzniklo?"

Slyšíte se v těchto slovech, brunátníte při tom a vztek vám stoup přes krční mandli do hlavy už jen z principu pouhého odmítnutí? 

Jak by řekl nejeden zkušený psychoterapeut:

"Húsá, zaujměte pozici ala NaTurka, přiložte k sobě prstní polštářky palce a ukazováčku, potažmo je postupně používejte k hlazení svých ušních lalůčků, nalaďte se na pozitivní emoční vlnu, nádech do nosu, výdech ústy, imaginujte labuť plující na klidném jezeře, jste hejtuvzdorní jako Andrej, nic vás nedokáže rozhodit." 

Že to příliš nezabírá, ba co hůř, cítíte se ještě hůř, bo si připadáte poněkud nedůstojně?

"Ok, okamžitě opusťte místnost, nebo položte telefon, pořádně se vyřvěte, vynadávejte, vymlaťte. Sto pro pomůže jakýkoli pohyb tzn. fyzická práce uspokojující svým praktickým užitkem, nebo prostá bezcílná procházení, plavání, posilování, poskakování, šlapání, boxování... Dobře zabrat by měla také meditace a nejlépe pak modlitba: zpracovat, přijmout, odpustit a jít očištěn dál. 

Že na to nemáte čas? Výmluvy odložte stranou, na spoustu z toho si stačí vyčlenit skromných 20 minut. 

Už je to lepší? Já jen že bychom s upřednostněním praktičnosti pokročili dál s chladnou hlavou a harmonickou duší... Nejste tu totiž počítám kvůli lekcím na zvládání stresových situací. Nicméně není zač...

narážíte na neochotu

Bankéř či makléř v nepřetržitém časovém presu se příliš neobtěžovali s poskytnutím:

a) obsáhlejší odpovědi, jak přijít na kloub tomu, co přesně vám v nich visí, v čem tkví hlavní kámen úrazu

b) pomocného průvodce, jak si máte nadále ideálně počínat, aby jste mohli získat výhodné bankovní finance co nejdřív

A zmohli-li se na jediné doporučení typu "nezbývá než zalézt do osobního bankrotu", když byla podstata vaší žádosti konsolidovat, to si mohli klidně nechat od cesty či přímo strčit do špic

Tam vás totiž nikdo nedostane ani párem statných volů! Přece na tom nejste tak špatně a svoji šlamastiku chcete vyřešit slušně.

"Konečně aspoň charakter... Věříme, že vaši věřitelé nebudou jediní, kdo tuto snahu ocení."

Nezbývá, než se rozvzpomenou na Kolomba, nasadit šibalský úsměv, třeba i vložit doutník do úst a pustit do vyšetřování na vlastní pěst.

Nejvyšší čas přijít na kloub tomu, co že si to dovoluje bránit vašim záměrům a posléze tento zádrhel pokud možno přeskočit, přitopit s ním v kamnech, nebo ho zamést pod koberec. 

Hlavně ze svého nitra vycizelovat všechnu zášť, nemá tam co pohledávat podobně jako na pódiu paní Kolombová...


Ale pojďme konečně k věci... 

Zde je oněch celých 5 kusů užitečných rad a elegantních řešení: 

1.    vyžádejte si výpisy:

Chcete-li se na vlastní duhovky přesvědčit o tom, že jsou vaše rejstříky skutečně v nepořádku a trucuje si v nich nejeden záporný zádrhel, vaše první kroky by měli směřovat k zajištění si avizovaného, záznamem poznamenaného výpisu z registrů dlužníků.

Pokud:

A) absolutně netušíte, který z nich by to mohl být, neboť si nejste vědomi, že byste se kdy dopustili nějakého konkrétního přestupku, nebo sami nemáte páru, kam se mohl propsat

B) jste to hrazení poslední dobou tak mastili, že v dezolátním stavu budou s největší pravděpodobnost všechny existující databáze na matičce zemi

C) se vám v bance nikdo neráčil upřesnit, na kam zaměřit svou pozornost, který působí paseku a je pravou příčinou zamítnutí 

nezbývá, než si "vytáhnout všechny 3 nejžhavější adepty": BRKI, NRKI a SOLUS

Pomůckou první pomoci pro přiřazení daného pochybení v placení do správného registru je:

byl problém na bankovním závazku? Záznam bude v BRKI. Nedoplatek na nebankovním potom znamená záznam v NRKI a do třetice pozdní platby za povahově neúvěrové služby najdete s největší pravděpodobností v SOLUSU. 

Jak optimálně postupovat pro získání výpisů:

Nejkomfortněji se tak činí na webu www.kolikmam.cz.

Na tomto webu můžete tímto způsobem zároveň získat přístup k oběma hlavním registrům BRKI i NRKI, budeme-li se držet seřazení dle předchozího klíče důležitosti.

Přesný postup podání a vyřízení žádosti je zde přehledně popsán. Je to otázka:

- u fyzických:

a) několika dní, než papírové výpisy dorazí do vaší poštovní schránky

b) chvilkového počkání, pokud upřednostníte osobní převzetí návštěvou pobočky

- u elektronických: mála okamžiků spokojíte-li se s doputováním digitální kopie do emailové schránky

- vypsání jednoho formuláře, kterým požádáte o dodání daného výpisu a úhrady pár stovek korun českých

Pokud nechcete čekat dlouhé dny na doražení papírového výpisu a jste-li zároveň pražští, může se vám hodit možnost osobního obejití budov správců těchto dvou registrů.

V takovém případě přímo navštivte sídla společností CBCB a CNCB, které se obě mimochodem nachází v totožné budově: Štětkova 1638/18. Výpisy vám budou na vyžádání předané okamžitě na místě.

Stejným způsobem si lze počínat i u posledního jmenovaného registru SOLUS, jehož zlý stav bývá též argumentem pro:

"pardon no půjčku vám musíme zamítnout kvůli záznamu v registru SOLUS".

Ten si můžete zajistit výhradně vycestováním na adresu spravující společnosti, která nese shodný název Solus a centrálu má na adrese Antala Staška 510/38, nebo objednat na jejich stejnojmenných webových stránkách www.solus.cz

Pro technicky nepříliš zdatné jedince je příhodnější ignorovat elektronickou formu a zvolit raději klasický fyzický výpis. Ten vám následně dorazí poštou, nebo osobně vyzvednou na pobočkách. Takový výpis si uložíte "doma v šuplíku", můžete ho kdykoli naskenovat, nebo předložit na vyžádání. Cena těchto dvou provedení se příliš neliší. 

Preventivní opatření před hrozbou nabytí dalšího zbytečného záznamu: 

Dáme vám jeden TIP, pokud si v tomto ohledu nepřipadáte stoprocentně pevní v kramflecích, tzn. jistí kvalitou vzezření svých registrů.

Vyjeďte si jejich výpisy dříve, než vypochodujete se vztyčenou hlavou na první mítink do banky nebo za svým makléřem.

Zmenšíte zbytečné ztráty všeho druhu a zároveň hrozbu toho, že:

-> váš odchod bude doprovázen nejenom polohou brady zpátky poblíž krku

-> napakujete novou negativní poznámku a tu si odnesete v koši na zádech (registru)

Poslední co chcete, doufám přece je, aby vám nejenom nevyšli vstříc, ale ještě vám k tomu napařili další záporný záznam.

Nejenom že tak A. neuspějete v jedné bitvě, vy si tím navíc B. přitížíte do budoucích bojů

Má to více výhod: 

I. 

daná osůbka, se kterou budete jednat, k vám bude moct být pravdivější a konkrétnější, bude-li mít k okamžitému spatření jejich kondici. Nebude tak muset věštit výsledek prescoringu z křišťálové koule, ptát se na děti, poslouchat o vašem životě, ukazovat vám "Ameriku", slibovat "hory doly", dávat tak svým laskavým a zároveň suverénním vzezřením nakonec možná plané naděje a nakonec tak strávit všemožným na sílu vřelým vystupováním přinejmenším hodinu času (ten tak logicky ušetříte také), když by stačilo říct "taak pojďme k věci, začněme registry, ať víme, jestli má vůbec smysl žádat", chytnout podklady do ruky a obhlídnout je jako zubař výsledek z rentgenu a na tomto základě s přesností forehandu Rogera říct (z vaší strany zaslechnout) "tak to se obávám, že vážně nepůjde" nebo "ano, to vypadá dobře, to bychom měli být schopni zkousnout a přesné parametry by potom měli být XY".

Mimochodem, když zanedlouho bude mít tu čest spousta z nás žít v roce 2021...

TO: 

a) vážně musíte v dnešní, moderními technologiemi prošpikované době podstupovat do této fáze takové kvantum úkonů, někam jezdit a potkávat se...? 

b) je nutné "vycamrat" tolik z přídělu denního času a energie (přípravou, doražením, průběhem, odchodem, příjezdem zpět), které jste mohli věnovat do tolik privilegovaného odpočinku nebo vydělávání peněz, jenom abyste se dozvěděli, jestli vám budou moct půjčit a za jakých okolností přesně? 

c) nestačí udělat si kafe, sednout k počítači, nebo chytnout mobil do ruky, udělat "lup, píp, ťuk", poslat potřebné na mail, Whatsapp nebo jiný komunikátor a "věc vybavená mám ve vteřině jasno"?

Vypněte radši na chvíli, dejte si zasloužený oddych, běžte se v něčem zdokonalit, nebo naplnit osvěžující energií. 

Oslovte nás, potom se připojte k síti, párkrát klikněte a počkejte na verdikt. 

II. 

zároveň tak zamezíte zažití toho trapnému okamžiku, kdy po tomto poměrně dlouhotrvajícím a srdceryvném divadélku probíhajícím v téměř rodinné atmosféře, při kterém pociťujete poněkud přehnané sympatie k vyřizujícímu, nabýváte dojmu že je to ten nejsofistikovanější frajer, protože s předstíráním a manipulací nikdy neměl příliš problém, navíc je to jeho job, nejradši byste ho poobjímali, ne-li přímo zulíbali...

Jenomže ona je "chudák" pouhá loutka (dobrá tak zastupující) půjčujícího. Nakonec se může klidně stát a věřte že ve velkém množství případů se tak také děje, že... Po tom všem jí vyplníte a podepíšete žádost o nabízené úvěrové služby, v systému blikne NE, nasadí nacvičený výraz na tvář se špetkou soucitu a lítosti a za nedlouho už opouští prostory, které byly určené vašemu meetingu, nebo nezbyde než urychleně vycupitat vám, aby mohla stejné kolečko udělat s dalším, snad ve finále šťastnějším člověkem.

Nemůžeme ho za to vinit, byť v jádru může být fakt fajn, je tak prostě nastavené, jak jinak to má udělat. Je to jako nadávat na prodavačku v supermarketu, že nemají mléko, dlouho čekáte v řadě, nebo že jsou drze drazí! Co ona s tím chudina asi tak udělá, proč jí to cpete? Nic na tom nedokáže změnit, je jenom součástka v systému, přišla si vydělat na své živobytí. Maximálně tak vstřebá vaši zlobu, dá výpověď a zítra bude ta úroveň ještě horší, nebo ji vyventiluje doma na "chudáka" manžela, který je v tom už úplně nevinně. 

Stejnou vinu na tom nesete vy, neboť jste přišli plni přehnaného očekávání a prázdni potřebných podkladů.

Vzali jste si s sebou snad: 

a) výpisy z vašich registrů

b) soupiskou průměrných příjmů za posledních několik měsíců

c) přehledem přesných výdajů, tedy především splátek a zůstatků na současných úvěrových produktech

???

No dobře, splátky by měly být vidět v těch registrech, ale nemusí tam být všechny, tolik času to nezabere a jistota je přece jenom jistota. 

Že jste neměli potuchy, zapomněli si je doma, nebo z jakého důvodu přišli bez uceleného bloku těchto informací?

Profesorovo donekonečna opakované "nepřipravenost neomlouvá" padalo na neúrodnou půdu? 

Potom se nedivte, že vyřizující nemá z čeho vyvodit přesnější závěr.

Jak má potom:

-> vyhodnotit vaše přesnější vyhlídky

-> bezchybně nastavit proces ve váš prospěch 

-> eliminovat tak prostor pro přešlap a pozdější zamítnutí

z čeho má přitom vycházet, když vidí nanejvýš zaskočený výraz ve vaší tváři?

Nezbyde, než udělat žádost a potom vidět "jestli, co a jak", nějak to celé ladit za běhu.

Což nezní zrovna nejjistěji a také že není. Spíše se to podobá náladě po probuzení, nikdy přesně nevíte, jaká vás poctí návštěvou. 

Podepíšete ji, proběhne před-schválení, váš požadavek projede systémem a ten "vyplivne" výsledek, na kterém stojí vaše budoucnost, společně se kterou padají všechny vyhlídky.

A co ten poví, to je sakra svaté.

Všechny ty bonboniéry, které jste kdy komu nanosili, by se teď hodili, jen kdyby je byl býval jedl. Jenomže on na sladké moc není. Vlastně vůbec není stejně jako na alkohol. 

Ať už se vyřizující vaší žádosti tváří jakkoli nenahraditelně a vznešeně, jakoby snad na něm záležel osud země, v porovnání s ním je nicotným pánem.

Pokud se stane takové to:

"klik, tak teď si chvíli počkáme na výsledek, projíždí to systémem"

přičemž si připadáte napnutější než při oznamování maturitních výsledků,

počítáte každý nádech, jakoby si plíce vzali volno a tudíž trval celou věčnost, 

srdce jakoby svými údery tančilo do rytmu techna a vystoupalo vysoko na pódium (zhruba do oblasti pod vaši krční mandli)

a krev v cévách jakoby měla zařazený neutrál...

Tak a je to tady, teď si vyslechnete verdikt.

Počítač dle slov protistrany vyplivl výsledek. Snažíte se odvodit maximum možných informací podle tvarů tváře. No neutrálnější výraz jste ještě neviděli. Soudě dle mírně zvadlých koutků a víček byste si vsadili spíše na to druhé. Někde musí být nějaký problém. Nastala pouze chyba v systému, nebo máte "po ptácích"???

Bohužel, druhy scénář je ten pravdivý. Podle toho přechytrého algoritmu, který sleduje všemožné údaje a na jejich základě posléze vyhodnocuje vaši lukrativnost, nejste pro osloveného půjčujícího dostatečně atraktivní žadatelé.

Nakonec to z nějakého důvodu nevyšlo bonitně, do vaší žádosti hodily vidle registry, nebo se tolik obávaným KO-kritériem stala jiná zatěžkávající okolnost, ke které to neočekávaně přihlédlo. 

Teď zkusme neházet všechnu špínu na druhou stranu, přestože nelze popřít, že by její přístup neobnášel prvky lehké laxnosti a amatérství. Šance na schválení nám to stejně nevrátí.

Přestože vám v moment náhlého rozčarování a lehce předstírané překvapenosti vyřizující přislíbí, že to nenechá "jen tak" a pokusí ještě výsledek zvrátit rozporováním systémového rozhodnutí, odmítavé stanovisko bude pravděpodobně nezvratné...

Ono zázračné probrání vašeho případu s vedením se snad ještě nepotkalo s úspěchem v podobě udělení výjimky. A tak abyste zbytečně nedoufali v něco nereálného, považujte to spíše za uzavřenou záležitost. 

Lepší bude začít se snahou o odhalení hlavní překážky a její odstranění (popřípadě přeskočení). V návaznosti poté vyhledat adepta, který vaší žádosti vyhoví a půjčí za peckových podmínek.

Tip:

Abyste v tomto ohledu nezamotali a třebas nechtěně se tak nedostali do ještě horší výchozí pozice pro zdárné vyřízení vaší žádosti, obraťte se nejlépe na někoho, kdo tomu nadmíru rozumí a pomůže vám celý proces optimálně nastavit ve váš prospěch.

Nechejte se v tomto ohledu vést odborníkem od prvního kroku až po samotné pípnutí peněz na váš účet. 

III. 

Zdaleka nejpodstatnější je ale tímto primárním zohledněním všech proměnných před podpisem své žádosti:

- eliminujete tak zvýšené rizika spojená s propsáním zamítnuté žádosti do vašeho registru

- ve výsledku se tak vyvarujete hrozbě v podobě inkasování dalšího negativního zápisu do vaší sítě

- v celkovém znění tak minimalizujete prostor pro budoucí nezdar při vyhodnocení vaší žádosti náhradním půjčujícím

Představme si, jako by konstrukci brány tvořil váš registr a dostane-li se balón ušitý ze zamítnuté žádosti za brankovou čáru, vázne v ní vsítěný dlouhou dobu.

To pochopitelně zhoršuje vaše skóre na ceduli a celkově tak snižuje šance nejenom na výhru v probíhajícím zápase (vyhovění ze strany právě osloveného půjčujícího), no taky v celém turnaji (úspěšné vyplacení očekávaného financování od některého z v budoucnu oslovených).

Nejeden komentátor (úvěrový odborník) by to ohodnotil slovy: 

"nechal si lacině vstřelit záporný záznam za zamítnutí podané žádosti a ještě více tak zhoršil své vyhlídky na výhru v zápase".

Neúspěchem, který se dostaví s vaší první zamítnutou žádostí, znehodnotíte ještě více své registry a jejich stav ještě více zhoršený o zamítnutou žádost vám bude působit ještě větší trable do budoucích bojů o titul.

Potom je to podobné, jako byste se nechali připravit o klíčového hráče. 

Jádro tohoto problému spočítá v poměrně prostém faktu. Nikdo z potom oslovených nebude tím spíše chtít půjčit člověku, kterému už zamítl žádost půjčující, jehož se uráčil oslovit před ním.

Určitou roli v tom může hrát "ego" stejně jako fakt, že takového poptávajícího poněkud automaticky zařadí do kolonky "nezajímavých".

"Vždyť už se na něho tam někde dívali a asi je někde chyba, když mu nepůjčili." říkají a přesouvají do složky "neřešitelné". 

Taky se může stát, že jim právě tento záznam signalizuje možný problém, přinutí je zbystřit zrak a odhalit nedostatek, kterého by si jinak možná ani nevšimli.

Nebo je to celé tak hraniční, že by nad tím jinak dokázali ještě stáhnout obě víčka a slitovat se tak nad žádajícím vynesením vstřícného verdiktu.

No právě předchozí zamítnutí zapříčiní shození žádosti ze stolu.

Tak nebo tak to pro vás nevěští nic dobrého a většina bude doufáme souhlasit, že je nanejvýš vhodné se takové situaci vyvarovat. 

K moudrému uchopení a postupu dopomůže přizvání placeného profesionála.

Ale žádného "koškaře" nýbrž "jedničky" v oboru. Do zálohy se může hodit oslovit i dvojku, potažmo trojku. Více adeptů nedoporučujeme .

Odměna za jeho služby totiž může být v určitých situacích doslova zanedbatelná ve srovnání peněžní úsporou, kterou vám dokáže přinést. 

Pustí-li se do toho člověk sám na vlastní pěst, je potřeba být celkově zběhlý, informovaný a ostražitý. Pochybí v některé z pasáží v procesu sjednání, může si napáchat více škody než užitku. 

Potom kolem sebe "kopat", co mu síly stačí. Nejspíš to však k ničemu nebude a to, nutno podotknout, v tom lepším případě. V tom horším si navíc odnese bolístky a újmu nedozírných následků.

Místo zachování klidu a tahání za záchranné lano s sebou bude totiž škubat a v pomyslné bažině se tak bude propadat stále hloub.

Toho výsledkem bude akorát tak:

- oddálení termínu zdárné bankovní realizace

- vyplýtvané energetické a peněžní rezervy

- rozbrnkaná nervová soustava a vztahy

Nejspíš se to neobejde ani bez vzniku:

a) nedobré karmy z odhození morálních skrupulí

b) přehnané připoutanosti ze škudlení za každou cenu

c) modřiny z narážení do zdi při snaze protáhnout se myší škvírou

Shrnuto a podtrženo: 

Doporučujeme mít "v ruce" nebo "na mailu" čerstvé výpisy z vašich záporným zápisem poznamenaných registrů a provézt jejich analýzu dříve, než se uráčíte k podpisu standardní závazné žádosti.

Jejich přesný obsah se vám bude hodit znát PRO:  

- vaši osobní informovanost, nejste-li si vědomí, že byste se dopustili jakéhokoli přestupku a nebo nemáte tušení, kam se propsal

- snazší odhad ze strany oslovených úvěrových společností a následné informování vaší osoby, jestli bude nakonec otevřená vám peníze půjčit a za jakých přesných podmínek

- předejití zamítnuté žádosti z důvodu nepříznivého registru a vyvarování se vzniku a zanesení dalšího negativního záznamu z jejího titulu

- následná jednání s dalšími oslovenými adepty na vaše budoucí věřitele, kteří vypadají že by mohli být ochotni vám poskytnout požadované financování za přijatelných podmínek

Pro jistotu ještě pamatujte:

Vyřizující by se před podpisem žádosti měl také zeptat a vaše příjmy, výdaje a další informace, které hrají důležitou roli ve vašem příjmovém stavu a budou tak mít zásadní vliv na vyhodnocení a výsledek vaší žádosti. Bylo by totiž poněkud zbytečně, abychom vás tady varovali před úskalími spojenými s registry, když byste potom podepsali žádost, prošli přes ně, ale stejně vás nakonec stopli nedostatečné příjmy... 

Z celkového "dojmu" by měl potom vyvodit závěr a informovat vás s výstupem o reálnosti, jestli má vůbec smysl žádost podepsat, a také o podmínkách, parametrech, postupu a podkladech, abyste si mohli před podpisem žádosti rozmyslet, zdali jsou pro vás všechny schůdné a máte tak o dané financování vůbec zájem, ať se potom nepodepisuje zbytečně.

Je pravdou, že pokud by se v průběhu vyřízení ukázalo, že je pro vás nakonec avizovaný úvěr nákladově nezajímavý, není zase takový problém od žádosti odstoupit podpisem žádosti o zrušení žádosti, ať vám zbytečně nesvítí otevřená žádost v registru. Taková akce problémový záznam sice nevytvoří, avšak při větším množství podaných žádostí může být poněkud matoucí a vyčerpávající všechny je ukončit. 

Proto je dobré tomu předejít a založit žádost až tedy, kdy máte po bližším prozkoumání poskytujícím příslib realizovatelného úvěrování, jehož parametry se vám "náramně" zamlouvají a zároveň víte, že nebudete mít problém dodat potřebné podklady, či že nenarazíte na jinou z nutných podmínek. 

"No jo, ale co mám dělat, pokud veškeré mé úsilí přišlo vniveč a přes všechny snahy se mně nepodařilo nalézt kandidáta, který by projevil vstřícnost i přes poškozené registry a překousnul jejich nepříliš slavnou kondici?"

Polkněte kouzelnou pilulku, která vystřelí vaše vyhlídky směr vesmír:

těchto trablí se můžete střepat jednou provždy:

třeba TADY

zde: 777465451 

a nebo tu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nebo...

2. vydupejte si mimořádný (předčasný) výmaz:

Když vás v bance slušně řečeno pošlou k šípku formou vyrozumění:

"Nedá se nic dělat, ještě si hold musíte počkat tak tři a půl roku, než si odbydete pětileté pročištění, které obnáší utrum ve smyslu jakéhokoli bankovního zadlužování."

zároveň to vyzní až podezřele podobně, jako byste snad měli vydržet s postěním do příštího víkendu...

Nemálo z vás namítne něco jako:  

"No počkat, ale já si nemůžu dovolit čekat ani třicet dní natož desítky měsíců, než se vymažou moje registry a někdo se mně konečně uráčí půjčit... Nejde to náhodou vyřešit ještě nějak jinak?"

A to byste si zhruba představovali jak?

"Například tak, že bychom uplatnili určitý argument a požádali správce pošpiněného registru o výmaz zaneseného záporného zápisu. Co takhle mu to přímo přikázat?! To by neprošlo?

Třeba se odkázat na listinu základních práv a svobod? Nedochází při tom k nějakému právnímu pochybení, které by se dalo napadnou, nebo rozporovat?

Na to snad musí v dnešním světě existovat nějaká právní formule či evropská směrnice, která by před takovými praktikami spotřebitele chránila!"

Jak si to mohou dovolit, nakládat takto s mými osobními údaji? Kdo jim dal vůbec právo, zapisovat je do nějaké veřejně přístupné databáze? 

Taková drzost je tam uchovávat a nabízet k náhledu (ať už veřejně či uzavřeně) kdykoli si naprosto cizí lidé umanou! 

Budeme vás muset zavčasu zklamat.

Na způsobu, jakým jsou tyto databáze spravované a provozované totiž není z právního hlediska nic nekalého, takže ani napadnutelného. 

Naopak jsou spíše podporované, neboť slouží k:

- potrestání jednotlivých přestupků

- ochraně před uzavíráním nevhodných smluv

- prevenci před problémy v placení a plnění povinností

Neexistují tedy žádné tajné cestičky, extra zázračné fígle ani kouzelné triky, kterými by se dal tento systém pokořit, obelstít či obejít, alespoň co je všeobecně známé.

Přestože naprosto chápeme, že vám dokáží působit nemalé nepříjemnosti, ve výkonu jejich činnosti nejspíš nedokážete vyčenichat právní nesrovnalosti a to ani za asistence specializovaného a tedy nákladného právníka. Tudy cesta nepovede, neboť z tohoto úhlu pohledu tam s největší pravděpodobností nebude co rozporovat. 

Přesto pochopitelně máte plné právo obrátit na vkladatele záznamu, tedy správce daného rejstříku, a požádat ho o vysvětlení (popsání přesné příčiny), stejně jako o výjimečný výmaz záporného záznamu.

Podobně se můžete obrátit i na zapsaného věřitele, abyste se dozvěděli více o původu vzniku zapsaného záznamu a potažmo mohli podat žádost o jeho okamžité odstranění.

Ani jeden z těchto dvou nároků vám nikdo nemůže upřít. 

Pro klid vlastní duše však mějte raději na paměti, že vyhověno vám v této věcí vyčištění registru bude pouze tehdy, pokud se v souvislosti se zapsaným záznamem prokáže, že vy jste v tom naprosto nevinně. Pokud se tedy ukáže, jste k tomu přišli, jak se říká, jako slepý k houslím, mělo by být vaší žádosti učiněno za dost a zápis o daném přestupku nadobro zmizet. V takovém případě stačí, abyste na to poukázali a viník přiznal své pochybení. Chybujícím může být v této věci vkladatel nebo zapsaný věřitel, z jejichž titulu k zápisu vámi nezaviněného záznamu došlo. U nich je potřeba požádat o nápravu chyb.

K výjimečnému výmazu negativního záznamu z registru a tedy jejich předčasnému očištění dojde pouze tehdy, pochybí-li prokazatelně při jeho zápisu někdo jiný mimo vás.

A tak pokud si nejste vědomi, že byste se kdy dopustili nějaké prodlevy ve splácení, nebo jiného přestupku, který je k dnešnímu dni ve vašem registru výstražně avizován...

Přesto vám zde jeho přičiněním straší zápis záporného záznamu a zhoršuje tak vaše skóre...

Ba co víc, má tu drzost vám teď překážet ve vyřízení výhodného úvěru...

V tom případě máte velmi dobré šance na zdárné docílení jeho výmazu!

V opačném případě, jste-li si vědomí, že vám to tehdy trochu ulítlo, se obáváme, že touto snahou zase spíše vyplýtváte drahocenný čas, energii a také zbytečně zatížíte svoji nervovou soustavu, aniž byste se tím dobrali tíženého výsledku. 

3. "morfujete aneb volím si tebe šaflozubá nebanko": 

"Už toho mám všeho tak akorát. Jakoby nestačilo, že mám plné zuby plomb, ještě toto mně je bude plnit.

Víte co, strčte si ty vaše banky a všemožné prověřovací postupy za klobouk.

Vezmu si radši něco nebankovního, kde cavyky kvůli takovým blbostem nehrozí!"

Ano, oslovit někoho s kvalitními nebankovními možnostmi, může být bezesporu schůdnějším řešením.

Přece tolik nehledí na kvality žadatele. Mají v moci ignorovat jeho pošpiněné registry a kolikrát i pošramocené příjmy.

Také úroveň:

a) administrativního zatížení dodáváním hromady podkladů

b) bazírování na jejich bezchybné kondici

c) obecného oddalování a otravování

by měla být nesrovnatelně zanedbatelnější. 

Rozhodně nezbývá, než souhlasně pokývat hlavou. K proklepávání poptávajícího a jeho zavalení rozličnými prověrkami a povinnostmi nedochází v takové míře. 

Vždyť právě to reprezentuje hlavní benefit, odlišovací faktor a konkurenční výhodu, kterými se mohou pochlubit jedině firmy, jež jsou svým polem působnosti orientovány v nebankovním prostředí.

Zanedbatelný sklon ke zdržování v procesu vyřízení a z toho plynoucí bleskovost (přinejmenším slibnější rychlost) vyřízení mohou být poté dalšími z nesporných argumentů jejich využití. 

Právě to dává potenciální důvod k upřednostnění jejich "peněžního servisu" před oslovením jinak celkově levnějších bank. 

Spoustu aspektů buďto ignorují úplně, nebo projevují náklonnost k tolerování jejich vadného stavu. Dokáží o poznání milosrdnějším očkem nahlížet na trable s příjmy, výdaji a tedy i bonitou, účelem využití a také samotnou nemovitostí, jde-li do zástavy. Že by její typ, zakreslení a nebo závažnost zatížení na listu vlastnickém muselo být překážkou jejímu vyřízení, to se zrovna tvrdit nedá.

Nakonec, jsou-li vaše registry poznamenané vážným záznamem, který zavdává příčinu k neprůchodnosti vašeho požadavku v bance, nezbývá, než se vydat cestou popsanou v ostatních bodech, nebo se poohlédnout po úvěrovém řešení v jiném než bankovním sektoru.

A jiný než nebankovní, u něhož je dobrý předpoklad, že zmíněné nedokonalosti nebudou vadou na kráse a nezhatí tak realizaci, neboť se na ně půjčující při vyřízení nepodívá vůbec, nebo nejenom na problémovou platební minulost žadatele pohlédne s vlídnou tváří, vlastně neexistuje.

Jenomže...

Než se s vervou pustíte do poohlížení po "nebankovkách", je vhodné vzít v této spojitosti na vědomí:

A) zvýšené náklady

Každá mince má dvě protilehlé strany. Na protilehlé straně všemožných výhod jsou zde vyryty vysoké výlohy a to poněkud tučným písmem. 

Majákem, který se tyčí nad všemi od nebankovního řešení odrazujícími okolnostmi a převažuje tak zmíněné pozitiva, je právě ona povinnost posléze "vytasit ze svojí kešeně více bankovek".

Přestože bývá lidem ve svojí podstatě většinou jasné, že si za tyto služby budou muset připlatit, zdejší zápůjčka často dosahuje signifikantnější nákladovosti, než se spousta adeptů domnívá. Nutno říct, že její "darující" nebývají žádní troškaři. Proto si raději připravte ty s vydatnějšími nominálními hodnotami, tedy spíše "pětilitry", než pouhé "pětikila". Zvýšené náklady se pojí se vším možným, nezřídka kdy dokonce i tím, co jste považovali za nemožné. "Jak naivní jsem byl, když sem si od té firmy půjčil." říká si potom nejeden nešťastník. 

Začíná to účtenkami za úročení, pokračuje přes různé poplatky na vstupu, v průběhu splácení a končí těmi při vystoupení. A co potom ty pokuty, které vás mohou neočekávaně zaskočit jak svojí výší tak i důvodem.

Všechny tyto nákladové položky dohromady v konečném důsledku logicky navyšují množství peněz, které za svoji zápůjčku dohromady zaplatíte. To je reflektováno v jednom z jejich parametrů, který se označuje slovem navýšení úvěru, jindy také celkový přeplatek. Peněžní výdaje, které vynaložíte v průběhu celého dlužení, zkrátka rostou (jako houby po dešti), čím hloub do nebankovního prostředí (lesa) jste nuceni zajít.

Není to však jenom o tom, dokázat se smířit se zaplacením několika mála peněžních jednotek za propůjčený peněžní objem...

B) menší obnos

Poněkud přezrálou třešní na nepříliš chutném dortu je poté omezenější množství peněz, které půjde z nebankovní firmy "vydolovat", srovnáte-li to s maximální výší bankovních úvěrů. Těžko se bude získávat tolik peněz a je přitom jedno, jestli je řeč o bez zástavních nebo hypotečních.

"Poctivě" vydělané prostředky soukromých subjektů, které se snaží zhodnotit v nebankovním prostředí, se zkrátka nemůžou ve většině ohledů rovnat s penězi bankovních institucí, které jakoby většinu půjčených peněz v okamžiku uzavření úvěrové smlouvy vlastně vykouzlili.

Hůlka, čáry máry a půjčené peníze putují na váš účet."

C) podprůměrná průchodnost:

Řekněme, že se nakonec:

1. dokážete smířit z vynaložením požadovaných výdajů

2. spokojíte s výší částky, která je vám schválena k vyplacení

, jenomže ona je to dneska bída i v rámci úspěšnosti uzavření případů. 

Tím má co básník přesně na mysli? 

Úvěrový zákon, který začal platit počínaje rokem 2017, zasáhl celý úvěrový svět. Tedy nejenom ten bankovní, ale i nebankovní. A to především z hlediska spotřebitelského úvěrování, což je zjednodušeně ve svojí podstatě každý nepodnikatelský úvěr. 

Tahák, který by zvládl obsáhnout všechny přikázání, povinnosti a předpisy, jež musí brát v úvahu půjčující spotřebitelského úvěru před jeho poskytnutím, by vám i mrňavým písmem nejspíš zabral obě ruce, nohy, půlku lavice i částí těla spolusedícího, aby následně posloužil při písemce z praštěné ekonomie.

A to samotné zohlednění je samozřejmě nedostačující přístup. Ve všech případech musí dojít k jejich striktnímu dodržení, nechce-li se vystavit hrozbě přísných postihů, pokutování a jiným nepříjemnostem nedozírných důsledků.

Možná si říkáte "CHA, dobře jim tak! Konečně na ně někdo pořádně přišlápl a přestane jim růst pšenka na nás chudácích spotřebitelích!"

No o poznání hůře se nejspíš zacítíte, když celý žhaví po hypotéce nebo půjčce vyrazíte do banky a přes všechna vaše očekávání tamní návštěva nezabere déle než deset minut. 

"Proč tak málo, myslíte, že mně to stihnou vyřídit v tak krátkém čase, jo?" No, ne tak úplně.

V těchto se akorát posadíte, zodpovíte, spočítá se a už špacírujete směrem k východovým dveřím obohacení o pomyslnou nálepku na zádech s nápisem "zamítnut pro nedostatečnou bonitu".

Ten může být pochopitelně sestaven některým z mnoha zbylých zamítacích argumentů, které dle tohoto zákonného seznamu nesplňujete a nebude vám tak moct být půjčujícím umožněno zdárné získání potřebného úvěru.

Tehdy se vám škodolibý výraz z tváře možná nenápadně vytratí. 

Pokud jste si suverénně přišli pro peníze na nějakou "ptákovinu", nebude tak náročné to přetrpět. Horší, když je jádrem vašeho požadavku refinancování drahé hypotéky, nebo konsolidace likvidačně nákladných půjček, kterou byste dokázali v důsledku ušetřit spoustu peněz. 

Potom možná obrátíte a proklejete ten zákon včetně jeho zavaděčů až do třetího pokolení. 

V tomto přirovnání se okořeněném o špetku hrozby trpké osobní zkušenosti (pro větší grády a dosah) je snad dostatečně vysvětleno poslední úskalí.

S tím je dobré počítat přinejmenším pro klid vlastní duše, abyste naivně neočekávali ony "hory, doly" a potom, až se vaše očekávaní rozplynou jako závan v obýváku a naděje roztříští jako žárovka, nebyli zbytečně zklamaní. 

Raději proto vězte, že získat peníze od jedné z nebankovních společností, to nejspíš nebude ŽÁDNÝ MED. 

Vstřícnosti dnešního úvěrového trhu neprospěly ani peripetie okolo koronaviru, kvůli kterému jsou naopak všichni z ryze dobrovolných pohnutek ještě více ostražití.

To dává společně s těmi zákonnými tušit ještě markantnějšímu okleštění potenciálních nakupujících, který se nacházejí v procesu poohlížení po úvěrových službách.

Šance na zdárné získání důstojného nebankovního financování jsou tak poměrně žalostné.

Přestože to upřímně není "nic extra" ani u hypotečních forem nebankovního financování, kde se těžko splňuje bonitní minimum, nebo dá utáhnout něco tak nákladného.

Za přímo ostudnou by se dala označit průchodnost a atraktivnost u nebankovních půjček bez zástavy nemovitosti, kde člověk musí být skoro "tip ťop" ve všech možných aspektech, neboť se zde akceptuje možná tak pár mrňavých mušek smutně usazených na registru či bonitě žádajícího.

Na naše hlavní stránky věnované těmto zástavním a bez-zástavním úvěrům se dostane najetím a kliknutím na zvětšená a ztučněná sousloví v předchozí větě. 

S námi na tom pochopitelně budete o poznání lépe. Zakládáme si na tom, že dokážeme řešit: 1. reálně 2. rychle 2. levně. 

4. čekejte.cz:

Je nám jasné, že to pro vás nejspíš není žádné terno řešení, no než ho úplně shodíte ze stolu...

Přestože se to může jevit na první pohled jako pěkná pitomost, zkuste přibrzdit a zamyslet se, jestli byste nezvládli "zatnout zuby" a vydržet to.

Než se mermomocí vystavovat nákladným řešením, nebo uhánět směrem nějakých extrémů, není to právě toto schůdnější cesta nejmenšího odporu?

Člověk by se měl za všech okolností snažit učinit co nejrozumnější ekonomické rozhodnutí (samozřejmě v rozumných mezích).

Obejít se dočasně bez úvěrování může být jedním z nich. Pořád je to lepší, než do něčeho "vletět po hlavě" a cirka za několik neděl už být pod palbou neúměrných nákladů. 

Netřeba vyloženě divočit, pokud to není nevyhnutelně nutné a peněžně příznivější ve srovnání se současnou situací. I zde je dobré držet se v únosných mezích, než být potom zbytečně bitý neúnosnými úvěrovými náklady a vystaven přehnanému ohrožení platební neschopnosti. 

Nikdo vás nenutí, abyste si teď hned nějakou půjčku vzali, pokud jste od banky předevčírem obdrželi vyrozumění se zamítavým stanoviskem k vaší "prosbě" o peněžní pomoc s odůvodněním nepřípustné kondice splátkových rejstříků.

Můžete se s důstojností zatnout a vynaložit úsilí potřebné k tomu, abyste toto období půjčkového půstu dokázali s grácií přečkat alespoň do doby, než dojde k odblokování vašich registrů a tak i ke schválení požadovaného úvěrování, dá se čelit spoustě věcem. 

Chápeme, že se tak koná lépe, když si chcete ze sháněného úvěru pořídit nějakou věc, kterou sice vyloženě nepotřebujete, nebo uhradit jiný podružný výdaj, který klidně počká. 

Stranou snad můžete s klidem odložit:

a) choutky na zakoupení vytoužené nemovitost k osobnímu užívání nebo následnému pronájmu či "pře-prodeji"

b) velké oči na rozjížděných bujarých business plánů či nákupu nadstandardního vybavení

b) plány na zvelebení svého "hnízdečka" vkusnou rekonstrukcí či renovací

Celkově není dobré financovat nákup věci, které si nemůžete dovolit, natož úvěrem, který si nemůžete dovolit tím tuplem. Potom se musíte zbytečně sdírat z kůže při snaze o výdělek a na náhrobek vám potom druzí možná napíšou: "žil na vysoké noze, na kterou navíc neměl".

Hlavní teď je, že je máte kde bydlet a že je vaše rezidence z praktického hlediska obyvatelná, že vám takzvaně nezatéká komínem, nebo nemusíte nosit kombinézu a i kdyby, přechodné období snad bude ve vašich silách přetrpět. 

Diametrálně odlišnou je potom situace, kdy disponujete vyloženě drahými a nebezpečnými dluhy, které si neodkladně žádají akutní úhradu už jenom proto, že vás vyloženě drtí a lámou v pase. 

Najde-li se nákladově schůdnější řešení, u kterého nehrozí, že se záhy obrátí v ještě "talentovanějšího finančního likvidátora", není se samozřejmě o čem bavit.

Prostě se vyřídí, stáhnou výdaje i nátlaky a je to. 

No pokud se žádné takové řešení zrovna nikde nenachází...

Vás tíží hypotéka či nezměrné množství půjček svými přestřelenými náklady...

Ty by bylo pochopitelně nejlepší poplatit nejpozději zítra a zmírnit tak jejich neblahý dopad...

Můžete si i v takovém případě stanovit schůdnou strategii, která vám umožní vyvarovat se nutnosti uprchnutí do osobního bankrotu.

Styčnou součástí takové cesty je "utáhnout si opasky" (uskromnit se) a "kopnout do vrtule" (zabrat).

Dočasně osekáte své platební výdaje, zvýšíte obrátky při vykonávání své výdělečné činnosti, díky čemuž pravděpodobně zvednete své příjmy.

To bude mít za následek nabytí daleko většího rozdílu mezi těmito dvěma pilíři (zisk vs. výdaj), který je představitelem vaší schopnosti vytvářet si peněžní rezervu. 

Aby bylo možné situaci řešit co nejdříve celistvým a přínosným úvěrem, je nevyhnutelnou součástí, abyste v tomto období "sekali latinu".

Neobejde se to bez eliminace (vyvarování) zadlužování dalšími drobnými půjčkami a současně upadání do víru opožděných splátek.

V opačném případě se budou vaše vyhlídky na vyřízení výhodné konsolidace či refinancování nadále jenom zhoršovat.

Rozhodli jste se pro tuto variantu a chcete mít jistotu, že se do banky dostanete co nejdříve?

Bude nám potěšením sledovat vaši situaci a za optimálního postupu vyřídit bankovní financování hned, co to zádrhele v registrech dovolí. 

Než se tak stane, třeba se navíc podaří vaši situaci zastabilizovat použitím obstojného mimobankovního řešení.

5. přizvěte si přistupitele (spíš zastupitele):

Hodit se může informace, že je-li váš požadavek za současných okolností kvůli špatným registrům neprůchozí, ještě neznamená, že nepůjde stejná žádost vyřídit na někoho z vašich blízkých.

Tím máme na mysli lidskou bytost, která stihla oslavit své osmnácté narozeniny, do důchodu jí ještě nějaký ten pátek chybí, dosahuje doložitelného příjmu a naopak se zatím nestihla "nechutně" předlužit a "zasekat" v registru.

V opačném případě se obávám, že ten někdo bude v této věci k ničemu. Nehledáte totiž adepta na juniora, seniora ani tragéda roku, ale na spolužadatele, tedy osobu vhodnou na takzvané ručitelství.

To, že vás za chvíli z té žádosti možná pro vaše dobro na chvíli vypreparujeme úplně, teď radši neřešte. Ještě by vás to zbytečně vyplašilo, stejně jako človíčka, kterého se odhodláváte v této věci oslovit. První je podstatné, jestli tam k sobě vůbec někoho takového máte.

Postupně se teoreticky můžeme s uplatněním špetky vyjednávacího talentu dopracovat k tomu, že:

"Ehm, víte, vy to teď celé kazíte, musíme vás z žádosti vyřadit. Ale nebojte, je to pro vaše nejlepší dobro, převezmete si to čistě na sebe hned, jak to půjde."

 

Co je teď to důležité, že se to celé neobejde bez jedné maličkosti a to sice, že ve svém okolí dokážete "z čista jasna" objevit někoho, kdo bude především: 

  1. vůbec ochotný vzít si na sebe za vás vybrané financování a nést tak na svých bedrách zodpovědnost za vaši budoucí ekonomickou situaci a schopnost splácet
  2. mít vlastní registry a bonitu v natolik dobrém stavu, aby mu na rozdíl od vás bylo umožněno tolik peněz získat

Lidově se to dá vyjádřit též slovy "prostě si zkuste sehnat někoho k sobě".

Ti z vás, kterým se poštěstilo nezůstat na potápějící se lodi osamocení, si možná povíte něco jako:

"Konečně zajímavý návrh do placu, na nějaké čekání mě totiž moc neužije."

To se ví, že v žádosti nemusíte figurovat jakožto jediný žadatel.

Od čeho by tam potom byla ta kolonka označená slovem spolužadatel? 

Jeho hlavní úlohou je zvýšit hlavnímu žadatel příjem a dopřát mu tak reálné naděje na hladké vyřízení úvěru. 

Proto je-li bonita vás jakožto jediného žadatele nedostačující, nemusí být všem dnům konec, můžete ji vylepšit přibráním přistupující osoby k úvěru. 

ALE POZOR

U většiny poskytovatelů se příjem započítá teprve ve chvíli, kdy na tuto pozici přistoupí někdo z vaší blízké rodiny.

V opačném případě se váš příjem nesčítá a tudíž často bývá taková osoba v žádosti k ničemu. 

V tomto ohledu však existuje jednotné pravidlo, kterým by se řídili všichni. 

Velice zde záleží na interní metodice daného půjčujícího. 

ALE MOMENT 

Neřešíme tady náhodou varianty, kterými se dá vyřešit hlavně špatný registry, nikoliv příjem a bonita? 

Aha, pardon. Tak v tomto směru vám samozřejmě žádný spolužadatel, přistupitel, ručitel a ani nikdo jiný nejspíš nepomůže.

Jakmile jsou totiž vaše registry pro půjčujícího nepřípustné, nic na tom nezmění ani vaše následná schopnost přitáhnout k žádosti o jeho úvěr dalšího člověka s prokazatelným příjmem. 

Ten má tu moc, jak jsme si řekli, v určitých momentech vylepšit vaši bonitu, nikoli zahojit vaši platebními pochybeními propletenou minulost.

Proto mu tam nejspíš budete zavazet s vašimi registry, kvůli kterými prostě půjčující nepůjčí, ani kdyby vás tam bylo sto dvacet. 

Slova podobného významu:

pokud vám banka odmítá půjčit kvůli pochroumaným registrům, nejspíš nepomůže, když si k tobě seženete nějakého spolužadatele (ručitele). Ten totiž bývá nápomocný hlavně tehdy, kdy váš příjem není dostatečný pro získání požadované půjčky a tak jeho přistoupení do žádosti, dosahuje-li potřebného příjmu, spraví slabou bonitu. Nikoliv pro zapříčinění adekvátního registru.

Vyjádření podstaty pozice osoby, kterou k sobě předpokládejme dokážete sehnat, v tomto případě proto lépe zachycuje:

 dočasný a jediný žadatel, nežli stejno významové: přistupitel, ručitel či spolužadatel. 

 

Jinými, poměrně tvrdými, zato upřímnými slovy by se dalo říct:

"pokud je jednou váš požadavek zamítnut kvůli registrům, nemáte v žádosti co pohledávat, dokud se dostatečně nepročistíte."

Daná osoba by musela vzít vámi vyřizované financování čistě na sebe a spokojit s vašim příslibem, že si ho převezmete zpátky čistě na sebe hned, jen co to vaše registry dovolí.

To, že je budoucnost vrtkavá a sliby jsou chyby, už počítám většina z nás ví. Mimoto to říkávali taky naší předkové a ne nadarmo byla valná většina z nich považována za moudré.

Ale tak třeba pro někoho budete natolik klíčovými, zkrátka hotová srdeční záležitost, aby se vám podařilo ho přesvědčit a on se tak podřídila vaší vůli.

Nebo jí za to nabídnete dostatečně atraktivní revanš, barter, zkrátka peněžní odměnu či protislužbu jiné povahy.

Co to obnáší a pro daného člověka znamená? 

Nakonec jí to může být docela jedno, jestli jí tam "zavazíte", nebo ne.

Neoddiskutovatelnou pravdou totiž je, že mezi tím, jestli "jenom" spolu-žádá (ručí), nebo si to bere čistě na sebe, zase takový rozdíl není. Lépe řečeno není téměř žádný. 

Pokud by potom žádala o vlastní půjčku, bude ji tato angažovanost škodit dosti podobně, neboť z příjmů jí bude pro výpočet bonity v obou případech stržena stejná splátka.

Totožnou zodpovědnost ponese také za plnění smluvních podmínek, což znamená, že bude v obou případech potrestána propsáním stejně závažného negativního záznamu do vlastních registrů, dojde-li k jejich porušení, třeba protože přestanete "být té dobroty" a neuhradíte nejednu smluvenou měsíční splátku v žádoucím termínu.

Suma sumárum: 

Chápeme, že u valné většiny z vás bude odpověď na tuto možnost:

"Blázníte, kdo by to pro mě byl asi tak dneska ochotný udělat? Nikdo takový rozhodně není." nebo třeba "No, sice bych tady měl jednoho adepta, jenomže ten má taky..." 

Asi se shodneme, že by vás někdo musel mít skutečně hodně rád, nebo se hold budete potřeba vytasit z řádně atraktivní odměnou. Tak jestli už náhodou nebude dokonce i ekonomicky vhodnější zmíněná 3. varianta?

To už jsme vám klidně mohli rovnou doporučit i 6. a 7. možnost

 "Tak si půjčte peníze od někoho, koho ve vašem okolí považujete za nejvíce zazobaného."

 nebo

 "Tak ať vám jde ručit s nemovitostí a dá ji oproti vámi požadované půjčce do zástavy."

Předpokládáme, že i po předložení těchto návrhů si akorát tak poklepete na čelo a označíte je za "fantasmagorie z říše snů".

No zkusit jsme to museli, protože pokud by se vám taková možnost naskytla, šance na úspěch by rapidně vzrostli.

Také možná výhodnost navrženého financování by se najednou dostala do úplně jiných sfér, nebo by nás naopak ani nebylo zapotřebí. 

 

Budete-li si přát, aby se vám na to mrklo znalé očko, klidně tak učiníme. 

"Ano, velice rádi bychom, co pro to máme udělat?"

Vykopněte pomyslný kopačák a dejte vědět na jeden z uvedených údajů určených k našemu kontaktování.

Použít se dá chat vpravo dole, nebo třeba nezávazná žádost ZDE