Nebankovní hypotéky Sloučení půjček - Konsolidace Sloučení půjček - Konsolidace Podnikatelské úvěry Individuální financování Realitní služby

Jak probíhá refinancování hypotéky?

Na přesný průběh refinancování hypotéky má vliv více faktorů. Nicméně z globálního pohledu se dá průběh refinancování hypotéky shrnout do následujících několika kroků:

 • Než začnete za svojí stávající hypotéku hledat náhradu, doporučujeme se informovat o podmínkách (především sankce za předčasné doplacení), za kterých Váš současný věřitel refinancování (vyplacení) stávající hypotéky umožní. Například pokud máte hypotéku v období fixace, je dobré se informovat na možnost doplacení u stávajícího věřitele, protože sankce za refinancování v období fixace může být tak vysoká, že Vás „přejde chuť“ refinancovat svoji hypotéku jinam, kde jsou sice výhodnější podmínky, ale taky určitá návratnost, která vzhledem k této sankci už nedává smysl.
 • Zjistili jste si bližší informace o možnosti refinancování stávající hypotéky a jste rozhodnuti, že refinancovat budete. Již máte také vybranou úvěrovou společnost (ať už bankovní, nebo nebankovní) a jejich produkt, tedy hypotéku, kterou nabízí. To znamená, že jste u této nové firmy, kam chcete svojí hypotéku refinancovat:
  • poptali jejich hypotéku ať už fyzicky na pobočce anebo například přes internet;
  • dodali potřebné podklady k předschválení této hypotéky (k prescoringu) a hypotéka Vám byla předschválena. (pozitivní prescoring);
  • byla Vám vytvořena a dodána prediktivní (předběžná, ale již přesná) nabídka na novou hypotéku, kdy jasně vidíte roční úrokovou sazbu, RPSN, Vámi zvolenou dobu splatnosti, celkový přeplatek za tuto dobu splatnosti pro případ, kdy nevzniknou problémy se splácením této hypotéky v průběhu doby splatnosti a tedy i měsíční splátky, které budete na nové hypotéce splácet a další;
  • tato nabídka se Vám líbí (optimálně když je co nejvýhodnější oproti stávající hypotéce) a chcete pokračovat ve vyřízení této nové hypotéky, aby nastalo samotné refinancování Vaší stávající hypotéky co nejdříve.
 • Dodáte potřebné podklady ke schválení hypotéky jako jsou úvěrové smlouvy stávající hypotéky, nebo například kupní smlouvy, odhad na nemovitost provedený certifikovaným odhadcem, účelové faktury a další.
 • Zažádejte si o tzv. kvitanci (vyčíslení stávající hypotéky k datu čerpání nové hypotéku) u svojí stávající banky (popř. nebankovní společnosti), která má ze zákona dané Vám toto vyčíslení dodat, aby nový věřitel věděl, jakou přesnou částku (do koruny) má vyplatit na účet Vašeho stávajícího věřitele, aby refinancování bylo kompletní.
 • Budou Vám na základě těchto podkladů vytvořeny úvěrové smlouvy k podpisu na novou hypotéku.
 • Pořádně si prostudujte úvěrové smlouvy (nejlépe ve spolupráci s právníkem či advokátem, který se přímo této problematice věnuje), ať víte, co Vás v průběhu splácení (i v případě případného nesplácení) nové hypotéky čeká.
 • Většinou do několika pracovních dnů od podpisu úvěrových smluv proběhne samotné refinancování hypotéky (budou peníze zaslány na účet stávajícího věřitele a na Vaši nemovitost půjde zástavní právo banky, popř. „nebanky“, u které jste si novou hypotéku vzali).
 • Nastavené měsíční splátky nové hypotéky posíláte v přesné výši k danému datu na Váš úvěrový účet nové úvěrové společnosti (banky, „nebanky“), kam jste svoji hypotéku právě přerefinancovali.

Tak a v tomto bodě máte refinancování hypotéky úspěšně zvládnuto.

V případě jakýchkoli dotazů, případě zájmu o vyhledání té nejvýhodnější hypotéky k přefinancování nás neváhejte kontaktovat. Velice rádi se na Vaši momentální situaci podíváme a najdeme pro Vás to nejvýhodnější hypoteční řešení.

Obecné informace

Šedesátá, 7015/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

info@dumdluhu.cz

+420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Právní podmínky