Nebankovní hypotéky Sloučení půjček - Konsolidace Sloučení půjček - Konsolidace Podnikatelské úvěry Individuální financování Realitní služby

Jak získat hypotéku bez registru?

S dovolením na tento dotaz odpovím letmo obsáhleji a začnu spíše tím, jak lze postupovat (uvažovat), když určitý záznam v registru máte, aniž by jste museli okamžitě sáhnout po podstatně dražší hypotéce bez registru, tedy ryzí nebankovní hypotéce... 

Kdy je vůbec nutné o hypotéku bez registru zažádat? 

Hlavní kritérium pro to, abyste byli úspěšně předschváleni (pozitivní prescoring) na bankovní hypotéku, je nutné mít v pořádku především bankovní registry (CBCB), nicméně záleží to taky na stavu registru SOLUS a jiných informacích, které si banky mezi sebou předávají. Protože se v dnešní době může člověk do registru dostat už jen kvůli drobnému přestupku (od několika korunového mínusu na běžném účtu až po drobný nedoplatek u mobilního operátora), velkému množství žadatelů o hypotéku je z tohoto důvodu na bankovní hypotéka tak zkrátka nechválena, prescoring je z kvůli nevyhovujícímu stavu registru negativní. 

Co by jste měli v takovém případě určitě udělat, jakým směrem se vydat? 

Osobně bych určitě v první řadě doporučil, aby jste se nezávazně informovali i u dalších bank, pokud v jedné není možné kvůli stavu registru hypotéku získat. Nezávazně říkám záměrně, neboť pokud si zde podáte oficiální žádost a následně dojde k zamítnutí hypotéky, bude se mezi bankami (ve vašem registru) zbytečně nést negativní záznam, který zase o něco sníží šanci, že se bude dát v budoucnu sjednat hypotéka jinde. Proto, pokud příjem a bonita žadatele odpovídá a jediné riziko pro zamítnutí hypotéky je stav registru, jako optimální postup navrhujeme zajistit si výpis z registru na počkání v Praze, nebo na internetových stránkách www.kolikmam.cz, zde jsou přesně vidět záznamy (přestupky ve splácení) a data, kdy k nim došlo. Tyto výpisy předložíte v bance hypotečnímu pracovníkovi, který jejich prostřednictvím vyhodnotí jejich stav vašeho registru a bude schopný s vysokou pravděpodobností říct, jestli jsou ve stavu, který bude banka schopná akceptovat. Až pokud získáte odpověď že ano, teprve potom podáte (podepíšete) oficiální žádost a budete doufat, že tento pracovník mluvil pravdu...

Proč třeba s námi?

Pokud chcete mít vyšší jistotu, že s daným výpisem registru bude následně možné hypotéku v bance hladce získat, navíc budete chtít zvolit takovou, která vám nabídne nejvíce výhodné podmínky a tu budete chtít bez sebevětší námahy sjednat, můžete oslovit nás. Na vyšších pozicích necháme prověřit jejich stav, takže následná žádost potom znamená téměř jistou průchodnost. Toto je možné posílit prohlášením pracovníka banky, který jakmile vyhodnotí registr jako průchozí, dá klientovi prohlášení, že ke schválení dojde. To aby klient neriskoval, že žádost podepíše, ale nastane zamítnutí kvůli stavu registru... Mimo to máme dobré možnosti a tak je možné prosadit i požadavek na hypotéku u klienta i s horším stavem registru, který v jiných bankách nejsou schopní ani ochotní akceptovat. Samozřejmě jak se říká "odsud posud", záznamy u žadatele typu:

- nedávného zesplatnění (i když už doplaceného) bankovního úvěru 

- ještě hůře exekuce z něj plynoucího

- oficiálního ukončení osobního bankrotu (insolvence) 

jsou vyloženě takzvaným KO kritériem, který znamená téměř jisté zamítnutí žádosti o hypotéku z důvodu nevyhovujícího stavu registru. A tak pokud například nemáte někoho, kdo by si hypotéku přechodně vzal místo vás (řekněme s rozumnějším stavem registru), nezbývá než si hypotéku nebrat (ten levnější případ, pokud její potřeba není vyloženě nutná), nebo se obrátit na jednoho z nebankovních poskytovatelů, kteří na trhu působí. 

Nicméně pokud máte jako žadatel o hypotéku určité záznamy v registru, neznamená to, že nebude možné bankovní hypoteční úvěr sjednat a že tak budete odkázáni na vysoce drahou a tím pádem nekomfortní nebankovní hypotéku, kterou je možné sjednat zcela bez nahlížení od jejího poskytovatele do registru žadatele. Jinými slovy může být jeho registr v jakémkoli stavu, jakkoli špatný... A to nemluvím o skrytých neférových praktikách některých poskytovatelů, což je kapitola sama o sobě, nicméně pro klienta znamená velké nebezpečí... Taky se může stát, že je záznam v registru povahy, že i když není možné kvůli němu dnes hypotéku schválit, je vysoká pravděpodobnost, že pozitivní prescoring v horizontu několika měsíců získáte. A tak není možné (lepší) těchto pár měsíců počkat, než se zbytečně nasoukat do drahé nebankovní hypotéky bez zkoumání registru? Na to už si musí odpovědět každý sám... 

Pokud je ale momentální situace neúnosná a není možné čekat, ani nemáte nikoho k sobě s rozumným registrem a dostatečným doložitelným příjmem, kdo by si o hypotéku zažádal... O tom se dočtete dále v článku. 

 

Jak tedy v takovém případě postupovat, když peníze z hypotéku ihned opravdu potřebujete? Jak získat hypotéku s tolerancí registru, tedy v případě, že vážný záznam v registru máte a žádná z bank vám proto prostě nepůjčí?

Pokud ani nepřipadá v úvahu prodej nemovitosti, což může být jednoznačně to nejvýhodnější řešení, než se dále zadlužovat, platit sjednaný úrok a různé poplatky... V takovém případě nezbývá než se poohlédnout na trhu nebankovních hypoték, kde jsou poskytovatelé schopni absolutně ignorovat stav registru žadatele a půjčit mu peníze prostřednictvím nebankovní hypotéky, ať už je stav jeho registru jakkoli špatný. Musíte ale počítat s tím, že zde nabízená úroková sazba je někde úplně jinde, než v bankovním sektoru a u férové nebankovní firmy se těžko dostanete na úrok pod 10%. Určitě najdete na trhu i nabídky na nižší roční úrok, doporučujeme k takovým ale být maximálně opatrní, protože většinou znamenají vysoké nebezpečí, které pro klienta představují. Respektive ve finále bývají pro klienta o dost dražší, neboť firma může v průběhu zvýšit úrok klidně nad 20% a celkově má v úvěrových smlouvách tolik nebezpečných dodatků (pastí), že by "se musel stát zázrak", aby na jeden z nich klient v průběhu splácení nenarazil a neprodražila se tak o stovky tisíc, ne-li miliony.

Jako když kupujete auto...:

Je proto dobré být při výběru vhodné firmy maximálně obezřetný a stejně jako když kupujete ojeté auto (a hrozí stočenými kilometry, schovanými vadami, které pro Vás můžou po koupi znamenat výrazné investice a objíždění servisů, další peníze, starosti, čas), vezmete si sebou (a nejspíš mu za to budete muset něco zaplatit, pořád je to podstatně méně, než o kolik se může špatný kup prodražit) k prohlídce člověka, který se vyzná, ideálně automechanika... Vezměte si prosím vždy k sobě úvěrového specialistu, ideálně právníka, který je znalý a hlavně na vaší straně. Ať pořádně prostuduje úvěrové smlouvy, ve kterých se nachází všechny podstatné parametry a úskalí nebankovní hypotéky a pokud nějaké jsou, upozorní vás konkrétně, které to jsou, co pro vás znamenají a ideálně vám poskytne jejich přesný soupis, který můžete následně použít jako požadavek na úpravu (korekturu) u tohoto poskytovatele. Pokud tomuto nebude poskytovatel ochotný, bude to signál, že to nebude ten "pravý ořechový". Stejně jako se automechanik projede v kupovaném autě, uslyší a ucítí "znalým okem" vady, které vy jako laik nemáte šanci zachytit. Obhlédne auto, třeba ho napíchne na nějakou diagnostiku,položí znalé dotazy prodávajícímu... A na základě jeho vyjádření a doporučení následně podstatně výrazně zvýšíte šanci, že uděláte dobrý kup, rozumnou investici. Ne takový, kde bude nutné po několika najetých kilometrech investovat další nemalé peníze, aby člověk mohl vůbec jezdit a auto nestálo pořád v servisu, když se tomu dá za pár peněz zaplacených mechanikovi předejít... Nebo se obraťte na férového zprostředkovatele, makléře, úvěráře, jako jsme my, který Vám pomůže s výběrem férového nebankovního poskytovatele... 

Naše přidaná hodnota:

Tuto situaci jsme schopni řešit dvěma způsoby. Jako první krok se vždy snažíme předschválit pro Vás hypotéku v bankovním sektoru, i když jste zde byli v minulosti zamítnuti třeba ve vlastní bance. Protože máme dobré znalosti, často se to podaří a našemu klientovi hypotéku do banky předschválíme, i přesto že má záznamy v registrech. Je možné si poradit se záznamy v registrech tipu: mobilní operátoři, nebankovní půjčky, nebankovní hypotéky, dále také pojišťovny a všechny jiné přestupky na bankovních úvěrech, půjčkách, hypotékách, kreditních kartách, nebo kontokorentech, které jsou drobné povahy a nejsou příliš čerstvé. Prescoring (schválení do banky) je možné udělat zcela nezávazně a bezplatně již do několika hodin od dodání potřebných podkladů k tomuto.

Pokud prescoring i přes naše dobré možnosti v bankovním sektoru nedopadne pozitivně, nabízíme k řešení fér nebankovní hypotéku (s roční úrokovou sazbou u 10 % ročně s dobou splatnosti až 1 - 20 let). U nebankovní hypotéky se toleruje jakýkoli stav registru dlužníků, takže ke schválení dojde, i kdybyste měl jako žadatel jakkoli špatný stav registrů. Poté záleží jen na kvalitě (tržní ceně) nemovitosti do zástavy a po novu příjmu (bonitě) žadatele, na jakou částku (výši úvěru) se bude možné dostat.

Neváhejte nás oslovit ještě dnes, najdeme spolu to optimální hypoteční řešení, které bude odpovídat stavu Vašich registrů.


Reprezentativní příklad Americké nebankovní hypotéky bez zkoumání registru dlužníků: 

  • Celková výše americké hypotéky 800 000 Kč
  • Doba trvání americké hypotéky ode dne dočerpání úvěru: 20 let
  • Výpůjční roční úroková sazba: 9,99 % p.a.
  • Roční procentní sazba nákladů (RPSN): 12,4% p.a. (Zahrnuje jednorázový poplatek za sjednání úvěru v předpokládané výši 5 % z celkové výše úvěru, v čemž je zahrnuto jednorázový poplatek za kompletní sjednání úvěru a veškerých nákladů s tímto spojených včetně provedení odhadu a analýzy rizik nemovitosti, tvorby úvěrových smluv, zpracování a zprostředkování hypotéky.
  • Navýšení úvěru: 1 040 080 Kč
  • Měsíční splátka:: 7 667 Kč (Zahrnuje měsíční splátku jistiny, úroků a výše uvedených poplatků s výjimkou jednorázového poplatku za kompletní sjednání úvěru 5 % z jeho celkové výše.)

Obecné informace

Šedesátá, 7015/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

info@dumdluhu.cz

+420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Právní podmínky