Existuje nebankovní americká hypotéka bez podvodu?

Zveřejěno dne: 31.08.2014
Autor: Tomáš Maček

Americká nebankovní hypotéka umožňuje získat peníze za rozumných podmínek oproti zástavě a na cokoliv i přes jisté "mouchy", které se neodbytně vznášejí zejména nad registry, příjmy a závazky žadatele, čímž mu zabraňují v jejich připsání běžnou bankovní cestou.

Našich TOP 5 klíčových slov:
schůdnost svoboda úspora slušnost konstantnost

A co všechna ta nebezpečenství, kterých hrozeb jsme si u nebankovních hypoték dozajista do jednoho vědomí? Existuje tam někde natolik slušný investor, aby jednak nabídl příznivé náklady a současně je neměl za lubem drasticky navyšovat?

Vy se tak mohli stoprocentně spolehnout na jejich výši v průběhu celého svého splácení, měli jistotu jejich neměnnosti a tím pádem jste nemuseli nečekaně čelit neurvalému prodražování, které by v konečném důsledku mohlo skončit fiaskem, respektive nesplácením, zesplatněním a ohrožením zastavené nemovitosti..??

A víte Vy vlastně vůbec, v čem může takové podvodné jednání alias "šmelení" spočívat? Na jakých hypotečních "švestkách" vás můžou nachytat, co všechno tedy vzít v úvahu a na co si rozhodně dát pořádný pozor, abyste jim nesmyslně nenaletěli a nemuseli mu v budoucnu čelit "tváří v tvář"?

Že ne?? Tak na to všechno společně nahlédněme v následující písemnosti...


Approved, neboli schváleno. Předpokládáme, že podobně pozitivní, dozelena zbarvený náčrtek rukou samotného bankéře si přál na složku se svou hypoteční žádostí získat každý, kdo se kdy osmělil k jejímu podání. Ono když je všechno krásné, čisté a dostatečné, udělí Vám ho tuze rád a ještě vám tam s vlídným úsměvem na tváři přidá vlastní autogram. V takové případě není velice co řešit, prakticky se jen stačí soustředit na vyjednání co nejkvalitnějších podmínek.

Realita je však taková, že ne každému se takový verdikt poštěstí spatřit. Oplývá-li člověk různými nedostatky, které systém banky důkladně hodnotí, hrozí, že nemilosrdně "vyplivne" negativní výsledek. Pozor na předčasné radovánky, neboť ten, na rozdíl od nedávno dělaných antivirových testů, neznačí nikterak dobré zprávy. Naopak tím chce říct, že jste pro banku nezajímavým klientem a tudíž Vám "svoji" hypotéku nehodlá "prodat". To se potom pracovník banky, či oslovený hypoteční makléř po všech těch sebevědomých gestech zmůže akorát na soucitně zkroušený pohled. Některý se neobtěžuje ani s jeho nasazením, předstíráním, jen vám tam červenou flákne denied, tedy zamítnuto, poukáže na dveře a pokračuje dál.

Právě v této prekérní situaci se snažíme být, byť definitivně odmítnutému, nápomocní tak, že chytneme jeho žádost, stanovíme správnou strategii a dotáhneme ji do zdárného konce, kterým je čerpání nákladově nenáročné a morálně nezávadné hypotéky.

"Veďte své kroky správným směrem, neopakujte své chyby a už žádné další zbytečné narážení, prodlužování a tedy prodražování."

Co přesně vyjadřuje hledaný výraz hypotéka, i jakou vlastnost jí propůjčuje přídomek nebankovní, předpokládáme, že každý ví. Člověk si chce zkrátka půjčit peníze, oproti nimž je ochotný zastavit nemovitost. I přesto mu v bance odmítají vyhovět, přičemž se odvolávají na různé nesrovnalosti.

"Tam nesedí to, tam nestačí tamto, tam je nutné ještě ono..."

Z tohoto titulu je nucený zapátrat na trhu nebankovních hypoték, kde je tolerance vůči nim na značně vyšší úrovni. Vzhledem k nižšímu stupni "standardnosti" tohoto prostředí to ovšem platí rovněž o různých nebezpečenstvích netrpělivě zde číhajících. Ty posléze hrozí ještě výrazně větším navyšováním už tak vysokých nákladů v porovnání s oním bankovním.

"V čem tyto nebankovní chytáky mohou spočívat, čemu je radno se vyvarovat, abyste se s nimi nemuseli zanedlouho mít "tu čest", Vám prozradíme níže, stejně jako se toho můžete spoustu dozvědět i na hlavní produktové podstránce.

Když se ještě pozastavíme u třetího označení Americká, daleko od pravdy je ten, kdo se domnívá, že je jí nutnost vycestovat do Spojených států a přivézt si ji sem, co dává příčinu jejímu dodatečnému označení Americká. Naopak ji u nás můžete najít téměř na každém rohu, aniž byste na ni museli stát řadu jako do tuzexu. Aniž bychom ve skutečnosti tušili, co za dobrodruha přesně přicupitalo s tímto pojmem, jednoduše se jím jal vyjádřit její bez-účelovost, čili možnost ji využít za jakýmkoli (ne)myslitelným účelem. Tedy vyjma praní těch špinavých, kšeftování s narkotiky, či supportu jednoho ze jdoucích ve šlépějích pana Ládina. No to mně řekněte, který blázen by měl chuť tak dneska činit...

Termín nebankovní americká hypotéka bez podvodu skrývá hned několik důležitých podmínek. Pojďme se na ně společně podívat.

Slovo „nebankovní“ znamená, že hypotéku nabízí nebankovní firma. Pokud požadujete nebankovní hypotéku, nejspíš vám nebyla schválena hypotéka v bance z důvodu slabšího příjmu, nebo záznamu v registru. Nebankovní instituce jsou schopny nabídnout sice na úrocích dražší hypotéku než banka, ale zato nedbají na záznamy v registru dlužníků, nepožadují doložení příjmu či uvedení účelu využití. Vyšší úrok je pochopitelný, protože nebankovní firma funguje zcela odlišně od bank. Peníze nebankovních firem pochází od soukromých investorů, kteří mají zájem své peníze uložit pokud možno s minimálním rizikem a slušným ročním zhodnocením.

Problém s jakoukoli nebankovní službou je hrozba její neregulovanosti, která otevírá prostor pro různé nekalé praktiky dopouštěné na "civilním" obyvatelstvu. Každý, počítáme, z historie zná spoustu příběhů lidí finančně oholených důkladněji než od Střihorukého Edvarda, finančně zruinovaných víc než Persepolis a připravených o nemovitost lépe než premiant na zkoušku.

Slovo „americká“ je zde poměrně zbytečný pojem. Nebankovní hypotéky totiž můžete vždy využít za jakýmkoliv účelem. Označení „americká“ znamená, že u hypotéky nemusíte uvádět účel použití.

Třetí slovo je „bez podvodu“. Zde od nebankovní společnosti vyžadujete, aby bylo její jednání bez podvodů. Ne jednou jste si mohli přečíst o nekalých praktikách nebankovních firem. Ale u nás se tomuto chování můžete vyvarovat. Obezřetnost je na místě, protože v České republice působí spousta nemorálních firem, které chtějí z klienta „vytřískat maximum“.

My máme jednoduché řešení. Snažíme se díky našim exkluzivním možnostem a kontaktům žádat o půjčky a hypotéky pro vás v bankách. Zde jsme schopni sjednat úvěr i když jste byli zamítnuti, nebo by jste za standardních podmínek bankovu neprošli. To vám zajistí nejenom maximální výhodnost, ale také férovost = bezpečí.. Banky jsou totiž pod kontrolou ČNB a státu, a tak se v bankovním sektoru žádné nekalé praktiky nedějí. Pokud se nám schválení do banky nepodaří, nebo to vaše možnosti nedovolují, nabízíme také férové nebankovní hypotéky. U nás je nebankovní americká hypotéka bez podvodu určitou samozřejmostí.

Důležitá upozornění:


Úvěry řešíme od OD rámce 300 000 Kč, žádosti o menší peníze prosíme neodesílat.

To platí jak u bez i zástavních úvěrů, kdy na vině je zejména naše omezená časová kapacita a nerentabilita vzhledem k výnosům z celorepublikového vyřizování menších částek.
U desetitisícových úvěrů by musela být platební zátěž pro klienta natolik vysoká, že by to hraničilo s únosností a smysluplností vůbec.
Enormně úročené nebankovní mikro úvěry nabízené na trhu jsou toho jasným důkazem.

Prostý TIP:
Chcete-li míň, zkuste banku, nebo jednu z věhlasných nebankovních společností, nejde-li to dočasně z nějakého důvodu, doporučujeme toto období přečkat bez úvěrování a mezitím, je-li to možné, usilovat o odstranění překážející závady, nebo najít jiné východisko a bez úvěrování obejít úplně. Pořád lepší, než skočit z louže a skončit v blátě...

U půjčky bez zástavy hrají registry, příjmy, dluhy a tudíž i bonita žadatele zásadní úlohu.

Výhodnost a štědrost námi nabízených půjček bez jakékoliv zástavy musí být něčím vykoupená, tím je větší náročnost na stav registru, příjmu a výdajů (bonity) žadatele.
Tím netvrdíme, že by museli být v naprosto precizní kondici, aby ji bylo možné řešit. Na druhou stranu to ani nemůže být vyložená katastrofa.
Tyto žadatelovi kvality jsou totiž bez podmínky nemovitého zajištění jedinou zárukou řádného splácení a navrácení půjčených peněžních prostředků.
Proto představa, že je poskytovatel nechá zcela bez povšimnutí, je mylná. S vysokou mírou benevolence se setkáte jedině u těch miniaturních, na úkor toho i vysoce předražených, nebankovních půjček.
I tam by už ale půjčující měl ponovu provézt zběžné proklepnutí žadatele podobným způsobem a to z titulu jemu uložené povinnosti prověřit jeho úvěruschopnost zákonem o spotřebitelském úvěru.

Dokládané a zkoumané podklady:
Jednak u nich automaticky dochází k nahlédnutí do registrů, z nichž se bere v potaz řádnost zpětného splácení využitých úvěrových produktů a jejich momentální zatíženost, neboli žadatelova úvěrová angažovanost.
V rámci závažnosti poškození registrů platí, že by se v nich rozhodně neměly nacházet záznamy typu: nedávného zesplatnění, exekuce, nebo nedávno oficiálně ukončené insolvence bez ohledu na splacenou část.
Pokud jsou tyto záznamy u žadatele evidoványnabízí se řešit se zástavou nemovitosti, tedy prostřednictvím nebankovní hypotéky. Jiná věc do zástavy se prozatím nepřijímá.

V rámci příjmů pak bývá u zaměstnance vyžadována pracovní smlouva na dobu ne/určitou a dokládací procedura: potvrzení o výši příjmu za posledních 6 měsíců, výpisy z účtů a výplatní pásky, nebo určitá kombinace.
U podnikatelů OSVČ tvoří základ pro doložení jeho příjmů daňové přiznaní často zohledňované za poslední 2 roky, faktury, výpisy z účtů, obraty, výkazy zisků a ztrát, bezdlužnost vůči státu a opět různý jejich poměr.
K tomu je u obou samozřejmě možné započítat různé druhy příspěvků, přivýdělků, rent, důchodů...

Mají-li manželé uzavřené společné jmění manželů, je nutné, aby si "ze zákona i rozumu" žádali společně.

SJM neboli zkratka stvořená z počátečních písmen těchto tří slov: Společné Jmění Manželů totiž neslouží pouze k tomu, aby automaticky docházelo ke spravedlivému rozdělování (ne)movitého majetku, který po sňatku nabyde jeden z jeho účastníků, se svou drahou polovičkou v pohlavně rovnoprávném poměru 50/50, přestože se ona sama na žádné listině stvrzující její vlastnická práva zrovna nevyskytuje.

Podobným způsobem totiž může dojít k samovolnému přenášení a podvojnému přiřazování i toho dluhového, tedy úvěrového zaangažování (zatížení), které si za dobu manželství odváží "pořídit či převzít čistě sám na sebe" jeden z manželů za absence písemného souhlasu a tudíž snadno i vědomí toho druhého, kterého se tak i přesto mohou v budoucnu negativně (do)týkat případné spory vedené v souvislosti s řádným neplněním s ním spjatých povinností, přestože na úvěrových smlouvách o něm opět není ani zmínka. Jinými slovy pak, třeba z důvodu nesplácení, může dojít k věřitelovu (vymahačovu) uspokojení takto vzniklé pohledávky i z dlužníkovi poloviny majetku spadajícího do společného jmění, pokud nedisponuje žádným, výlučně vlastním.

A proto, aby byla plně zachována jakási partnerská transparentnost, musejí si u nás manželé k žádanému úvěru pokaždé přistupovat společně, mají-li mezi sebou v době podání žádosti společné jmění plně aktivní.

I zadlužení je totiž záležitostí mající důležité vazby na vzájemné soužití, k jejímuž mlžení by proto nemělo docházet už jen z principu lidskosti a zmíněné průhlednosti. O příjem silně ochuzená sestava žadatelů pak stejně v drtivé většině případů nevychází ani bonitně, což je další pádný argument pro neprodlené přesvědčení druhého z manželů k jeho přímé spoluúčasti na akci alespoň z pozice spolužadatele, potažmo budoucího spoludlužníka, který bere vítr z plachet narážkám hrdopychů typu: "Snad jsem už dospělá, plně svéprávná osoba oprávněná si rozhodovat sama za sebe a jednat, jak se mně zlíbí?!" To na každý pád jste, no též můžete být ve svých snahách zvenčí omezována, ohrožujete-li svým jednáním život bližního jako v tomto případě - (do)životního partnera.

Abyste se tak nedělo a Vy si pak mohli začít plně přetavovat své peněžní představy v realitu bez potřeby ohlížení se na rozmar manžela a žadonění o jeho souhlas, je nutné mít SJM zúžené, ideálně pak úplně rozdělené (zrušené). K tomu lze dospět buďto sepsáním předmanželské smlouvy upravující pravidla pro rozdělování společného jmění, nebo potom takovou jeho změnou provedenou kdykoliv v průběhu manželství třeba u notáře. Ten Vám po společné návštěvě (ne vážně nestačí, když přijdete sami) za pár tisíc rád rozváže křidélka a Vy si budete moct žádat a vystupovat každý sám za sebe, jak jen se Vám zachce bez nutnosti přizvání k účasti a výhledově i možnosti negativního zásahu toho druhého.

Tato tématika samozřejmě má své "světlé i tmavé" výjimky a potvrzující pravidla, stejně jako každý takový krok pochopitelně má své vlastní individuální specifika, pro i proti a tak i nároky na vhodné provedení, které je potřeba zohlednit a do výsledného díla všestranně zapracovat tak, aby sedli jako "hrnec na zadek" nejlepším zájmům obou manželů.

Více informací k této problematice si můžete přečíst: RADY A TIPY: SJM jak ho otočit ve svůj vlastní ekonomický prospěch

Hypotéku na koupi s nulovou akontací, do-zajištěním a KO registry či příjmy NELZE.

Nalejme si čisté info. Ne, vážně Vám nikdo nezaplatí celý vysněný baráček za miliony, když jste si na něho doposud nenašetřili ani korunu (dvacet tisíc fakt nic neřeší), nemáte co dalšího zastavit a navíc byste dle prokazatelných příjmů a zákonných ukazatelů bonity bezpečně neutáhli ani dvoutisícovku měsíčně navíc, nebo jsou vaše registry jeden velký paskvil, takže dát se tak vsadit na vaši schopnost řádného splácení, respektive absenci opožděné splátky, máte to s kurzem tak 46:1 v prospěch vašeho selhání to dokonce hned v prvním roce kalendáře.

Přibližně počítejte, že minimálně 20% budete muset "někde vyškrábnout", anebo hypotéku do-zajistit další nemovitostí v této hodnotě. Pokud byste se tím náhodou dokázali dostat na LTV nějakých 60%, může Vám toho být odpuštěno mnohem víc, neboť to je zhruba strop u nebankovní hypotéky Standard, avšak "na oplátku" u ní počítejte s podstatně vyššími provozními náklady.

Taky pochopitelně můžete mít tak absurdní štěstí, že se Vám podaří sehnat nemovitost s tržní hodnotou 5 milionů za 3. V takovém případě však počítejte s našim okamžitým dotazem: "Proč by vám ji kdo prodával za 3, když by ji mohl prodat za 5?". Nebude-li ve vaší odpovědi obsaženo něco ve smyslu rodinného příslušníka, dobrého kamaráda, nebo obchodního partnera, spíše počítejte s našim nesouhlasným stanoviskem.

Stejně tak, ostatně jako všude, může pomoct, podaří-li se Vám si k sobě sehnat takzvaného spolužadatele, který dohání vaši tristní ziskovost, nebo platební morálku. Natvrdo se tak však může stát, že začnete v úvěru doslova zavazet, překážet (mu) v jeho vyřízení. Ano, víme, že jste si ho k sobě dočasně přibrali, a chápeme, že opustit ho, nechat hypotéku i kupovanou nemovitost čistě na něm, není nic moc, ale hold jinak to kolikrát nepůjde, a navíc mezi námi děvčaty... Jestli ho potom z žádosti vyvážete, až se registry či příjmy "vyléčíte", nebo ho v ní nahradíte, vyjde prakticky nastejno, čili je prašť jak uhoď. Jen je potřeba dopředu vyladit a přednastavit.

Řídíme se novým zákonem o spotřebitelském úvěru, který přišel v platnost 1. 12. 2016 a to na 101%.

U všech spříznených investorů dochází u spotřebitelských úvěrů ke splnění všech zákonných nařízení. Mezi hlavní můžeme zařadit povinnost půjčujícího vyhodnotit úvěruschopnost poptávajícího, k čemuž dojde prověřením jeho bonity. Poměr mezi celkovými příjmy a výdaji žadatele musí být vždy dostačující a splňovat zákonem přikázanou výši.

Stejně tak nedochází ke dvojím odměnám, které by se pobírali od půjčujícího i úvěrovaného zároveň.

Klient je dopředu vždy zavčas informován o všem, co by mohlo mít vliv na jeho rozhodnutí. Koná se vždy v jeho prospěch a dělá maximum pro jeho celkovou spokojenost.
Je čistě na jeho svobodném uvážení, jestli je pro něj spolupráce s námi přínosná a bude mít zájem v ní pokračovat, nebo nikoli.
Povinností, která musí být v tomto ohledu splněná, je celá spousta. Proto se dbá zvýšené pozornosti na jednotlivá zákonná ustanovení a nešetří na nákladech za právní služby.

Před vyplacením požadovaného financování nám poptávající neplatí jakýkoli poplatek dopředu.

V žádném z případů nám klient neplatí poplatek dopředu.

Co jediné je v některých případech potřeba v průběhu sjednání uhradit, jsou náklady spojené s odhadcem za provedení odhadu nemovitosti pro účely sjednání bankovního hypotečního úvěru. Za vedlejší náklady, které si poptávající musí hradit, mohou být považovány taky: právní služby (jsou-li zapotřebí), náklady na dopravu (palivo, amortizace, mhd) nebo na komunikaci (paušál). Ani jedna z těchto plateb však není odměnou pro nás.
Pokud se v průběhu sjednání dopustíme hrubého porušení některé z domluv nebo zásad "slušného jednání", může od poptávající od realizace s pověřeným specialistou kdykoli a bezplatně odstoupit. Aby se předešlo snahám o vypočítavé obcházení, je nutné, aby poptávající v případě takového rozhodnutí počítal s tím, že nebude mít možnost dále pokračovat ve vyřízení vyhledaného a nastaveného úvěru u námi zvoleného optimálního investora.
V opačném případě, pokud se mu nakonec přece jenom podaří v dohledné době díky nám dohledané financovnání získat, nám náleží předem dohodnutá odměna.


Obecné informace

Šedesátá, 7018/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  • +420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Zodpovědná osoba: Tomáš Maček, IČ: 88853225. Je vázaný zástupce samostatného zprostředkovatele. Jsou nabízeny jeho úvěrové možnosti (bankovní i nebankovní) úvěrové poradenství v rámci živnostenského oprávnění + nabídky investorů v rámci tipařských smluv. Dumdluhu.cz je internetový portál, projekt sloužící především ke kvalitnímu úvěrovému, dluhovému poradenství.

Řídíme se zákonem o spotřebitelském úvěru platným od 1. 12. 2016. Vždy u našich investorů dochází v rámci spotřebitelských úvěrů před jejich poskytnutím k posouzení schopnosti splácet - prověření bonity klienta. Dále nedochází k dvojím odměnám a jsou dodržena všechna další kritéria zákona uvedené v informacích trvale přístupných spotřebiteli a v reklamačním řádu.

Některé údaje uvedené na těchto internetových stránkách se nevztahují na spotřebitelské úvěry poskytované podle zákona o spotřebitelském úvěru 145/2010 Sb. Jedná se především o úvěry podnikatelské, realitní služby...

Copyright © 2012 - 2022 Dumdluhu.cz