Zákonné zádrhely

Zveřejěno dne: 02.12.2021
Autor: Tomáš Maček

Nejen zákonné zádrhely na cestě za vysněnou hypotékou, nejen tou nebankovní:

Poohlížíte se po hypotéce, primárně potřebujete nejnižší dostupnou cenu, ale rozhodně si nepřejete, aby se z ní vyklubal hotový porod, na její vyřizování fakt nemáte několik měsíců a už vůbec v tomto období nejste zvědaví na plno zvratů, kdy není nouze o nepříjemné překvápka a nervy drásající zážitky.

Provádění všemožných administrativních úkonů vám spíše leze krkem, než abyste se nad nimi rozplývali blahem, byli z nich jakkoli "vyndaní". Rozhodně si dokážete představit i daleko smysluplnější způsob, jak trávit svůj "spočítaný" čas, a důležitější aktivitu zasluhující si věnování vaší "omezené" vnímací schopnosti, pozornosti.

Zkrátka to celé, jakožto určitou odnož "nutného zla" chcete mít za sebou co nejkratší a nejméně bolestivou cestou, asi jako návštěvu zubaře.

Jenom v čekárně pomyslíte na všechny ty ústní úkony na lavici hrůzy podpořené sluchovou kulisou ze zvuků přístrojů pracujících na chudákovi, kterému se poštěstilo dostat na řadu před vámi a teď ji občas dokresluje svým zaskuhráním... Už Vám cukají nejenom koutky, chytáte mdloby, blednete a s podlamujícími se koleny byste si to nejraději namířili směr ven z budovy. Když ho potom vidíte odcházet s úsměvem, který si v sobě nese záblesk ztrhané úlevy, závidíte mu, jako by mu právě nebyla dělána korunka, ale přímo v ní vyhrál úplný že ranec, a za výměnu kůže byste mu klidně zaplatili jednou tolik. Kdyby ten zákrok nebyl tak ožehavě nutný a potom nepřišla tak akorát zubařova surová odplata, už si to blaze šinete za ním. Ne, říkáte si, nebudete ostuda, dodáváte si kuráž všemožnými zázračnými poučkami, které jste za svůj dosavadní život stihli zaslechnout a přetékáte odhodláním prostě to vydržet moment za momentem. Řada se krátí, sekundy se vlečou a myšlenky, které ještě před chvílí perfektně zabírali k navození relativního poklidu, pomalu pozbývají na účinnosti, neboť je z mysli je neurvale vytlačuje nervozita vyvstávající při pomyšlení na všechny ty procedury, které vám zanedlouho budou personálem zubařské pracovny pravděpodobně dopřávány. Nezabírá dokonce ani mnichy doporučované "vyprázdnění mysli". A tak jen doufáte, že se tam dneska všichni dobře vyspali a žádný z dosavadních návštěvníků je nestačil otrávit natolik, aby si to, i přes vaši zjevnou snahu o příjemné a vyrovnané vystupování, zcela apaticky vylili na vaší citlivé dušičce a dutině ústní. Vše, co se nachází ve vašem bezprostředním okolí a zorném poli jste si stihli již napotřetí dopodrobna prohlédnout, a tak jen "čumíte do blba", odříkáváte pasáže dlouho nepoužívaných a dávno potlačených modlitbiček "Andělíčku můj strážníčku" a nenápadně se křižujete... Zub do kleští byste za správnost znění vaši verze sice nedali, trochu se vám tam "plantají" útržky ze Skákal Pes, ale tak "snad lepší, než nic"... Jakmile usedáte, jenom doufáte, že těch momentů bude co nejméně, podobný počet že jich zabere ustání následné bolesti a naopak jich bude panovat co možná největší množství mezi dnešním dnem a příštím termínem, který sestřička vyloví ze svého notýsku a vybalí na vás za účelem jeho zapsání, rezervace. Prostě to chcete celé mít z krku co možná nejdříve a na co možná nejdéle. Už teď se uklidňujete tím, že jakmile si odbydete tu záchrannou sérii plynoucí z vaší ledabylosti, další dobrovolnou návštěvu podniknete až jakmile vás nedobrovolně poctí svojí návštěvou další akutní, nesnesitelná bolest pulzující napříč celou pusou a doznívající snad až někde u lopatek. Jo a opět jste se utvrdili o platnosti pravidla: "mrtvý, popřípadě žádný zub, dobrý zub!".

Ne, takovou operandu při vyřízení svojí hypotéky vážně nejste zvědaví. Hlavně, ať to zabere co nejmíň času a námahy a je to takzvaná MINIMÁLNÍ PIPLAČKA. Ještě abyste si na procesu jejího vyřízení "vylámali všechny zuby" a požadované peníze pořád nikde...

No jo, jenomže co když nejste přímo vrcholový manažer, doktor či sportovec generující dech beroucí a hlavu odstavující výdělky mající navíc platební minulost čistou jako přítel Monk? Co když všechny ty příjmy nejsou tak úplně vidět, tehdy vám to sem tam ustřelilo, registry máte čisté asi jako sníh napadaný kousek u cesty a bonitní ukazatele vám hraničí s chudobou těsně jako čínská zeď s Ruskem? Co když Vám to tam zkrátka hapruje z více stran a tak hrozí, že domů nakonec odejdete s prázdnou, nebo žádné pořádně doma ani nebude?

Neobracejte svůj hněv jen na svého bankéře, nebo instituci, jež ho zaměstnává, oba v tom mnohdy mohou být zcela nevinně.

Abyste neměli planá očekávání, hned na úvod je nutné zmínit, že se v tomto pojednání neplánujeme sáhodlouze rozepisovat o tom, jak přesně si máte počínat, aby se tak (ne)stalo.

Toto krátké psaní není o tom, co s tím přesně dělat, o tom zase jinde, nebo nás oslovte napřímo, jako spíš o tom, kdo je tomu na vině. Ne vždy je totiž na straně samotného půjčujícího. Ten, byť by kolikrát půjčil seberaději, prostě nemůže, nechce-li se dostat do zákonných úzkých.

Zaujetí optimálních stanovisek a postupů se ostatně lišívá odvisle od konkrétního požadavku a nastalého scénáře, kterých existuje celá spousta, a tak paušalizovat zde a předkládat různé ucelené rady by postrádalo na přehlednosti. Za tímto účelem tak bývá obecně doporučováno povolat do boje (na svoji stranu) kvalitního makléře, který na ně zvládne akurátně reagovat, komponovat je do prováděných kroků a reflektovat ve svých návrzích.

Spíš zde chceme poukázat na některé faktory, které vstupují do hry a celé toto "realizační kolečko" razantně ovlivňují. Subjektem, který jeho soukolí roztáčí, totiž nebývá jen samotný poskytovatel hypotéky.

Není to pouze on, kdo přichází s jednotlivými výmysly, překážkami k získání žádoucího hypotečního produktu, snižováním jeho atraktivity a nabalováním nezanedbatelných vícenákladů.

Celá ta hra není postavena jen na jeho "hladovosti, hamižnosti a bojácnosti". Žádný z nich, bez ohledu na (ne)bankovní povahu, si nemůže dělat zdaleka vše, co se mu zlíbí. Stejně, jako většina lidí žijících v současném rozpoložení planetárního systému, musí poslouchat ty nad sebou bez ohledu, zda se jim to zrovna líbí.

Zde jim všem bez výjimky, poslední dobou fest, protichůdně tlačí Česká národní banka a k tomu ještě kladivem láme jednotlivé jeho zuby zákonodárcova pravačka. To se potom můžou snažit, jak chtějí, ale žádná hitparáda z toho nebude. A jim nezbývá, než si to nechat líbit...

Úrok up, LTV down, DSTI up... Pak aby se z toho člověku nezavařil, div že nerozskočil mozek a málem neruplo v kuli...Zdaleka ne všechny takové zapeklité mantinely, přes které je potřeba se přenést, znevýhodňující kůry, které je třeba skousnout, a mnohdy až nesmyslné výmysly, které nutné brát s notnou dávnou trpělivosti, mají co dočinění s "pošahanými" představami půjčujícího.

Pro lidí, kteří si toho nejsou vědomí a vinu svalují výhradně na "nevinné", jsme tímto spíše chtěli obrátit jejich pozornost tím spravedlivějším směrem, víc nahoru, letmo tím vyrovnat misky vah a vzbudit trochu toho pochopení namísto rozhořčení chrlícího se na "chudáka" půjčujícího, natož pak jeho "už vůbec nic s tím zmohoucího" zaměstnance. Ani jeden z nich je nemusel nutně vymyslet, oba se nacházejí ve spodní hierarchii a v jejich stavbě nemívají prsty.

Jsou v tom nevinně asi jako dělník na D1, taky byste na něho neměli řvát, že je to neschopný "budižkničema", protože se staví přímo hlemýždím tempem, a svoje raději svoje zcela oprávněné rozhořčení směřovat o "cosi" výše...

Být to čistě na něm, tuze rád by vám vyšel vstříc. Ale není. Na trhu působí regulační orgán ztělesněný zejména Českou národní bankou, která zastává společně se úvěrovými zákonodárci roli nezadržitelného MOCIPÁNA a někdy má hold tendenci házet mu polena pod kolena a vidle do jednotlivých jeho záměrů.

Plivou ven jednotlivá omezení a zdražení jako drak oheň a celá úvěrová, živočišná říše se před nimi musí mít na pozoru, nechce-li přijít k úhoně.

Jak se řeklo, našim záměrem není přehnaně je za to kritizovat, natož osočovat ze zbytečného zasahování, neumělé manipulace, natož pak mrvení trhu. Dozajista mají zaváděná opatření z vyšší perspektivy svůj smysl, jasný význam a pozitivní dopad na mnohé makroekonomické ukazatele. Pročištění trhu, s ním spojená lepší přehlednost pro obyvatele a a jejich ochrana, zvýšení jejich bezpečí, zamezování jim přístupu k úvěrům a nebo naopak jejich zpřístupňování, změna úroků podle toho, jak se zrovna hodí... No, zkrátka toho mají moc co zohledňovat a komu se zavděčovat.

Některé z nich jsou vyloženě nevyhnutelně nutné, jiné méně "pochopitelné" a neobejde se to ani bez těch vážně pošahaných, "na hlavu" postavených. Nejsme to nicméně my, kdo operuje s jejich vnějšími podněty, v daný moment to celé vidí z jejich horní perspektivy, má k dispozici všemožné celistvé grafy, bankéřské příručky a podpultové informace, tahá z hora za nitky a zodpovídá se zase těm o řád nad nimi, a dokud nejsme v jejich roli, nepřísluší nám je z naší nedokonalé a dosti přízemní perspektivy příliš hodnotit, natož pak hanit. Jen jejich svědomí a karma ví, v jakém množství případů jednají jakožto státní zaměstnanci čistě v prospěch státu a dělají možné maximum pro blaho jeho občanů. Většina nás "trpaslíků" pobíhajících po trhu nemá na činěná rozhodnutí sebemenší vliv, a tak nám všem nezbývá, než rovněž dělat, co se dá, s tím, co se zrovna naskýtá a jak nejlíp to jde...

Všechny ty bonitní, registrové a profilové limity a nároky na lidi zabraňující jim získat požadované financování... Všechno to úrokové, splatnostní, zástavní znevýhodňování... Nevzešlo čistě z jeho hlavy. Není to jen o tom, že by utahoval opasek, hleděl si svých ekonomických zájmů, konal čistě v zájmu svého dobra z "hamty hamty" pohnutek, řídil si tak čistě sám svá rizika, vymýšlel si všelijaké ptákoviny, jenom aby Vám nemusel půjčit... Ve spoustě směrů jen poslušně poslouchá příkazy a praktikuje doporučení dostávané z horních pozic, kterým se musí bezpodmínečně zodpovídat, a reaguje na vývoj okolních firem na trhu, se kterými soupeří o podíl na něm "o sto šest".

A je jedno, jestli se to obří bankovní kolos, anebo soukromník investor zhodnocující své vklady půjčováním oproti zástavě na nebankovním trhu ČR. Jakmile se pískne, shodně s sebou musí mrskat oba dva. To pak hrají zisky druhé housle, klient zhruba třetí a tak má kolikrát prostě smůlu. Proti proudu se plavě špatně a dost dlouho to nejde vydržet...

Kdo je vážně na vině:

Do možnosti absolutní ignorance kvalit žádajícího, nabídnuté zástavy a uplatněného účelu získaných peněz hází poskytovatelům vidle úvěrový zákon, zejména jeho razantní obměna z přelomu let 2016/07, se kterými se mnozí, kteří přežili, perou dodnes, a taky vydávání "nenásilných doporučení" ČNB, kterými průběžně poctivá všechny subjekty na trhu celoplošně a ne vždy mají co dočinění s blahem jejich stávajících obratů a budoucích klientů. Alespoň ne tím, jak to říct, okamžitým, hmatatelným, bezohledným, nikterak dalekosáhlým, které se mnozí naučili zohledňovat a kalkulovat s ním možná víc, než by bylo pro ekonomiku státu jako celek zdrávo. "Ale koho to zajímá? My chceme růst, potírat konkurenci a užívat si! Kdo ví, co bude zítra?! My jedeme naplno teď!" jakoby se hájili. A ona jim na to s klidem odpovídá: "No tak hold budete muset zpomalit, omezit se, zkousnout okleštění, zatížení. Jinak se pakujte, protože takto je to dál neudržitelné." Co menšímu pánovi naplat, nezbývá než se podřídit.

Pomineme-li celkově méně regulované podnikatelské hypotéky, kde se na "promakané" prověřování poptávajícího podnikatele ze strany půjčujícího zase tolik nehraje, je právě tato povinnost jeho důkladného "proklepnutí" zejména ve světě spotřebitelských hypoték jeho hlavní devízou. Ten, kdo by se snad z "logiky věci" domníval, že mimobankovním subjektům bude na rozdíl od bankovních "bratříčků" dána možnost býti výrazně nenáročnější na obsah prováděného zkoumání, by se šeredně zmýlil. Uznávané příjmy je potřeba prokázat podobným způsobem, shodně nastavené bonitní limity ukazatelem DSTI zkrátka nesmějí být překročeny a započítávané výdaje tak nesmějí přibližně přesáhnout jejich polovinu. "Nebankovky" se zde navíc dostávají do výrazné nevýhody vzhledem k vyšší splátkové zátěži a aby těch negativ nebylo náhodou málo, praktikují podstatně poníženější LTV, kdy více než 60% z hodnoty zajištění vypustí jen výjimečně. Zatím nic moc reklama, co? Hlavní 2 oficiální přednosti, ve kterých stále mohou skutečně zazářit, je bezbřehá benevolence k jakkoli pohnuté platební minulosti, tedy ke katastrofálnosti stavu splátkových registrů daného dlužníka, a tím pádem taky k povaze, fázi a závažnosti jeho dluhů. K čemu že to všechny tyto obstrukce vlastně jsou? Prvořadým cílem těchto snah je údajné snížení výskytu stavů nezvladatelného zadlužení, tedy ochrana samotných spotřebitelů před jejich spadnutím do platební neschopnosti, neboli úpadkem do dluhové pasti kvůli definitivní nemožnosti dostát svým závazkům.

Jako by se jeho dárce snažil zřetelně gestikulovat směrem ke všem půjčujícím:

"Ne že se uchýlíte k půjčení člověku, který očividně nesplňuje zákonem stanovené kritéria, evidentně překračuje vymezené hranice a podle našich měřítek tak vykazuje známky vysoké rizikovosti budoucího nesplácení, tedy regulérní úvěru-neschopnost. Kdo to má potom hasit, poslouchat ty nářky, nebo tomu bezmocně přihlížet?!

Je nám naprosto jasné, že si někde nutně potřebuje narychlo půjčit a výhledově v tom spěchu nějak ignoruje svoji (ne)schopnost dostát svým povinnostem, rád zapomíná na následnou nutnost dohodnutého splácení a možné komplikace s ním. Bez ohledu na jeho cit pro sečtělost, soudnost či zodpovědnost, vy jste tady od toho, abyste ho pořádně prolustrovali a případně mu v tomto hledu zkrátka nevyhověli! Vyjádřil jsem se, doufám, dosti jasně, aby nedošlo k nedorozumění a nutnosti vašeho následného postihu!? Žádné "přikládání pod už tak velký oheň, kopání ještě hlubšího hrobu" tzn. dostávání do ještě většího dluhu tím, že mu ještě půjčíte, je to všem jasné?

Moment a co když mu tím dokážeme znatelně pomoct, snížit mu výdaje, stabilizovat tak jeho situaci a časem převést do banky, nebo umožnit v klidu prodat za plnou cenu bez stávajícího tlaku věřitelů vyvíjeného šibeničními termíny splatností a markantně se navyšujícími zůstatky dlužných jistin? neúměrně se zvyšujících když ho dostanete ho tak do ještě většího budoucího dluhu, tím dostaneme do znatelně právě zachráníme a dokážeme dostat do lepší? Dobrá, tady máte pro tyto případy pár výjimek, ale běda vám, jestli si dovolíte překročit povolený práh..."

Přestože je pozorné dbaní na zákonem přidělené povinnosti neodmyslitelnou součástí celé sjednávací ceremonie, jejich splnění do poslední je pochopitelně nutné bez jakéhokoli prostoru pro diskuzi a do křížku s nimi by se chtěl dostat jedině "blázen", při nahlížení na "poslabší" místa poptávky je dána možnost zaměňovat optiku, v určitých bodech, projevit více smyslu pro pochopení a přizpůsobit se tak opravdovým potřebám.

Proto je primární zachovat si především čilého, vynalézavého ducha, asertivní, neobytný přístup a celkový nadhled, přesné oko a pevnou ruku, nerv i víru.

"Blahoslavení milosrdní, neboť oni dojdou milosrdenství."

Důležité upozornění!


Veškeré financování řešíme od OD ČÁSTKY 300 000 Kč. Žádosti o menší peníze nemají možnost pověření specialisté vyřizovat z kapacitních důvodů.

Z důvodu omezených kapacit nejsme schopni celorepublikově řešit požadavky klientů na menší peníze. Žádosti o desetitisícové půjčky prosím neposílat. 

Půjčku bez zástavy nemovitosti je možné sjednat pouze pro žadatele, který má akceptovatelný stav registru a dostatečnou výši doložitelného příjmu vzhledem ke svým výdajům.

Musí tak být splněna zákonná povinnost prověření bonity žadatele a také dosažení jejich potřebných hodnot. Jako příjem se akceptuje především pracovní smlouva na dobu neurčitou u žadatele zaměstnance nebo poslední 2 podané daňové přiznání, pokud je žadatelem OSVČ. K tomu je samozřejmě možné započítat různé druhy: příspěvků, rent, důchodů a v některých případech také přivýdělků. V registru by se rozhodně neměly nacházet záznamy typu: nedávného zesplatnění, exekuce, nebo oficiální ukončení insolvence. Pokud tyto záznamy u žadatele jsou, bude nejspíš možné řešit pouze zástavou nemovitosti, tedy prostřednictvím nebankovní hypotéky.

Neumíme řešit hypotéku na koupi nemovitosti, kdy má žadatel vyloženě špatný stav registru, slabé příjmy a zároveň třeba žádné vlastní peníze (akontaci).

V takovém případě může žadatel zvýšit své šance na získání výhodného financování, pokud k sobě dokáže sehnat spolužadatele s potřebným příjmem a stavem registru. Dalším řešením je nabídnout do zástavy ještě jinou nemovitost nad rámec té kupované. Zvýšit šance na zdráné sjednání může taky schopností "přispět" ke kupní ceně alespoň 10% ze svých (nebo po rodině půjčených) peněz.

Pokud budou registry poptávajícího v naprosto tristním stavu, nebo bude dosahovat mizerné výše jeho doložitelný příjem. Nejsme kouzelníci a pokud se klient neposnaží, aby dostatečně zlepšil parametry svojí poptávky, nebude nejspíš možné požadované financování koupě řešit.

A argument typu, že přece proto poptáváte nebankovní, abyste si mohli nemovitost koupit a ještě k tomu v ideálním případě získat peníze navíc na rekonstrukci nebo na poplacení všech bez zástavních dluhů, které máte... To je prosím pěkně požadavek naprosto mimo mísu. Nebankovní sektor je totiž schopný zafinancovat maximálně 60% z tržní ceny nemovitosti, která jde oproti ní do zástavy. To v převedené řeči čísel znamená, že by žadatel o nebankovní hypotéku na koupi musel mít našetřené alespoň 40% z její pořizovací ceny, nebo potom tuto hypotéku patřičným způsobem dozajistit nezatíženou nemovitostí s odpovídající hodnotou.
Mimochodem, za tržní cenu se v případě koupě ve většině případů považuje cena kupní. A to bez ohledu na to, kolik se domníváte, že tržní cena vámi kupované nemovitosti ve skutečnosti je. Nebankovní firma se jednoduše zeptá, proč by jako měl někdo prodávat nemovitost za nižší cenu, než za kolik ji reálně prodat může? Řekně, že tržní cena je přece cena, za kterou se nemovitost prodá(vá). Takže pokud se opravdu nejedná o výhodný kup například v rodině nebo v dražbě, bude se nejspíš při určení tržní ceny vycházet právě z ceny kupní.
Navíc je dobré si uvědomit, kolika procenty bývá ryzí nebankovní hypotéka úročena. Pod 10% se u ní podíváte jedině stěží. Narozdíl o bankovní hypotéky totiž neumí účelové využití hypotéky (kam financování koupě spadá) nijak zvýhodnit. Všechny "nebankovky" jsou prostě bezúčelové (Americké) a tím pádem podobně úročené bez ohledu na účel využití. A to by potom muselo být "sakra výhodné" koupě, aby se vám to oplatilo nebankovně financovat. K tomu všemu snad netřeba dodávat, že se hypotéka na koupi řadí mezi spotřebitelské hypotéky a je proto nutné splňovat zákonnou bonitu i u nebankovní hypotéky na koupi (nejedná-li se o nákup podnikatelského objektu se záměrem ho využít ke své podnikatelské činnosti).

Samozřejmě ale financování nákupu nemovitosti nebankovní hypotékou možné je v případě shody na výše uvedeném. Dá se tak zafinancovat rychle koupě, pokud je to možné a Vám to dává ekonomický smysl a potom převést do daleko levnější banky bez jakéhokoli poplatku hned, jakmile to především časový prostor a stav registru klienta dovolí. V této fází přefinancování do banky je taky vhodné řešit navýšení, pokud jsou potřebné peníze navíc. To lze, jak jsme si řekli, až do 90-ti % z ceny nemovitosti. Nicméně neměli byste kvůli svojí "naivitě" plynoucí z pouhé "neinformovanosti" výrazně přesahovat výše definované hranice. Uvědomme si, že to hlavní, v čem je v tomto případě jeho přidané hodnota, je tolerance jakkoli špatného stavu registru. A za ten si poptávající "pěkně" zaplatí. A tak je vhodné si rozmyslet, i když na nebankovní financování dosáhnete, jestli pro vás není ekonomicky vhodnější variantou počkat si na den, kdy bude možné získat hypotéku přímo v bance.
Toto mějte alespoň rámcově na paměti, než u nás poptáte hypotéku na koupi.

Řídíme se novým zákonem o spotřebitelském úvěru, který přišel v platnost 1. 12. 2016 a to na 101%.

U všech spříznených investorů dochází u spotřebitelských úvěrů ke splnění všech zákonných nařízení. Mezi hlavní můžeme zařadit povinnost půjčujícího vyhodnotit úvěruschopnost poptávajícího, k čemuž dojde prověřením jeho bonity. Poměr mezi celkovými příjmy a výdaji žadatele musí být vždy dostačující a splňovat zákonem přikázanou výši.

Stejně tak nedochází ke dvojím odměnám, které by se pobírali od půjčujícího i úvěrovaného zároveň.

Klient je dopředu vždy zavčas informován o všem, co by mohlo mít vliv na jeho rozhodnutí. Koná se vždy v jeho prospěch a dělá maximum pro jeho celkovou spokojenost.
Je čistě na jeho svobodném uvážení, jestli je pro něj spolupráce s námi přínosná a bude mít zájem v ní pokračovat, nebo nikoli.
Povinností, která musí být v tomto ohledu splněná, je celá spousta. Proto se dbá zvýšené pozornosti na jednotlivá zákonná ustanovení a nešetří na nákladech za právní služby.

Před vyplacením požadovaného financování nám poptávající neplatí jakýkoli poplatek dopředu.

V žádném z případů nám klient neplatí poplatek dopředu.

Co jediné je v některých případech potřeba v průběhu sjednání uhradit, jsou náklady spojené s odhadcem za provedení odhadu nemovitosti pro účely sjednání bankovního hypotečního úvěru. Za vedlejší náklady, které si poptávající musí hradit, mohou být považovány taky: právní služby (jsou-li zapotřebí), náklady na dopravu (palivo, amortizace, mhd) nebo na komunikaci (paušál). Ani jedna z těchto plateb však není odměnou pro nás.
Pokud se v průběhu sjednání dopustíme hrubého porušení některé z domluv nebo zásad "slušného jednání", může od poptávající od realizace s pověřeným specialistou kdykoli a bezplatně odstoupit. Aby se předešlo snahám o vypočítavé obcházení, je nutné, aby poptávající v případě takového rozhodnutí počítal s tím, že nebude mít možnost dále pokračovat ve vyřízení vyhledaného a nastaveného úvěru u námi zvoleného optimálního investora.
V opačném případě, pokud se mu nakonec přece jenom podaří v dohledné době díky nám dohledané financovnání získat, nám náleží předem dohodnutá odměna.


Obecné informace

Šedesátá, 7018/7055
Budova 64, 760 01, Zlín

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  • +420 777 465 451


Všeobecné a právní podmínky poskytování nebankovních úvěrů jsou k dispozici ZDE:

Zodpovědná osoba: Tomáš Maček, IČ: 88853225. Je vázaný zástupce samostatného zprostředkovatele. Jsou nabízeny jeho úvěrové možnosti (bankovní i nebankovní) úvěrové poradenství v rámci živnostenského oprávnění + nabídky investorů v rámci tipařských smluv. Dumdluhu.cz je internetový portál, projekt sloužící především ke kvalitnímu úvěrovému, dluhovému poradenství.

Řídíme se zákonem o spotřebitelském úvěru platným od 1. 12. 2016. Vždy u našich investorů dochází v rámci spotřebitelských úvěrů před jejich poskytnutím k posouzení schopnosti splácet - prověření bonity klienta. Dále nedochází k dvojím odměnám a jsou dodržena všechna další kritéria zákona uvedené v informacích trvale přístupných spotřebiteli a v reklamačním řádu.

Některé údaje uvedené na těchto internetových stránkách se nevztahují na spotřebitelské úvěry poskytované podle zákona o spotřebitelském úvěru 145/2010 Sb. Jedná se především o úvěry podnikatelské, realitní služby...

Copyright © 2012 - 2022 Dumdluhu.cz