SLUŠNÁ NEBANKA PRO SLUŠNÉ LIDI
Dluhy pod levnou a robustní střechou.
Rostou o sto šest? Postaráme se o to.
Lekly Vás zlé zprávy kolem hypotéky?
Kupte si léky z eshopu naší apotéky.
Vykurýrují vší neduhy z vaší reality.
Přestřelené splátky i přeplatky ❔
Provádění krouhání na plátky 👇
Bez podvádění, rouhání, prohlídky❕

 KONZULTOVAT
bezodkladně konzumovat kapitál
splatit vše, platit míň, mít klid
zachránit si tak nemovitost
neztratit za nehoráznost
potom dát do banky
nebo prodeje
za dost
Send  info@dumdluhu.cz
Abacus  
KALKULOVAT
Peace
 KOOPEROVAT

KULTIVOVAT nebankovní kult
1️. sofistikovaností 2️. kultovností
tím 3️. náklady své a tak i klientů
nás motivuje, no nic proti gustu
nechat si kulminovat výdaje
v signifikatně vyšším kvaltu
a pak i konfiskovat majetek
od toho, kdo nám konkuruje
si nárokuje o raketomet víc
majestnátně jen gestikuluje
přitom sahá sotva po ku..lín
se stíhá pořádně inspirovat.
DD dodává libovo(lno)u likviditu
z i do ne/movitostí lidem a firmám

které ji nedostali od bank
v podobné výhodnosti⤸
✅ už 6,8 %/rok, až 80 % LTV a 30 let
drží při zemi konzistentně, nelikviduje
❌ nastražené vícenáklady, příplatky
╰┈➤ záruka úroku a úspory až 86 %
📣 pouze se zástavou a od 500 tis Kč
O
 
 předem i za předčasné splacení
12 let zkušeností, přímý poskytovatel
úvěrů pro podnikatele ne spotřebitele
ty zprostředkuje dosti nadstandardně
spolehlivý, provize provizorní (spořící)
velký vhled do téma i přehled na trhu
trhá mu žíly vlití života do těch vašich
👀 Další kréda
Ne-banka ne moc dražší než banka?
Paranormální realita dneška.

A ta neparanoidní realizace...
Nevstup na vlastní mínus.
Ještě něco málo ze statistiky
věděli jste že než
Vás zabavily tyto stránky
jinde tak 
pěti lidem svatostánky?
Co to přestat banalizovat, dělat srandičky
ať nepromrháte, kaučujete taky
místo proklínání na rukou nosit
vklínit se, narukovat do DéDéčka

a vykonat pro sebe či své blízké
dobré skutky, ustrážit od pokutky

dřív než nám nezbyde konstatovat
že je žel pozdě i nás kontaktovat
máte svého právníka,
arbitra, jiného státníka

nebo se nekonsternovat
pozbytím hnízdečka?
Jen tak mimochodem
jsme my ti hodní, aby bylo jasno

sázka na jistotu ve zlých časech
bezpečný přístav pro Váš dluh
ať jste rozhodní k ok kotvišti
hodíte lano na dobrou kouli
poctivou každým coulem...
Ne druhou stranu, no kdo chce kam
jen ať pak netvrdí,
že jsme mu 
to neříkali, nedali šance....
Zkrátka a jednoduše

je-li pořádný kapitál to, po čem jdete
i co se zastavit přímo u zdroje
bez mimo/soudní rozbroje
a vzít, co konto ráčí
podhodnocený nejen na oko
od extraordinárního experta?

Přerostlé splátky i přeplatky? 📉 Krouháme na plátky = úspora až 86 % ≠ rouháme❕ Už za 6,8 % na 30 let a 12 letu. Ikona telefonu zdarma 777465451 Poslat info@dumdluhu.cz Počitadlo kalkulace  konzultace Mír kooperace

kultivace
 nebankovního kultu kultovností, sofistikovaností a tím nákladů svých i klientů je naše ambice no nic proti gustu ostrouhat signifikatně víc, stát se obětí nákladové kulminace a pak i konfiskace majetku konkurenční společnosti, která živí výdaje vystřelené do úplně jiné galaxie, sy(e)mpaticky jen gestikuluje, ale ve skutečnosti nominuje na post apatického predátora roku, bez okolků no s notnou dávkou okultismu, nám sahá tak po ostruhy až ku...lín evoluce, optimalizace, konfigurace, vývoj(kon)ové stupnice naší jednotce (p)odvádějící práce a proto jsme pro ni studnice obsahové inspirace
.

Dotujeme zabanované v bance, dolujeme jim libovou likviditu z nebo pumpujeme peníze do aktiv (ne/movitostí) za obdobných podmínek, tu potom dovolujeme využít libovolným způsobem, tím je dopujeme na období, než datujeme, že s nimi do ní doputujeme, nebo mají šance prodat na horní cenové hranici, či vrátit z jiného zdroje, bez vedlejší újmy na účtu i úctě, natož poměrně běžné likvidaceStatistika nuda je, má však cenné údaje: za dobu vaší konzumace ↑ tohoto webu jinde zdegustovali zbylé LTV z tak pěti domů, co to přestat banalizovat, brát na (lho)stejnou váhu, pokrytecky ohrnovat nos nad dluhů, no pomalu orodovat, nosit na rukou, nahrnout se či narukovat do ⇩DD⇩ a udělat juhů, si či blízkým velkou laskavost?

Jsme zdroj i expert
 na financování se zástavou, prostě slušná nebanka pro slušné lidi.

rada do investování

Zveřejěno dne: 19.07.2022
Autor: Tomáš Maček
Dobrá rada do investování aneb preventivní opatření před investičním propadákem

Tento článek navazuje v rámci sekce Rad a Tipů na předchozí Dobrou radu do výběru nebankovní hypotéky, kterou naleznete pod TÍMTO ODKAZEM.

V něm se zmiňujeme o tom, jak nesmírně důležité je dbát při jejím výběru nanejvýš zvýšené obezřetnosti vůči nákladům, které Vám u ní hrozí k hrazení kromě úroku.

Asi byste se totiž divili, děsili, kdybyste věděli, viděli, jak vysoké zastoupení dokáží mít v konečném přeplatku, na kterém u své nebankovní hypotéky skončíte, a jak prťavé je v něm úročení.

Tato poučka se dá v pohodě převézt i do investičního prostředí vytvořeného na popud poptávky ze stran těch "vyvolených", kteří zrovna mají to štěstí, že nemusí řešit žalostný peněžní nedostatek, nýbrž jeho "nepotřebný" nadbytek.

Těch, kteří mají ve zvyku konfrontaci a "trápení" s poněkud opačnou a ožehavou "existenční" otázkou:

"Kam jen mám to přebytečné jmění strčit?"

Jak se říká, mohli by ho pomalu přehrabovat vidlemi a na rozdíl žadatelů o zadlužení je příjem nových peněz, za něž by ještě jeho dárci platili, to poslední, co je zajímá.

Svůj přebytečný kapitál potřebují zaparkovat tam, kde jim bude vydělávat "slušné" procenta, minimálně se tím ochrání před ztrátou kupní síly inflací a ideálně "kápne" i něco navrch.

Hlad po co největším zisku jim však ukojuje a zahání strach z realizace možné ztráty namísto dosažení velkomožného profitu, jejíž riziko se proto snaží v co nejvyšší míře eliminovat.

Tímto Vás vítáme v segmentu různých investičních nástrojů a fondů, které si kladou za cíl správu a zhodnocování peněžních vkladů svěřených od jednorázových investorů, či postupných střadatelů.

V tomto finančním odvětví zvaném investování, který funguje na přesně obráceném principu peněžního toku než u úvěrování, putuje svěřený kapitál od klientů do správcovských společností, za jehož dočasné postrádání jim po právu naleží náležitá odměna.

Tuto po vzoru zadlužování zrcadlí úrok, který v procentech vyjadřuje její výši vůči vkladu za jeden rok jeho trvání. Tento % díl, jež úročení investice každoročně udělá, pak její inkasuje coby úplatu za její učinění, načež si často může zvolit mezi její měsíční, kvartální či roční výplatou, anebo si na ni sáhnout až po skončení investičního cyklu spolu s vloženým kapitálem.

Možná právě kapitál takového movitého člověka poputuje v rámci zápůjčky za účelem jeho zhodnocení směrem k úvěrovanému, svěří ho do správy jednoho z mnoha investičních fondů, bude-li mu z toho vyhlížet více lukrativnější a méně rizikovější kšeft navíc bez nutnosti vlastní angažovanosti, nebo si za ně radši sám napřímo nakoupí všemožné akcie, kuriozity, či jiné statky a vsadí na budoucí růst jejich hodnoty.

No a pointa tohoto všeho je taková, že zatímco jeho by pro zmíněnou minimalizaci ztrátové hrozby mělo zajímat i kvantum jiných faktorů, než je jen potenciální výnosnost, které mají zásadní vliv na celkovou bytelnost a tudíž zajímavost naskytnuté investice, stejně tak by měl i člověk hledající vhodnou příležitost k zadlužení hledět i na další hrozící výdaje s ním potenciálně spjaté krom úplaty v podobě úroku, a to hlavně u nebankovní hypotéky, která se jejich zásluhou zvládne hravě a nenadále proměnit v noční můru.

Nejeden jejich přímý poskytovatel si je totiž ochotně vyšponuje do doslova propastné výše, zkasíruje a vyinkasuje... A dlužníkovi nezbyde, než nečinně a zoufale přihlížet tomu, jak mu jeho dluh přibývá na hodnotě podobně jak benzín.

Lidi, kteří se profesně pohybují v této branži a mile rádi se postarají o vaše peníze, pak nazývám obchodníky s bohatstvím, což zní (v)nesmírně vybraněji, než u nás úvěrářů alias kšeftařů s chudobou, no pořád lepší statut v rámci zpeněžování lidského neštěstí, uvažte sami, jak handl s pojištěním, nemocí či dokonce smrtí.

Ne že by vpravdě nebylo hlavní to, s jakým úmyslem a přístupem se člověk k dané věci staví, jaké jsou okolnosti a jakého výsledku se mu nakonec podaří dosáhnout. Je-li to v jádru jaksi čisté, či prostě nevyhnutelné, ku prospěchu sloužící a tak věříme, že i nejen, byť předně Bohu přednostně libé, necháváme si platit úměrně stupni vlastní oběti, přinášeného užitku a výsledného obšťastnění druhých, je to na metál jedno v jaké životní sféře. Hlavně ze sebe nedělat svatoušky a z druhých pekelníky, v podstatě každá prodávaná služba či věc je postavená na (vy)řešení vyvstalé lidské potřeby, kolem které postavila svůj business a využívá ji k umožnění své existence. O poznání horší je, když jí regulérně zneužívá, anebo ji ještě hůř zároveň "pro jistotu" i vytváří. Jen tak, aby bylo co prodávat, mělo to cenu a byl pro zakoupení pádný důvod. Jakmile se svou činností záměrně zasazujeme převážně o zhoršeních ukazatelů výše zmíněných oblastí, tedy pokles, růst či vznik jdoucích přesně ve šlépějích již vyšlapaného pořadí a jsme tak ignorantští škůdci chladnokrevně se živící způsobováním neštěstí živočišnému druhu, je to zralé přinejmenším na facku.
Tyto vkladové úpisy mají primárně sloužit ke zhodnocení volných klientských peněz za příslibu, vidiny mnohdy pohádkového, jindy zase spíše směšného zbohatnutí za jejich dočasné vyvlastnění, z něhož se nejednou, najednou vyklubalo trvalé oželení, takže posloužili čistě k pohádkovému zbohatnutí jejich poskytovatelů a prodejců, kdežto ten třetí, nejrelevantnější článek celého podniku alias investor dávající všanc vlastnoručně vydřené prachy, těžce ostrouhal.

Zabloudíme-li úvodem této závěrečné sekce k jednotlivým finančním poradcům coby jejich obvyklým prodejcům, takovým těm navenek velkým kaprům v ležérním sáčku a znalců každým coulem, no uvnitř mnohdy spíš holých a prázdných podvodníků, kteří je z vidinou krátkodobého profitu dosti zaslepeně a pramálo ohledně tlačí druhým jak teplé housky, přičemž to hrají na neprůstřelné jistoty jak na pojistce, aniž se vůbec obtěžovali zajít do větší hloubky, zjistit si detaily, klást patřičný důraz na podstatu, bytelnost a tak i dlouhodobou (slibovanou) životnost nabízeného zboží, jež by si vzhledem k zásadnosti svého postavení a nedozírnosti neblahých dopadů na klientův blahobyt patřičnou, nejlépe pak pedantskou pozornost na každý pád zasloužilo.

Místo toho bývá povědomí o produktu škálovatelné do třech škatulek: brouzdající po povrchu, těžce podprůměrné, neuspokojivé a chabé až jedna velká mizérie. A pomalu do jednoho by měli dostat nejen domácí úkoly typu: neprodleně povinně dostudovat, doplnit chybějící znalosti, ověřit důvěryhodnost chlebodárce, ale minimálně do té doby, než tak bez diskuzí a okolků učiní, i "zaracha".

Nakládat totiž s cizími úsporami natolik lehkomyslným způsobem, jako by se jednalo o bezcenné cetky, převážně je zneužívat pro svoje vlastní obohacení a pomalu na pas blind cpát tam, kde z toho něco kápne, neřkuli, kde zrovna pustí nejvíc, je přinejmenším dosti nezodpovědné, ne-li psychopatismem zavánějící.

Nevím, jak vy, ale já nevratně někomu zahučet miliony, asi chodím kanály a pronásleduje mě pocit viny do konce mých dní. No někteří si s tím očividně těžkou hlavu rozhodně nedělají...

Taky že jim to po nešikovné manipulaci nezřídka "exploduje" pod prackami, a z dlouhodobějšího pohledu se z toho stane jen časově značně limitované předvádění s penězi, respektive machrování se statky luxusní povahy, jež si za odměnu, že schrastili, přivlastnili si střadatelův vklad slavnostně nakoupí, ať už si mohou dovolit rozšoupnout se s jeho jeho převážnou většinou coby jeho koncoví příjemci investice, anebo jen "zanedbatelnou" částí, almužnou (pár procentním podílem z jejího objemu), kterou dostanou od správce investice jako děkovné za její dohození, coby prostřednící, zprostředkovatelé, makléři, investiční rádci.

Ne nadarmo se ale říká, svědomí ani karmu nepřechytračíš, či před(ch)číš, ani od útlého věku vtlouká do hlavy, že lež má krátké nohy, s nimiž toho daleko neujdeš.

I zde se pod špičkou ledovce z vší té slávy a plnění dětských, světských, snobských snů, v nichž si mohou dovolit věci a žít život, o němž vždy snili, skrývá při troše soudnosti poměrně masivní nejistota ohledně budoucího vývoje a strachování o to, kdy se to celé zes...ype, provalí a začnou "padat hlavy".

Možná právě kvůli (pod)vědomí, že zítra už může být dávno po všem, paradoxně nabírá bujarost všeho toho ohromného hýření na neustálé intenzitě.

Hold přemluvit druhého slaďoučkými řečičkami, líbeznou tvářičkou a vybranými, důvěru budícími způsoby k tomu, aby na nekrátkou dobu pozbyl nemalou část svých drahocenných finančních prostředků, z níž se pak za nějaký ten čas shodou náhod a jen tak mimochodem vyklube na pořád... To není žádná prdel a chce pořádné koule, popřípadě skon k fantasmagorii. Ale tak dobře tak tomu, kdo na ně dal, aspoň pro příště ví, co jsou, umí být lidé zač...

Taky si od Vás zase teoreticky můžu obráceně zapůjčit v potu vaší tváře a za těžké osobní oběti těžce vydřený milion, párkrát vám předvést pár laciných fíglů na obrazovce, udělat velkého vědátora a k tomu haura, naslibovat vám výnos 20% ročně z uložené investice po dobu 15 let s tím, že vám je budu vyplácet na účet každý měsíc, a vy z vkladu vygenerujete rovný, krásný trojnásobek na jeho konci.

No jo, jenomže 15 let je poměrně dlouhá doba, byť uteče jako voda, za níž se toho ne že může, ale jednoznačně změní celá plejáda věcí.

Neoddiskutovatelně potřebná je tak přítomnost smluvního dovětku, jíž berete výhledově na vědomí značnou variabilitu vývoje a s ní spjatou rizikovost vzniku ztráty vašeho vkladu, jež je vykoupená právě tím, více než velkodušným výnosem.

Hold, opět něco za něco, nic není jen tak...

Zkrátka vám nikdo profit negarantuje, za nic tím pádem neručí, ani klasicky nenese zodpovědnost za vzniklé ztráty a Vy se tak, v případě nastání takového scénáře, vlastně nemáte velice čemu divit, když se okolnosti jednou vyvinou v neprospěch investice, ta se uvolí otočit a tlačit opačným směrem, čili čelem proti vám, místo slibovaných zisků začít ztrácet na hodnotě a váš příjemně hřejivý pocit přetvořit na přehnaně chladivý.

To je pak z avizovaného zhodnocení akorát astronomické zahučení, za které nenese zodpovědnost nikdo jiný, než Vy sami...

Na příkladu známých:

Přesně tak dopadl i jeden nejmenovaný známý, který dal na rady letitého přítele, zainvestoval na jeho doporučení do produktu s (na poměry trhu) zázračným zhodnocením 20% ročně, aby mu přesně na den 5. výročí smlouvy přestala chodit "výplata" dohodnutých dividend, jakoby byly vodou ve studni, která právě definitivně vyschla.


Celých 60 měsíců si vesele pohvízdával při každém naprosto bezpracném "cinknutí" trošky (cca 1.7 %) z realizovaného vkladu na účet, mnul ruce a pochvaloval, jak výborně pořídil, má bombasticky zainvestováno... No a hned, jak se po pěti letech dostal zpátky na své, BUM, PRÁSK, kohoutek z vytvořeného peněžního potrubí, jako když (někdo) ut(áh)l, dál už z něho nekápl ani haléř.

Pořád dopadl daleko líp jak druhý známý a celá skupinka dalších jeho známých, kteří hromadně, jeden po druhém a na vzájemná doporučení nalítli jednomu pánovi, jemuž tak v podstatě stačilo párkrát se zatvářit jako velký tradingový guru, schopný obchodovat na komoditních a měnových trzích líp jak drak, ukázat jim pár grafů na počítači, párkrát je dokonce i s manželkou navštívit doma, posedět v obýváku, popřípadě navštívit v nemocnici, až tímto letadlovým způsobem dohromady nashromáždil nějaké půl miliardy. Aby se mu to celé nezhroutilo a zvýšil svou důvěryhodnost, sem tam vyhověl několika požadavkům na výplatu slíbeného zisku, který by většina pánů a dam zvládla udělat i ve svých oborech, takže se mu to postupně nabalovalo až to celé prasklo a po všech penězích se slehla zem. Zůstala po nich jen modrá X6 M, která za dobu svého provozu krom zvyšování kreditu svému majiteli způsobila, že si při jejím prohlížení půlka nejen zlínského kraje poslintala nejen palubky...

No vidíte a pak že to nejde, aspoň je vidět, že když se chce, tak tak to jde, stačí si udělat základní kurz práce na PC a čtení z grafů pro začátečníky za pár kaček a půlhodin. Hlavně se toho nebát, někde začít a při troše štěstí máte do pár let stovky milionů v kapse... Sice na chvíli, ale tak co byste chtěli, přece vám muselo být předem jasné, že výše odměny je úměrná velikosti oběti. Že pro stabilní a udržitelný růst musí být tyto póly udržovány v rovnováze a že snaha o dobývání prvního bez druhého se časem vymstí, její výsledek zřítí snadněji jak domeček se základy bez podélných betonových pásů, neb je to celé jakési vetché a vy jste nahraditelní snadněji jak kopáč...

Ten, kdo by si řekl, že už to snad nemůže dál fungovat, že už se všichni museli poučit, byť na odstrašujícím příkladu druhých, že přece není možné, aby se to opakovalo furt dokola, se očividně mýlí.
Situace se neustále opakují, věci se vrací, aby se určití lidé stávali oběťmi podvodů (nespravedlností) je z určitých (výchovných) důvodů zjevně nutné a tak musí existovat i podvodnicí, kteří se této role tuze rádi zhostí...


Ti od toho prvního měli aspoň dostatek té slušnosti, aby mu postupně povraceli, co jim na začátku dal. Fakt, že kdyby tenkrát ty peníze vzal a "zakopal" je do půdy, kovu, auta, či umění, a nechal je tam bez hnutí ležet, má teď tak třikrát tolik a místo toho má tak o třetinu míň vinou inflační užírání jejich reálné hodnoty, teď radši pomiňme. Aspoň že je "zpátky na svém"...

Zato ti druzí si nemohou říct ani to. Po jejich okradači se i s ukořistěnými penězi nadobro slehla zem a zůstala po něm jen peněží paseka, tvrdá rána do mamonu se klanějícím srdcím poškozených, možná i jakési jejich zmírnění, přehodnocení priorit a ponaučení pro příště, že velké bratříčkování, předvádění a slepé důvěřování se nevyplácí.

V obou případě je už na výčitky a pocity provinilosti pozdě, co se dá dělat, minulé přešlapy nezměníme, tak nezbývá, než jed dál.

U prvního to není ani na osočení z okradení a následné soudní tahanice, maximálně na konec přátelství či přes držku, úvodem totiž smluvně kvitoval variabilitu vývoje výnosnosti do cizí správy svěřené investice, což by u soudu i po prozkoumání právníka nejspíš neobstálo, takže se může nanejvýš hněvat na onoho známého a ohánět se slovy: "fakt díky za supa tipa na úložku a snad ti neva, že velcí kámo už z nás nebudou. Teda pokud si ode mě tu zhovadilost neodkoupíš, nebo neproplatíš aspoň 50% ze slíbeného výnosu jdoucí nad její rámec. Pak zas možná i můžou..."

Druzí, jestli si s ním vůbec něco podepsali, tak beztak šlo o právně bezcenné cáry papírů, takže pár trestních podání, výslechů, pokusů o dohledání, korunních svědků a stejně nic moc. Vzhledem k objemu bych se však nedivil ani tvrdší pátrací, či alespoň odvetné akci...


Doporučení k dodržování při investování plus jak to vidíme my:

První se proto i my, před učiněním závazného a do budoucna závažného investičního rozhodnutí, sami zkusme zamyslet nad tím, proč a k čemu by takový velký kabrňák ohánějící se schopností generovat dech beroucí čísla, jak kdyby snad disponoval vlastní tiskařskou mašinou, hernou s bankomaty, nebo kouzelnou hůlkou, a podávající to tak, jako by vydělávat hromadu prachů byla ta nejjednodušší věc na světe a nebylo tomu přesně obráceně, potřeboval ty vaše "drobné"?? No uvažte sami, možná to pak přece jen nebude až taková ultimát hitparáda...

Proč by se s vámi do čerta dělil, prozrazoval svoje know-how, odkrýval své jedinečné dovednosti. Vždyť čím víc lidí by o nich vědělo, osvojilo si je, tím míň by na nich časem dokázal vydělat on sám. No ne? Když víte o lukrativní práci v cizině, těžko to budete rozhlašovat kolem sebe jak v rádiu, pakliže nemáte možnost si na přibrání druhého vzít polovinu z jeho platu, ne necháte si to čistě pro sebe a svůj prospěch, zatajíte to pomalu i před svou rodinou, a to konečně ne kvůli tomu, že tam jezdíte dělat nepříliš důstojné aktivity, ale protože jinak by se vám tam brzo nahrnulo dalších zhruba milion hladových krků, respektive uchazečů, a vy měli po švestkách, čili lukrativním fleku, královské výplatě, či pracovní pohodičce "raz dva".

Vůbec se neciťte trapně doptávat, vrtat ve všemožných detailech ve snaze objevit slabé místo a při sebemenším náznaku pohrdání, pohoršení, či dokonce protiútoku z druhé strany opusťte místnost, anebo ji z ní vykopněte.

Čím vyšší je slibovaný výnos, tím víc buďte vůči dané úložce skeptičtí a úzkoprsí, protože tím spíš jde o prašivý podvod, jehož pravým účelem není vaše obohacení, ale obrání, a jako k takovému je k tomu proto potřeba i přistupovat.

Jako k něčemu, co je s maximální mírou nevěřícnosti a ostražitosti nutné podrobit pedantské prohlídce do posledního rizikového zákoutí.

Potom alespoň budete mile překvapení, když se neobjeví nic podezřelého, doložka či dovětek vytvářející riziko, za jež Vám ta odměna nebude stát. 

Lepší jak to celé "na první dobrou" důvěřivě zbaštit "jak nic", pak už jen zaklapnou víčka a vletět do toho přímo po hlavě s vidinou moře požitků.

Mějte na paměti, že jakmile tak jednou učiníte a peníze se připíšou na účet druhé strany, máte po představení i švestkách.

Pak už půjde daný úpis ovlivnit, natož úplně odvolat jen stěží, načež ze zbrklosti přehlédnuté dovětky se neodpouští, ba naopak tvrdě trestají.

Nejvyšší čas na výmluvy či zmizík:

Jakmile finanční poradce alias podvodník, psychopat či přinejmenším ignorant docílí svého, vyždímá z vás, co šlo, a kvůli čemu se otravoval celou tu dobu vás otravovat, čili mu podepíšete smluvní zaopatření a uvolníte peněžní prostředky...

Vůbec bych se nedivil, kdyby si i Vám teď dal na nějakou tu dobu pokoj a Vy od něho najednou nezaslechli ani "píp", jako když utne. Což možná i po všem tom velkohubém i ramenatém dotírání na vás ze všech stran téměř bez ustání jak moucha sami oceníte.

Klidně i na několik měsíců, "pro Vás za Vás" i let, hlavně když při zběžné kontrole obchodního účtu zahlédnete očekávané pohyby svěřených peněžních prostředků, či Vám na účet váš bude chodit minimálně přesně taková částka, jaká má, coby průběžná výplata opět očekávaných zisků.

V o poznání horším případě se nestane vůbec nic, jako byste si snad objednali balík na dobírku přes českou poštu a neposlali nedávno "někam do tramtárie a zjevně nazdařbůh" hromadu svých pracně ukořistěných, našetřených penízků, a on se uráčí odmlčet napořád.

No počkat, abychom mu zase nekřivdili, zpočátku Vás možná ještě bude ledabyle uklidňovat, zlehčovat celou situaci a zahrávat různé vaše argumenty i nároky do autu, zkrátka Vás odbývat, ale to spíše než ze slušnosti proto, aby se na co nejdelší možnou dobu vyhnul účinkům vašeho podráždění, hněvu a "kopání". Tuto úvodní fázi lze trefně vystihnout frází: čekej.cz.

Takový přístup jako by "jedna ku jedné" zopičil od politika, který vám v kampani před volbami velice sympaticky a suverénně nasliboval "hory, doly", jak kdyby byl sám "Bůh", jež je mocně tvoří, a ne na pískající povel poskakující pingl, hrabající si čistě na svém kariérovém a blahobytném písečku. Nebo po nedávném vzoru sám businessman, kterého podplácení beztak přestalo bavit, anebo mu dostatečně nešli na ruku, a tak si pověděl něco jako: "uhněte všichni neschopní břídilové akorát na překážku, udělám si to sám", a kdoví, jak je to tam kolem něho vůbec celé propletené...

To je pak velkého divení, když se z toho zase pro jednou vyklubou plané sliby naprášené do větru, z nichž se pak ve volebním období do finiše dotáhne akorát jedno menší hovno, aby se náhodou neřeklo, a zbytek času si tam skupina za danou osobou stojící akorát cosi ve stínu, pod fousy mastí, hájí svoje zájmy. A tak to jde zas a znovu, pořád dokolečka, až už to dávno přestalo být směšné a každý se pomalu přestal podivovat nad tím, jak to že s tím konečně někdo druhý něco neudělá...

Mimochodem, chcete znát hlavní důvod, proč se bohatí lidé neopalují ve stínu, nepopíjejí z paraplíčka a neužívají si plnými doušky život, plody své práce? Proč se radši dál pachtí, od nevidím do nevidím zapečení v saku pořád kdesi poletují a nad čímsi rozčilují? Buď je ta aktivita, neurotický boj, respektive vytváření nového a zvyšování tím svého vlivu a mocenského postavení pořád baví nejvíc na celém světe, svůj život si bez toho nedokáží představit, respektive to zkusili a to je to polehávání a nicnedělání málem přivedlo do hrobu, anebo prostě musí, nemají na výběr, pokud nechtějí dožít toho, že své celoživotní dílo, které stavěli většinu svého života na piedestal, uvidí na vlastní oči krachovat a své konto skomírat. Prostě to chtějí zkoušet, dokud to jde, a dotáhnout tak vysoko, kam až to půjde. To je jejich životní smysl, vášeň, zvyk, který je zase, jak dobře známo, železná košile. To, že jakoby já už mám dost a teď se jdu milí občané nezištně a láskyplně zasloužit čistě o váš blahobyt, je dobré tak do pohádky pro dobrého Honzu. U Krause se přeřekl a řekl: "nebudeme tolik krást", kdo by tehdy tušil, že to bude tak pravdivé. "Naše zájmy na prvním fleku, to je jasné, přes to nejede vlak, a pro vás pak drobky, co nám odpadnou od huby, ale pořád lepší než to, co jste tu měli doteď, my budeme krást o něco míň". Což já osobně zas tak nezpochybňuju... 


Poradce a politik se v podstatě zase tolik neliší. Oba vám naslibují, co chcete slyšet, vy na základě toho oběma dáte, co chtějí, jednomu hlas, druhému prachy a po oběma se pak shodně, alespoň na určitou dobu slehne zem.

Politik, ten kluk jeden ušatá, se taky nápadně vytratí ze všech sdělovacích prostředku, aby na vás na všemožných reklamních spotech vykoukl zas ob rok, až když po vás zase bude něco chtít, čili získat vás hlas, být zvolen a zvítězit při dalších volbách, teda nepřestane-li být v průběhu svého "vládnutí" někomu mocnějšímu pohodlný, ten ho totálně nezdiskredituje (nezlikviduje) a neztratí tak volební preference, čili vaši ochotu ho znovuzvolit, naopak pozná vaše pohoršení coby objekt vděčný k probírání, praní špinavého prádla a hlavně plivání nadávek. Takového kandidáta předhazovat davu (stádu) na volební pultík přece nedává žádný smysl, to leda tak na porážku...


U specializovaného finančního poradce, respektive prodejce poněkud podezřelých produktů, s velkou pravděpodobností dopadnete dosti podobně. Až si dost možná budete najednou připadat jako nefunkční, dávno nahrazený, v pátém šuplíku zastrčený a zaprášený ovladač od televize, který se zničehonic zašantročil, ztratil svůj význam, či přestal existovat.

Za jeho případným opětným kontaktováním vaší eminence v budoucnu "čujte", čili očekávejte pravděpodobné dotírání s prosíkem o dohození doporučení na zazobaného známého, který je takzvaně za vodou a tím pádem by po vašem vzoru možná mohl část svého jmění dočasně postrádat, vzdát v prospěch, uložit do jím zprostředkovávané, nebo dokonce přímo spravované úložky, mít z něho taktéž další peněžní užitek, zúročovat ho o pěkné procenta, nechávat ho samotného vydělávat, nechat ho generovat vám pasivní příjem, nebo jak všelijak tomu tito mudrlanti nadávají, možná to pak zakončí klasickou klišé otázkou: "Proč by mu ty peníze měly ležet na účtu a užírat tak inflace??!!" Jestli už ani to na vás nezabere, což by ostatně ani nemělo, očekávejte brzké zavěšení.

Ještě to by tak scházelo, abyste do dosti možného maléru vědomě zatáhli a ohrozili tím kapitál někoho dalšího, sobě blízkého, vám důvěřujícího... Ještě aby vás k tomu z čistě vypočítavosti motivovalo to, že o to spíš vy z něho ty svoje peníze ještě stihnete vytáhnout, dostat nazpět byť alespoň částečně, a v podstatě ho tak chudáka vědomě obětujete ve svůj prospěch, "na poslední" chvíli záměrně stáhnete na potápějící se loď, s sebou ke dnu...

Což je opět dle skutečné události alias true shit bro. Jen z nich pak vylezlo, že to o tom ještě nevěděli, pak že ho tím chtěli jen vyzkoušet, že už ho s podezřením pozorovali a chtěli přichytit při činu, no kdo ví, jak to bylo, asi zas nějaká ta variace.

Toto už totiž často bývá poslední fáze, kterou lze označit jako "podoj je ještě, co nejvíc to půjde, a pak urychleně zmiz.cz". Po pár takových neúspěšných pokusech, kdy už to začne celé smrdět jak kopa hnoje, provalí se to jak shnilé vrata od chléva a pohoří jak v něm vyschlý seník po přiložení plamínku, se většinou rozplyne jak dým nad ním.


Víte, jen že by se, stejně jako vy, části svého jmění dočasně vzdal v prospěch (uložil do) jím zprostředkovávané, nebo dokonce přímo spravované úložky, dočasně se tak části svých zdrojů vzdát a těžit z nich stejný užitek jako vy.

, popřípadě sondování, jestli se vám náhodou neuvolnili nějaké další prostředky, které byste v nich mohli v dohledné době dočasně pozbýt, anebo, a to je vážně vrchol opovážlivosti, aby se před vámi pochlubil s další novou věcí, kterou si pořídil za vaše vlastní prachy plus ty družiny bezmezně důvěřivých pitomců vám podobných...

Jinak jste mu, světe div se, úplně buřt a to včetně vašeho "nedávného" peněžního příspěvku, z něhož už mu prachy přišly a dost možná taky došly vinou marnotratným rozhazování a strkáním je pomalu do všeho, co má nějakou "věcnou" hodnotu. Dalo by se říct, že je vesměs spíš utratil, než že by je dle původního záměru rozvážně investoval. Ten už jakoby nic, nebuďte přece tak zpátečničtí!


Z našeho úhlu pohledu:

Podle nás
 má mít člověk nad svou investicí jednak přímý dohled a stejně tak i kontrolu. Neexistuje, aby se se svěřenými penězi něco dělo bez jeho vědomí, svolení. Má si být přesně vědom, do čeho své peníze ukládá a jaká rizika to obnáší a těmito skutečnostmi podepřít své investiční rozhodnutí. Vždycky je snazší poslechnout něčí vábení a sladké řeči, bezstarostně mu je svěřit a pak vesměs jen věřit, že to bude probíhat, jak nasliboval. A stejně, jako se za určitých okolností může jednat o správnou volbu, to rovněž zavání riskantnějším a taky prodělečnějším počínáním. Těmi okolnostmi, které hrají v prospěch investiční varianty, při níž se vzdáte svého vkladu čistě v prospěch správy třetí strany, jsou, zdali je tato dostatečně fundovaná a celkově věrohodná a tudíž vhodná. Zkrátka jestli má skutečně špičkové možnosti k tomu, aby docílila slibovaných čísel, anebo je to jen zvenčí naleštěná bída, která, zatímco se Vás snaží nalákat, se zevnitř rozpadá. Co je to navíc, proč byste ji měli zvolit, v čem vyniká oproti jiným možnostem, že dokáže dosahovat takových procent, v čem je "zakopaný pes"? Vážně je tak ultra modernizovaná, technologicky vyspělá a v ní samý guru ve svém oboru? Fakt její celkově vycizelované nastavení nemá ve světě obdoby, působí v natolik lukrativním oboru a naskýtají se jí tak perspektivní příležitosti do budoucna, že to zkrátka nemá na čem pokazit, nebo je riziko zanedbatelné?

Nebo se vám fakt poštěstilo narazit na fakt že profíka na svém písečku, který umí to, co většina světa ne, jen je třeba natolik zaneprázdněný svou prací, že nemá čas, chuť ani potřebu shánět pro růst své činnosti peníze, ale tak nějak si spolu sednete, "plácnete" a pustíte se do díla plného dobrodružství a sbírání dodatečných odměn? Tak to Vám gratulujeme, jedná se totiž o ideální, jedním dechem však taky dosti zřídkavý stav.

No často z hlubšího průzkumu vyjde poměrně jasně najevo, že to zas taková sláva, jak se původně očekávalo, není, že si pro dosažení podobného výsledku vystačí i člověk sám, ještě se střepe zbytečných mezičlánků, které jen "užírají" peníze, nepřináší žádný užitek a k tomu jsou strůjci potenciálního krachu, a že čím nižší je stupeň jeho závislosti na "někom" druhém, tím pro něho líp.

Má tak možnost přímo zasahovat do vývoje své investice a přímo se tím podílet na řízení z plynoucích rizik bez časového omezení a nutnosti ohlížení se na nejméně jednoho druhého.

A právě odepřením přístupu komukoliv jinému tím taky zvýšit její blbu vzdornost, čili přispět k vyloučením možnosti jejího zdevalvování (stování) bez jeho vědomého přičinění, čili úkonu, či alespoň souhlasu, takže tím odpadá značné riziko jejího nezaviněného "zvorání" jdoucí na vrub cizího zvrtání.

Pohlédnete-li do však zrcadla a v duchu si řeknete něco jako:

"tak to teda ne, to zvládneš líp i sám, ještě abys za to někomu platil nehorázné sumy, takže nezbývá, než se s tím poprat na vlastní triko a do možného zhroucení"

, zdaleka nejlepší v takovém případě je, když se jádro investice tematicky nachází ve vašem profesním či zájmovém, čili znalostním (vědomostním) a dovednostním (monetizačním) okruhu.

Je-li to totiž vaše živobytí, anebo hobby, logicky už teď disponujete hlubším povědomím o dané problematice, i toho máte reálně zažité a tak podvědomě vžitě řádově víc, než většina zbývající populace, což vám spolu se zjevným zápalem pro danou problematiku a chuti se v ní i nadále aktivně rozvíjet, dává značný náskok před možnou konkurencí, tudíž i dlouhodobou odolnost, perspektivu a udržitelnost v oboru, v němž už máte, klidně i dobrovolnicky, něco "odkroucené" . A volnými penězi pak podpořit růst v něm nalezené obchodní příležitosti je tím nejlepším investičním uplatněním, jež Vám může přijít na mysl...

Pořád lepší, jak to někam, na radu někoho poslepu strčit, oběma jim za to nadstandardně platit a jen doufat, že to po kopu roků bude fakt tak, jak to ten první nasliboval druhému a ten zas vám, oba v zájmu vygenerování vlastního zisku a stání se bohatými z vašeho vlastního bohatství.

Sami dobře vidíte, jak je to celé nevyzpytatelné, jeden velký kolotoč, každý si krátkozrace hrabe převážně sám na sebe a pár lidí ve svém okolí, tyto skupinky mezi sebou urputně soupeří ve snaze předčít jedna druhou, zájmu vlastního přežití a blahobytu, převážně přitom hluché k potřebám svého soukolí a zodpovědnému přístupu, nadto je nad nimi vládnoucí autorita v jejich snahách omezuje zleva, zprava, do všeho toho krachování ještě stále pokročilejší technologie vykořisťují pracovní trh, že kdo ví, co budou lidé za pár let dělat, jestli jim náhodou nezačnou být spíš na obtíž, než že by mohla být řeč o sloužení k jejich užitku, nikdo pořádně neví, co bude zítra, když z toho něco nemá, hází na to totální bobek, teprve se dostavují dopady umělé vytvářených krizí s nedozírnými následky, starý systém kontrolovaně kolabuje, zvoní mu hrana, čili umíráček, nový zrovna na víc svobody nadvakrát nevypadá a vy se hodláte marnotratně zbavit toho jediného, co vám ji v dnešním světě přináší, tedy svých peněz, protože se někdo kušuje, jak vám je bude celé roky bezvadně spravovat a zhodnocovat? Jemu se to číslo lehko vyslovuje, on na něho nemusel tak tvrdě pracovat. A Vy? Dokážete říct, kolik času, energie a událostí ve svém životě jste museli podřídit a obětovat tomu, abyste je vydělali? Co všechno a s kým vším jste místo toho radši mohli něco dělat a co všechno konečně můžete začít dělat za ně? Vážně se Vám chce je někam nazdařbůh posílat a naprosto nad nimi ztratit kontrolu, jen protože "jeden poradce povídal"? Mně, mít něco volného, upřímně moc ne...

Jak jsme řekli, můžete mít fakt že dobrého známého, který je v určitém odvětví jako doma a při troše snahy navíc v něm zvládne nově vsunuté peníze hravě přetransformovat na ještě víc nových peněz a z těch vás štědře odměnit za to, že jste mu důvěřovali a na začátku je postrádali. Pakliže vám osvětlí i poslední zákoutí svého businessu, záměru, položky k poplacení, aktivity k vykonání, zisky k získání, rizika k podstoupení i podíly k podělení, a vám to celé bude dávat smysl, stát doslova zato. Oukej, proč ne. I kdybyste mu je měli jen poslat potřebný obnos a on se o vše zčásti ze známosti a jinak kšeftu postaral. Stoprocentní důvěra tam snad je, stejně byste mu akorát překáželi, byli na obtíž a když je hold zahučí, pravděpodobně by je zahučel i tak, vašemu veledůležitému dohlížení, čili poskakováním za jeho zadnicí navzdory.

Jen si tak říkáme, že je otázkou, jak dlouho vás, respektive váš kapitál, takový člověk bude potřebovat. Ostatně každá taková akce má svůj limit na objem peněz, který dokáže rozumně využít, aniž by došlo ke zbytečnému přesycení, a navíc s takovou už bude časem mít dostatek těch svých, aby ty vaše vůbec potřeboval. Takže leda byste se sami postupně začlenili a měli pro něho nějakou přidanou, ideálně nepostradatelnou hodnotu, abyste nešli z kola ven, anebo si v něm jen tak netrčeli jak páté kolo v rezervě vozu.

Řekněme, že to nezvládnete sami, anebo do někdo cizí zvládne natolik líp, že mu svěříte peníze, za které Vám nakoupí půdu, nemovitosti, kovy, běžné či krypto měny, umění, starožitnosti, či jiné investiční artikle, a třeba se i dál věnuje vhodnému přelévání jejich zastoupení ve vašem investičním portfoliu a to zčásti fyzicky v místě, nebo virtuálně na účtu, kterých jste vlastníky, máte k nim trvalý přístup, můžete si na ně kdykoliv sáhnout, jsou dokonale zabezpečené a prakticky se tak nemůže stát, že by došlo k jejich zcizení, maximálně ztrátě hodnoty pořízeného statku, což je ostatně riziko jdoucí na vrub každé investice, z níž je jeho pořízení financováno. Za to všechno si nechává předem domluvený podíl na generovaném zisku, či nějaké to "fíčko". Jasně, nech sa páčí.

Ale jakmile se to dostane kamsi mimo váš dosah a bez hodnotu úložky vyrovnávající garance, je to špatně. To vám radím, přestože rozdávat investiční rady je snad i zakázané, abyste si radši pořádně zvýšili životní komfort, pořídili něco pěkného, užili si penězi přinášenou svobodu, s ní i život a pár dovolených navíc.

Pořád asi o parník lepší než si pořád odebírat od huby, kontrolovat obchodní účet, zvyšovat srdeční tlak, a potom stejně hotová holota, čili česnek.

To už si radši zajít do kasína, rozdělit to na čtyři části, první vsadit třeba na černou čtverku, zbytek, kam chcete a dá-li vám to něco, usednout za bedny. I to kolikrát vyjde líp a lze považovat za sofistikovanější diverzifikaci rizik, než kterých se reálně dočkáte u kdejakého investičního čachry machra.

A byť si za tímto tvrzením o kolikrát lepší profitabilitě a menší rizikovosti u takového počínání převážně stojíme, hlavně tam nelozte, hazard je svinstvo...

K tomuto si domyslete celou tu plejádu právního plkání a prohlašování pro bezúhonnost typu, že se nejedná o investiční doporučení, za jehož řízení některým ze čtenářů bychom nesli částečnou zodpovědnost, jedná se pouze předložení nestranného pohledu na problematiku třetí strany, podle kterého se může druhá strana rozhodnout čistě na vlastní uvážení a riziko...

Máme Vám zavolat?

Oslovte nás sami:

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sídlo: Třída Tomáše Bati 1547,
760 01, Zlín


Závěrem nám dovolte se do-představit, zároveň Vás upozornit, eventuálně varovat:

Jsme, děláme, budeme:

DůmDluhů.cz jde přirovnat k virtuální navigaci vedoucí poptávající k vytyčenému úvěrovému cíli tou nejkratší a tudíž časově, energeticky i ekonomicky nejúspornější cestou.

Ambicí je propojovat je i nadále s tím správným průvodcem (úvěrářem) nebo přepravcem (půjčujícím) schopným ve chvíli našeho oslovení ze všech nejp(i)lněji uspokojit jejich na/stávající peněžní představu a potřebu.

Ze všeho nejvíce si zakládáme na propracované analytice, nadstandardních možnostech realizace (znal(ám)ostech), spolehlivé servisní péči a zejména celk(n)ové vyzpytatelnosti, tzn. předvídatelnosti, i nakládáme ze všech nabízejících tržnice beztak nejvíce zátěže.

Naše specializace:

Srovnáváme jednotlivé nabídky partnerských poskytovatelů úvěrových produktů z ne/bankovních, soukromých a veřejně dostupných zdrojů pro spotřebitele (zaměstnance) i podnikatele (firmy), uzavíráme vítěze z hlediska momentální dostupnosti, ceny a kvality. Máme vlastní kapitál, což nás staví do role přímých poskytovatelů, k tomu uzavřené smlouvy o obchodní spolupráci se všemi slušnými ne/bankovními ústavy, družstevními záložnami i privátními investory. Dále provozujeme činnost nezávislého dluhového poradenství na základě živnostenského oprávnění. V neposlední řadě využíváme nástroje realitního trhu k dosažení rychlého zpeněžení klientovi nemovitosti v horní cenové hladině. Kromě standardního prodeje se specializujeme i na okamžitý výkup, zpětný leasing, družstevní (nájemní) bydlení a tak podobně. Předvádíme (chvástáme) se tím, že nám nevadí pro banky problémová klientela a nepodvádíme!

Čtyři dohody:

(Pro)hlášení mající informační a preventivní charakter před nedorozuměními, spory a pokutami:

První - letmý nástřel:
Všechny číselné údaje, které jsou k vidění na těchto internetových stránkách, mají čistě informativní povahu a tedy sloužit k utvoření si orientační představy, neustále se mění jako nálady či počasí a proto bychom rozhodně nestrčili nohu do soudní síně za jejich doručení každému jednomu čtenáři. Pokud si přejete počíst, či od nás vůbec můžete s něčím počítat, popř. čím skoro a přesně, jak by vypadala ona slavná, Vás nejvíce oslnivá hypoteční či realitní nabídka, na níž se zmůžeme, s výslednými hodnotami rozhodujících ukazatelů její zajímavosti zaokrouhlenými na (de)setiny, je nezbytné se s námi alespoň telefonicky zkontaktovat, nebo sejít, podělit o všechny směrodatné konkrétnosti ke své záležitosti a není problém vytvořit. Ostatně to od nás máte vždy bezplatně, nezávazně a diskrétně, takže ostrouháte jen několik jednotek času plus mentální síly a když Vám nepadne do oka, jednoduše na ni zanevřete.

Druhé - ach ta legislativa:
Děláme, seč nám síly stačí, abychom svou, legislativně ostře sledovanou činnost vykonávali v souladu s výkladem paragrafů novely zákona o spotřebitelském úvěru 145/2010 Sb., která platí od 1. 12. 2016 a má za úkol ji regulovat.

Tzn. co se dá, tedy skoro nic jiného, abychom splňovali povinnosti a ne/prováděli úkony jím ukládané, zakazované při uzavírání i správě všech pohledávek majících mezi nimi co pohledávat, tudíž zběžně přeletěno:

Patřičné prověřování úvěruschopnosti úvěrovaného před jejich poskytnutím podle jím předepsaných metrik a jejich momentálních limitů a to zejména bonity (příjmů vs. výdajů) dostatečné k získání vyřizovaného spotřebitelského úvěru. Dopředu negarantujeme kladné vyřízení, nežádáme žádnou formu úplaty, předsmluvní formulář i smluvní dokumentaci dostává žadatel k nahlédnutí s dostatečným předstihem a prostorem bez jevení známek tajení i vyvíjení nátlaku, při čerpání si neúčtujeme dvojí odměnu, ani jedna z posléze inkasovaných plateb nepřesahuje arbitrem schvalované meze, dlužník má právo kdykoliv předčasně splatit a to nanejvýš za k tomuto úkonu věřitelem účelově vynaložené náklady i dalších, asi "sto šest" příkazů, které si dle libosti prostudujte na tomto externím zdroji: 257/2016 Sb. Zákon o spotřebitelském úvěru, nebo v informacích trvale přístupných spotřebiteli a reklamačním řádu.

Třetí - mírné výluky aneb výjimky potvrzující pravidlo:
Na ostatní nabízené produkty a služby, za něž jmenovitě považujeme podnikatelské úvěry pro osoby právnické (společnosti) a fyzické (živnostníky) i realitní služby, se tato legislativa nevztahuje, aniž by jevili známky jejího obcházení, nebo jakkoli jinak inklinovali k záměrnému zaměňování zaměstnanců s živnostníky kupříkladu kvůli nižší, nejen administrační zátěži.

Čtvrté - za plagiátorství na galeje:
Na vědomí se dává, že vaše plagiátorství porušuje naše autorská práva a po zásluze se trestá! Jazyk juristů tvrdí, že se jedná o takzvanou krádež duševního vlastnictví, tedy nejen sprostý, ale i ze zákona trestný čin, kdy vám po prokázání viny hrozí i v naší malé zemi nemalé peněžní postihy a doživotní odnětí licence i svobody až na 2 roky, nevzpomínaje raději karmické a jiné kárné postihy. Vyvarujte se proto jeho neblahým dopadům na vaše blaho nepro(od)váděním na tomto portále! Nehodláme dál dobrovolně (bez odporu) chodit za bezmeznou dobrotu na bezednou žebrotu. Za další implementaci námi pracně vymyšleného obsahu jedna ku jedné očekávejte odvetný akt.

Nejdietnější peněžní ob(d)nos u nás dělá 500 000 Kč, slovy půl milionu korun českých, o prostší porci Vás proto poprosíme neprosit, kór sprostší mluvou.

To platí jak u bez i zástavních úvěrů, kdy na vině je zejména naše omezená časová kapacita a nerentabilita vzhledem k výnosům z celorepublikového vyřizování menších částek.
U desetitisícových úvěrů by musela být platební zátěž pro klienta natolik vysoká, že by to hraničilo s únosností a smysluplností vůbec.
Enormně úročené nebankovní mikro úvěry nabízené na trhu jsou toho jasným důkazem.

Prostý TIP:
Chcete-li míň, zkuste banku, nebo jednu z renomovaných nebankovních společností, máte-li tam dočasně z nějakého důvodu zavřená dvířka, vřele doporučujeme zatnout zuby, toto období přečkat bez přílivu nového úvěrování a mezitím, je-li to možné, usilovat o odstranění v tomto snažení překážející závady. Pořád lepší, než skočit z louže a skončit v blátě... Nebo najít jiné východisko a bez úvěrování se tak obejít úplně. Žádný dluh = značka ideál, pro mnohé sprosté slovo.

U úvěru bez zástavy je nově nutné býti alespoň majitelem nemovitosti, omlouváme se, ale pro nemajetné nemáme v momentální nabídce vůbec nic...

Aby bylo mezi námi jasno, tak pro jistotu ještě podotýkáme, že půjčku bez zástavy nemovitosti jsme pořád ještě ochotni řešit, nebo prostě schopni. Zkrátka to jde, abychom nevyzněli příliš pyšně, ani namistrovaně.

Má to ale jeden "menší" háček a to ten, že jakožto žadatel o ni ji musíte alespoň vlastnit, přes což už u nás vláček s vaší žádostí nadále nepřejede, jen Vás teda nebude jednosměrně tlačit k jejímu ručení.


Polehčující okolnosti toho milníku, k němuž jsme dospěli neblahou osobní zkušeností:

Odedneška jsou pryč ty časy, kdy jsme se mohli usm(n)ažit, abychom lidem zhola nemajetným, zato však zplna hrdla zadluženým sloučili jejich dluhy do jednoho, o parník výhodnějšího konsolidačního úvěru.

Dalo to práce jako na kostele, odpad z toho byl teda požehnaný, odměna i vděčnost nevalná a té následné splátkové delikvence, mdloby i hanba pomyslet...

Z jedné strany to shazovali investoři jako na běžícím stole hákliví na kdejakou ptákovinu jako staré na měsíčkách, z druhé se to pak táhlo jako smrad vinou těžce nechápavé anebo letargické klientely občasně se snoubící s našimi letadlovými (offline a jet leg) stavy z přetlaku, vyřízení a averze.

A pak to najednou začalo přilétat jako kulové blesky z čistého nebe, vícero zdvižených prstů od životů, je regulérně ohrožující události, zdravotně varovná znamení, že takto už to dál (níž) jednoduše nešlo, takže jsme přestali meškat, váhavě váhat, odkládat neodkladné a málem neslyšně z posledního zbytku sil praštili do stolu, načež pronesli ono pověstné "A DOST".

Časy se hold mění, ne vždy se hodí zkostnatěle lpět na starých, dneska už nefunkčních vzorcích uvažování, a v této pohnuté době je celý žhavý půjčovat jen tak ledakomu bez patřičné nemovité opory leda dobrý dobrodruh...

S eskalující hrozbou hromadného propouštění jakožto doprovodným jevem roz(v)orání soukromého sektoru, s ní přímo spjatých výpadků příjmů, platebních neschopností, k tomu strmých pádů cen nemovitostí coby podkladových aktiv, peněz drahých jako čert a ztrácejících na hodnotě jako krypto, rozhodně není radno očekávat žádné extra rozdavačné tendence.


Závěrem:

Vás poprosíme o respektování tohoto našeho rozhodnutí a my na oplátku zase slibujeme, že vyvstane-li znovu na obzoru něco tak velkorysého a zároveň lidového, jak si obojetně představujeme,

střelhbitě vezmeme toto preventivní varování na tabuli houbou, tento z popela povstalý, nezastavovaný úvěrový produkt opět vykreslíme křídou v nejvyparáděnějším možném světle na inzertní ceduli, s níž nad hlavami pak v cuku letu bohorovně vyrazíme na slavnostní promenádu do internetových ulic.

Do té doby poněkud úlevně vyhlašujeme nevratného šlofíka, "dobro" došli, ENDE ŠLUS, dasvidania, nebo "pro nás za nás" hasta la vista, ať příliš nezníme jak proruští švábové...

Dále u něho platí, že stav ukazatelů úvěruschopnosti jako jsou příjmy, výdaje, dluhy (bonita), registry úvěrovaného i účel využití, hraje úhlavní úlohu.

Výhodnost a štědrost námi nabízených půjček bez jakékoliv zástavy musí být něčím vykoupená, tím je větší náročnost na stav registru, příjmu a výdajů (bonity) žadatele.
Tím netvrdíme, že by museli být v naprosto precizní kondici, aby ji bylo možné řešit. Na druhou stranu to ani nemůže být vyložená katastrofa.
Tyto žadatelovi kvality jsou totiž bez podmínky nemovitého zajištění jedinou zárukou řádného splácení a navrácení půjčených peněžních prostředků.
Proto představa, že je poskytovatel nechá zcela bez povšimnutí, je mylná. S vysokou mírou benevolence se setkáte jedině u těch miniaturních, na úkor toho i vysoce předražených, nebankovních půjček.
I tam by už ale půjčující měl ponovu provézt zběžné proklepnutí žadatele podobným způsobem a to z titulu jemu uložené povinnosti prověřit jeho úvěruschopnost zákonem o spotřebitelském úvěru.

Dokládané a zkoumané podklady:
Jednak u nich automaticky dochází k nahlédnutí do registrů, z nichž se bere v potaz řádnost zpětného splácení využitých úvěrových produktů a jejich momentální zatíženost, neboli žadatelova úvěrová angažovanost.

V rámci závažnosti poškození registrů platí, že by se v nich rozhodně neměly nacházet záznamy typu: nedávného zesplatnění, exekuce, nebo nedávno oficiálně ukončené insolvence bez ohledu na splacenou část.
Pokud jsou tyto záznamy u žadatele evidovány, nabízí se řešit se zástavou nemovitosti, tedy prostřednictvím nebankovní hypotéky. Jiná věc do zástavy se prozatím nepřijímá.

V rámci příjmů pak bývá u zaměstnance vyžadována pracovní smlouva na dobu ne/určitou a dokládací procedura: potvrzení o výši příjmu za posledních 6 měsíců, výpisy z účtů a výplatní pásky, nebo určitá kombinace.
U podnikatelů OSVČ tvoří základ pro doložení jeho příjmů daňové přiznaní často zohledňované za poslední 2 roky, faktury, výpisy z účtů, obraty, výkazy zisků a ztrát, bezdlužnost vůči státu a opět různý jejich poměr.
K tomu je u obou samozřejmě možné započítat různé druhy příspěvků, přivýdělků, rent, důchodů...

Manželé, kteří mají aktivní společné jmění manželů (SJM), si coby spotřebitelé musí "ze zákona i rozumu" žádat společně, žádné za zády, tajnůstkaření.

SJM neboli zkratka stvořená z počátečních písmen těchto tří slov: Společné Jmění Manželů totiž neslouží pouze k tomu, aby automaticky docházelo ke spravedlivému rozdělování (ne)movitého majetku, který po sňatku nabyde jeden z jeho účastníků, se svou drahou polovičkou v pohlavně rovnoprávném poměru 50/50, přestože se ona sama na žádné listině stvrzující její vlastnická práva zrovna nevyskytuje.

Podobným způsobem totiž může dojít k samovolnému přenášení a podvojnému přiřazování i toho dluhového, tedy úvěrového zaangažování (zatížení), které si za dobu manželství odváží "pořídit či převzít čistě sám na sebe" jeden z manželů za absence písemného souhlasu a tudíž snadno i vědomí toho druhého, kterého se tak i přesto mohou v budoucnu negativně (do)týkat případné spory vedené v souvislosti s řádným neplněním s ním spjatých povinností, přestože na úvěrových smlouvách o něm opět není ani zmínka. Jinými slovy pak, třeba z důvodu nesplácení, může dojít k věřitelovu (vymahačovu) uspokojení takto vzniklé pohledávky i z dlužníkovi poloviny majetku spadajícího do společného jmění, pokud nedisponuje žádným, výlučně vlastním.

A proto, aby byla plně zachována jakási partnerská transparentnost, musejí si u nás manželé k žádanému úvěru pokaždé přistupovat společně, mají-li mezi sebou v době podání žádosti společné jmění plně aktivní.

I zadlužení je totiž záležitostí mající důležité vazby na vzájemné soužití, k jejímuž mlžení by proto nemělo docházet už jen z principu lidskosti a zmíněné průhlednosti. O příjem silně ochuzená sestava žadatelů pak stejně v drtivé většině případů nevychází ani bonitně, což je další pádný argument pro neprodlené přesvědčení druhého z manželů k jeho přímé spoluúčasti na akci alespoň z pozice spolužadatele, potažmo budoucího spoludlužníka, který bere vítr z plachet narážkám hrdopychů typu: "Snad jsem už dospělá, plně svéprávná osoba oprávněná si rozhodovat sama za sebe a jednat, jak se mně zlíbí?!" To na každý pád jste, no též můžete být ve svých snahách zvenčí omezována, ohrožujete-li svým jednáním život bližního jako v tomto případě - (do)životního partnera.

Abyste se tak nedělo a Vy si pak mohli začít plně přetavovat své peněžní představy v realitu bez potřeby ohlížení se na rozmar manžela a žadonění o jeho souhlas, je nutné mít SJM zúžené, ideálně pak úplně rozdělené (zrušené). K tomu lze dospět buďto sepsáním předmanželské smlouvy upravující pravidla pro rozdělování společného jmění, nebo potom takovou jeho změnou provedenou kdykoliv v průběhu manželství třeba u notáře. Ten Vám po společné návštěvě (ne vážně nestačí, když přijdete sami) za pár tisíc rád rozváže křidélka a Vy si budete moct žádat a vystupovat každý sám za sebe, jak jen se Vám zachce bez nutnosti přizvání k účasti a výhledově i možnosti negativního zásahu toho druhého.

Tato tématika samozřejmě má své "světlé i tmavé" výjimky a potvrzující pravidla, stejně jako každý takový krok pochopitelně má své vlastní individuální specifika, pro i proti a tak i nároky na vhodné provedení, které je potřeba zohlednit a do výsledného díla všestranně zapracovat tak, aby sedli jako "hrnec na zadek" nejlepším zájmům obou manželů.


Více informací k této problematice si můžete přečíst: RADY A TIPY: SJM jak ho otočit ve svůj vlastní ekonomický prospěch

Na samotné myšlence vyměnit placení stále se zvyšujícího nájmu za splácení hypotéky na (jednou) vlastní bydlení sice nevidíme nic zcela zcestného, no...

... nemáte-li nic našetřené, dalšího do zástavy, zato šílenou platební minulost (morálku) a úvěruschopnost ano, pak už ano a v realitu ji přetaví jedině "podvodník", který vás ve výsledku vyjde daleko dráž než nájemník, na to vezměte jed.

Ani banky, které si půjčené peníze cucají z prstu, teda pera, teda vašeho elektronického podpisu, nedávají víc než 80% z ceny a to musíte mít všechno pünktlich, cajk, nehledě na to jejich nedávné lichvářské vybarvení a neumazání dodnes.

Po soukromníkovi pak nemůžete chtít, aby se svými řeholí vydřenými a nastokrát zdaněnými penězi kouzlil kolem sta procent kupní, poté zastavované a možná i prodejní hodnoty pořizované nemovitosti a nejlépe je ještě úrokově podstřelil, abyste ho divže neukamenovali za to, že je nejen škudla ale i nenažranec.

Ještě chvíli nám tady budou nořit, válčit, strašit a omezovat pod nosem, nezaměstnanost vyskočí jak z trampolíny, výplaty a tržní ceny sletí za výdělky z většiny podnikatelských činností jak po skluzavce, vy mu přestanete platit dřív, než se jeho zástavní právo stihne na katastru uvelebit, zabydlet a mu nezbyde než ji střelit se ztrátou třeba třiceti procent, ne-li hůř, nebo v ní zůstat finančně trčet s prsty zkříženými i na nohách a dlouhé večery se potají modlit za brzkou otočku, výstřel a co největší pohojení toho pohnojení, nejlépe vývar. Zatímco vy si to budete spokojeně lebedit zpátky v nájmu, nohy v luftu, dlouhý kouř a nulová ztráta. Při vší úctě, to víte že jo...

Taky mějte na paměti, že první dekádu stejně jde i v bance většina splátky na úmor úroků a dlužná jistina vám ubývá poskromnu, takže toho po pěti vážně moc neumažete, tak to taky nemusí být žádná sláva...
Samozřejmě taky záleží na tom, v jaké fázi vývoje cen na realitním trhu se k tomuto kroku "dokopáváte". Vzhledem k tomu, že ten býčí již asi máme na jistou dobu za sebou a ztuhle hledíme medvědovi do očí, tím spíš může být úprk do pronajaté nory vítězná, životní úspory zachraňující strategie, neb zmíněný propad ceny slavnostně zakoupené nemovitosti pod tu pořizovací, natož zůstatek hypotéky, je pramálo příjemná záležitost a pradávno známá zase ta, že tomu, co umí v krátkém časovém úseku samo násobně vrůst, nebude činit zas takový problém padnout stejným tempem a dílem hubou dolů. A držko pády málokomu chutnají.

Zkrátka a jednoduše, pokud tedy nemáte vyhlédnutou nemovitost, na kterou se nemůžete vynadívat, při jejímž obývání vám plesá srdce od samé radosti, máte to štěstí, že jste ji vyštrachali za vyloženě směšné peníze a nebo vám přináší extra užitek (výdělek v podnikání), které by případný pokles vykryli, byli dostatečné silnou záplatou na to "vykrvácení", pobýt si ještě v nájmu, rok, dva si počkat, jak se situace vyvrbí, když už jste to vydrželi doteď, nemusí být zas tak špatný nápad.

Riziko, že vám doteď jak o život uhánějící vlak ujede ještě dál a jaktěživ už na něho nestihnete naskočit, je z mého pohledu značně menší, než že po této "menší" zastávce začne sjíždět dolů kopce a na nespočtu jednotlivých zastávek cesty bude trpělivě vyčkávat na sporadicky a opatrně naskakující cestující, pokud teda nevykolejí a nevydá se střemhlav na výplach pánevního dna, z něhož se bude roky pracně sbírat. Po přihlédnutí k okolnostem a své skeptické nátuře bych se přikláněl, nebo minimálně nedivil krasojízdě jako na horské dráze ve stylu č. 2.

A nevyužitá (promarněná) příležitost může být lepší než trpká zkušenost...

Navíc, nedosáhnete-li na hypotéku ani ze vznášedla, netřeba to řešit a už vůbec ne věšet hlavu. Nemáte zač...


To si zase nalejme čisté info. Ne, vážně Vám nikdo nezaplatí celý vysněný baráček za miliony, když jste si na něho doposud nenašetřili ani korunu (dvacet tisíc fakt nic neřeší), nemáte co dalšího zastavit a navíc byste dle prokazatelných příjmů a zákonných ukazatelů bonity bezpečně neutáhli ani dvoutisícovku měsíčně navíc, nebo jsou vaše registry jeden velký paskvil, takže dát se tak vsadit na vaši schopnost řádného splácení, respektive absenci opožděné splátky, máte to s kurzem tak 46:1 v prospěch vašeho selhání to dokonce hned v prvním roce kalendáře.

Přibližně počítejte, že minimálně 20% budete muset "někde vyškrábnout", anebo hypotéku do-zajistit další nemovitostí v této hodnotě. Pokud byste se tím náhodou dokázali dostat na LTV nějakých 60%, může Vám toho být odpuštěno mnohem víc, neboť to je zhruba strop u nebankovní hypotéky Standard, avšak "na oplátku" u ní počítejte s podstatně vyššími provozními náklady.

Taky pochopitelně můžete mít tak absurdní štěstí, že se Vám podaří sehnat nemovitost s tržní hodnotou 5 milionů za 3. V takovém případě však počítejte s našim okamžitým dotazem: "Proč by vám ji kdo prodával za 3, když by ji mohl prodat za 5?". Nebude-li ve vaší odpovědi obsaženo něco ve smyslu rodinného příslušníka, dobrého kamaráda, nebo obchodního partnera, spíše počítejte s našim nesouhlasným stanoviskem.

Stejně tak, ostatně jako všude, může pomoct, podaří-li se Vám si k sobě sehnat takzvaného spolužadatele, který dohání vaši tristní ziskovost, nebo platební morálku. Natvrdo se tak však může stát, že začnete v úvěru doslova zavazet, překážet (mu) v jeho vyřízení. Ano, víme, že jste si ho k sobě dočasně přibrali, a chápeme, že opustit ho, nechat hypotéku i kupovanou nemovitost čistě na něm, není nic moc, ale hold jinak to kolikrát nepůjde, a navíc mezi námi děvčaty... Jestli ho potom z žádosti vyvážete, až se registry či příjmy "vyléčíte", nebo ho v ní nahradíte, vyjde prakticky nastejno, čili je prašť jak uhoď. Jen je potřeba dopředu vyladit a přednastavit.

Zákonodárci zákona o spotřebitelském úvěru novelizované stanovy, které nám zpestřují profesní životy od roku 2016, se snažíme dodržovat na 101%.

U všech zpříznených investorů dochází u spotřebitelských úvěrů ke splnění všech zákonných nařízení. Mezi hlavní můžeme zařadit povinnost půjčujícího vyhodnotit úvěruschopnost poptávajícího, k čemuž dojde prověřením jeho bonity. Poměr mezi celkovými příjmy a výdaji žadatele musí být vždy dostačující a splňovat zákonem přikázanou výši.

Stejně tak nedochází ke dvojím odměnám, které by se pobírali od půjčujícího i úvěrovaného zároveň.

Klient je dopředu vždy zavčas informován o všem, co by mohlo mít vliv na jeho rozhodnutí. Koná se vždy v jeho prospěch a dělá maximum pro jeho celkovou spokojenost.
Je čistě na jeho svobodném uvážení, jestli je pro něj spolupráce s námi přínosná a bude mít zájem v ní pokračovat, nebo nikoli.
Povinností, která musí být v tomto ohledu splněná, je celá spousta. Proto se dbá zvýšené pozornosti na jednotlivá zákonná ustanovení a nešetří na nákladech za právní služby.

Počínaje tím, že nám dostatečně prověřený a všechny ⬆ rysy úvěruschopnosti splňující úvěrovaný před vyplacením jemu s dostatečným předstihem a bez náznaků zatajení i nátlaku předložené a jím přijaté nabídky úvěru NIC neplatí, ani dvojitě při něm, a konče...

Životní časy, energie, nervy, administrační, provozní paušály, amortizace, benzíny, ani ty sladkůstky a kávy, bez kterých by to nešlo a neměly spolu tu čest, nic z toho nejde za vámi, pokud si nesáhnete na slibované peníze.

V žádném z případů nám žadatel neplatí poplatek dopředu.
V každém případě je možné účtovat za předčasné splacení pouze administrační náklady, které se s tímto úkonem přímo pojí.
Ceník všech uplatňovaných poplatků a potenciálních pokut splňuje zákonem ustanovené limity, jejichž překročení by znamenalo praktikování takzvaného nadměrného obohacování, které se řadí mezi neoprávněné a tudíž trestuhodné přestupky...


Co jediné je v některých případech potřeba v průběhu sjednání uhradit, jsou náklady spojené s odhadcem za provedení odhadu nemovitosti pro účely sjednání bankovního hypotečního úvěru. Za vedlejší náklady, které si poptávající musí hradit, mohou být považovány taky: právní služby (jsou-li zapotřebí), náklady na vlastní dopravu (palivo, amortizace, mhd) nebo na komunikaci (paušál). To nerozporuje výše zmíněné, nebo ani jedna z těchto plateb nejde v náš prospěch.

Dále... Dopustíme-li se v průběhu sjednání hrubého porušení některé z domluv nebo zásad "slušného jednání", může od poptávající od realizace s pověřeným specialistou kdykoli a bezplatně odstoupit. Aby se předešlo snahám o vypočítavé obcházení, je nutné, aby poptávající v případě takového rozhodnutí počítal s tím, že nebude mít možnost dále pokračovat ve vyřízení vyhledaného a nastaveného úvěru u námi zvoleného optimálního investora.

V opačném případě, pokud se mu nakonec přece jenom podaří v dohledné době díky nám dohledané financovnání získat, nám náleží předem dohodnutá odměna.

Odkazy na naše sociální sítě:

Zodpovědná osoba: Tomáš Maček, IČ: 88853225.
Vázaný zástupce samostatného zprostředkovatele.
Hypoteční mág, realitní makléř, soukromý investor...

WBO: written by owner / not AI nor copy
Copyright © 2012 - 2024 DůmDluhů.cz
Vaše renomovaná dluhová speciálka

powered by Weboo and Joomla: